Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: HVp213VLC-vel is kompatibilis!

ok köszönöm.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

TurboK

A cookie-kal valami nagyon el van menve az oldalon.

QuoteWelcome, TurboK.
You last visited: 05-19-2004 at 17:29

Van jó sok "new post" =)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Lenne, egy kérdésem.
Szabad-e Flashgettel tölteni az ftprõl?
Mert tegnap egy csomó ideig nem tudtam feljuttni(nem érte el) s
még az oldalra se tudtam felmenni.
Ez az én hibám, vagy csak a net hülyült meg?

Cobra

Tegnap volt valami a szerverrel (este a fórumot se értem el)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Necrid^

Quote from: CobraTegnap volt valami a szerverrel (este a fórumot se értem el)

Detto,erre sem akart mülködni tegnap este.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Foirec

Lenne 1 nagy problémám, rémélem tudtok segíteni :) Nagyon sok .avi fájlom miatt kiakad vmiért az explorer.exe, error cuccot ír ki.Ez egyaránt elõfordul miközben már nézem, meg akkoris ha csak az azt tartalmazó mappát nyitom meg és meg kéne jelenítenie a fájlt.Érdekes pl. hogy ez szinte csak a 600Mb-nál nagyobb avikkal fordul elõ.Ha egyszer rájön ez, próbálkozhatok windows intézõbõl megnyitni-->annak is annyi, sajátgépbõl-->annakis.PLZ mondjatok vmit!!!!

Necrid^

Quote from: FoirecLenne 1 nagy problémám, rémélem tudtok segíteni :) Nagyon sok .avi fájlom miatt kiakad vmiért az explorer.exe, error cuccot ír ki.Ez egyaránt elõfordul miközben már nézem, meg akkoris ha csak az azt tartalmazó mappát nyitom meg és meg kéne jelenítenie a fájlt.Érdekes pl. hogy ez szinte csak a 600Mb-nál nagyobb avikkal fordul elõ.Ha egyszer rájön ez, próbálkozhatok windows intézõbõl megnyitni-->annak is annyi, sajátgépbõl-->annakis.PLZ mondjatok vmit!!!!

vmi miatt naon megsirült az explored..tedfel ujból az explorer,és sztem megöldödik a probléma.ha nem akkor FORMAT C:  :mad:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Quote from: AlkyraLenne, egy kérdésem.
Szabad-e Flashgettel tölteni az ftprõl?
Mert tegnap egy csomó ideig nem tudtam feljuttni(nem érte el) s
még az oldalra se tudtam felmenni.
Ez az én hibám, vagy csak a net hülyült meg?
Lehet tölteni vele, de állítsd be, hogy csak egy szálon menjen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Thomasson88

Quote from: DarkstarLehet tölteni vele, de állítsd be, hogy csak egy szálon menjen.
Nem. 2szálon is mhet.Annyi a max engedélyezett.Én mniidg 2rõl töltök:)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Darkstar

Quote from: Thomasson88Nem. 2szálon is mhet.Annyi a max engedélyezett.Én mniidg 2rõl töltök:)

Igaz. De akkor már nem nézheted a mappákat, én meg letöltés közben szoktam keresgélni.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: FoirecLenne 1 nagy problémám, rémélem tudtok segíteni :) Nagyon sok .avi fájlom miatt kiakad vmiért az explorer.exe, error cuccot ír ki.Ez egyaránt elõfordul miközben már nézem, meg akkoris ha csak az azt tartalmazó mappát nyitom meg és meg kéne jelenítenie a fájlt.Érdekes pl. hogy ez szinte csak a 600Mb-nál nagyobb avikkal fordul elõ.Ha egyszer rájön ez, próbálkozhatok windows intézõbõl megnyitni-->annak is annyi, sajátgépbõl-->annakis.PLZ mondjatok vmit!!!!
Lehet hogy azért mert a Windows xp alapjáraton megpróbálja beolvasni az avi tartalmát és bedobni azt a bal oldali menübe, viszont a te géped nem képes erre ezért szimplán kifagy.
próbálj egy ilyet; start menü, futtatás:
regsvr32 /u shmedia.dll
aztán reboot. Ez kiüti a média fájlok elõreolvasását (mp3, avi, etcetera).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Thomasson88

