Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Asrock vagy Asus. Ha sok HDD-t akarsz, akkor A75 chipset. A85-re szerintem nincs szükséged.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

SOS help!
A hd 7950-esemen ilyen hangot hallatnak a ventik 48%-os és 68%-os sebességei között folyamatosan.
LINK

Ez mindenképpen venticsere vagy azért érdemes mondjuk szilikonsprével próbálkozni?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Az én 5770-em úgy zúgott, mint egy morzsaporszívó.
Hogy ez feature vagy bug, passz. Jobban jársz, ha pl. a prohardveren kérdezel rá.

.Attila

Quote from: Selmo on 2013-03-13, 20:15:22
Ezzel csak az a probléma, hogy nincs az az isten, hogy case-be beírjak többszáz képet. Valami olyan kéne, hogy az A1 cella változására törli a képet és beszúrja A1.png-t.
Amúgy kísérletezés közben sikerült beszúrnom egy csomó private sub baromságot, azokat hogy tudom törölni? :D

Tessék, ennél a kódnál már nem törlődik a droplist, ill. nem select case szerkezettel megy.
Csak arra kell figyelni, hogy akkor a fileneveknek meg kell egyezniük az A1 cella értékével és .png kiterjesztésűeknek kell lenniük. Persze meg lehet oldani más kiterjesztésre, csak akkor be kell dobni még egy filenév vizsgálatot minden egyes lehetséges kiterjesztésre.

Itt a kód:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
   
    Dim ShapeDel As Shape
    Dim wPath As String
   
    If Target.Address = "$A$1" Then
   
        For Each ShapeDel In ActiveSheet.Shapes
            If ShapeDel.Type <> msoFormControl Then
                ShapeDel.Delete
            End If
        Next
               
        Range("B2").Select
       
        wPath = ThisWorkbook.Path & "\" & Range("A1").Value & ".png"
       
        If Len(Dir(wPath)) = 0 Then
                MsgBox "File missing!"
                Exit Sub
        Else
            ActiveSheet.Pictures.Insert (wPath)
        End If
       
        Range("A1").Select
   
    End If

End Sub


És az excel file:

Raggie

Quote from: .Attila on 2013-03-14, 10:40:51
Az én 5770-em úgy zúgott, mint egy morzsaporszívó.
Hogy ez feature vagy bug, passz. Jobban jársz, ha pl. a prohardveren kérdezel rá.
Megvolt. Ott azt mondták, hogy szilikonspré felejtős, inkább fehér zsírral vagy csere.
De rohadtul nem akarom cserélni, mert németországból van és eléggé bonyodalmas lenne. :(
Mindegy, körbenézek otthon, hátha akad valami zsírzó spray.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Az a vicces, hogy dummyban minden működik, az eredetiben meg nem. :eek: Dummyba átmásolva is minden működik. Ha nem jövök rá az okára, legfeljebb átmásolok mindent.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2013-03-14, 10:36:25
SOS help!
A hd 7950-esemen ilyen hangot hallatnak a ventik 48%-os és 68%-os sebességei között folyamatosan.
LINK

Ez mindenképpen venticsere vagy azért érdemes mondjuk szilikonsprével próbálkozni?
Quote from: Raggie on 2013-03-14, 10:36:25
szilikonsprével

:zomg:
Azt ne. Ha mindenképpen akarsz valamit, akkor műszerolaj.
Simán lehet a rezonancia is, úgy láttam, hogy nincs rendesen odacsavarozva
a házhoz? Nem úgy hangzik, mintha a venti lenne csapágyas. Esetleg nézz
bele, hogy nem lóg-e be a venti vezetéke, bár a hang nem pont olyan, de
egy próbát megér.

