Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Flaser

#16080
Quote from: Selmo on 2014-01-11, 16:40:04
Szerencsére csak újra kellett aktiválni. Az más kérdés, hogy újra kellett tenni, mert kékhalált halt valszeg az uefi miatt. :\

Hmm... nem is tudtam, hogy UEFI alatt muszáj GPT-vel formázni a partíciót MBR helyett... de úgy látszik így van. Akkor lehet, hogy ez is elég lett volna:
http://kb.macrium.com/KnowledgebaseArticle50151.aspx

...igaz, ez csak akkor megy, ha tudtál készíteni backup-ot, magát az MBR-es partíciót, "csak úgy" nem lehet átműteni GPT-re.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Drobo NAS-okkal (5N) vn valakinek tapasztalata?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Valakinek van tapasztalata a laptopok alulfeszeléséről?

Találtam egy ilyen guide-ot, megnézzük meddig tudom levinni procim feszültségét. (P8400)

Jelenleg 0.9375V-nál tartok(8x szorzó), 2 órája megy a Prime95.

Raggie

Quote from: Cloud on 2014-01-24, 13:40:38
Valakinek van tapasztalata a laptopok alulfeszeléséről?

Találtam egy ilyen guide-ot, megnézzük meddig tudom levinni procim feszültségét. (P8400)

Jelenleg 0.9375V-nál tartok(8x szorzó), 2 órája megy a Prime95.
Még nem volt szerencsém összefutni soha feszültségállítási lehetőséggel rendelkező laptoppal... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

RmClock programmal lehet. Tuningolni ugye nem érdemes, viszont jót tesz a gépnek melegedés, meg akksi üzemidő szempontjából...

szerk:

Guide kimaradt előző hsz-ből.

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/235824-undervolting-guide.html

Raggie

Quote from: Cloud on 2014-01-24, 15:07:10
RmClock programmal lehet. Tuningolni ugye nem érdemes, viszont jót tesz a gépnek melegedés, meg akksi üzemidő szempontjából...

szerk:

Guide kimaradt előző hsz-ből.

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/235824-undervolting-guide.html
Azt vágom, hogy jót tesz, csak amíg még volt laposom abban t4200-as proci volt és semmivel sem tudtam rávenni hogy a feszültségen módosítani tudjak. Gagyi gyári Acer BIOS volt rajta. (Extensa 5630) De már ellopták egy pár éve úgyhogy már nem b@szakodom vele! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Nekem egy Elitebook-om van (6930p), korábban említették, hogy lehet hogy BIOS-t kell majd mókolnom, de szerencsére nem kellett hozzányúlnom.

Nakedape

BenQ G2420HDB, használt, egy év garancia, 34 800 Ft (bruttó) árért ez így megéri?
[spoiler]24" Full HD TFT monitor
Garancia: 1 év   
Raktáron: 3 db (Debrecen: 3 db, Budapest: 0 db)
méret   24" (16:9)
képponttávolság   0.276 mm
felbontás   1920 x 1080 @ 60Hz
kontrasztarány   1000:1
válaszidõ   5 ms
fényerõ   300 cd/m2
átlagos fogyasztás
49 W
csatlakozás típusa   D-SUB és DVI-D[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Raggie

Quote from: Nakedape on 2014-01-30, 11:35:09
BenQ G2420HDB, használt, egy év garancia, 34 800 Ft (bruttó) árért ez így megéri?
[spoiler]24" Full HD TFT monitor
Garancia: 1 év   
Raktáron: 3 db (Debrecen: 3 db, Budapest: 0 db)
méret   24" (16:9)
képponttávolság   0.276 mm
felbontás   1920 x 1080 @ 60Hz
kontrasztarány   1000:1
válaszidõ   5 ms
fényerõ   300 cd/m2
átlagos fogyasztás
49 W
csatlakozás típusa   D-SUB és DVI-D[/spoiler]
Annak ellenére hogy nem egy mai modell egész jókat írnak róla. Kifejezetten játékhoz ajánlják, jó a frissítsési ideje, kevés az input lag.
TN filmes monitorokhoz képest egészen tűrhető a feketéje. Egy lényegesebb negatívumot hoztak fel ellene, hogy míg a vízszintes betekintési szöge elég jó, addig a függőleges betekintési szöge elég rossz(5-10 fokot fel le fordítod már torzulnak kicsit a színek).