Quote from: DarkstarIgaz. De akkor már nem nézheted a mappákat, én meg letöltés közben szoktam keresgélni.  :)

Hát  ööö. Az igaz:D De ondjuk általában én neekm már megvan az elképzelésem hogy mit akarok tölteni.Amugy meg ha meg nincs még elképzelés akkor valóban én is nézek de nem közben hanem elõtte.:)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Fazék

#2592
IE és FF is egyszerûen nem hajlandó a süti szerint újból belépni nekem az usteam fórumra automatikusan! Már annyira zavar, hogy meg is változatatom a jelszavam a lehetõ legrövidebbre, de örülnék, ha valaki elõ tudna állni a végleges normális megoldással...

edit: akármilyen vacak sütibeállítást használok, a legengedékenyebbel se hajlandó megjegyezni, hogy be voltam jelentkezve... nagyon zavaró, SEGÍTSÉG! :bruhuhu:

Tomzi

#2593
Hali!

Új szervernév, új port, erre meg a következõt adja az FTP kliens: No connection could be made because the target machine actively refused it.
Kár, mert egészen megörültem, hogy megint tölthetek le esti mesének valót. Szerintem nem a beállításaimmal van gond, hisz odáig el sem jut a "kapcsolat", hogy azok számítanának. Ban? A listán nem láttam az IP-m, bár ki tudja, mennyire friss az a lista. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Mellékes megjegyzés: ez itten az elsõ levelem a fórumba, lehet vállveregetni, hogy megtört végre a jég, vagy lehet fejet csóválni, hogy persze csak akkor írok, ha nem megy a letöltés. Kinek kedve szerint.  :linsux:

Moha

Én arra gyanakszom, hogy valami tûzfal fogja meg a kapcsolatot. Otthonról netezel vagy koliból/netcaféból/egyéb nyilvános helyrõl? Nincs valami tûzfal vagy router, ami megfoghatja a kapcsolatot? A jelek szerint látja a szervert, csak kapcsolódni nem tud hozzá a megadott porton.

Cobra

Illetve logint/pass-t megadtad-e? Már nem a régi anonymus-os bejelentkezés van. Továbbá beállításoknál azért nézd meg, hogy a passzív mód be legyen kapcsolva.

Ja Blimp, cookiekat és az elõzményeket, temp fileokat töröld le (ha marad bent valami, akkor azt kézzel is), hátha utána jó lesz. (nálam semmi gond nincs)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zolan43

Köszönet Moha: "Total Commander ftp beállítása"-ért.
(TC az Általános beállításoknál be volt kapcsolva a passzív mód, amíg a Kapcsolat megnevezésénél nem állítottam be szintén, addíg 425-ös üzenettel csak az ürességet bámulhattam...)

Fazék

Quote from: CobraJa Blimp, cookiekat és az elõzményeket, temp fileokat töröld le (ha marad bent valami, akkor azt kézzel is), hátha utána jó lesz. (nálam semmi gond nincs)
Semmit se változtattam, tegnap este még direkt megpróbáltam még 2x lefekvés elõtt, ma reggel elsõ indításnál már beléptetett sütibõl. Õszintén szólva sejtettem hogy ez lesz a megoldás, hogy csak várnom kell... Bár továbbra is kicsit furcsállom a gépem által okozott hasonló anomáliákat, de kezdem megszokni. (az égiekre esküszöm, hogy nem változott semmi beállításom, az utóbbi 3 bejelentkezési próbám óta...)