Cobra

Mondjuk lehet egy kiegyensúlyozatlan ventillátor is, amitől az egész kártya berezeg. Ott meg nem segít a műszerolaj sem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Ám tényleg csak 48-68% között adja ki a hangot? Ha valami mechanikai hibásodás lenne, az nem kéne még zajosabb legyen 100%-on?
[reserved]

Kvikveg

#15639
Windoz 7en Firefoxon 9gaget nezegetek, esetleg meg levelezo van nyitva, es minden elozetes nelkul rebootol es installalja az updatejeit.
Nem jott fol semmi popup, hogy 10 perc mulva lelovom magam, mmkay?
Most nem volt benn a tabkabel, de felig volt a jelzes szerint, szoval kapjabe.
Mitol lehet?
A HDD erosen tele van, a laptop 2-3 eves Acer, de nem csinalok semmi extrat rajta.
Virusvedelem van, szoval wtf??!

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/windows-7-suddenly-shut-down-restarted-but-why/d0a14549-2ce7-4486-8953-35e431a0061c
Megtekintve:
Van egy SystemRestore
aztan RestartManager starting session blabla
Aztan 12 ilyen:
"Application 'C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe' (pid 2436) cannot be restarted - Application SID does not match Conductor SID.."
Aztan RestartManager: "Machine restart is required."

De miert???!  :Eztneked:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#15640
Néha csinál ilyet, a miértjéről ötletem sincs.

Erről a tápról vélemény?

A8-5600k proci mellé.

Fontos, hogy csendes legyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

#15641
Passz, hogy milyen bele van, én Sharkoont inkább nem vennék, főleg ennyiért. Halknak ott a Be Quiet (Straight Power 400), Seasonic S12II vagy olcsó kategóriában a Chieftec CTG.
Ez is jó áron van és jót olvastam most róla: http://www.argep.hu/product_1594199.html
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Jó lenne, ha moduláris lenne, mert pont a csendesség miatt jó szelőzést akarok és szerintem annak a kevesebb kábel jót tenne. Ilyen házba kell majd belemennie mindennek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Kisebb teljesítményűekben sajnos nincs moduláris, ami szóba jöhet szerintem, az az Enermax Modu82+ 425W vagy a Straight Power 430CM.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

rendszervinyón kb másfél hete megjelent az első gyenge szektor, HD Sentinel aszondja:
QuoteThere are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
és 99%-os egészséget mond rá.

ti mennyire pánikolnátok vinyóvétellel, ha a gépetek az elmúlt másfél hétben kb minden "hidegindításnál" chkdsk-el kezdené a napot?

marhára nem érzem a legalkalmasabbnak az időpontot ssd-re váltáshoz, de a kényszer nagy úr...

mivel nem akarok túlzottan helyszűkében szenvedni, ezért 240GB körüli ssd-ket nézegetem, de nem igazán tudom hirtelen, hogy melyiket lenne érdemes.

OCZ agility-k 43-50 a legolcsóbb 3-4-es típusok
Intel 50-től kezdődik
Samsung ugye a legolcsóbb a TLC-s 840-es változat, de annak meg az állítólagos írási sebessége kb a fele az előbbieknek.

Darkstar

Kell rendszervinyónak akkora? Biztos nem elég egy 120-as? Már ha az anyagi szempontok játszanak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#15646
Quote from: Darkstar on 2013-03-18, 01:15:45
Kell rendszervinyónak akkora? Biztos nem elég egy 120-as? Már ha az anyagi szempontok játszanak.
amikor igazán megerőltetem magam, akkor le tudom csökkenteni 100GB körüli helyfoglalásra a rendszervinyón lévő telepített játékok mennyiségét
persze ezután szelektálnék, nem minden játékon kell segítsen az ssd, de pl Diablo3*-hoz kötelező, azt hiszem Starcraft 2**-n is sokat javíthatna a töltési időkön, és még több játéknál várok hasonló javulásokat, de szóval tartok tőle, hogy legalább 80-100 GB hely kéne az ilyen játékoknak, aztán ehhez jönne még hozzá a Win8, ami nem tudom mennyi alapból, de tippre egy 30 megvan, + program files mondjuk megint egy 5GB, document and settings mondjuk 10 GB

szóval a 120-as keretet már erősen túlléptem, és úgy hallottam SSD-knél még az is kifejezetten egészséges, ha max a 2/3-át tölti föl az ember