Ennyiért szvsz megéri.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

PH-n 35-37-ért megy, szóval igen, megér annyit.

(btw, archivált hírdetése kközött találtam egy ugyanilyet 30k-ért. 3éve!!)

Nakedape

ok, :merci:
semmilyen rossz kritikát nem kérek már, mert megvettem

bele is kezdek egy "harc wesnothért" partiba, hiszen írtátok, játék monitor
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

#16091
Thunderbird a text/calendar -t tartalmazo uzenetet tokuresnek mutatja. Attachment sincs.
Ha forrast nezek akkor binaris maszlagot mutat.
:grrr:
Barmi otlet?
Ubuntu
Thunderbird 24.2.0
Lightning 2.6.4

edit: argh, lightning reinstall (dual boot rendezgetes es Thunderbird manual install gyonyorei etc-etc)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Nakedape on 2014-01-30, 20:28:55
ok, :merci:
semmilyen rossz kritikát nem kérek már, mert megvettem

bele is kezdek egy "harc wesnothért" partiba, hiszen írtátok, játék monitor

Lol. :D

Nakedape

#16093
Pentium E5500 2048 MB 250 GB DVD író
Garancia: 1 év    ár 31 300 bruttó

[spoiler]processzor    Intel® Pentium® E5500
órajel   2 x 2.80 GHz (2 MB)
chipset   Intel® G41
HDD   250 GB SATA
memória    2048 MB DDR3
ODD   DVD író
videókártya   Intel® GMA 4500 integrált
audio / LAN   HD Audio / Gigabit
PCI-E slot   2 x (16x, 1x)
PCI slot   2 x
SATA / IDE   4 x / nincs
PS/2 / USB   2 x / 4 x
COM / LPT   1 x / nincs
ház típusa   Micro torony mATX[/spoiler]

Még vennék bele + 2 GB memóriát~4k meg wlan sticket ~4K
Ez így árban szintén OK?  illetve ekörül összegért más tipp?


:angyali: köszönöm köszönöm a segítségeket

szerk: http://www.pc-outlet.hu/images/DELL_GX740_MT_X2-5000_758.jpg iletve , http://www.computerimperium.hu/images/DELL_GX755_DT_E4700_11518.jpg ?

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

A monitor szerintem nagyon nem ért meg annyit, max 30k-t adtam volna érte.
Az E5500, ha van hozzá ház és táp, akkor ok.
Ennek a 2 Dell-nek nagyon gyenge bele van, csak a ház meg a táp ér valamit belőlük.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#16095
Quote from: Cobra on 2014-02-01, 18:31:23
A monitor szerintem nagyon nem ért meg annyit, max 30k-t adtam volna érte.
Az E5500, ha van hozzá ház és táp, akkor ok.
Ennek a 2 Dell-nek nagyon gyenge bele van, csak a ház meg a táp ér valamit belőlük.
rossz lábbal keltél föl, vagy mi?

Quote from: Nakedape on 2014-01-30, 20:28:55
ok, :merci:
semmilyen rossz kritikát nem kérek már, mert megvettem
igazán tiszteletben tarthatnád a kérését :)

a két gép meg semmi extra, de akkor mondjuk állíts össze egy jobb custom gépet, ami hasonlóan halk és megbízható, és lehetőleg max 2 helyről beszerezhető az összes alkatrész. illetve gondolj bele abba is, hogy mire akarja használni. 40k-nál többet nem akar rá költeni 4GB ram-ral és wifi stick-kel együtt, gépbuherálással, -összerakással meg pláne nem akar pöcsölni sztem :)