Karma XXL

Quote from: BlimpSemmit se változtattam, tegnap este még direkt megpróbáltam még 2x lefekvés elõtt, ma reggel elsõ indításnál már beléptetett sütibõl. Õszintén szólva sejtettem hogy ez lesz a megoldás, hogy csak várnom kell... Bár továbbra is kicsit furcsállom a gépem által okozott hasonló anomáliákat, de kezdem megszokni. (az égiekre esküszöm, hogy nem változott semmi beállításom, az utóbbi 3 bejelentkezési próbám óta...)

Nálam se jó... Legalábbis FF alatt linuxban. Az Operával mindjárt kipróbálom...

Dragon

Nekem sem jók a sütik, valszeg túl rövidre vannak állítva lejáratilag, de ezt nem néztem meg.

Tomzi: szerintem is tûzfal/router problémád van, "Connection actively refused" már TCP szinten elõfordulhat, ha nem acceptálja a listen socket a kapcsolatkérést.
A user/password problémára pedig az FTP v2.0 topicban találsz megoldást
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Thomasson88

Quote from: BlimpSemmit se változtattam, tegnap este még direkt megpróbáltam még 2x lefekvés elõtt, ma reggel elsõ indításnál már beléptetett sütibõl. Õszintén szólva sejtettem hogy ez lesz a megoldás, hogy csak várnom kell... Bár továbbra is kicsit furcsállom a gépem által okozott hasonló anomáliákat, de kezdem megszokni. (az égiekre esküszöm, hogy nem változott semmi beállításom, az utóbbi 3 bejelentkezési próbám óta...)
Hihetetlen mert nekem is ezek voltak a problémáim és láss csodát ma már nekem is sikerült. Ugyhogy sztem a fórummal csináltak valamit,hogy jó legyen :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

TurboK

Itt szintén galibás volt eddig de most már ment rendesen (a cookiek).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Megin lenne egy problémám.
Flashfxpt akartam haszálni s gondoltam reggelem mert utálom az összes
ilyen dolgot, hogy "REGGELJ MOST! MÁRCSAK X NAPOD VAN HÁTRA!"

Elõször minden sirály volt. Leszedtem egy serial ment, minden okés.
Utána megfogtam s rányomtam véletlenül a "frissités keresésére" gombra.
S innentõl kezdve nem tudtam reggelni semmilyen seriallal...
Most mit tegyek? Nekem tettszik a program s egész jól kényelmes volt használni is.

Valaki tud segíteni?

Cobra

Zsozso valamit biztos csinált a loginolással, mert most be kellett jelentkeznem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Karma XXL

Quote from: AlkyraMegin lenne egy problémám.
Flashfxpt akartam haszálni s gondoltam reggelem mert utálom az összes
ilyen dolgot, hogy "REGGELJ MOST! MÁRCSAK X NAPOD VAN HÁTRA!"

Elõször minden sirály volt. Leszedtem egy serial ment, minden okés.
Utána megfogtam s rányomtam véletlenül a "frissités keresésére" gombra.
S innentõl kezdve nem tudtam reggelni semmilyen seriallal...
Most mit tegyek? Nekem tettszik a program s egész jól kényelmes volt használni is.

Valaki tud segíteni?

Próbáld meg uninstallálni és újratelepíteni. És figyelj oda, hogy ne frissítsd fel újra :)

Alkyra

Quote from: SysOP XXLPróbáld meg uninstallálni és újratelepíteni. És figyelj oda, hogy ne frissítsd fel újra :)

Próbáltam. Nem ment. Szerintem a registryt kéne megpiszkálni csak ahhoz nem értek...

Karma XXL

Quote from: AlkyraPróbáltam. Nem ment. Szerintem a registryt kéne megpiszkálni csak ahhoz nem értek...

Szerintem próbálj meg rákeresni regedittel az "fxp" szóra a registrydben, és ha a programhoz kapcsolódó részleteket találsz, azokat töröld ki.

Start menü --> Futtatás --> regedit

Utána Ctrl+F a keresés fõablak, F3mal pedig folytathatod a már elkezdett keresést.


