Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dragon

A koleszok nagy részében le van tiltva a firewallon a 21-es port, az illegális fájcserebere kiküszöbölése végett. Ahol okosabbak, ott a DC++, Kazaa, BT, satöbbi portjai is, sõt, ahol még okosabbak, ott csak a 80 meg a 443 van engedélyezve oszt slussz.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: BruceEz az év sem indul valami jól... Lenne egy olyan kérdésem, hogy miért nem tudom elérni az ftp-t? Az iskola épületébõl megy, de onnan nem tudom elhozni, amit leszedtem. Ellenben a koleszban azt írja ki, hogy kapcsolathívási hiba... Bár ehhez  :lame: vagyok, de abból amit itt mondtak valami olyasmit szûrtem le, hogy van egy fõ szerver, és annak az IP címére jönnek a dolgok, és az a gép, ha valaki felmegy a hálóra, akkor magától generál annak a szerencsétlennek a gépére egy IP címet, így mindig más lesz egy adott gép címe... Mondjuk van egy sejtésem, hogy ezt takarja a dinamikus IP cím fogalma, de nem vagyok benne bizti... De még akkor is mennie kéne... vagy nem? Hacsak az ftp szerver nem a mi szerverünk egyetlen fix IP-jét látja... de akkor is mennie kéne. Vagy csak szeretném? (Bár... az is megfordult a fejemben, hogy bannolva van a kolesz... de javítsatok ki ha tévednék: akkor más hibaüzenet jönne nem?)
Huhh... mindezt egy lélegzetvétellel... De lassan elvonási tüneteim vannak, szal nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni...
Ha itt rajtavagy akkor kellemetlen:
http://usteam.uw.hu/abuse_current.txt
Death is the only redemption

Moha

Esetleg lehet olyan, hogy ha az ftp szerver csak a koli fõ szerverének az IP címét látja, és a koliból már 2-en bent vannak a szerveren. Ilyenkor valsz'leg bannolva lesz a cím (mert ugye max 2 szál/IP). Bár, amennyire az anime el van itthon terjedve, nem hiszem, hogy egy koliból 2-nél többen töltenének...

Bruce

Quote from: zsozsoHa itt rajtavagy akkor kellemetlen:
http://usteam.uw.hu/abuse_current.txt
Hát most megfogtál... gõzöm sincs az IP címemrõl, pontosabban a kolesz IP címérõl. Bár mint mondtam, még nem is töltöttem a koleszban semmit. Amúgy tisztában vagyok vele, hogy miként tudom elkerülni az ilyet - tavaly egész évben szedtem le mindenfélét, és semmi gond nem volt... Idõközben megnéztem, az animehq ftp címe sem mûxik... ugyanazzal a hibaüzenettel fogad, mint az itteni :hogyaza:  :grrr: Szal már 5letem sincs.
"A hiba az ön készülékében van."

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bruce

Quote from: MohaEsetleg lehet olyan, hogy ha az ftp szerver csak a koli fõ szerverének az IP címét látja, és a koliból már 2-en bent vannak a szerveren. Ilyenkor valsz'leg bannolva lesz a cím (mert ugye max 2 szál/IP). Bár, amennyire az anime el van itthon terjedve, nem hiszem, hogy egy koliból 2-nél többen töltenének...
Nos, hallottam, hogy itt egy lánynak megvan a teljes Cowboy Bebop (remélem jól írtam, mert nem láttam  :rolleyes: még :) ). Épp csak gõzöm sincs, ki az :( De az akkor is csak egy user...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Próbálj meg egy normál publikus ftp címet (teszem azt ftp.f-prot.com). Ha az sem megy, akkor bizony a szupervigyor tiltotta le az ftp portot...

Shadowolf

Quote from: BruceHát most megfogtál... gõzöm sincs az IP címemrõl, pontosabban a kolesz IP címérõl.

Kérdés: most azt a gépet használod?

Bruce

Quote from: ShadowolfKérdés: most azt a gépet használod?
Egen...

