Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Thomasson88

Quote from: BonciÚj membernek irányadó, hogy mennyire veheti komolynak az adott postoló véleményét vagy vmi ilyesmi.
Akkor te vagy ebbõl következõen a legfõbb fej itt? Hiszen neked 8 as Rep Pow od van. Na mind1. És rákattolok a mérlegre ott választhatom hogy jó vagy rossz kábé. És ha egyiket kiválasztom akkor hogy fog meglátszodni ez a rep pontjain? 1 hozzáadódik az világos. De megvan szabva hogy hány pontonként kap uj rep pow ot? Amugy meg nekem honnan van ez az 1rep powerem? Ki szeret engem ? :D
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

.Attila

Quote from: Thomasson88Akkor te vagy ebbõl következõen a legfõbb fej itt? Hiszen neked 8 as Rep Pow od van. Na mind1. És rákattolok a mérlegre ott választhatom hogy jó vagy rossz kábé. És ha egyiket kiválasztom akkor hogy fog meglátszodni ez a rep pontjain? 1 hozzáadódik az világos. De megvan szabva hogy hány pontonként kap uj rep pow ot? Amugy meg nekem honnan van ez az 1rep powerem? Ki szeret engem ? :D
Irányadó, nem abszolút érvényes. Olvasd el Moha leírását, hogy mibõl jön össze :_piszka:

Dragon

Quote from: kikuchiyorm "-r"  vagy rm \-r (backslash mínusz r) nem jó?
az ötlet szép, de sajnos nem mûködik (hiszen továbbra is -r adódik át az rm parancsnak, amit az opcióként értelmez)
de próbáld ki magad
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Mi az a .flac kiterjesztés? Elvileg zenei fileokat töltök...

zsozso

Quote from: bpka000az ötlet szép, de sajnos nem mûködik (hiszen továbbra is -r adódik át az rm parancsnak, amit az opcióként értelmez)
de próbáld ki magad
Vagy az orok poen az rm -rf / ;)
Termeszetesen ezt nemjo 5let kiprobalni, hanem mondjuk ezt: rm ./-r
Death is the only redemption

Dragon

Quote from: zsozsoVagy az orok poen az rm -rf / ;)
hát, még jó, hogy a feladatban szerepel a "többi file-t hagyjuk meg" kitétel :D
Quote from: zsozsoTermeszetesen ezt nemjo 5let kiprobalni, hanem mondjuk ezt: rm ./-r
igen, ez logikusnak hangzik, majd kipróbálom
köszi
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Thomasson88

Az aláírásomba hol tudom feltölteni a .gif et vagy a képet amit akarok. Mert néztem a User CP ben de nem találtam ilyet ahol ezt elhetne. Lehet vak vagyok de segitsetekD?
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Inkvisitor

Quote from: norikoSegítség kéne!

Hogyan lehet e-mail-ben elküldeni egy 294Mb-os videót? Lehet ilyet?

Ha nem, akkor valaki tudna biztosítani tárhelyet neki kb két hétig?

Lécci!!! Nagyon fontos lenne!! És holnapig mindenképp!

Örök hála és köszönet a megmentõmnek!!!!!!

Linux, vagy windows alatt vagy?
Mert linux alatt van rá jó módszer, igaz nem levélben küldi.
Viva UHU1.2!  :lame:

Stairan

#2558
Quote from: BonciMi az a .flac kiterjesztés? Elvileg zenei fileokat töltök...
Zenei fájlok, ahogy mondod, csak elég jó minõségûek.. :D
Nekem One Piece-bõl van néhány .flac fájl, és az átalgos bitrate 900 körül van :)
Ja, hogy le tudd játszani le kell tölteni egy codecet  hozzá.

Quote from: Thomasson88Az aláírásomba hol tudom feltölteni a .gif et vagy a képet amit akarok. Mert néztem a User CP ben de nem találtam ilyet ahol ezt elhetne. Lehet vak vagyok de segitsetekD?
Szerintem azt itt nem lehet feltölteni, máshova kell feltöltened, és onnan kell belinkelni.
Ajánlom az iaro -t vagy az imageshack -et.

Inkvisitor

#2559
Quote from: XagaNem tudja vki véletlenül hogy lehetséges UHUlinux 1.2-re rpm csomagot felrakni úgy hogy ne írjon ki egy csomó függöséget ami már fel van telepítve??? (jelenleg egy lefrissebb Acrobat Readert egy ATI drivert és egy Cedegat-t szeretnék feltenni de nem megy)

Más:Nem tud vki olyan oldalt ahonnan játékok linuxos változatát lehet letölteni??

Szia!
Ha acrobatot akarsz felrakni uhu alá, nézz körül itt.
ftp://ftp.uhulinux.hu/pub/uhu/Rajt!/packages/release/acrobat-reader_5.0.10-1.2_i386.uhu

Hivatalos csomag UHU 1.2 alá.

