Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

megavideorol letolteshez biztos modszer valaki? Tobb mint ket oras, ezzel a modszerrel:
QuoteStep 1: Have Firefox installed

Step 2: Install Adblock+

Step 3: Play video

Step 4: In Firefox go to "Tools/Options/ and unclick Javascript"

Step 5: Open Adblock plus "Blockable items on page thingy, scroll down to where it will say e.g. "http://www528.megavideo.com/fi... Shiz/", copy this address in browser window, save file, rename it "whateveryouwant.flv"
felig jott le.

A szenya a temp konyvtarba irogatja, de ha kesz akkor eltunteti. A dog.
Firefox addon is jo, csak mar nincs kedvem kiserletezgetni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2011-03-21, 23:48:19
A szenya a temp konyvtarba irogatja, de ha kesz akkor eltunteti. A dog.

Hülye megoldás: Állíts rá egy szkriptet, ami rendszeresen (100 ms?) ránéz az adott fájlra, ha növekedett a mérete, akkor átmásolja/kiegészíti, ha meg lenullázódott, mert a dog eltüntette, akkor kilép.
Failure is the default option

Kvikveg

#13592
Quote from: kikuchiyo on 2011-03-22, 00:04:11
Quote from: Kvikveg on 2011-03-21, 23:48:19
A szenya a temp konyvtarba irogatja, de ha kesz akkor eltunteti. A dog.

Hülye megoldás: Állíts rá egy szkriptet, ami rendszeresen (100 ms?) ránéz az adott fájlra, ha növekedett a mérete, akkor átmásolja/kiegészíti, ha meg lenullázódott, mert a dog eltüntette, akkor kilép.
Ja, ez volt nalam is a beta megoldas. XD
Btw nem tudom, hogy tenyleg az egeszet leszedi-e abba. Lehet, hogy ott is csak felig volt meg. :/
Mindegy, ha mas nincs a tempet atirogatom mindenestul, bizonyos meret feletti fileokat, ha esetleg ketteszedne.

edit: aaaaAAAa mar tudom miert csak a fele van meg... 72 perces limit van... azert van csak 1:12 jajj
de legalabb a modszer ettol eltekintve muxik...

edit: nos nem mukodott, valamiert csak 20 percet latok
A francba mar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Firebug, a net panelről keresd ki a videó urljét, aztán használj letöltőmanagert?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Azonalli tanácsadásra lenne szükségem vásárlás ügyben. Összeg max 80.000 Ft.

Anno írtam, hogy a monitorom furcsán viselkedik és villog. Nos, nemrég megadta magát ezért elvittem szervízbe ott meg kioktattak, hogy ezt már nem lehet megjavítani szóval vennem kell egy újat.

Feltételek:

-minimum 23''
-full  hd felbontás
-minimum két hdmi csatlakozó
-kiváló kép és hangminőség (a lehető legjobb ami a csövön kifér)
-hosszú élettartam. (nem két évre szeretném venni)
-meg tudjam MOST venni
-sürgősen kell munka végett!!!!

Ezt a monitort használnám mindenre. Filmezés, Munka, Konzol etc etc. Sokat használnám, ezért az élettartam és gyártási minőség kérdése még fontosabb.  Amennyiben tudtok, akár linket is adhattok hozzá közvetlen.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkitől.  :merci:

zsozso

Quote from: Alkyra on 2011-03-22, 19:19:19
Azonalli tanácsadásra lenne szükségem vásárlás ügyben. Összeg max 80.000 Ft.

Anno írtam, hogy a monitorom furcsán viselkedik és villog. Nos, nemrég megadta magát ezért elvittem szervízbe ott meg kioktattak, hogy ezt már nem lehet megjavítani szóval vennem kell egy újat.

Feltételek:

-minimum 23''
-full  hd felbontás
-minimum két hdmi csatlakozó
-kiváló kép és hangminőség (a lehető legjobb ami a csövön kifér)
-hosszú élettartam. (nem két évre szeretném venni)
-meg tudjam MOST venni
-sürgősen kell munka végett!!!!

Ezt a monitort használnám mindenre. Filmezés, Munka, Konzol etc etc. Sokat használnám, ezért az élettartam és gyártási minőség kérdése még fontosabb.  Amennyiben tudtok, akár linket is adhattok hozzá közvetlen.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkitől.  :merci:

En ezt ajanlom: http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/dell-ultrasharp-u2311h-ezust
Death is the only redemption

Alkyra

Quote from: zsozso on 2011-03-22, 20:28:37
Quote from: Alkyra on 2011-03-22, 19:19:19
Azonalli tanácsadásra lenne szükségem vásárlás ügyben. Összeg max 80.000 Ft.

