Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Zsiga on 2011-02-02, 20:26:00
Milyen lapot? Egy 10 éves oprendszert használó pro-ról nem feltétlenül gondolom hogy csak viccel ha valami bődületes f*szságot ír hardver-szoftver témában.
[spoiler][/spoiler]
Tegnap óra már csak 8, ha számoljuk a service pack-ket is, már csak 4. ::)
A fenti mondattal leminősídet pl. a c64 buherálókat. :hehe:

Bishop

Úgy két napja nem működik a firefox rendesen, nem tudok linkekre kattintani, ha rákattintok egy linkre akkor megnyit egy új üres oldalt és ennyi semmi több nem történik, ha jobb klikk új lap megnyitása akkor működik de rendesen nem, próbáltam a beállításoknál keresni a problémát de nem jöttem rá.

NLZ

[reserved]

Bishop

Az év noob kérdése, az mi? :D Már mint FFon belül mi, én nem tudok semmi profilról :D

Kuroi Tenshi

Quote from: SaiyaGin on 2011-02-02, 11:00:48
A szüleim gépén kiírta a Nod32, hogy nem megfelelő a védelem állapota, mert telepíteni kellene a frissítéseket az operációs rendszerhez. A kérdéses rendszer egy tudomásom szerint nem 100%-ig eredeti XP (SP3). Lehet cselezni valamit, vagy hagyjam úgy, ahogy van?

Ja. Nem töltöd le és nem telepíted a Windows Genuine
Advantage hitelesség-ellenőrző programot. Ennyi.

Quote from: Member on 2011-02-02, 18:48:26
Gondolom márkát várt volna. :)

Inkább típust, Mr. Szakintély.

Quote from: Member on 2011-02-02, 20:06:00
Mondta már, hogy laptop!

Kérem menj vissza az offba trollkodni és szemetelni,
this is srs bsnss.

Quote from: Ymir on 2011-02-02, 18:53:24
javítva : NVIDIA Quadro FX 770M

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Quadro-FX-770M.11707.0.html
szóval 9600M GT Quadro-változata, ami kb asztali
8600GT-t közelíti, ami már 4 éve sem volt egy
erőgép...
A W7-re váltással játékos szempontból sztem semmit
nem nyernél, a Dx10 effektek használatához, ami a
W7 extrája, kevés ennek a teljesítménye; és W7 több
RAMot is eszik a rendszerből, kevesebb marad a
játékok futtatására.

Quote from: Cobra on 2011-02-02, 19:52:39
A 2.53Ghz meg kb annyit, hogy 2.5L-es a motor :) Jó lenne, tudni, hogy dízel vagy benzines :)
Btw Quadro-val hogy mennek a játékok?

De egy 2.5L-es motorról már tudni lehet, hogy van
teljesítménye is, főleg, hogy a 2.53 alapján lehet tudni,
hogy intel C2D-változat, vagy akár Core i-X. Laptopnál
úgyse a proci szokott a játékos szűk keresztmetszet
lenni, hanem a vidkari.

Quadroval ált. hasonlóan, vagy csak kicsit rosszabbul
mennek a játékok, ritkább a driver-frissítés is.

NLZ

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 22:30:35
Az év noob kérdése, az mi? :D Már mint FFon belül mi, én nem tudok semmi profilról :D
Írd be a futtatásba, hogy firefox -p. :)
[reserved]

Bishop

közben leszedtem a firefox oldaláról a legújabbat csak ép nem magyar, áá na most kereshetem meg hol állíthatom be magyarra  ^^"

NLZ

Újra telepíted a magyart? :D
[reserved]

Bishop

#13358
Á mennyi baj van ezzel :D Hozzáteszem még mindig nem működik Lefutattam amit mondtál de semmi változás

NLZ

#13359
Firefox Csökkentett Módjában se jó? Ott még olyat is felajánl, hogy minden beállítást resetel, az is segíthet.
[reserved]

Bishop

Kicsit segítek, én nem érteni ezt a masinát annyira, szóval kicsit szájbarágósabban ha lehet :D

NLZ

:D Először is mentsél ki minden fontosat, gondolok itt pl a könyvjelzőkre, meg leírni a kiegészítők listáját, ha nem tudod fejből. Felül Könyvjelzők - Könyvjelzők kezelése... - Iportálás és mentés - Mentés...
Aztán futtatásból indítsd a firefox -safe-mode -ot. Vagy a start menüben van egy Firefox (Csökkentett mód) parancsikon, az is ugyanaz.
Bejön ablak, először nyomjad alul a folytatás csökkentett módban -t.
Ha így jó, akkor indítsd újra ezzel a móddal, de ne nyomd alul, hanem előbb pöcköld be az utolsó előtti pontot, a minden felhasználói beállítás visszaállítása alapértelmezetését, és alul a változtatások végrehajtása és újraindítás.
Ha így nem jó, akkor jöhet a fejvakarás. :D
[reserved]

Bishop

Probéma megoldva, köszi  ^^ :merci:

kikuchiyo

Followup a tegnapi régi laptopos kérdéshez:

Végül a lehető legigénytelenebb módon beletosztam egy XP SP2 telepítőlemezt és rátelepítettem a régi, elcsesződött rendszerre. Feltelepült, elindult, karaj. A boot ugyan eltart vagy 3 percig, de utána a rendszer gyors, reszponzív a 64 MB memória ellenére is, pedig nem is vacakoltam a felesleges szolgáltatások kikapcsolásával.

