Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2010-11-07, 11:00:19
Van szükség a teljesítményre, min. 1,5-2 évre venném a kártyát, szóval akkor majd még bírja legalább medium beállításokkal a játékokat.

A konzolportok gondoskodnak erről ;D

Quote from: Draconire on 2010-11-07, 11:00:19
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-07, 04:26:05
TV-nek használni = dvb-tuner legyen benne
(leszűkíti a kört és jóval drágítja)

Igen, erre gondoltam, de ha a "jóval" tényleg jóval, akkor nem fontos.

Akkor rossz hírem van, monitor-méretűből tudtommal csak
TN-esek vannak; FullHD TV-t meg nem tudom, milyen
monitornak használni, de sztem drágább is.
Tuneres, TN-es monitor árából tuner nélküli, de IPS vagy
PVA/MVA paneles monitort kapni... nézel egyáltalán annyit
tv-t, hogy megérje? Vagy egy párezres tunerkártya, mint
alternatíva?

A G2G váltásidő egy olyan dolog, ami TN-nek erőssége,
de a többi színátmenet ennek a sokszorosa. Régen xbitlabs
tesztekben voltak erről nagyon jó grafikonok, más színek
akár tíz-húsz-szorosa is lehet. Aztán még ott van az input
lag, ami megint más, az elektronika kérdése, az 1 vagy 2
frame késés sokkal többet számít (60FPS esetén 1 frame
késés 16.67ms). Stb. Szóval a G2G egy marketingszám.
Nézz inkább korrekt oldalakon teszteket. Szvsz.

Fazék

#13141
Zsiga: azért ne vicceljünk már, hogy normál szobahőmérsékleten, napnyi pihenés után csatlakoztatva normális, hogy egy chkdsk se tud rajta végigfutni...


szerk: egyelőre csak ibm vinyó halt meg nálam, samsung-okkal még nem volt bajom (kopp-kopp)
de most ez a külső WD vacak eléggé elkeserített.
tisztában vagyok vele, hogy nem agyonterhelésre találták ki ezeket, de hogy 10-15 perc folyamatos használatba már belehal másfél év használat után, az azért eléggé komolytalan

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-11-08, 11:31:45
Zsiga: azért ne vicceljünk már, hogy normál szobahőmérsékleten, napnyi pihenés után csatlakoztatva normális, hogy egy chkdsk se tud rajta végigfutni...


szerk: egyelőre csak ibm vinyó halt meg nálam, samsung-okkal még nem volt bajom (kopp-kopp)
de most ez a külső WD vacak eléggé elkeserített.
tisztában vagyok vele, hogy nem agyonterhelésre találták ki ezeket, de hogy 10-15 perc folyamatos használatba már belehal másfél év használat után, az azért eléggé komolytalan
10-15 perc az tényleg nem normális, azt hittem 1-2 óra folyamatos terhelés után adja fel. Ha jól számolom öt különböző gyártójú/típusú ilyen teljesen zárt műanyagházas 2,5" vinyóval volt eddig dolgom, és egyiket se lehetett pl. egy menetben telemásolni.

Flaser

Quote from: Fazék on 2010-11-07, 23:45:28
vacak hulladék.
Western Digital My Passport 320GB
kb másfél éve vettem tán.
jelenleg azt produkálja, hogy szinte képtelenség hosszabban, nagyobb adatmennyiséget másolni rá, mert túlmelegszik és kb leáll, csak erőszakkal leválasztás, újracsatlakozás segít.
chkdsk elakad 5% környékén és onnan egy millimétert se mozdul tovább, teljes format is elakad 10%-nál.
gyors format simán lefut
rámásolt adat továbbra is mind hibátlanul leszedhető róla
ötlet?


azt hiszem ilyen apróságból is inkább áttérek a samsung-ra és veszek egy G2-est a tévéhez.

szerk: és igen, ezen a gépen is elakadt rajta a chkdsk:
18 percent complete. (7765587 of 78117827 free clusters processed)
és itt áll, mint a tök.

Élni a 2 évre szóló garanciával?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#13144
Quote from: Flaser on 2010-11-08, 16:16:58Élni a 2 évre szóló garanciával?
ja. már gyűjtöm az erőt a 200 garilevél közül ennek az előhalászásához, hátha tényleg csak másfél év, és nem több, és lehet érvényesíteni a garanciát.

bár ez olyan murphy stílusban 99%, hogy szervízben nem fog jelenkezni.

de ezt meg lehet, hogy megpróbálom kivédeni azzal, hogy hosszabb időt szánok rá és leadáskor, netbook-ot viszek mellé, és azon produkálom nekik a problémát, ha kellően türelmesek ehhez... vagy nemtom.

