Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

#16050
Érdekes árak vannak, ennyiből mindenből egyel jobbat lehet venni a nagyobb webshopokban.
A 7750 játékra kevés, másra sok. I3-ból a 4130 alig drágább, mint az egyel régebbi széria, ramból meg már az is kezeli az 1600-asat, ami minimálisan drágább csak, mint az 1333-as.
Nem sikerült rávennem az oldalt, hogy adjon használható linket, de ram 1600Mhz Corsair, HDD inkább Seagate, de ez ízlés kérdése, alaplap Asrock H81 chipsettel, i3-4130, VGA XFX 7790, táp meg egy Chieftec CTG450.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Akinek lesz, nem fogja 10 helyről megvenni és összerakni, innen már vett cuccot, meg volt elégedve, ez marad. :mittomen:
Köszi, továbbítottam az észrevételeket; most ez a helyzet, aztán ha januárban úgy alakul, akkor inkább 7790 lesz rendelve.
QuoteS1150 ASRock H81M-HDS    Bruttó: 12.925 Ft    
S1150 Intel Core i3-4130    Bruttó: 30.060 Ft    
DDR3 Kingmax 1600MHz 8GB KIT (2x4GB)    Bruttó: 20.070 Ft    
SATA3 WD 3,5" Caviar Blue 1.0TB 7200rpm / 64MB - WD10EZEX    Bruttó: 15.650 Ft    
PCIe Sapphire 3.0 HD7770 1GB GDDR5 OC GHz Edition    Bruttó: 28.645 Ft    
Samsung SH-118BB/BEBE1Fekete SATA    Bruttó: 3.505 Ft    
XDL Happy-33 Bk plexi nélkül fekete/kék ház    Bruttó: 4.790 Ft    
Chieftec 450W CTG 45080PB aktivPFC ErP 12cm OEM    Bruttó: 11.725 Ft

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

http://www.edigital.hu/Kompakt_fenykepezogep/Nikon_COOLPIX_S6500_digitalis_fenykepezogep_fekete-p347782.html
Ez jo kategoriajaban? Kolleganak volt hasonlo... valami ilyesmi kene, a regink... regi. Nagyon regi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Leírásokban nem kapott különösebben jó értékeléseket, de általános használatra jó lehet.
A wifi jól jöhet benne, viszont ezen leírás alapján az akku gyenge, kb. 150 képre elég és akkor még nem használtál wifit.
A 150 kép adott esetben kevés lehet.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2013-12-30, 12:33:39
Leírásokban nem kapott különösebben jó értékeléseket, de általános használatra jó lehet.
A wifi jól jöhet benne, viszont ezen leírás alapján az akku gyenge, kb. 150 képre elég és akkor még nem használtál wifit.
A 150 kép adott esetben kevés lehet.
Koszi!
Amit neztem ott kb 4-et kapott 5bol.
"Battery life is rated at 150 shots according to CIPA test results, we were able to take nearly 250 shots before the battery went flat, this also include testing of the Wi-Fi." Ja, gondolom friss aksival.
Mi a fene az a CIPA? cipa.org.uk... az eletben nem hallottam roluk.
Hat akkor... mehetek tovabb nezegetni.
Megnezem mennyi lenne a normalis mennyisegu kep.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Dpreview-t szoktam nézni régebben, de annál eléggé lutri, hogy kompakt gépek közül melyiket tesztelték.

Kvikveg

#16056
Hm-hm
http://www.edigital.hu/Kompakt_fenykepezogep/Canon_PowerShot_SX260_HS_digitalis_fenykepezogep_szurke_+_Traveller_kit-p369527.html
http://www.ephotozine.com/article/canon-powershot-sx260-hs-gps-pocket-zoom-review-18961
16 megapixel versus 12 egy nemprofinal mennyire szamit? Nem ohajtok belole 1x2 meteres posztert nyomtatni...

Most latom van S270, SX280... a boseg zavara...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Semennyire. Legfeljebb olyanoknak számíthat, akik sűrűn szeretnek cropolni.
Még a profiknak sem feltétlenül számít, ugyanis a pixelszám növekedésnek hátránya is van: konstans szenzorméret mellett a képpontok egyre kisebbek, így képkészítésnél kevesebb fény jut egy pontra. Kevesebb információból kell előállítani a képet, rosszabb lesz a jel/zaj arány, zajosabb lesz a kép.
De ez képpontokra értve, az, hogy összességében zajosabb lesz-e a kép, már nem biztos. Viszont ha cropolsz, akkor már feltűnhet. Szóval nem ilyen egyszerű a kérdés.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy ilyen kis objektív eleve nem tud ekkora pixelsűrűséget kiszolgálni.

A lényeg, hogy 16 és 12 MP között átlagos felhasználó számára szerintem abszolút nincs különbség, csak marketingcélja van (a több megapixel biztos jobb).