*tudom, hülye vagyok, hogy ezzel játszom, de ezt most mellőzzük
**bár tartok tőle, hogy ehhez inkább +4GB memória kéne, az tudna igazán javítani rajta, de ez már egy következő gépfrissítési szint, amire végképp nincs pénzem jelenleg

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2013-03-18, 01:12:36
Samsung ugye a legolcsóbb a TLC-s 840-es változat, de annak meg az állítólagos írási sebessége kb a fele az előbbieknek.

S akkor még az írási tartóssága szóba sem került, a TLC 1000 írási ciklust bír.

Ha minden indításkor chkdsk-el, akkor én mennék és vennék egy másikat.
Mondjuk egy mostanában olcsón dobált 60 GB-osat os-nek; játékoknál inkább
az indítási és pályabetöltési sebességen javít, a teljesítményen kevésbé.
Pályabetöltési sebességen pedig RAM-os cachelő progi is segít, mint pl.
FancyCache, bár ahhoz feles szabad RAM sem árt, olyan 2-4GB (amilyen olcsó).

Fazék

#15648
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 01:52:49
Quote from: Fazék on 2013-03-18, 01:12:36
Samsung ugye a legolcsóbb a TLC-s 840-es változat, de annak meg az állítólagos írási sebessége kb a fele az előbbieknek.

S akkor még az írási tartóssága szóba sem került, a TLC 1000 írási ciklust bír.
nos igen. 840-est kerülöm, de innentől nem tudom, hogy melyik éri meg 120-asból.
végülis talán tényleg elég lesz nekem a 120-as is, majd jobban szelektálok telepítéskor, és szerencsére már Steam is képes eltérő meghajtóra pakolni a játékokat, szóval ez már a XXI. század elég durván.
de persze kivártam kuszaszem akcióit és a 310-es Ft-ot, szóval a legjobbkor veszek.
Agility 3? Vertex 3? mi a különbség? 27-30k mindkettő. vagy inkább kicsit drágábban egy Intel S330?
illetve melyik ssd mennyire intelligens, mennyire növeli a saját élettartamát önkezeléssel? cikkekben pl samsung 840-esnél kiemelték, hogy hiába TLC-s, annyira okosan kezeli önmagát, hogy napi 10GB írással számolva 8 éves élettartamot becsülnek neki.
próbálok utánaolvasgatni magamtól is, de megköszönném a tanácsokat.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 01:52:49Ha minden indításkor chkdsk-el, akkor én mennék és vennék egy másikat.
Mondjuk egy mostanában olcsón dobált 60 GB-osat os-nek; játékoknál inkább
az indítási és pályabetöltési sebességen javít, a teljesítményen kevésbé.
nevetni fogsz, de Diablo 3-nál bizony teljesítményen is iszonyat sokat javít, mert _tényleg_ folyamatosan nyúlkál játék közben a file-okhoz, és hacsak nem egy fasza vinyód van, akkor bizony írtó szopásosan "laggol" a játék, és az a vicc, hogy nem a vinyó olvasási sebessége számít ennél, hanem az elérési sebessége, vagyis hogy normálisan tudjak játszani, ki kellett pakolnom a játékból az MPQ könyvtárat egy pendrive-ra (akármilyen gyenge megteszi, csak legyen rajta 12GB hely), és el nem tudod képzelni milyen brutálisan segít ez a játék folyamatosságán...
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 01:52:49Pályabetöltési sebességen pedig RAM-os cachelő progi is segít, mint pl.
FancyCache, bár ahhoz feles szabad RAM sem árt, olyan 2-4GB (amilyen olcsó).
sajnos 4 slot a lapban, és mindegyikben van egy vacak 1GB-os RAM, vagyis a bővítéshez duplaannyit kéne költenem, és utána még el is kéne adnom ezeket, és ráadásul ddr2-es ram-ok...
szóval ram bővítést már csak akkor terveztem, ha cserélem az alaplap+procit is mellette, ami szintén már eléggé megérett, elvégre kb most lesz 5 éves a konfig...