Quote from: MohaPróbálj meg egy normál publikus ftp címet (teszem azt ftp.f-prot.com). Ha az sem megy, akkor bizony a szupervigyor tiltotta le az ftp portot...
ARGH! Ez rosszul esett... rátapintottál a lényegre. Ellenõriztem, és ugyanazt kaptam. De legalább már tudom, kinek a felmenõit kell legalább hét generációra visszamenõleg szidni... már amíg meg nem találom, és ki nem kényszerítem az ftp-t!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dragon

Quote from: zsozsoHa itt rajtavagy akkor kellemetlen:
http://usteam.uw.hu/abuse_current.txt

nini... egy Kandós IP, és ez tudtommal pont a koleszé :)


kereshetsz egyébként a neten ilyen portszkennelõ cuccokat is, csak a rendszeresen garázdák nem örülnek a túlzott használatának  :hehe:
megaztán, ez nem feltétlenül mind legális célokra készült, és mint ilyen, elképzelehetõ, hogy néhány közülük veszélyes kódot (is) tartalmaz
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Chronos

Quote from: bpka000kereshetsz egyébként a neten ilyen portszkennelõ cuccokat is, csak a rendszeresen garázdák nem örülnek a túlzott használatának  :hehe:
megaztán, ez nem feltétlenül mind legális célokra készült, és mint ilyen, elképzelehetõ, hogy néhány közülük veszélyes kódot (is) tartalmaz
És akkor még enyhén fejezted ki magad...:)

CHRONOS

TurboK

A számtechtanárunk egy bamba szakállas farok (hálóban nyomjuk a Quake-et 15en, ordibálunk hogy "dögölj meg" "ezért kinyírlak te pöcs" meg hasonlók, õ meg ott ül az egész közepén és magyarázza a Microsoft Wordben a sortöréseket és nem is nagyon tûnik fel neki hogy itt valami nem oké), a rendszergazdát meg "nagyon" érdekli a dolog (merhogy a tananyaghoz nem feltétlenül szükséges).

LANon keresztül kapcsolódik a gép a nethez ugyhogy valszeg a fõgépnél van firewall, habár akkor a rendszergazda hazudott mert azt mondta hogy nem tudja hogy miért nem megy semmi csak az IE. ha igaza van akkor meg a hálóproxy a szemtelen tag. páff.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

ElfWarrior

Ha telepítésmentes ftp progit kerestek, akkor ott a WinSCP2.exe .
A tûzfal meg lehet központi, és akkor soha az életben nem fogod onnan megtörni. A Win2000-es telepítõlemezzel meg még mindig simán be lehet menni, ha nagyon akarsz vmit:P És mind1, mi van a gépen, ha a tûzfalnál nem engedik a ki-be forgalmat. De remélem, nem ez az eset:).
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

TurboK

na mostmár ez tényleg sok, e szomszéd gépteremben tökéletesen megy minden, ftp, torrent, irc, minden.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Damnatus

Hali!

mkv-t melyik kodek játszik le?

Damnatus

Hali!

Ok, akkor azt teszem föl. Köszi.

Marfy

Kérnék egy kis segítséget!
Keresek egy olyan progit vagy tweakprogit Win Xp alá amivel megoldható lenne hogy a hálózatba való bejelentkezéskor magától beírja a jelszót, a jelszót ismerem.
Szeretném beállítani hogy magától bekapcsoljon éjszakánlént csak itt a jelszónál úgyis megálna, és a jelszavas bejelentkezést nem lehet kikapcsolni.
Tudnátok rá valami megoldást?

Feldin

Ez engem is érdekelne! olyan progi amivel idõzíteni lehet a gépet. nekem nincs jelszó, szóval ez nem probléma.
+ nincs vkinek olyan progija ami képek közt duplikációkat keres? De nem névre hanem tartalomra? Shiroival már vadászunk egy ideje ilyet, csak nem sikerál.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

Quote from: Feldinnincs vkinek olyan progija ami képek közt duplikációkat keres? De nem névre hanem tartalomra?

Kitaláltak már egyáltalán ilyen progit? Még sosem hallottam ilyenrõl.  :)
Ha valakinek van engem is érdekelne.