Azért ezek tudtak valamit az IBM-nél. Ez a Thinkpad A21e még >10 év után is számítógép, ami sok fiatalabb társáról nem mondható el. Halkabb, mint a mostani laptopom, és ami a lényeg, tudom arra használni, amire kell.

Feltettem rá a Labview 5.1-et, ami ugyanúgy agyhalott foshalom, mint minden Labview, de legalább nem olyan szar bloatware, mint a 8.6, és az a vacak DAQ kártya is működik vele. 100 kHz-cel tudok mintavételezni vele, ki se néztem volna belőle.

tl;dr: shit noone cares about
Failure is the default option

NLZ

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 23:55:59
Probéma megoldva, köszi  ^^ :merci:
Végülis ez a safe mode reset oldotta meg?
[reserved]

Bishop


TurboK

Quote from: Selmo on 2011-02-02, 19:39:08
Quote from: Ymir on 2011-02-02, 18:44:11
Quote from: TurboK on 2011-02-02, 16:15:02
Quote from: Ymir on 2011-02-02, 13:55:44
... 512 MB videokártya...
:facepalm: :falba:
Valami baj van vele? :confused:
Kb. annyira egyértelmű, mint az, hogy négyajtós autód van. :)
Nem is az a baj. Eszembe jut róla a volt főnököm, aki szerint a videokártya mértékegysége a memória (úgy mint ahogy a processzoré a gigaherz, a számítógép meg csak és kizárólag azért lehet lassú mert nincs benne elég RAM).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

#13367
Az egy dolog, de ő főnök, tehát megsértődik ha valamit jobban tudunk nála. És most akkor magyarázzam el hogy miért lassúak a gépek az irodában (northwood pentium 4 2.8ghz).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Még mindig jobb, mint azon ismerőseim, akik a gépet egy önálló egésznek tekintik, nem pedig alkatrészek halmazának. Tehát ha elromlik a hálókártya (vagy a windows nem megy), az egészet cserélik.

chilip

Quote from: Member on 2011-02-03, 16:22:56
Még mindig jobb, mint azon ismerőseim, akik a gépet egy önálló egésznek tekintik, nem pedig alkatrészek halmazának. Tehát ha elromlik a hálókártya (vagy a windows nem megy), az egészet cserélik.

:D

Cloud

Quote from: chilip on 2011-02-03, 16:24:28
Quote from: Member on 2011-02-03, 16:22:56
Még mindig jobb, mint azon ismerőseim, akik a gépet egy önálló egésznek tekintik, nem pedig alkatrészek halmazának. Tehát ha elromlik a hálókártya (vagy a windows nem megy), az egészet cserélik.

:D

Régi melóhelyemen nálunk is volt ilyen. FIllérekért megvettem két gépet amiben a ramok mentek tönkre, aztán jó áron továbbadtam őket. (ilyen régebbi Dell asztali gépek voltak. :D )

Moha

Korábbi melóhelyről én is hoztam el pár alaplapot ingyen. Többnyire annyi gondjuk volt, hogy a serial (RS232) port nem ment rajtuk. Csak azért lettek kiselejtezve, mert ahol mentek (benzinkút) ott kellett (modem, kútvezérlő és néha chipkártya olvasó), hogy mind működjön. :)
Egyik lomtalanítás alkalmával a főnök szólt, hogy "ami a raktárnak ezen a részén van, az holnap megy elektronikai hulladéknak, bárkinek bármi kell, vigye" - össze is szedtem csomó dolgot. :D

Amúgy a laikusokra jellemző, hogy ha valami nem működik úgy, mint korábban, akkor "elromlott a számítógép" és sokszor még olyan egyszerű dolgokra sem képesek válaszolni, hogy "megjelenik-e valami a képernyőn" vagy, hogy "elindul-e a rendszer". Elég sok embernek teljesen misztikus dolog a számítógép és nem is értik, hogy lehet az, hogy bár be tudják kapcsolni, mégsem megy, amit akarnak (pl. nem olvas a DVD egység)

Egyébként igen: főnöknek nem mondunk ellent, abból nem sok jó származik.