LiaLia

Honlappal, adminisztrációval kapcsolatos kérdésem lenne, előrebocsátom, hogy html-ből minimálisat tudok, programozáshoz nem értek, és lehet, hogy hülyeségeket fogok írni. :smile:

Adminisztrációs jogom van egy honlaphoz, ami készült : Atahualpa sablon 1 widgettel és WordPress 2.9.1 verziója van használatban.
Az egyik főoldal aloldalai közé hoztam létre egyet, amit a rendszer automatikusan utolsónak rakott be, az adott mappán belül, így látható az oldalsó menüben. Viszont nekem azt a bizonyos oldalt legfelülre, elsőnek kellene megjelentetnem az aloldalaknál, az adott mappában.
Azt felfedeztem, hogy be lehet sorszámozni az oldalakat, meg is csináltam, hogy az legyen azon belül az első, de erre nem reagált.
Aztán rájöttem, hogy a készítő az összes oldalt sorszámozta, a főoldalakat százasokkal, 100, 200, 300, és ehhez jönnek az aloldalak számai, hogy pl. 301, 302. Így is besoroltam azt az oldalt, hogy az összes oldalhoz képest is hogy helyezkedjen el, de hiába, erre se reagált, ugyanúgy az utolsó abban a részben.

Lehet-e valamit még csinálni, hogy ne utolsónak, hanem elsőnek jelenjen meg az adott mappában, az adott főoldalhoz tartozó aloldalak között, vagy eleve így működik a WordPress ilyenféle sablonja, vagy ilyen a WordPress?
Most úgy tűnik, hogy a feltöltés, létrehozás sorrendjében jelennek meg az oldalak, a legújabb legalulra, és maximum azt tudom változtatni, hogy a melyik főoldal alá kerüljön be aloldalnak, de az aloldalak sorrendjén nem tudok változtatni.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-11-09, 14:32:51
előrebocsátom, hogy html-ből minimálisat tudok, programozáshoz nem értek
A kérdésnek egyikhez sincs köze, ez a Wordpress magánügye. Amihez én nem értek, szóval nem tudom megmondani a tutit. Viszont minimális tapasztalatom van egy hasonló állattal, a Drupallal. Ott dátum szerint vannak rendezve a hírek, de a szerző szabadon átírhatja a hír dátumát. A kategóriafában a kategóriák meg asszem ABC rendben jelennek meg.

Nakedape

mennyi hír/ alpont van még? mert ha <10 vagy kevés, akkor a buher (c) megoldás a többit is leszeded és neked megfelő sorrendbe felrakod újra? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Puru²

Jelenleg 3 oprendszer van a gépemen : XP,Win7,Kubuntu.Legutoljára a Kubuntu-t raktam fel ami szépen be is írta maga kis indítómenüjét az MBR-be.Viszont most újra szeretném rakni a Win 7-et ,lehetőleg úgy elérhető legyen a többi oprendszer is és ne irogassák felül egymás indítómenüjét.

NLZ

Akkor esetleg vmi külső boot managert, mint a PLoP?
[reserved]

Kvikveg

jol sejtem, hogy ha valaki virtualboxban rendszeresen ugy kapcsolja ki a gepet, hogy ranyom a virtualbox ablak bezarasra aztan power off the machine, mikozben meg isten tudja mi fut a gepen, az szamithat egy "UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY" uzenetre kovetkezo rebootkor?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

#13151
Quote from: Puru² on 2010-11-10, 11:12:13
Jelenleg 3 oprendszer van a gépemen : XP,Win7,Kubuntu.Legutoljára a Kubuntu-t raktam fel ami szépen be is írta maga kis indítómenüjét az MBR-be.Viszont most újra szeretném rakni a Win 7-et ,lehetőleg úgy elérhető legyen a többi oprendszer is és ne irogassák felül egymás indítómenüjét.
Win7 (sőt, bármelyik winfos) sajnos kérdés nélkül berakja a saját bootloaderét.
Megoldás: Win7 újrarak, Linux live CD-ről boot, aztán GRUB helyreállítása.

Ezt kipróbálhatod.

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2010-11-10, 14:03:34
jol sejtem, hogy ha valaki virtualboxban rendszeresen ugy kapcsolja ki a gepet, hogy ranyom a virtualbox ablak bezarasra aztan power off the machine, mikozben meg isten tudja mi fut a gepen, az szamithat egy "UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY" uzenetre kovetkezo rebootkor?