Anno írtam, hogy a monitorom furcsán viselkedik és villog. Nos, nemrég megadta magát ezért elvittem szervízbe ott meg kioktattak, hogy ezt már nem lehet megjavítani szóval vennem kell egy újat.

Feltételek:

-minimum 23''
-full  hd felbontás
-minimum két hdmi csatlakozó
-kiváló kép és hangminőség (a lehető legjobb ami a csövön kifér)
-hosszú élettartam. (nem két évre szeretném venni)
-meg tudjam MOST venni
-sürgősen kell munka végett!!!!

Ezt a monitort használnám mindenre. Filmezés, Munka, Konzol etc etc. Sokat használnám, ezért az élettartam és gyártási minőség kérdése még fontosabb.  Amennyiben tudtok, akár linket is adhattok hozzá közvetlen.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkitől.  :merci:

En ezt ajanlom: http://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/dell-ultrasharp-u2311h-ezust

Hm nem akaródzik betölteni az oldal...mindegy a típusát látom a linkből. Utána nézek, köszi.

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2011-03-22, 19:19:19
-kiváló kép és hangminőség (a lehető legjobb ami a csövön kifér)
-minimum két hdmi csatlakozó

Nekem is u2311h van, az összes feltételt teljesíti a fentiek kivételével,
ugyanis d-sub, dvi és displayport van rajta, hdmi nincs egy se; s bár
IPS lévén a képe kiváló, de hangszórója nincs, így nincs hangminőség
se (kivéve ha azt nézzük, hogy nem cirmog vagy búg, így kiváló a
hangja ;D) (amúgy jobb is, csak feleslegesen drágítaná, egy monitor-
hangszóró fizikailag képtelen arra, hogy jól szóljon).
Fenti helyen múltkor akciósan pixelgarival 62k-ért vettem, de úgy
látom még mindig 60k, csak a pixelgari már nem akciós.

Cobra

Én is Dell-t vagy HP-t ajánlok H-IPS/SPVA panellal. Esetleg Samsung, ismerősnek van TN panelese és meglepően jó a képminősége.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#13599
lg w2452 4 haverommal vettünk egyszerre  -"akciós" volt-, tökéletes képe van (tn),  2,5 éves. mindenkinél hibátlanul működik. viszont már nem sok helyen kapni.

kikuchiyo

Az létezik, hogy 4 GB DDR2 RAM 14000 forint alatt nem kapható? Vagy csak én vagyok béna?
Failure is the default option

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-23, 19:05:00
Az létezik, hogy 4 GB DDR2 RAM 14000 forint alatt nem kapható? Vagy csak én vagyok béna?
Az újak akörül vannak igen.



Szerk:


Páromnak meghalt a telefonja. Szeretnék neki valami egyszerű telefont venni, de azért lennének kitételek.

Jó akksi-idő
Háttértárként használható
Mp3 csengőhang
Memóriakártya
Fényképező
Max 15k, használtan. (nem surmó vagyok, csak ennyim van most rá, és amúgy is használtan akarjuk venni. :D )

Tudnátok ajánlani valamit? :D

Moha

Nokia 6303i lenne a javaslatom. Asszem minden feltételt teljesít (háttértárat mindjárt tesztelem), akksi-idő nekem céges telefonként 10 nap, könnyen használható, szvsz tökéletes egy nőnek.
Ezt még újként is megkapod szolgáltatónál 15-ért, de használtan szerintem függetlent is vehetsz ennyiért.

Cloud

Igazából a háttértár azért kell neki mert szeretne sok sok képet feltenni a telefonjára rólunk. :D ^^" ^^   De ez jónak tűnik, köszi. :D

Fazék

namármost. a gépem hosszú kikapcsolt állapotból indítva mondjuk 10 alkalomból 4x hosszú sípolással kezdi az üzemet.
egyetlen hosszú sípolással. és ettől függetlenül minden működik 100%-osan

átnéztem a google "beep error code" táblázatokat. átnéztem az alaplapom leírását (GA-P35-DS3), és sehol nem említenek olyat, hogy 1 hosszú sípolás egymagában...

ötlet?

Cloud

Egy hosszú sípolás nem a videókártyára vonatkozik? Nincs kimozdulva? Tápkebel rendesen rá van dugva?

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-03-23, 20:11:01
Egy hosszú sípolás nem a videókártyára vonatkozik? Nincs kimozdulva? Tápkebel rendesen rá van dugva?
mondjuk be kell valljam, hogy kb legutóbbi lanparty óta porosodik a gépem, azóta nem takarítottam ki egyszer sem, szóval már van benne egy adag por lerakódva, de most meg már hetek óta halogatom, hogy úgyis rövidesen költözök, és majd akkor...

igazából csak érdekelne, hogy hivatalosan mi az egyetlen magányos hosszú sípolás jelentése a gépem részéről :)

Kuroi Tenshi

Nekem is volt már egy hosszú síp vidkaritól, nem volt a táp rendesen bedugva;
de akkor el se indult.

