Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Thomasson88

Na még bombázok pár kérdést. Most vettünk asztali DVD lejátszót és van egy két film ami divx ben van és ugy tolja a feliratot cask sajna elég picik a feliratok. Nem tudtok vmit mnodani hogy hogyan kell növelni a felirat méretét.?/LG lejátszó/
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Moha

Quote from: Thomasson88Na még bombázok pár kérdést. Most vettünk asztali DVD lejátszót és van egy két film ami divx ben van és ugy tolja a feliratot cask sajna elég picik a feliratok. Nem tudtok vmit mnodani hogy hogyan kell növelni a felirat méretét.?/LG lejátszó/
Nézz szét itt, hátha találsz róla infót.

Sidney

Egy nagyon fontos (bár kicsit idétlen) kérdésem lenne: az egyik barátom is regisztrált a fórumon és most automatikusan õ jelentkezik be ide (ez az õ userneve). Ez nem az õ gépe és fontos lenne, hogy én is be tudjak jelentkezni! Segítsetek, mit lehet tenni ez ellen! Köszi  :oops:

syeren

Quote from: SidneyEgy nagyon fontos (bár kicsit idétlen) kérdésem lenne: az egyik barátom is regisztrált a fórumon és most automatikusan õ jelentkezik be ide (ez az õ userneve). Ez nem az õ gépe és fontos lenne, hogy én is be tudjak jelentkezni! Segítsetek, mit lehet tenni ez ellen! Köszi  :oops:
Már megoldódott!!! Csak egy Súgó kellett...  :jee:

Kvikveg

Hello! Keresem a kovetkezo filmet:
Il Corsaro Nero 1976 - The Black Pirate na kivel? Kabir Bedivel.(Ld lenti kep, jobb szelso. A vigyorgos kep konkretan onnan van.)
Vagy egy Bud Spencer-Terence Hill valtozat is, de ez nem az.

Ezenkivul keresem a Szemet szemert cimu francia vigjatekot is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Sinistro

Tanácsot szeretnék kérni én is:
kb. 1 - 1,5 hónapja nem tudok felmenni az AHQ-ra, kapcsolathívási hibát ír ki. Total Commander-t használok, azokon a beállításokon, amivel régebben fel tudtam menni, nem változtattam semmit. Lehetséges, hogy megszûnt a nyilvános ftp?  Vagy ha nem, esetleg megváltozott a felhasználónév - jelszó? Tudna valaki segíteni?

Tyrael

Quote from: SinistroTanácsot szeretnék kérni én is:
kb. 1 - 1,5 hónapja nem tudok felmenni az AHQ-ra, kapcsolathívási hibát ír ki. Total Commander-t használok, azokon a beállításokon, amivel régebben fel tudtam menni, nem változtattam semmit. Lehetséges, hogy megszûnt a nyilvános ftp?  Vagy ha nem, esetleg megváltozott a felhasználónév - jelszó? Tudna valaki segíteni?
ne 2121 porttal probald, hanem sima 21-el

Tyrael

syeren

Én is Total Commandert használok és nálam a port beírása nélkül is megy...

syeren

Nekem is hasonló a problémám, mint Sinistronak. Nálam a 21-el se megy, azt írja ki, hogy kapcsolathívási hiba... Írjátok meg kérlek, ha van megoldás!

Sinistro

Quote from: Tyraelne 2121 porttal probald, hanem sima 21-el

Tyrael

Köszönöm, most már mûködik :jee: . Ismét 1000 köszönet :haha: .

syeren: küldtem 1 PM-et.

syeren

Quote from: Sinistrosyeren: küldtem 1 PM-et.