Más: Vettem ma egy D-Link DI-604 -es routert. Amióta összeraktam a kis LANomat (ami inkább hasonlít egy PANra, de mindegy), mindkét XPm elkezdett fagyogatni. Mivel lehet ez összefüggésben?

Tomzi

Quote from: MohaÉn arra gyanakszom, hogy valami tûzfal fogja meg a kapcsolatot. Otthonról netezel vagy koliból/netcaféból/egyéb nyilvános helyrõl? Nincs valami tûzfal vagy router, ami megfoghatja a kapcsolatot? A jelek szerint látja a szervert, csak kapcsolódni nem tud hozzá a megadott porton.

Quote from: bpka000szerintem is tûzfal/router problémád van, "Connection actively refused" már TCP szinten elõfordulhat, ha nem acceptálja a listen socket a kapcsolatkérést.
A user/password problémára pedig az FTP v2.0 topicban találsz megoldást

Teljesen igazatok volt, a tûzfalam nem engedte ki a kapcsolatot. Igazság szerint én is gondoltam erre a lehetõségre, de úgy emlékeztem, hogy nincs letiltva, ezért meg sem néztem a beállításokat. Hát, :lame: voltam. De legalább most már mûkszik. Köszi az ötleteket.

Tomzi

#2608
Quote from: AlkyraLeszedtem egy serial ment, minden okés.
Utána megfogtam s rányomtam véletlenül a "frissités keresésére" gombra.
S innentõl kezdve nem tudtam reggelni semmilyen seriallal...

A többiek is már utaltak arra, hogy a registryvel lehet a gond. Valószínûleg a frissítéskor a program készítõi által ismert kalózkulcsok tiltólistája is beépült a registrydbe. Ha uninstall+reinstall nem szedi le, akkor a következõket tudom ajánlani:

1. Olyan kulcsot keresel, ami annyira új, hogy még nincs a tiltólistán. Lehet, hogy azok a kulcsok, amikkel próbálkoztál, nem a legújabb verzióhoz valók.
2. Nem (csak) kulcsot használsz, hanem crackelt programot, ami tiltott kulcsokat is elfogad.
3. Szerzel egy unblacklister proggit, ami a tiltólistát törli a gépedrõl (FlashFXP esetében ilyenrõl nem tudok, de hátha).
4. A telepített programok általában a HKEY_CURRENT_USER/Software és HKEY_LOCAL_MACHINE/Software registry kulcsok alatt tárolják a beállításaikat. Ha itt rákeresel a flashfxp-re vagy simán csak fxp-re, és a flashfxp-hez tartozó kulcsokat törlöd, esélyed van arra, hogy a tiltólista is eltûnik. Én ugyan ehhez nem fûznék túl sok reményt, a program készítõi valószínûleg fifikásabbak annál, mintsem hogy ilyen kézenfekvõ helyre rakják a tiltólistát.
4. Fogsz egy registry-hozzáférést figyelõ programot, és szépen végigköveted, hogy milyen kulcsokat olvas a FlashFXP induláskor. Kis ügyeskedéssel sikerülhet letörölni a tiltólistát, vagy akár olyan állapotba is hozhatod a géped, mintha sosem lett volna FlashFXP telepítve rajta. Ez a módszer csak akkor ajánlott, ha tudod, mit csinálsz. Én nem FlashFXP-t használok éppen, úgyhogy nem tudom megkeresni neked, hogy pontosan mit kellene törölnöd, ebben talán más tud segíteni.
5. Használj más FTP klienst. Vannak egész használható ingyenes programok is.

Dragon

Nem biztos, hogy jó ötlet Registry-buherálást javasolni egy kezdõnek.

Sysop: ilyenkor azt szokás javasolni, hogy egyesével kezdj el kiszedegetni elemeket a konfigurációból (a LANból) pl. kezdd az egyik XP-s géppel, aztán vissza a router nélküli állapotra, stb.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]