Próféta

Quote from: Moha on 2011-02-03, 20:34:46
Egyébként igen: főnöknek nem mondunk ellent, abból nem sok jó származik.
Alternatív javaslat: ha csak teheted, keress észérvekre hallgató főnököt.  :D

Fazék

adott egy ősrégi 7"-os asus eee netbook.
van benne egy 4GB-os SSD vinyó és egy (fixre szánt) 8GB-os SD kártyával meg van fejelve a rendszer

erre kéne nekem fölraknom egy lehető legkevesebb helyet foglaló Win XP Home-ot (ilyenhez van legális kulcs a gép alján)
egy legkevesebb helyet foglaló Word+Excel-t
+ satöbbi legkevesebb helyet foglaló böngészőt, videólejátszót, stb.

jelenleg fönt van rajta az összes említett program, de így maradt össz-vissz 500MB hely a C-n.
a WinXP egymagában terpeszkedik 2GB-on, stb

az ok: unokatesóm arra panaszkodik, hogy több program telepítője is olyan bénán van elkészítve, hogy ha a c-n nem talál elég helyet, akkor föl sem ajánlja, hogy másik vinyóra telepíthesd.
C-n fixen el kéne érni kb 1GB üres helyet.

vmi GPS-hez szükséges térképprogramot akar telepíteni rá, meg mittoménmit még, amiknek azért van helyigényük...

köszi előre is a tippeket

Selmo

Nem elég csak simán a TEMP változót átteni a több helyű meghajtóra? A legtöbb program oda tömöríti ki magát telepítés előtt.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#13375
Quote from: Selmo on 2011-02-07, 17:33:33
Nem elég csak simán a TEMP változót átteni a több helyű meghajtóra? A legtöbb program oda tömöríti ki magát telepítés előtt.
ha ezzel az ellenőrzés is átkerül oda, akkor de elég lehet, jogos észrevétel, már csak a módját kell megtalálnom, mert ilyennel még nem próbálkoztam :)

szerk: simán sajátgép tulajdonságok rendszertulajdonságok környezeti változóknál kell más elérési utat megadni? ennyi az egész?

persze ettől függetlenül az SSD lehet, hogy hálás lenne, ha legalább a negyede szabad lenne folyamatosan :)

adobe reader helyzabáló szörny helyett pl hirtelen ezt találtam: http://webtrickz.com/slimpdf-reader-small-best-adobe-reader-alternative/

esetleg valakinek tapasztalata vele? tényleg 100%-osan jó helyette?

Cloud

Quote from: Fazék on 2011-02-07, 17:11:56
adott egy ősrégi 7"-os asus eee netbook.
van benne egy 4GB-os SSD vinyó és egy (fixre szánt) 8GB-os SD kártyával meg van fejelve a rendszer

erre kéne nekem fölraknom egy lehető legkevesebb helyet foglaló Win XP Home-ot (ilyenhez van legális kulcs a gép alján)
egy legkevesebb helyet foglaló Word+Excel-t
+ satöbbi legkevesebb helyet foglaló böngészőt, videólejátszót, stb.

jelenleg fönt van rajta az összes említett program, de így maradt össz-vissz 500MB hely a C-n.
a WinXP egymagában terpeszkedik 2GB-on, stb

az ok: unokatesóm arra panaszkodik, hogy több program telepítője is olyan bénán van elkészítve, hogy ha a c-n nem talál elég helyet, akkor föl sem ajánlja, hogy másik vinyóra telepíthesd.
C-n fixen el kéne érni kb 1GB üres helyet.

vmi GPS-hez szükséges térképprogramot akar telepíteni rá, meg mittoménmit még, amiknek azért van helyigényük...

köszi előre is a tippeket

Office-ban ennyi tudok segíteni(saját feltöltés):

http://data.hu/get/3487880/Portable_Microsoft_Office_2003.exe

Selmo

Quote from: Fazék on 2011-02-07, 17:37:53
ha ezzel az ellenőrzés is átkerül oda, akkor de elég lehet, jogos észrevétel, már csak a módját kell megtalálnom, mert ilyennel még nem próbálkoztam :)
Szerintem igen, mert nálam is a ramdrive-ra van áttéve a TEMP és szokott szólni, ha nem elég neki a 2 giga, olyankor visszapakolom C-re és egyből jó. Én erre Powerpackot használok, de gondolom csak sima registry átírás kérdése a dolog, mert kijelentkezés/bejelentkezés után már működik is.
Mondjuk azt még meg kéne nézni, hogy nem-e lopja a helyet a sok feltett hotfix. Meg egy lemezkarbantartó sem ártana.

A tökéletesség unalmas.

TurboK

temp mappák átírása: winkey+pause -> Speciális rendszerbeállitások -> Környezeti változók.

Temp mappát hogyan teszel ramdrive-ra? Nálam inditáskor visszateszi egy másik meghajtóra ideiglenesen, mert előbb tölt be a windows mint a ramdrive kezelő program, és így a windows nem látja a ramdriveot inditáskor.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Selmo

http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk
Elmenti és betölti magát. Állandóan készít erről backupot, szóval viszonylag sok helyet foglalhat. Meg első beállítás és indítás után formázni kell, ha NTFS-t akarsz, mert alapból csak FAT32-t tud.

A tökéletesség unalmas.