Chronos

Elõbb gondolkozni, aztán postolni...:)
Lehet ilyen programot csinálni, csak az a gond, hogy csak a "bitre" ugyanaz képeket találná meg, így meg nincs értelme...:)

CHRONOS

Moha

Megnézném azt a programot, ami különbözõ felbontás/formátum, stb. mellett is kiválogatja az azonos képeket... :p Az már AI volna a javából!
Gyerekek, ha sikerül olyat írnotok, leborulok elõttetek!

Amúgy olyan programot találni a neten, ami (bármilyen fájlból) duplikátumokat keres, és csak a teljesen azonosakat adja vissza. Viszont azok is általában elsõdlegesen név alapján keresnek, mert mindent tartalom alapján keresni egy "kicsit" hosszadalmas lenne.

Isi101

Már irtak, csak nem nekünk, ilyen célra.
A különféle ujjlenyomat azonosító, arcképfelismerõ programok pld.
Ezek jellegzetes pontokat (szemek széle, szájszél,orr vonala, stb) keresnek egy képen, és ezek alapján próbálnak hasonlóságot találni az adatbázisban szereplõ többivel.
Ezeknél teljesen mindegy a méret, felbontás, stb, mivel a pontok egymáshoz viszonyított helyzetét figyelik, és ezek akapján végzik az azonosítást.

Dragon

WinXP jelszóbeírás: ehh, hát ennél egyszerûbb inkább kikapcsolni a jelszót
win95-re volt ilyenem, de nem merném a nyakam tenni rá, hogy egyáltalán lehetséges olyan programot írni, ami meg tudja kerülni az XP login folyamatát
..... vagy akkor már vírusnak hívják, és nem feltétlen azt csinálja, amit te akarsz :hehe:


azonos képek: olyat, ami puszta byte-byte egyezés alapján szûri az azonosakat, már én is csináltam, nem ügy.
a hasonlóság alapján történõ egyezõk keresésrére pedig van manapság rengeteg ötlet, de mind csak hasonló tipusú/stílusú képek csoportjain mûködik megbízhatóan
(pl. fényképet felismer, rajzolt képet nem)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

Hát én ehhez nem értek... tudtok adni vmit akkor ami valamennyire jó szûrõs cucc?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Dragon

Mindjárt el PMelem neked a címet, ahonnan leszedheted az enyémet, ha az megfelel.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Totya

Valaki mondjon már mekem egy címet, ahol le tudok tölteni Da Pump albumokat. Onegai
Teacher Banzai!!!

Dragon

PMben te is megkaptad....
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Isi101

Valamiért nem tudok keresni ezzel a keresõvel :(
http://usteam.uw.hu/uc/index.php
Akármit akarok keresni, ill. ha idõt adok meg neki, akkor is csak saját magát tölti vissza találat nélkül :(
Légyszi, valaki mondja el, mit csinálok rosszul?
Vagy valami pass is kell hozzá?
vagy  csak az animehqra vonatkozik?
Vagy a böngészõmmel (opera) van gond?
Vagy csak egyszerûen béna vagyok?
Vagy vagy?
:(

zsozso

Quote from: Isi101Valamiért nem tudok keresni ezzel a keresõvel :(
http://usteam.uw.hu/uc/index.php
Akármit akarok keresni, ill. ha idõt adok meg neki, akkor is csak saját magát tölti vissza találat nélkül :(
Légyszi, valaki mondja el, mit csinálok rosszul?
Vagy valami pass is kell hozzá?
vagy  csak az animehqra vonatkozik?
Vagy a böngészõmmel (opera) van gond?
Vagy csak egyszerûen béna vagyok?
Vagy vagy?
:(
Mcd a hunyo csak xploder alol megy, elvileg megy ffox al is meg mozillaval is.
Death is the only redemption

Isi101

Köszönöm szépen, explorerrel megy
Ezek szerint én voltam a ....

Suszi

Ha tudja valaki, hogy hogyan lehet gif-et készíteni az légyszi szóljon.
Elõre is köszi.  :)