Köszi, magától megjavult! Az enyém máshogy van beállítva  :)  
(küldtem egy PM-et)

Tyrael

Quote from: SinistroKöszönöm, most már mûködik :jee: . Ismét 1000 köszönet :haha: .

syeren: küldtem 1 PM-et.
majd elkuldhetned nekem is, mert cimre, jelszora mar nem emlexem, asszem a magyar mangasoke mmanga/mmanga, de a simara nem emlexem.
:)

Tyrael

roderick

Tud valaki valami jó kis bejáratott programot, amivel lehet olyan CD-ket olvasni/grabbelni amik Pc ellen védve vannak?
Egyszer veszek legálisan CD-t erre még hallgatni se tudom:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xipe

Quote from: roderickTud valaki valami jó kis bejáratott programot, amivel lehet olyan CD-ket olvasni/grabbelni amik Pc ellen védve vannak?
Egyszer veszek legálisan CD-t erre még hallgatni se tudom:)


AltoMP3Maker.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

roderick

Quote from: XipeAltoMP3Maker.
kösz... tökjó
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Moha

Hello!

Tud valaki segíteni, hogy milyen portokat engedélyezzek a routeren (meg az irc kliensben), hogy menjen rendesen az IRC file transfer?
Úgy kellene, hogy kifelé lehetõleg csak egy, vagy néhány portot kelljen megnyitnom.

Elõre is köszi.

Mattanja

Hogy az elõzõ rendszerem alatt nem futott, azt még megértem. Már nagyon haldoklott, ráfért egy újrainst. De ma újraraktam a windows xp prof-ot, ezzel már odáig eljutott, hogy fel tudom telepíteni a Messenger-t, és ha felveszek egy partnert, akkor tudok neki küldeni egy (azaz 1!) üzenetet, és kész - onnantól ha újra küldenék, akkor valami bõvítményt akar letöltetni velem. Ami nem is zavarna, csak az általa adott linkre kattintva megtudom, hogy: "A program már nem támogatja a Windows Messenger bovítményeinek használatát. Amennyiben úgy kíván azonnali üzenetküldo szoftvert használni, hogy továbbra is élvezhesse az MSN-bovítmények nyújtotta elonyöket, akkor javasoljuk, hogy telepítse az MSN Messenger programot." Na de könyörgöm, az elõbb szedtem le és telepítettem! :wtf: A súgóban természetesen nem találtam semmit a bõvítményekrõl.
És még a "Beérkezett üzenetek"-re kattintva is ez történik: a "bõvítmények webhely"-et ajánlja, de akkor ugyanez (lásd feljebb) történik.
Valaki mondjon valami okosat, mert kezdem nagyon :lame: - nek érezni magam...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Tyrael

Quote from: ShiroiHogy az elõzõ rendszerem alatt nem futott, azt még megértem. Már nagyon haldoklott, ráfért egy újrainst. De ma újraraktam a windows xp prof-ot, ezzel már odáig eljutott, hogy fel tudom telepíteni a Messenger-t, és ha felveszek egy partnert, akkor tudok neki küldeni egy (azaz 1!) üzenetet, és kész - onnantól ha újra küldenék, akkor valami bõvítményt akar letöltetni velem. Ami nem is zavarna, csak az általa adott linkre kattintva megtudom, hogy: "A program már nem támogatja a Windows Messenger bovítményeinek használatát. Amennyiben úgy kíván azonnali üzenetküldo szoftvert használni, hogy továbbra is élvezhesse az MSN-bovítmények nyújtotta elonyöket, akkor javasoljuk, hogy telepítse az MSN Messenger programot." Na de könyörgöm, az elõbb szedtem le és telepítettem! :wtf: A súgóban természetesen nem találtam semmit a bõvítményekrõl.
És még a "Beérkezett üzenetek"-re kattintva is ez történik: a "bõvítmények webhely"-et ajánlja, de akkor ugyanez (lásd feljebb) történik.
Valaki mondjon valami okosat, mert kezdem nagyon :lame: - nek érezni magam...
valszeg a te esetedben a windowsba beepitett windows messenger, es a fejlettebb de szinten ms termek msn messenger akad ossze
msconfig-ban kapcsold ki a windows messenger indulasat, utana telepitsd fel a legfrissebb 7.0-s msn messenger-t, jelentkezz be, es mukodnie kell

Tyrael

Mattanja

Quote from: Tyraelvalszeg a te esetedben a windowsba beepitett windows messenger, es a fejlettebb de szinten ms termek msn messenger akad ossze
msconfig-ban kapcsold ki a windows messenger indulasat, utana telepitsd fel a legfrissebb 7.0-s msn messenger-t, jelentkezz be, es mukodnie kell