Ez annak felel meg, mintha anyukád megkérdezné, hogy "biztosan ki akarod kapcsolni a számítógépet?", erre te igennel felelsz és kirántod a tápcsatlakozót a konnektorból. Rendszer- és fájlrendszer-függő, hogy ilyenkor mi történik vele, pl. ha valami kulturált linux a virtuális gép ext[34] fájlrendszerrel, akkor akár az is lehet, hogy túléli.
Failure is the default option

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-11-09, 23:31:00
A kérdésnek egyikhez sincs köze, ez a Wordpress magánügye. Amihez én nem értek, szóval nem tudom megmondani a tutit. Viszont minimális tapasztalatom van egy hasonló állattal, a Drupallal. Ott dátum szerint vannak rendezve a hírek, de a szerző szabadon átírhatja a hír dátumát. A kategóriafában a kategóriák meg asszem ABC rendben jelennek meg.

Azt írják, hogy elvileg itt is abc rendben vannak, illetve a sorszámozással besorolható, ami végülis nem történik meg. Most, hogy nézem, egy helyen lehet változtatni a dátumot, majd akkor kipróbálom,hogy az változtat-e rajt.
Ha az állatságon olyasmit is értesz, hogy nem úgy működik, ahogy elvileg funkciója lenne, és időnként kerülőutakon lehet rábírni, hogy azt jelenítse meg, amit szeretne az ember, akkor teljesen megértem, és részvétem.
Ennél is pl. az aloldalak besorolásánál, amikor egy új oldalt hozok létre, a szerkesztő oldalon van egy legördülő menü, hogy melyik oldal alá akarnám besorolni. Viszont itt csak az első 20 oldal neve jelenik meg, az ezen felüliek nem, így ezt a bizonyosat se tudtam elsőre besorolni. Később jöttem rá, hogy az oldalak főmenüjénél, a címekhez tartozik egy gyorsszerkesztés funkció, és azon keresztül jelenik meg olyan legördülő menü, amiben az összes oldal neve látható, és így besorolható.

Quote from: Nakedape on 2010-11-10, 00:21:10
mennyi hír/ alpont van még? mert ha <10 vagy kevés, akkor a buher (c) megoldás a többit is leszeded és neked megfelő sorrendbe felrakod újra? :angyali:

Ebben a részben 8 oldal van, és ezért örülnék, ha megoldódna úgy, hogy ne kelljen leszednem, aztán újra felraknom.
Azért is, mert ezek program ismertetők, tájékoztatók, így ha később majd az lesz, hogy egy másikat kellene előrébb venni, akkor megint pakolhatom az egészet.

szpeter

Quote from: Zsiga on 2010-11-05, 16:32:10
Telepítetted a hangkártyád driverét?
Jessz,ott a pont. Egyébként nem volt meg az alaplap lemeze és az előbbi 5 percben lett hírtelen magától jó az internet,közben meg küldenek már szerelőt mert legalább 108 órája nem működik a net.Invitel.. :ejj: Na most kiguglizom a szoftvert.

White SeeD

Lazzaret külföldön ragadt fórumtárs szeretné elérni a fórumot. Várja mindazok segítségét akik tudnak megoldást az UK-ból történő fórumelérésre. Válaszokat a abasszeros@gmail.com címre várja.
Előre is köszöni a válaszokat. ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Raggie

Használjon proxy szervert. Van csomó ingyenes magyar proxy.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

#13157
Halp.  :eek:
Win update utan masok itt a betuk.
Illetve van valami ami kitakaritana a C: meghajtomat? Nem hiszem, hogy ennyit kene foglalnia az egesz cuccnak.
Illetve van valami tipikus filelista amit nyugodtan le lehet torolni?

Es miert lett hirtelen csomo beiras italic, masik csomo meg bold??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

System restore és újra updatelés után is ugyan ilyen varázslat fogad?  Egyébként én CCleanert szoktam használni.
[reserved]

Kvikveg

Kozben leirtottam par tonna programot, es most normalis megint a Firefox...
Koszi, kiprobalom, ha addig nem uvolt ide be valaki, hogy NEEEE!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Firefox...NEEEE :D

Egyébként amit törölhetsz gond nélkül: Windows/Temp tartalma és Users (XP alatt valami más volt, de már nem emlékszem :) )/felhasználóneved/Local Settings/Temp tartalma.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Ccleaner töröl mindent ami nem kell. :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tierce

#13163
Sziasztok!

