Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-11-30, 20:01:06
Ha van egy monitorom, és két gép jelét akarom megjelentetni rajta, azt hogy tudom megoldani?    Adott egy pc, és egy xbox360 de csak egy monitor. Létezik valamilyen switch vagy akármi amivel  mindkét gép jelét meg tudom jelentetni a monitoron? Persze nem egyszerre, hanem külön külön mondjuk egy kapcsolóval váltani tudok a a két jel között. (ne kelljen már külön monitort venni)

Ha van rajta DVI és Dsub bemenet, akkor a monitoron a Source gomb...
Ha csak dsub, akkor KVM switchnek hívják, amivel két (több) gépet használhatsz
egy adag perifériával (KVM = Keyboard Video Mouse)

Quote from: Tierce on 2010-11-30, 14:56:21
"Hibás/nem ismert szoftverkitétel 00x0000417 kód"

sztem elírtad a hibakódot
Próbáld meg eltávolítani a szoftverét (add/remove programs), és
újratelepíteni, hátha

Quote from: Cloud on 2010-11-30, 20:24:05
Pedig a win7-el szerintem semmi baj nincs.

Azt leszámítva, hogy pl. nálam a pár hete telepített w7-64
önmagában 13GB-on és még játékok alatt is 8-900MB RAMon
terpeszkedik; miközben egy ubuntu, szintén friss modern
oprendszer, még most is kb 3-4GB, pedig abban már olyan
sw-ek is benne vannak (OOo), amit a windowshoz még hozzá
sem adtam; ja és elfér 2-300MB RAMon...
Már csak a játékok miatt vagyok windowson az otthoni gépen.

Inb4: olcsó a RAM és a tárhely; de akkor is, nem az
oprendszerért veszem ezeket.

kikuchiyo

in b4 Zsiga & popcorn.

(Hová lesz ez a világ? Nem szóltam be KT_nek, sőt, egyetértek vele! :zomg: )
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 22:07:04
Azt leszámítva, hogy pl. nálam a pár hete telepített w7-64
önmagában 13GB-on és még játékok alatt is 8-900MB RAMon
terpeszkedik
És az Ubuntu mennyi ramot eszik játék alatt?  Oh wait
:__devil: :__devil: :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

K_T:


Csak d-sub van monitoron így szerintem jó lesz a KVM switch szerintem. Ahogy nézegetem árakat 10k alatt meg is úsznám.
THX

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 22:07:04
Win7... 8-900MB RAMon terpeszkedik;

Azért terpeszkedik ennyin mert van bőven ram a gépedben. Ha van elég ram a gépedben, akkor meg akár előre is tölthet egykét apróságot, hogy a dolgok gyorsabban induljanak el. Vedd ki a gépedből a ramod felét, és figyeld meg hogy jóval kevesebb RAMot fog használni üresjáratban. Vagy duplázd meg, és akkor meg növekedni fog a RAM használat. Nálam 1gb rammal 3-400 mega volt a Vista induláskor, 2gb rammal már 6-700, 4gb rammal 900-1000 mega.

Ez a tár ideiglenes, magától kiűrül ha más proginak kell a hely. Az egyetlen ellenérv rá az az hogy ijesztően mutat a taskmanagerben.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Quote from: TurboK on 2010-11-30, 23:16:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 22:07:04
Win7... 8-900MB RAMon terpeszkedik;

Azért terpeszkedik ennyin mert van bőven ram a gépedben. Ha van elég ram a gépedben, akkor meg akár előre is tölthet egykét apróságot, hogy a dolgok gyorsabban induljanak el. Vedd ki a gépedből a ramod felét, és figyeld meg hogy jóval kevesebb RAMot fog használni üresjáratban. Vagy duplázd meg, és akkor meg növekedni fog a RAM használat. Nálam 1gb rammal 3-400 mega volt a Vista induláskor, 2gb rammal már 6-700, 4gb rammal 900-1000 mega.

Ez a tár ideiglenes, magától kiűrül ha más proginak kell a hely. Az egyetlen ellenérv rá az az hogy ijesztően mutat a taskmanagerben.
[spoiler=PROTIP]Párszor már elmagyaráztuk ezt neki. Vagy hülye, vagy trollkodik. Egyik esetben sem méltó érdemi kommentre. ;)[/spoiler]
:__devil:

Kuroi Tenshi

#13176
Quote from: TurboK on 2010-11-30, 23:16:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 22:07:04


Vagy nem...