Ha meg valami frissebbet akarsz, akkor meg próbáld forrásból.
./configure
make
make install
Viva UHU1.2!  :lame:

Inkvisitor

Quote from: XagaAzt használom de nekem a problámám az hogy ATI drájvert szeretnék rá rakni + Cedegát de hát mind2 rpm és azt uhu nagyon nem szereti -> átrakom deb-be öket ez jobban tetszik neki de:

/var/lib/dpkg/info/cedega.postinst: line 5: ldconfig: command not found
dpkg: error processing cedega (--install):
 subprocess post-installation script returned error exit status 127
Errors were encountered while processing:


ezt kapom :(

erre meg csak annyit mondok, hogy keress egy kicsit a linuxforum.hu UHU-s részlegében. egy teljes téme foglalkozik az ati driverrel. Sajna a driver Xorg alá nem tökéletes, de az xfree86-os már egész jól muzsikál.
Viva UHU1.2!  :lame:

Xaga

Quote from: Inkvisitorerre meg csak annyit mondok, hogy keress egy kicsit a linuxforum.hu UHU-s részlegében. egy teljes téme foglalkozik az ati driverrel. Sajna a driver Xorg alá nem tökéletes, de az xfree86-os már egész jól muzsikál.

Sikerült rá fölimádkozni de megszenvedtünk vele. De nekem szerintem anyi az UHUs pályafutásomnak nagy szenvedés az egész inkább kipróbálom Slackware-t :)

Alkyra

Valaki meg tudná nekem mondani légyszíves, hogy rssfeed mire jó, s hogy hogyan kell használni?
Mozilla Thunderbird-et használok.

Karma XXL

Quote from: BonciMi az a .flac kiterjesztés? Elvileg zenei fileokat töltök...

Gyakorlatilag is :) Ahogy Stairan mondta, nagyon jó minõségû, mert a FLAC egy veszteségmentes tömörítési mód - eddig nem volt szerencsém meghallgatni, de biztosan jó, hisz 10 audiofilbõl min. 9 ezt ajánlja :)

Quote from: AlkyraValaki meg tudná nekem mondani légyszíves, hogy rssfeed mire jó, s hogy hogyan kell használni?
Mozilla Thunderbird-et használok.

Az RSS feed egyfajta hírszolgáltatás, amit böngészõvel vagy e-mail klienssel vagy RSS aggregátorral lehet olvasni. Általában az oldalak a frissítéseiket szokták RSS-en is bejelenteni, de pl. én a Slashdotot is RSS-sel szoktam olvasni.

.Attila

Quote from: SysOP XXLGyakorlatilag is :) Ahogy Stairan mondta, nagyon jó minõségû, mert a FLAC egy veszteségmentes tömörítési mód - eddig nem volt szerencsém meghallgatni, de biztosan jó, hisz 10 audiofilbõl min. 9 ezt ajánlja :)
Igen igen, már letöltöttem a codec-eket és megy, :merci:

Thomasson88

Quote from: StairanSzerintem azt itt nem lehet feltölteni, máshova kell feltöltened, és onnan kell belinkelni.
Ajánlom az iaro -t vagy az imageshack -et.

Köszi örök hálám.Igy végre van már :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

TurboK

Quote from: SysOP XXLGyakorlatilag is :) Ahogy Stairan mondta, nagyon jó minõségû, mert a FLAC egy veszteségmentes tömörítési mód - eddig nem volt szerencsém meghallgatni, de biztosan jó, hisz 10 audiofilbõl min. 9 ezt ajánlja :)
Hibátlanul tömörít, ugyanugy szól mint az origi CD. Csak azért ajánlják annyian mert ingyenes és van hozzá hardware support is (pl hordozható lejátszók közül van ami kezeli). Monkeys Audio pl hatékonyabb, mégha valamivel lassabb is.

És nem kodek kell hozzá hanem winamp plugin. Vagy egyszerûbb ha felteszed a Foobar 2000t, ami a zenejátszók mplayer-je.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Karma XXL

Quote from: TurboKHibátlanul tömörít, ugyanugy szól mint az origi CD. Csak azért ajánlják annyian mert ingyenes és van hozzá hardware support is (pl hordozható lejátszók közül van ami kezeli). Monkeys Audio pl hatékonyabb, mégha valamivel lassabb is.

És nem kodek kell hozzá hanem winamp plugin. Vagy egyszerûbb ha felteszed a Foobar 2000t, ami a zenejátszók mplayer-je.

Ismerem a foobart, és én is csak ajánlani tudom mindenkinek, az az egyetlen dolog vindóz alatt, ami igazából tetszik :)

Persze, azóta linux alatt is van hasonló erejû lejátszóm, az amaroK, de az integrált Masstagger és FreeDB masstagger hiányzik... (Van rá külön progim persze.  :3x3: )

HVp213

Quote from: StairanSzerintem azt itt nem lehet feltölteni, máshova kell feltöltened, és onnan kell belinkelni.
Ajánlom az iaro -t vagy az imageshack -et.
Én is kössz a segítséget!!!! :jee: (segítetség jön mielött kérném a legjobb :rolleyes: )
Quote from: Thomasson88Köszi örök hálám.Igy végre van már :)
És persze neked is köcc, hogy megkérdezted... :p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kraivan

Az ftp csatlakozással nekem van egy olyan gondom, hogy amikor 1 hete kipróbáltam simán ment. Most viszont akármit x-elek be, nevezek át, kapcsolathívási hba -üzivel levág.  :bruhuhu:
Történ tvalami az utóbbi 1 7ben amirõl nem tudok, mert az ftp témában semmi ilyesmit nem láttam.