Van egy kérdésem. Mobil internettel kapcsolatban.
Ismerősöm gépébe bedugtam az USB-s modemet. AutoRun elindul, a program feltelepül. Az illesztőprogramot is felteszi elvileg.
Majd megkér, hogy indítsam újra a gépet. De még mielőtt újraindulna, kiír egy ilyesmi hibaüzenetet:

"Hibás/nem ismert szoftverkitétel 00x0000417 kód"

Nem biztos, hogy pont ezt írja ki, a hibakód se biztos, hogy pont ez, de kb így néz ki. Ilyesmire emlékszem.



Ezután a rendszer újraindul, a mobil internet modem ikonja megjelenik az Asztalon, de rákattintva nem indul el. Nem történik semmi.
A másik furcsaság az, hogy bedugva az USB-s modemet a gépbe bár az AutoRun elindul, de virtuális meghajtóként NEM JELENIK meg.


Van valami ötletetek? Én elsőre azt gondolom, hogy lehetséges, hogy a modem illesztőprogramja nem települt fel rendesen.

Köszi előre is,
Tierce


u.i.: Hazavittem kipróbáltam a saját gépemen is. Nálam tökéletesen működik. Nincs hibaüzenet installálás után valamint a modem programját is eltudtam indítani.

Azért nem kell 20 entert nyomni a végén!

Moha

Ez nekem nagyon winfos hibának tűnik. Szerintem tele lehet már szemetelve az a gép mindennel. Tegyél fel egy tiszta rendszert és próbáld azon.
Amúgy milyen winfos egyáltalán? Meg milyen típusu modem? (Huawei ált. problémamentes, régebbi vackokkal szokott gond lenni)

Darkstar

Ez a winfos már kicsit kezd unalmas lenni (főleg 1 postban többször), Mr. Linsux fanboi.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2010-11-30, 18:51:18
Ez a winfos már kicsit kezd unalmas lenni (főleg 1 postban többször), Mr. Linsux fanboi.
Legalább akkor vmi konstruktívat mondanál, jó példát állítva. ::)
[reserved]

Cloud

Ha van egy monitorom, és két gép jelét akarom megjelentetni rajta, azt hogy tudom megoldani?    Adott egy pc, és egy xbox360 de csak egy monitor. Létezik valamilyen switch vagy akármi amivel  mindkét gép jelét meg tudom jelentetni a monitoron? Persze nem egyszerre, hanem külön külön mondjuk egy kapcsolóval váltani tudok a a két jel között. (ne kelljen már külön monitort venni)

Moha

#13168
Botsáska, de elég kevés infót adott meg a srác. Abból meg, amit leírt (hogy másik rendszeren megy) csak windows rendszerhibára tudok gondolni. Igen, lehet hardver hiba is, de abban az esetben valószínű egyéb baj is lenne, azt pedig nem említette.
Ezeken a mobilneteken a driver magán az eszközön van, ami egy cd-rom meghajtóként mountolódik fel, és onnan települ.
Ha másik gépen rendesen megy, akkor kompatibilitási és/vagy rendszerhiba. Ezért lenne jó tudni, milyen rendszerről van szó ill. ezért javasoltam a reinstallt, mert én ilyen jelenséggel eddig csak leharcolt, agyontelepített rendszeren találkoztam.
A winfos meg már a "nyelvemre áll" mert van egy M$ mániás főnököm, aki még ott sem akar szabadszoftvert használni, ahol célszerűbb volna, ill. véleményem szerint a windows csak az agresszív marketingnek és az eye-candynek köszönheti az elterjedtségét, mert ha a stabilitás, biztonság, testreszabhatóság és kezelhetőség (!= "mari néni 0 hozzáértéssel is használni tudja") számítana, sehol nem lenne.
Ja, meg hogy mindenhol ezt tolják az ember képébe, átlag user azt se tudja, hogy létezik a windowson kívül más. Detto ugyanez az IE vs. normális browser probléma.

És nem szoktam senkire ráerőszakolni a Linuxot, csak megmutatom nekik. És igen, kaptam már olyan reakciót, hogy aki utoljára 15 éve használt számítógépet, az szebbnek és kezelhetőbbnek tartott egy Kubuntut, mint a win7-et.

Cloud

Pedig a win7-el szerintem semmi baj nincs. Simán a legjobb oprendszer eddig amit használtam.