Quote from: Darkstar on 2010-11-30, 22:38:01


hú, ezt nagy kihívás volt beírni, főleg miután már én is utaltam rá ;)


Az amúgy egy érdekes téma, hogy a PC-s játékok az otthoni
felhasználók körében a Windows  -- és talán egyúttal az x86 is --
egy olyan bástya, ami ugyan most bevehetetlennek tűnik, de
ha elesik, akkor az egésznek vége. A hangsúly egyre inkább az
online felé tevődik át, ahol az oprendszer csak egy semleges
platform a böngészőnek. Ez akár lehet ARM (érkeznek a 2-4
magos, OoO végrehajtással rendelkező Cortex-A9-es procik)
és egy ARM-ra portolt linux is, a júzert már lehet, hogy nem is
fogja érdekelni, hogy mi fut a böngészője alatt. Filmre és
irodai szoftverekre a linux is kiváló (sőt, nálam smplayer
ubuntu alatt jobban működött, hardveres gyorsítással, mint
win7 alatt...).
De a játékok még egy elég erős érv, legtöbben ezért
fejlesztünk gépet... Szóval a helyzet csak lassan fog
változni, ahogy az okostelefonokkal és tabletekkel, média-
lejátszókkal lökést kaptak a multimédiás ARM-chipek, lassan
a "desktop" (atom-mentes nettop?) szerepben is megjelennek,
de az még idő.

Quote from: Zsiga on 2010-11-30, 23:26:51


Persze, attól, hogy nálam ez történik, csak hülye vagy
troll lehetek, véletlenül se lehet igaz ::)

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-30, 23:36:58
Vagy nem...
Olvastuk már, de rajtad kívül még senkitől nem hallottam ezt, úgyhogy a hiba nem a winben lesz...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Nálam is előjött egy párszor win7x64 alatt a "nincs elég memória" dolog, 4 gigával, amikor letiltottam a swapfilet.

protip: ne tiltsd le a swapfilet. Inkább csak állítsd minimumra (256mb asszem). 4gb rammal swappolni ugyse fog sose, meg esetleges bsod esetén swapfile nélkül nem tudja kiírni a memóriaképet a vinyóra (ellehetítlenítve a jövőbeli debuggolást).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2010-12-01, 01:19:15
Nálam is előjött egy párszor win7x64 alatt a "nincs elég memória" dolog, 4 gigával, amikor letiltottam a swapfilet.



A vicc az, hogy nálam már tényleg közel járt a swapoláshoz, ~3.8GB
volt használatban, de ebből resource monitor szerint is egy elég
tekintélyes részt (kb 400MB) csak a tizeniksz svchost.exe bitorolt,
és még rakás más system service futott sok memmel, tehát nem
szabadította fel a ramot.
Adtam neki 1GB-ot swapnak, azóta nem szólt.

Quote from: TurboK on 2010-12-01, 01:19:15
esetleges bsod esetén swapfile nélkül nem tudja kiírni a memóriaképet a vinyóra (ellehetítlenítve a jövőbeli debuggolást).

home usernél nem tartom túl nagy igénynek

TurboK

Home usernél nem igény, de ha egyszer az életben keresned kell hogy melyik köcsög driver fagyasztotta ki a gépet, hidd el, nagyot fogsz szopni memória képfájl nélkül. Apróság, de nagyon kellemes dolog - és nem úgy kellemes mint amikor a titkárnő zöld tangát visel mert tudja hogy fradista vagy, hanem úgy kellemes hogy 5 perc alatt kiírja a gép azt a hibaforrást amit egyébként 1 napig gúglizhatnál. (sokszor a BSOD ki se irja hogy melyik fájl okozott galibát, csak dob egy 0x000000abc hibát, amit le se tudsz írni mert alapértelmezésben automatán ujraindul BSOD esetén.)

Nálam is sokszor megütötte a gép a 4 gigát, és panaszkodott, de 4gb + 256mb swappel még soha nem panaszkodott. Szerintem úgy van megírva az egész memóriahasználat, hogy swap nélkül akkor is rinyál ha lenne elég fizikai memória. Lehet, pár program direkt a swapot nézi. Akkor meg már csak azért is érdemes bekapcsolni. Egyébként még egyszer sem láttam swapolni a gépemet, attól függetlenül hogy néha vészesen közel jártam a 4 gigához.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>


Cloud

#13182
Ha videólejátszásnál csak zöld képet kapok, akkor mi a franc van?(hd filmeknél meg youtube-nál)  :__devil: Semmit nem csináltam, nem raktam fel új programot, egyedül a procimat húztam feljebb(fsb-t)  (kodek nincsenek fenn, vlc-t vagy mplayer classic homecinema-t használok)

De most meg minden filmlejátszásnál, meg youtube videónál zöld képet kapok.