Cobra

#16096
A monitorról csak annyit írtam, hogy nem ér annyit, mint amennyiért vette.
Az első gép jó, a másik kettő megintcsak túlárazott. egy 7-8 éves gépről meg gondolom te se hiszed el, hogy üzembiztos hosszú távon, illetve ha nem volt benne még ventillátor cserélve, akkor halk se lesz. Ha új a táp meg a ventillátor, akkor adnék a kettőért max 50-et.
És csak megjegyzésképpen: 2Gb DDR2 ram 4-5k használtan. (bár most nézem, hogy a DDR3 is 4k körül van)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Cobra köszi a dellek kilövését:) esetleg ez jobb annyival az E5500- nál amennyivel többe kerül?
ugyanott árulják

Core2Duo E8400 4096 MB 250 GB DVD író
Garancia: 1 év   ár 49 000
Raktáron: 20 db (Debrecen: 9 db, Budapest: 11 db)
[spoiler]processzor    Core2 Duo E8400
órajel   2 x 3000 MHz (6MB)
chipset   Intel Q45 Express
HDD    250 GB SATA
memória    4096 MB DDR3
ODD   DVD író
videókártya   Intel GMA4500
audio / LAN   HD Audio / Gigabit
PCI-E slot   2 x (16x és 1x)
PCI slot   2 x
SATA / IDE   4 x / nincs
PS/2 / USB   nincs / 6+2
COM / LPT   1 x / 1 x
ház típusa   Midi torony mBTX[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#16098
Quote from: Cobra on 2014-02-02, 19:17:58
A monitorról csak annyit írtam, hogy nem ér annyit, mint amennyiért vette.
ez értelmezésemben pont kimeríti a szöges ellenétét a kérésének :p
Quote from: Cobra on 2014-02-02, 19:17:58Az első gép jó, a másik kettő megintcsak túlárazott. egy 7-8 éves gépről meg gondolom te se hiszed el, hogy üzembiztos hosszú távon, illetve ha nem volt benne még ventillátor cserélve, akkor halk se lesz. Ha új a táp meg a ventillátor, akkor adnék a kettőért max 50-et.
az elmúlt 5-6 évben csak ilyesmi használt DELL/Lenovo gépeket vettem irodába, és úgy vettem észre, hogy nem szokásuk szart adni még használtan se, ezek jól bírják.
Quote from: Cobra on 2014-02-02, 19:17:58És csak megjegyzésképpen: 2Gb DDR2 ram 4-5k használtan. (bár most nézem, hogy a DDR3 is 4k körül van)
de ez mire megjegyzés? mikor mondtam és mivel, hogy drágább lenne ennél? pont ezt írtam, hogy 40k van gépre, ebbe bele kell számolni +2GB-ot (4k), és wifi stick-et (2k), vagyis kb max 34k bruttó van gépre. hol írtam ezzel ellentétesen?

no mindegy, nem akarok én vitatkozni, tudom hogy jobban értesz a gépekhez, csak nem teljesen értelek. :)

Cobra

Ott az E5500-as gép 31-ért, ami nagyságrendekkel jobb, mint a 2 Dell 29-30k-ért. Persze azt nem tudjuk melyikben milyen tápegység van.
Az E8400-nek max 8k lehetne a felára, szóval az is drága.
Én mindenképpen az E5500-as gépet venném meg, még ha kellene bele új táp, akkor is.

A ramot meg elnéztem olyan szempontból, hogy az rémlett, hogy az 5500-ösben 4Gb van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

Quote from: Cobra on 2014-02-02, 22:52:05
Ott az E5500-as gép 31-ért, ami nagyságrendekkel jobb, mint a 2 Dell 29-30k-ért. Persze azt nem tudjuk melyikben milyen tápegység van.
Az E8400-nek max 8k lehetne a felára, szóval az is drága.
Én mindenképpen az E5500-as gépet venném meg, még ha kellene bele új táp, akkor is.

A ramot meg elnéztem olyan szempontból, hogy az rémlett, hogy az 5500-ösben 4Gb van.
:merci: esélyes az E5500 akkor, köszönöm
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

(talán utolsó) Domonkos kérdés:

ha árban ugyanaz a kettő, akkor melyiket választanátok:

http://www.marseus.hu/szamitogep/dual+corecore2/torony/dell+optiplex+780+mt+dc+e55002gb160gbdvd.html
ezzel kell utazni, de végülis megoldható

vagy

http://www.pc-max.hu/webaruhaz/fsc-esprimo-p3520-3.html?vmcchk=1&category_id=1505
ez kb a szomszédban van.