Cobra

#15649
Elvileg a Vertex gyorsabb, mint az Agility, de igazából amióta nincs Samsung 830, azóta majdnem mindegy mit veszel, mert kb egyforma a sebesség és az élettartam egy árkategóriában.
Kingston V300 jól szerepelt Ph tesztben és alig drágább a 840-nél.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Sebesség egyik fele a vezérlő, másik a chipek. Vezérlő jelenleg a döntő többségben
Sandforce 2k-széria (OCZ Vertex, Agility, de még Intel is és Corsair, Adata, Patriot,
meg még több tucat matricázó), kivétel csak: a 4-es szériás OCZ Vertex és Agility
(Indilinx, amit OCZ vett meg), Samsung, Crucial (Marvel vezérlő, jó de már öreg),
Toshiba (saját), Sandisk (az is saját vezérlő).

Intel is SF vezérlős, de kicsit jobbak és jobban ellenőrzöttek a chipek. Ha minimális a
felár, talán megéri; különben szinte ugyanaz.

D3: lol Blizzard.... tíz év alatt hozzák ki, és még szarul is van megcsinálva...

DDR2? Az így szívás, akkor az marad.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 14:55:01
Sebesség egyik fele a vezérlő, másik a chipek. Vezérlő jelenleg a döntő többségben
Sandforce 2k-széria (OCZ Vertex, Agility, de még Intel is és Corsair, Adata, Patriot,
meg még több tucat matricázó), kivétel csak: a 4-es szériás OCZ Vertex és Agility
(Indilinx, amit OCZ vett meg), Samsung, Crucial (Marvel vezérlő, jó de már öreg),
Toshiba (saját), Sandisk (az is saját vezérlő).
argh
most tökre ráizgultam erre a 4-es OCZ szériára, mert olyanokat írnak, hogy hű-de-ha
de máshol meg olyanokat írnak, hogy az OCZ az egyik legkevésbé megbízható.
ez a jó ebben, hogy minél többet olvasok a témában (vszleg a rossz helyeken), annál kevésbé tudom eldönteni, hogy mit vegyek.

Kuroi Tenshi

Ja, nem egyszerű :)
Azért van sok meghibásodott OCZ, mert
1.) nagyon nyomultak, agresszív árazás -> sokat adtak el,
nagy számok törvénye, hogy többen panaszkodnak.
2.) lehet, hogy az árakat úgy sikerült lejjebb szorítani, hogy
kevesebbet tesztelték, olcsóbb flashchipeket vettek, amik
között lehet gyengébb. Nem tudni.
3.) korai fw-ekben gyakran volt hiba, amiket mindig siettek
kijavítani, de ugyanannyiszor el is siették, s a javításban vmi
mást szúrtak el :haha: de x. verzióra már eltalálták, s azóta
nincs baj. Intelnél is voltak fw-blamák, csak cserébe ők jó
lassúak is voltak kijavítani, meg elején semmit sem csináltak.