Tyrael
Köszönöm, most már megy! :merci:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiKöszönöm, most már megy! :merci:
Akkor igazán megtisztelhetnél avval, hogy felveszel a contact listedre. :p
Ha nem emlékszel a címemre, küldj PMet, és megkapod. ;):)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Sinistro

Nem tudja valaki véletlenül, hogy az USTeam picture  gallery-ban van-e lehetõség keresni? Szeretnék felrakni pár képet, de nem szeretenék feltenni olyat, ami már fent van, ugyanakkor nagyon sok kép van fent ahhoz, hogy most végignézzem.  :lame: vagyok ehhez, sajnos...

Tyrael

Quote from: ShiroiKöszönöm, most már megy! :merci:
np

Tyrael

Damnatus

A blue submarine.mkv-t akarom lejátszani bsplayeren, .srt felirattal, de a magyar ékezetes karaktereket nem jeleníti meg (avi film mellett megjelenítette). Hogy tudom megoldani hogy a bsplayer lejátsza (vmilyen kodek?).
A választ elõre is kösz!

Alkyra

Valaki tudd egy magyar oldalt ahonnan lehet rendelni ps játékokat?(normálisan)
A Chrono Cross-t szeretném megvenni, de az 576ban nem árulnak, ebay-en van, de már csak 43 percig, amazonon pedig nem szállítanak ide magyarországra terméket. :)
HEeeelllpp meee!

Squito

Quote from: DamnatusA blue submarine.mkv-t akarom lejátszani bsplayeren, .srt felirattal, de a magyar ékezetes karaktereket nem jeleníti meg (avi film mellett megjelenítette). Hogy tudom megoldani hogy a bsplayer lejátsza (vmilyen kodek?).
A választ elõre is kösz!

Inkább hasznájj MPlayert... Nem kell neki kodek, meg egyéb különféle kütyü...

Damnatus

Köszi. Ismerem az MPlayer elõnyeit, de a BSPlayert jobban szeretem. ezért is lenne szükségem egy BSPlayeres megoldásra.

kikuchiyo

Végre kidobtuk a döglassú ISDN-t, és elvileg átállunk ADSL-re. Az utóbbival kapcsolatban szeretnék kérdéseket feltenni, mivel egyátalán nem értek hozzá.

1. Jól értem, hogy az ADSL úgy mûködik, hogy a szokásos telefonálás során kihasználatlanul hagyott magasabb frekvenciatartományban megy a digitális adat, és a szolgáltatótól kapott doboz nem tesz mást, mint leválasztja ezt a magasabb frekvenciatartományt, így internetezés közben is lehet telefonálni, és nem kell a telefonos kapcsolatért külön idõarányosan fizetni (és a forgalomtól sem függ a havidíj)?

2. Elvileg az ADSL végberendezés és a számítógép összekapcsolására egy Ethernet hálózati csatoló szolgál. (Vagy nem?)
A roncsban, ahová az internetet telepíteni fogjuk, nincs hálózati kártya.
A szolgáltató felajánlja, hogy ad Ethernet kártyát, vagy külsõ adaptert, vagy PPPoE routert, ám ekkor ezért külön szervízdíjat kell fizetni.
Ha én bemegyek egy random számtechboltba, és veszek egy hálózati kártyát, az megfelelõ lesz? Illetõleg milyet vegyek, hogy megfelelõ legyen?
Másrészt ez a PPP over Ethernet router mire is jó egyátalán? Mert meglehetõsen borsos ára van. Tippem az, hogy ez akkor kell, ha több gép között szeretném megosztani az internetet, de én ezt (egyelõre) nem akarom. Vagy ez (a megosztás) illegális?