Cobra

Kb ugyanaz a kettő. A Fujitsu szerintem sima mATX-es, a Dell meg BTX, de ha jól látom szabvány tápos. Ha egy árban lenne, akkor amelyik külsőre jobban tetszik :) (a Dellnek talán picivel jobb a hűtése, de ennél a processzornál sokat nem számít, már csak azért sem, mert a Dell alaplapjával 98%, hogy nem lehet tuningolni)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Fujitsu.

Nagyjából tényleg ugyanaz a két gép, ezért én feleslegesen nem utaznék érte semennyit.  Nagyobb HDD, olcsóbb is kicsivel.

.Attila

Nagymamámnak készülünk konfigot venni, ez a terv:

Intel Celeron G1620
ASRock B75M-DGS R2.0
Kingston 2x2GB DDR3 1333MHz
Kingston 60GB V300 SSD
FSP 350-60APN
Samsung SH-224DB

Bolt által összeszereltetve, lematricázva. Házat kéne választani, extra igény nincs, csak legyen korrekt.
Az SSD miatt kérdés, hogy legyen-e benne 2.5es hely. Pl. Logic A32?

gerey

#16105
Nyomtató//fénymásoló/scanner (ebben a fontossági sorrendben) kombó érdekelne, tudtok-e ajánlani valamit, vagy van-e valakinek jó/rossz tapasztalata?

Fazék

Quote from: gerey on 2014-03-10, 14:05:48
Nyomtató//fénymásoló/scanner (ebben a fontossági sorrendben) kombó érdekelne, tudtok-e ajánlani valamit, vagy van-e valakinek jó/rossz tapasztalata?
ami olcsó, (értsd 80e Ft alatt,) az mind fos. (ami fölötte van, az is, ld. Office Space)

nálunk egy Samsung CLX-3160FN van.
- lapfölvevője rendszeresen szórakozik. félévente saját tisztítás, évente szervíz minimum, de inkább gyakrabban
- színes nyomtatástól képes annyira túlhevülni, hogy a dob magára tekeri a lapot, és ilyenkor kb atomjaira kell szedni a készüléket, hogy lefejtse az ember rétegenként róla. --> kb másfél éve felhagytunk a színes nyomtatással/másolással
- még ehhez is nevetségesen drága a festék/lap költség, de utángyártott vackokkal még viselhető.
- szkennelésre nagyjából rendben van, csak így 3 év után már a mozgatóegysége kezdi bemondani az unalmast, lap tetejéről 2-3 centi lemarad

magyarán rühellem, sok szerencsét az ügyes választáshoz! :D

gerey

#16107
Értem, hát a főfeladata a fekete/fehér nyomtatás, másolás lenne. Ha nincs scanner az sem gond, arra igazából néha lenne csak szükség kényelmi okokból, de az elhanyagolható. 80e környékén nem is nagyon gondolkozunk családi vállalkozásként, meg azért az árért nem is lenne kihasználva. Mindenesetre köszi a tapasztalatokat/tanácsokat, nézelődőm, aztán majd valami lesz. Az előző majdhogynem random választott nyomtató is húzta ~10 évig gond nélkül, most halt csak le. Talán most is lesz ilyen mázlim. :D

edit: Tehát semmi komolyra nem kell gondolni, valami hasonszőrű, mint ez. Nem napi szinten lenne használva, inkább heti 1x-2x. Erről vélemény?

Cobra

Én HP párti vagyok, de az új Canonok se olyan rosszak. Havi max 100 oldalig én inkább a tintasugarasat ajánlom.
Ha töb gép van az irodában/lakásban és van wi-fi, akkor lehet érdemes egy olyat venni, mert akkor az összes gép tudja használni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Erre tudnátok valami megoldást hogy kell eltüntetni? Állítólag vírus, de nem tudom hogy került gépre.

http://gamepod.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/hsz_26999-26999.html