Hát igen, kompaktoknál dömping van :) Mondjuk már tükrösöknél is, de a kompaktoknál sokkal jobban elmosódnak a különbségek, nagyon sok a gyakorlatilag ugyanolyan készülék és sokszor csak a tesztek árulják el, melyik a jobb, de abból meg kevés van.

Kvikveg

#16058
Igen, ezert vagyok mindig ugy vele, hogy osszehasonlitok hatszazmillio kompaktot, aztan nem tudok donteni, es a vegen nem veszek semmit. Most ez az SX280 ez szimpatikus, mar csak valami hullaegyszeru tokot kell hozza vadasznom.

LOL Jo minosegu lehet, 30 ev garanciaval.  :lul:
http://www.edigital.hu/Kompakt_tok/Crumpler_The_P.P._Special_Edition_45_tok_feher-p267763.html
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Kompaktokál általában minél nagyobb a (ráírt) felbontás, annál rosszabb képet csinál, mint ahogy Attila is írta. Plusz normál fotózásnál csak feleslegesen nagy filemérete lesz a képeknek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Mas: hol lehet normalisan Kindle-t venni? amazon.com rinyal a magyar cimre, etc. edigitalban meg 56000 es rendelesre wtf.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Látom új Paperwhite 2, az 1-hez képest +10ezer.
Ebay-en nézted? Ha jól látom, úgy 36ezerből kijönne, ha nem vágják rá a vámot, áfát.
Hogy mennyi lenne velük, passz.

Cobra

Látom elég felkapott ez az olvasó, de itt egy link, ahol van olcsóbban: http://hardverapro.hu/apro/kindle_5_uj_bontatlan_elado
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Nagy mázlim volt, amikor egy skót eladó durván leakciózta a Nook-ot.
16ezerért idejött Magyarországra.

Kvikveg

ubuntu install regi gepre amin 1 PATA csatlakozo van, rajta master HDD es slave CD/DVD, boot kozben kiirja oket a gep, aztan meg 4 valamire ir None-t de ez a rohadek mindig elkapja, mielott rendesen elolvashatnam. Bar gondolom az a 4 SATA lenne. Talan.
Namindegy.
Ubuntu start es install-ra is azt kapom, hogy:
unable to find a medium containing a live file system
pendriverol menne

Otlet? CDrol csak akkor probalom meg, ha megeri, nem ohajtok ket ora kuzdes (CD elokereses, CD kiirasa, blabla) utan ugyanazzal a hibauzenettel szembenezni.

Amugy tiszta nosztalgia, regi PC haz, regi billentyuzet, regi egerem, regi monitorom... lol
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#16065
kellene nekem egy 100%-osan módosításoktól mentes, MS approved, bla-bla Win7 home premium 64 bit HUN (OEM?) iso file.
google skill-em cserben hagyott :(

anyám gépére (DELL N5010) akarnám újrarakni ssd-re a rendszert, hogy az alján lévő kóddal aktiválni is tudjam...


Fazék

Quote from: Cloud on 2013-12-31, 22:26:21
Esetleg?

http://thepiratebay.se/torrent/7224146/Windows_7_SP1_x86x64_11in1_MSDN__HUN_by_torko
ja, ezt már elkezdtem egy ideje leszedni, ebben a pillanatban végzett a letöltésével. :)
csak ugye legjobban egy MS-től hivatalos közvetlen letöltésnek örültem volna, (rootkit és társai paranoia*) csak úgy látszik ilyen nem nagyon van magyar nyelvű... :(

*MS rootkit az nem számít, az mindben benne van :D

Cobra

www.dirtywindows.hu
És innen inkább egy olyan, ami fel van updatelve. Csak kérdés az megy-e a matrica kódjával.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Pont emiatt nem linkeltem updatelt verziót. Ha ezzel megy, akkor már mit számít az a 3 óra updatelés. :D

Fazék

#16070
Quote from: Cobra on 2013-12-31, 22:54:54
www.dirtywindows.hu
És innen inkább egy olyan, ami fel van updatelve. Csak kérdés az megy-e a matrica kódjával.
windows 7 home prem OA van a gép hátuljára írva a matricára, szóval tartok tőle, hogy még sima sp1 nélküli hp verzió se fogja elfogadni a kulcsot, mert ez vmi BIOS-szal kapcsolt előre aktivált kulcsú hülyeség
lehet hagyom a francba az eredetiséget és menjen inkább rajta egy ultimate verzió loader-rel megtámogatva...
ki a franc fogja ellenőrizni, hogy eredeti vagy sem? :)