3. Vírusológiai és security fórumokban lehet olvasni olyasmit, hogy egy védtelen (azaz tûzfal nélküli) windows-os gépet felengedve az internetre perceken belül beszívhat a gyanútlan felhasználó egy-két férget, fõleg, ha win98 van a szóban forgó gépen.
Milyen (lehetõleg ingyenes, vagy minél olcsóbb, de lehetõleg minél jobb) tûzfalprogramot tudtok ajánlani? Figyelembe kell venni, hogy ez egy céges gép, azaz csak a jogtiszta megoldások jöhetnek szóba.
Illetõleg milyen megoldások vannak még? Hardveres tûzfal pl.?
Failure is the default option

Sinistro

#2727
Quote from: DamnatusKöszi. Ismerem az MPlayer elõnyeit, de a BSPlayert jobban szeretem. ezért is lenne szükségem egy BSPlayeres megoldásra.

Szintén BSPlayer-t használok és évek óta az ezen a honlapon (http://www.codecpack.com/) található All in 1 packot használom. Azóta soha nem volt gondom 1 filmmel sem, legyen az ogm vagy mkv vagy más kiterjesztésû. Felrak 1 Divx-et, 1 Xvid-et, 1 mpeg 2-õt, 1 D-VobSub-ot, 1 Ogg Vorbis-t, 1 Ac3-at és 1 Morgan multimedia swith-et, és ennyi. Eddig ezekkel nálam minden mûködött. Néha azért viszza kell nézni a honlapra a frissítések miatt, a legújabb a 6.0.2.6, a mérete 7,14 MB.
Blue Submarine-t szintén néztem és nem emlékszem, hogy gond lett volna.
Ja igen, és a honlap nem emberi nyelven van de ez ne ijesszen meg; download és aztán stiahni  :) .
Edit: A matroská-t persze elfelejtettem leírni, hiába, öregszem:(. Az mkv kiterjesztésû file-ok lejátszásához erre még szüksége van, letölthetõ innen: http://summer-kepek.ultraweb.hu/ vagy innen: http://packs.matroska.org/  .

Alkyra

Quote from: kikuchiyo3. Vírusológiai és security fórumokban lehet olvasni olyasmit, hogy egy védtelen (azaz tûzfal nélküli) windows-os gépet felengedve az internetre perceken belül beszívhat a gyanútlan felhasználó egy-két férget, fõleg, ha win98 van a szóban forgó gépen.
Milyen (lehetõleg ingyenes, vagy minél olcsóbb, de lehetõleg minél jobb) tûzfalprogramot tudtok ajánlani? Figyelembe kell venni, hogy ez egy céges gép, azaz csak a jogtiszta megoldások jöhetnek szóba.
Illetõleg milyen megoldások vannak még? Hardveres tûzfal pl.?

Én Zonealarmot használok. A letoltes.com on van ingyenes verziója a programnak.(én a with Antivirus verziót használom)
S amit mindenképpen ajánlok az a FireFox!

Mindent csak Explorert NE HASZNÁLJ! Legyen Opera, Mozilla vagy FireFox
vagy más böngészõ, de IE-t SOHA NE HASZNÁLJ!!!
Ennyi. :D Én amióta ezt a kettõt fölraktam nem is láttam se vírust, se popupot, se spamot. :) :haha:
Csak ajánlani tudom.

Dragon

Quote from: kikuchiyoVégre kidobtuk a döglassú ISDN-t, és elvileg átállunk ADSL-re. Az utóbbival kapcsolatban szeretnék kérdéseket feltenni, mivel egyátalán nem értek hozzá.

1.
2.
3.
1. igen, többé-kevésbé így mûködik,
a fizetés a szolgáltatótól és a szerzõdésedtõl függ, de nem hinném, hogy bárhol létezne olyan, hogy a DSL kapcsolat idõtartamát percdíjban fizettetnék, legalábbis ilyenrõl még nem hallottam
2. legtöbb végberendezés egyben router is manapság, egy USB és egy UTP kábeles csatival, bármelyiket felhasználhatod, és gyakorlatilag a kettõt is egyszerre legtöbb esetben, habár ha végigolvasod majd a szerzõdést, az ilyesfajta megosztás nem engedélyezett (ezt az "üzleti csomag" keretein belül szokták engedélyzni)
3. mai ADSL routerekben van egy alap tûzfal, NAT, satöbbi, ettõl még javasolt egy a gépen futó tûzfal, olyan, ami tud programazonosítást és aszerint szûr
én a ZA-t szeretem, de van még egy rakat más, Moha biztos fog még ajánlani
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]