HVp213

Quote from: KraivanAz ftp csatlakozással nekem van egy olyan gondom, hogy amikor 1 hete kipróbáltam simán ment. Most viszont akármit x-elek be, nevezek át, kapcsolathívási hba -üzivel levág.  :bruhuhu:
Történ tvalami az utóbbi 1 7ben amirõl nem tudok, mert az ftp témában semmi ilyesmit nem láttam.
Egy kis olvasni való a történtekkrõl s a megoldásáról:
http://usteam.hu/forum/showthread.php?t=592
http://usteam.hu/forum/showthread.php?t=588
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Fazék

#2571
Kezdek picit durcás lenni a Firefox-ra... jelenleg nem hajlandó megtartani az usteam-es sütiket, olyan beállításokkal, hogy 'sütik eng - csak eredeti kiszolgálótól' és 'amíg le nem járnak'. van hogy mire végignézem az összes új hozzászólást, már lejártnak tekinti és törli... és hiába teszem be a kivételek közé, hogy usteam.hu süti engedélyezés, akkor is ugyenezt csinálja... de ha egyszerûen bezárom az összes usteam-es ablakot, és 10mp-re rá visszanézek, már akkor is újból be kell jelentkeznem.

Valamit nagyon eltoltak ebben az 1.04-es FF-ben, vagy én vagyok a béna, de a lényeg, hogy nem vagyok túl boldog pillanatnyilag...

edit: látom nem vagyok egyedül problémámmal :) szupííí, így talán hamarabb lesz megoldás :D

HVp213

Quote from: ShierrUdv!

Tud valaki segiteni, hogy a Blue Gender 7-12 resze milyen kiadasu xvid codeccel mukosik rendesen?

En probalgattam egy parat, de azzal szaggat (stroboszkóp effekt).

Barmilyen segitseget elore koszonok!

Shierr-dono
:zen:
Én a VLC lejátszót próbálnám ki a helyedbe abba nagyon ritkán csalódok...
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

HVp213

Quote from: HVp213Én a VLC lejátszót próbálnám ki a helyedbe abba nagyon ritkán csalódok...
Help! Tudom még mindig  :lame:  vagok de ezt most még a szokásosnál is jobban benéztem... : véletlünül egy igencsak régi postra válaszoltam (tudom tudom figyeljek oda mit irogatok s hova...) Hogy lehet kiszedni a postomat? Én is kitudom törölni vagy kell segítséget kérni valamelyik gurutól???
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Karma XXL

Quote from: HVp213Help! Tudom még mindig  :lame:  vagok de ezt most még a szokásosnál is jobban benéztem... : véletlünül egy igencsak régi postra válaszoltam (tudom tudom figyeljek oda mit irogatok s hova...) Hogy lehet kiszedni a postomat? Én is kitudom törölni vagy kell segítséget kérni valamelyik gurutól???

Ki tudod törölni, használd az Edit gombot, és a szerkesztés oldal tetején keresd a törlést.

HVp213

Quote from: SysOP XXLKi tudod törölni, használd az Edit gombot, és a szerkesztés oldal tetején keresd a törlést.
Kössz! Most már nem kell aggódnom ha elszúrok megint valamit :merci:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Thomasson88

Quote from: BlimpKezdek picit durcás lenni a Firefox-ra... jelenleg nem hajlandó megtartani az usteam-es sütiket, olyan beállításokkal, hogy 'sütik eng - csak eredeti kiszolgálótól' és 'amíg le nem járnak'. van hogy mire végignézem az összes új hozzászólást, már lejártnak tekinti és törli... és hiába teszem be a kivételek közé, hogy usteam.hu süti engedélyezés, akkor is ugyenezt csinálja... de ha egyszerûen bezárom az összes usteam-es ablakot, és 10mp-re rá visszanézek, már akkor is újból be kell jelentkeznem.

Valamit nagyon eltoltak ebben az 1.04-es FF-ben, vagy én vagyok a béna, de a lényeg, hogy nem vagyok túl boldog pillanatnyilag...

edit: látom nem vagyok egyedül problémámmal :) szupííí, így talán hamarabb lesz megoldás :D
Nekem sajna az IE vel is ez volt.Vmiért nem szereti a cookiekat a gépem :) Ott is véletlen bezártam az ablakot és ujra log in meg ilyesmik voltak. FF el is ez van de ez mégis jobbantestzik.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Necrid^

Tudja vki hogy mivel kell játszani a .m3u formátot?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Mattanja

Quote from: NecridTudja vki hogy mivel kell játszani a .m3u formátot?
Winamp-pal biztosan menni fog.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

HVp213

Quote from: NecridTudja vki hogy mivel kell játszani a .m3u formátot?
VLC-vel is kompatibilis!
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"