Cobra

Eredeti install nincs rejtett partíción? Vagy már nincs meg az eredeti HDD?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2014-01-01, 00:53:23
Eredeti install nincs rejtett partíción? Vagy már nincs meg az eredeti HDD?
megvan az eredeti hdd, de egyelőre nem igazán tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb módja a recovery partition ssd-re való átmentésének

azt hiszem megpróbálkozom clonezilla-val, csak nem tudom hogyan fogja venni az ssd a kiképzést

Cobra

Én Paragon Partition Managert szoktam ilyenre használni, csak jóval egyszerűbb, ha mindkét meghajtó másik gépre van kötve, nem amiben használva lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#16074
Quote from: Cobra on 2014-01-01, 10:03:21
Én Paragon Partition Managert szoktam ilyenre használni, csak jóval egyszerűbb, ha mindkét meghajtó másik gépre van kötve, nem amiben használva lesz.
iiigen, csak sajnos ezzel az ssd dologgal marhára elmértem a feladatot. ez a rohadt N5010 inspiron egy rémálom a vinyó cserét illetően. valami 20 csavart kell kiszedni, előlapot, billentyűzetet, alaplapi csatlakozókat lehúzni, stb. szóval először megpróbálom úgy hogy benne van ebben a vacakban az ssd, remélem sikerül, mert nagyon nincs kedvem még egyszer szétszedni.

sajnos úgy néz ki, hogy külső rack-ről nem igazán szeretne beboot-olni, pedig igazán örültem volna, ha még egyszer elő tudom hozni a régi oprendszert egyéb okokból is...

szerk: hínnye. nyamvadt recovery partition 14,6GB-ot zabálna el a 111-ből... ez így nem igazán nyerő. persze telepítés után törölhetném a partíciót, de szóval...

rohadt életbe már, hogy sosem egyszerű egy átkozott vinyó csere...
win7 áttelepítővel akartam átmenteni a személyes beállításokat, stb, de azt hazudja a rohadék elmentett áttelepítő file, hogy csak 32bit-es oprendszeren hajlandó elindulni, pedig 100%-ra tudom, hogy a DELL recovery-s oprdsz-t is 64bit-esként telepítettem anno a HDD-re, így vszleg inkább a HP->Ultimate verzió eltéréssel van baja, és hülyeséget ír csupán... de a lényeg, hogy most manuálisan bóklászhatom át a vinyót, és telepíthetek minden szart.
ezt szerettem volna megúszni olyan módon, hogy recovery-ről telepítem az oprdsz-t, és arra már hátha működik az áttelepítő, de nem tudom, hogy megéri-e a szenvedést, vagy csak több munkát csinálok magamnak ezzel...
iszonyat öröm. már fogalmam sincs miért gondoltam, hogy jó ötlet ez a HDD->SSD váltás.

Cobra

Mondjuk ha leírtad volna múltkor a gép típusát, akkor szóltam volna, hogy felejtsd el az egészet :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Komplett gépcsere lesz win7 pro alatt, tudja valaki ilyenkor mi van? Fel kell hívnom a microsoftot vagy hogy megy ez?

A tökéletesség unalmas.

Flaser

#16077
Quote from: Selmo on 2014-01-10, 01:03:06
Komplett gépcsere lesz win7 pro alatt, tudja valaki ilyenkor mi van? Fel kell hívnom a microsoftot vagy hogy megy ez?

OEM licensz?

a) Teljesen legális út: Vegyél új Windows-t, az a licensz "összeforrt" a régi alaplappal.
b) "Talán" legális út: Felhívod őket és közlöd, hogy az alaplap bekrepált, uh. cserélned kellet. Az új, meg gép szavakat véletlenül se ejtsd ki. Ekkor az új gépen segítenek aktiválni az OS-t.

Sok szerencsét!

(Megj.: Nem, ellentétben a közhiedelemmel, az OEM licenszes OS *NEM* vihető át egyik gépről a másikra. Arra ott van a jóval drágább upgrade és FBP verziók. Windows 8-nál ez eljátszható, ha OEM helyett PUL licensszel telepíted az OS-t, de akkor ugrik a downgrade jog.).

c) You're a pirate and a pirate is free! You are a pirate!

Upgrade licensz?

Kell a géphez legyen valamilyen OS licensz ami upgrade-re jogosít: XP, Vista stb. (OEM vagy FBP tök mindegy, esetleg a lenti cifra helyzet)
Ha éveken át minding "Upgrade"-eltél, akkor ez azt jelenti, hogy van egy Win 95/Win NT FBP licenszed, majd Win 98, Win 2000, Win XP, stb. Upgrade licenszeid.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

Quote from: Flaser on 2014-01-11, 12:20:30
c) You're a pirate and a pirate is free! You are a pirate!

YAARRRRRRR!


Selmo

Szerencsére csak újra kellett aktiválni. Az más kérdés, hogy újra kellett tenni, mert kékhalált halt valszeg az uefi miatt. :\

A tökéletesség unalmas.