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-12-02, 22:24:49
Vedd vissza fsb-t? :D

Orthos teszt megy, így nem akarom most még, de nemá hogy ez legyen a baja. :D

NLZ

Hát le kell szűkíteni vhogy a problémát. Azt mondod csak az változott, szal meg van rá az esély. :)
Jah, és orthos helyett ménem prime95? :)
[reserved]

Cloud

#13186
Quote from: NLZ on 2010-12-02, 22:27:58
Hát le kell szűkíteni vhogy a problémát. Azt mondod csak az változott, szal meg van rá az esély. :)
Jah, és orthos helyett ménem prime95? :)

Vazze ezt nem hiszem el. Restart megvolt, vissza gyári fsb, és mennek a youtube, meg hd videók is. Bazzz. Ezt én nem értem. Lehet hogy az volt a gondja hogy a gyári 333 helyett kapásból 400-ra tettem? De orthos ment egy órát és semmi gond nem volt.Most sem hogy lekapcsoltam.

Prime-ot nem ismerem. Jobb mint orthos?

TurboK

Orthost nem ismerem, de a prime95 egy fos az IntelBurnTesthez képest (IntelBurnTest 5 perc alatt lekapott olyan hibát amit a Prime95 10 óra alatt nem).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Vazze. Megvan a hiba.  :Eztneked:  Feltoltam procit, de nem fixáltam 100mhz-en a pci-e frekvenciáját. Most megy minden.

TurboK:

IntelBurnTest-el ha megy egy órát gép hiba nélkül akkor már mondható stabilnak?

TurboK

Quote from: Cloud on 2010-12-02, 23:09:19
Vazze. Megvan a hiba.  :Eztneked:  Feltoltam procit, de nem fixáltam 100mhz-en a pci-e frekvenciáját. Most megy minden.

Végülis logikus, videokártyát használja az összes (directshow alapú) médialejátszó, még ha csak olyasmira is hogy yuv -> rgb konverzió.

QuoteTurboK:

IntelBurnTest-el ha megy egy órát gép hiba nélkül akkor már mondható stabilnak?
Stabilnak akkor mondható ha hónapokig nem fagy.

De nálam az IntelBurnTest elég hiphopp megtalált bármilyen hibát, olyat amit a Prime95 nem volt képes órák alatt sem. Ugyhogy nálam ez a mérce. És ne órákig mérjed, nálam eddig mindíg elég volt a standard teszt is. (perpill 3.2ghzen tolom a 2.3-as e6550 procit, feszültség és memória timing emeléssel minimum 3.5ghzig stabil, de ott már túl hangosan pörög a proci hűtőventi, én meg a csendes gépet szeretem)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

A 24 COLOS monitorom néha villog, mintha fényerőt váltani. LCD full HD Asus VH242H. Azt ne mondjátok, hogy kezd meghalni, most lesz két éves szegénykém...(gari term lejárt már..)

Cloud

Quote from: Alkyra on 2010-12-10, 17:35:51
A 24 COLOS monitorom néha villog, mintha fényerőt váltani. LCD full HD Asus VH242H. Azt ne mondjátok, hogy kezd meghalni, most lesz két éves szegénykém...(gari term lejárt már..)

Ha van dinamikus kontraszt akkor kapcsold ki.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Találós kérdés: mi okoz ilyet?

[spoiler][/spoiler]

Egy bridge módban lévő router produkálja. Gyakorlatilag használhatatlan az internetelérés ezekkel a 3 másodpercenként bekövetkező szakadásokkal. Egyszerűen csak gyenge/régi a router?

Raggie

Driver/firmware frissítést próbáltál már?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xzone

Megcsináltam. Statikus IP-t kellett beállítani a routernek (és az összes egyéb gateway-t, DNS szervert stb.). Csak azt nem értem, hogy enélkül hogyan működött egyáltalán.

Member

Tegnap este óta így néz ki nálam usteam Operá-ban.
[spoiler][/spoiler]
Már töröltem a cookie-kat, de nem változott semmi. Minden más honlap teljesen helyén van.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2010-12-19, 09:45:42
Már töröltem a cookie-kat

irreleváns, inkább nyomj teljes refresh-et (ctrl+f5)
akkor szokott pl. előjönni, amikor gyenge a kapcsolat,
és az oldal egyes részei time-outolnak.

Member

Random helyreállt, de köszi. :)
Tapasztaltam hasonlót gyenge kapcsolatnál, de most kizárólag usteamre ment rá, semmi másra.

Flaser

Quote from: Member on 2010-12-19, 12:48:51
Random helyreállt, de köszi. :)
Tapasztaltam hasonlót gyenge kapcsolatnál, de most kizárólag usteamre ment rá, semmi másra.

...mert most csak annak a css file-ja volt roncsolt formában cache-lve.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."