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-23, 20:29:42
Nekem is volt már egy hosszú síp vidkaritól, nem volt a táp rendesen bedugva;
de akkor el se indult.

Valszeg, akkor csak meg kell igazítani a pci-e kábelt.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-23, 20:29:42
Nekem is volt már egy hosszú síp vidkaritól, nem volt a táp rendesen bedugva;
de akkor el se indult.
hümm. na jó. ennyi erőfeszítést még hajlandó vagyok megtenni, hogy megigazítsam a helyén.

köszönöm a tippet :D

TurboK

A gépen belül mi sípol, a tweeter vagy a videokárty? Amelyik sípol, azzal van valami gond.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Puru²

#13611
Nah, holnap megyek az új VGA-t venni ,de nem igazán tudtam dönteni melyiket érdemes  :
ASUS 6850 vs MSI 5850 Twin Frozr

Ahogy néztem ,árban fogyasztásban és teljesítményben nagyjából egy szinten vannak.

Cloud

Én 5850-et venném meg.

Fazék

Quote from: Puru² on 2011-03-25, 17:34:32
Nah, holnap megyek az új VGA-t venni ,de nem igazán tudtam dönteni melyiket érdemes venni :
ASUS 6850 vs MSI 5850 Twin Frozr

Ahogy néztem ,árban fogyasztásban és teljesítményben nagyjából egy szinten vannak.
ahogy én néztem teljesítményben az 5850 veri a 6850-et 5-10%-kal.
de ha egy kicsit visszaolvasol, hasonló kérdést én is fölvetettem, és K_T meg még páran meg is válaszolták.

NLZ

6950? :D
Ám azt, amelyik olcsóbb. Vagy még kérdés, hogy a 6850 hűtése milyen. Ha a gyári hajszárító, akkor hanyagold.
[reserved]

Darkstar

Valami elképzelés, hogy a uTorrent mitől hülyülhetett meg? Egy torrent van megnyitva, a képen is látszik, hogy upload nincs, a letöltés is csak a max töredékén ketyeg, de mégis időnként elszáll a net, a torrent is beáll és a netrádió is. Utána minden megy tovább. A routerre gyanakszom, de az összes többi gépen kilőttem a torrenteket és így is csinálja, pedig eddig 20 párhuzamos torrentnél sem fosta össze magát...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

http letöltés megy simán? Meg ugye van valami önszabályzása az uTP-nek, próbáltad azt állítani?
[reserved]

Darkstar

Igen és milyen szabályzásra gondolsz? Ha az ul/dl/connection limit, akkor évek óta ugyanazon van és eddig nem volt para.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Csak futólag olvastam róla, de az uTP protokolnak van ilyen önszabályozása, hogy ha nő a ping, akkor visszafogja magát. Ha jól látom, a net.utp_target_delay szabályozza ezt.
[reserved]

TurboK

100% hogy nem uTP hiba.

Van egy ilyen bibi néhány Sata chipset drivernél (Intel ICH9 biztosan, talán máshol is), hogy az utorrent lemezkezelése kiveri a biztositékot és egy-egy lemezművelet befejezésére kell várni egy egész percet, kivéve ha közben valami más program indít egy másikfajta műveletet.

Konkrétan ez a probléma nálam akkor jelentkezett, ha:
- vinyó SATA AHCI módban fut,
- utorrent írás/olvasás cache be vannak kapcsolva
- utorrent "disable windows caching of disk reads/writes" opciók a cachenél be vannak kapcsolva
Ha mindhárom feltétel teljesül, akkor néha várni kell max. 1 percet egy lemezművelet befejezésére, és amíg az utorrent vár, addig teljesen meg van akadva a lemezműveleteknél, és nem is indít semmilyen más hálózati funkciót. Tehát ilyen esetben a le/fel töltés 0-ra csökken.

Sata chipset driver frissitésével én tudtam csökkenteni a hiba mértékét, de így is úgy is előfordul. Csak úgy tudtam teljesen kijátszani hogy a vinyókat amire gyakran töltök, átdugtam egy másik alaplapi portra ami IDE módban futott (legtöbb alaplapon 2 sata chipset van, egy az déli hídon, egy "third party" chipset meg egy pciex1 vonalon - az alaplapit ahci módban hagytam az SSDm miatt). Igy azóta nem volt ilyen gebasz.

Mai napig nem tudom pontosan hogy mi okozza.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>