Cobra

A 2011-es Agilityk firmwarejével voltak gondok, de az már rég volt, azóta elvileg ki lett javítva minden. A Vertex 4 jó, csak drága, akkor már 840 pro inkább.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#15654
Quote from: Cobra on 2013-03-18, 16:53:36
A 2011-es Agilityk firmwarejével voltak gondok, de az már rég volt, azóta elvileg ki lett javítva minden. A Vertex 4 jó, csak drága, akkor már 840 pro inkább.
azért vertex 4-es már kapható 32-ért, a 840 pro meg 36 legolcsóbb helyen, ahol vszleg nem is kapható, inkább 38 a vehető ára

de este még olvasgatok, talán még egy napot túlél a vinyó :)

szerk&repost
olvasgat a franc. már át is vettem egy vertex 4-eset. és (most már) nem érdekel, hogy jó vétel volt vagy sem, most sokkal jobban aggaszt, hogy hogyan mentek át a jelenlegi vinyóról minden fontosat, úgy, hogy közben már win8-at szeretnék rakni az ssd-re.
azt hiszem halasztom is holnapra inkább, hátha korábban hazérek.
tippeket szívesen fogadok ezzel win7-8 átmentéssel kapcsolatban is :)

köszönöm az eddigi segítségeket!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2013-03-18, 20:01:12
most sokkal jobban aggaszt, hogy hogyan mentek át a jelenlegi vinyóról minden fontosat, úgy, hogy közben már win8-at szeretnék rakni az ssd-re.
azt hiszem halasztom is holnapra inkább, hátha korábban hazérek.
tippeket szívesen fogadok ezzel win7-8 átmentéssel kapcsolatban is :)

Az majd engem is érdekel :D
Annyi telepített program, beállítás, játék, mentés, stb. van...
Klónozás, majd upgrade? Valami olyasmi rémlik, hogy 7->8-nál
már működik, de csak félfüllel, és jobban nem néztem utána.

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 20:13:57
Quote from: Fazék on 2013-03-18, 20:01:12
most sokkal jobban aggaszt, hogy hogyan mentek át a jelenlegi vinyóról minden fontosat, úgy, hogy közben már win8-at szeretnék rakni az ssd-re.
azt hiszem halasztom is holnapra inkább, hátha korábban hazérek.
tippeket szívesen fogadok ezzel win7-8 átmentéssel kapcsolatban is :)

Az majd engem is érdekel :D
Annyi telepített program, beállítás, játék, mentés, stb. van...
Klónozás, majd upgrade? Valami olyasmi rémlik, hogy 7->8-nál
már működik, de csak félfüllel, és jobban nem néztem utána.

Mikor a ProgEn-nél voltam pár hétig, ott próbáltuk... működni működött, de egyáltalán nem 100-as. Sajnos továbbra is a tiszta telepítés a legjobb amit tehetsz. Egyébként miért szeretnél 8-ast? A legtöbb felhasználó sikítófrászt kap a Metro-tól, s azt kell mondjam a 7-esben jobb a search, mert a 8-as, Settings, Files, stb. szétválasztás többet árt mint használ.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Én a 9-est várom, tudod, minden másodikat találják csak el ;D
(xp+ -> vista- -> 7+ -> 8- -> következő +?)

NLZ

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-03-18, 23:13:53
Én a 9-est várom, tudod, minden másodikat találják csak el ;D
(xp+ -> vista- -> 7+ -> 8- -> következő +?)
http://prohardver.hu/hir/windows_blog_windows_9_datumok_es_tovabbi_windows.html
[reserved]

Fazék

Quote from: Flaser on 2013-03-18, 22:12:22Mikor a ProgEn-nél voltam pár hétig, ott próbáltuk... működni működött, de egyáltalán nem 100-as. Sajnos továbbra is a tiszta telepítés a legjobb amit tehetsz. Egyébként miért szeretnél 8-ast? A legtöbb felhasználó sikítófrászt kap a Metro-tól, s azt kell mondjam a 7-esben jobb a search, mert a 8-as, Settings, Files, stb. szétválasztás többet árt mint használ.
frissebb, tisztább, biztonságosabb érzés. :)
metro-t meg ha nagyon nem tetszik, akkor kikapcsolom, gond nélkül lehet win7 kinézete a win8-nak tudtommal.