Main Menu

Douglas Adams, a Mester

Started by Ramiz, 2004-03-24, 16:27:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

Persze hogy érdekel minket!
Kíváncsi leszek rá.
Félni lehet. Például itt van ez: "Distributor:   Walt Disney Pictures"
Szóval el lehet gagyizni a dolgot.
Meg el lehet "effektezni".
Na de inkább lelkesedjünk.
Remélem a könyvet nem kapják fel a divatemberek, mint a Gyûrûk Urát.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Azért a Walt Disney is kijön néha egészen kiváló alkotásokkal, és ilyen már elég régen volt, úgyhogy itt az ideje.
Viszont ha az a robot lesz Marvin aki azokon a képeken szerepel, akkor sztem nem a legeltaláltabb figura...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

m46u5

Quote from: RamizNem, én is keresem. Ha megtalálod, szólj lécci. ;)

Hi mindenki!

Bár kicsit rég volt már itt hozzászólás, azért én most ide írok (az elsõt, annak ellenére, hogy szinte már az alapításnál is itt voltam :) egy kis link(ek) megspékelésével. Csak a hecc kedvéért rákerestem a Starship Titanic c. játékra az ed2k hálózaton, és lám kapásból kiadott egy 3cd-s változatot. (na jó, sok más egyebet is)
Ha még kell valakinek a fileok linkjei akkor itt van:
ed2k://|file|Starship.Titanic.(Pc-Game.Eng.Douglas.Adams).CD1.bin|774483024|de5fda5139c7d3e6b65bb80dc735db80|
ed2k://|file|Starship.Titanic.(Pc-Game.Eng.Douglas.Adams).CD2.bin|757228752|250567d95441a82fc4f85d574ffa826e|
ed2k://|file|Starship.Titanic.(Pc-Game.Eng.Douglas.Adams).CD3.bin|771926400|6ed95a013f7f6be443585a626dde5b2c|
ed2k://|file|Starship.Titanic.(PC-Game.Eng.Douglas.Adams).CD1.cue|111|df34bbe5dfbefc28786856ee0d7805d9|
ed2k://|file|Starship.Titanic.(PC-Game.Eng.Douglas.Adams).CD2.cue|111|c70cb6f5b65df28d080fe364c69e4188|
ed2k://|file|Starship.Titanic.(PC-Game.Eng.Douglas.Adams).CD3.cue|111|cecdc0c136d6817871c479415e99006a|

ui: Miután betettem letöltésre, kapásból !!! elkezdte leszedni kb. 10 kb/s sebességgel (4 emberkétõl).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

m46u5

Hupsz, rosszul kezeli a fórum a sortöréseknél a szöveget.
A linkeket, amiket írtam így lehet javítani: a bennük levõ szóközöket ki kell törölni. (a hash számban vannak)

Üdv: m46u5
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

RE@L

Viszlát és kössz a halakat.......
Marvin rulZ!!!
1 ébként meg sztem abban mélységesen igazad van hogy amit Pratchett mûvel a fantasyban azt Adams mûvelte sci-fi ben :( (R.I.P)
Elõis veszem a Discworld 2 õt (sose tudtam végigtolni mivel kis pisis voltam amikor kezeimközé kaptam és fingom se volt róla mi ez..... :D )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Öööö.. ezt ki is mondta? Mondjuk min1, mert én is egyetértek! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonÖööö.. ezt ki is mondta?
Szerintem egy Nagy és Bölcs Elme. :lazza: :zen: :hail:

Quote from: Raggie GordonMondjuk min1, mert én is egyetértek!
Ha tudnád, ki mondta, nem értenél egyet! :D :__devil:  :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

#67
Most kezdtem el olvasni a "Galaxis útikalauz stopposoknak"-ot, szerintem eszméletlen jó... De itt mondtátok, hogy ilyen meg olyan nehéz könyv, ez meg csak egy 203 oldalas kisalakú könyv  :eeek: Ekkorának kell(ene) lennie?
Vagy valami másról volt szó?

Melyik könyvek alkotják a trilógiát amúgy? Vagy itt is el vagyok tévedve?  :haha:

Ramiz

Csak egy kicsit. ;)
A "trilógia" valójában kvintológia, mert 5 könyvbõl áll (Galaxis Útikalauz Stopposoknak; Vendéglõ a világ végén; Az Élet, a Világmindenség meg Minden; Viszlát, és kösz a halakat!; Jobbára ártalmatlan). Ez az 5 könyv megjelent egy kötetes alakban is. Az nem 200 oldalas. :) Nekem 5 külön kötetben van meg, de már eléggé elhasználódtak (kölcsönadtam egy aránylag megbízható osztálytársamnak, az meg odaadta a teljesen baromállat vízilabdás öccsének, aki berakta a vizes törülközõ mellé a táskába, úgyhogy tisztára hullámos lett... :hogyaza:  :nagyere: ... mindegy, tanultam belõle: könyvet nem adok kölcsön. (Meg mást sem, de az egy másik történet (eltûnt cd-k, dvd-k...)). Úgyhogy meg fogom venni egyben is, csak a mostani magyar kiadás nagyon bénán néz ki. Az angol az :cool: , de csak 4 könyv van benne és nem is értem teljesen szótárazás nélkül :__devil: ). (Remélem minden zárójelet lezártam, amit megnyitottam.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

Közben megnéztem Wikipedián is... És rájöttem, hogy az a Lazac az valami más :)

Most, hogy az érettségim miatt nincs több Schule, ráérek foglalkozni ismét sci-fivel :D Elolvasom mindet, az már biztos  :)

Ramiz

Szerintem ne válogass, olvass el mindent a Mestertõl. ;) Ne csak a sci-fit.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: SysOP XXLMost kezdtem el olvasni a "Galaxis útikalauz stopposoknak"-ot, szerintem eszméletlen jó... De itt mondtátok, hogy ilyen meg olyan nehéz könyv, ez meg csak egy 203 oldalas kisalakú könyv  :eeek: Ekkorának kell(ene) lennie?
Vagy valami másról volt szó?
Hát mi nem a tömegérõl beszéltünk, bár ha jobb fajta papírra nyomják az is több! :D (egyébként az eredeti -angol- nyelven íródott példányról volt szó)

Ramiz: ja! Tényleg, akkor inkáb visszavonom! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bill

Hello!

Én ugyan csak az elsõ könyvet, tehát a Galaxis útikalauz stopposoknak-ot olvastam. Mondjuk azt 1 vasárnap délután sikerült kivégeznem. :D Kölcsön kellene kérnem már havertól a maradék 4 könyvet, és elolvasni jól.
Súlyosnak viszont meglehetõsen súlyos a könyv, de mondjuk szétröhögtem az agyam rajta. :) Ja és 42.
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Karma XXL

Quote from: BillHello!

Én ugyan csak az elsõ könyvet, tehát a Galaxis útikalauz stopposoknak-ot olvastam. Mondjuk azt 1 vasárnap délután sikerült kivégeznem. :D Kölcsön kellene kérnem már havertól a maradék 4 könyvet, és elolvasni jól.
Súlyosnak viszont meglehetõsen súlyos a könyv, de mondjuk szétröhögtem az agyam rajta. :) Ja és 42.

Én is befejeztem az elsõ könyvet, már 50 oldal megvan a Vendéglõ a világ végén-bõl is.

Kellemetlen volt, ahogy a buszon ülve felröhögtem :lul:

m46u5

Hmmm. Ezekszerint én vagyok az egyetlen, aki elõször az internetrõl letöltött változatot (pdf) olvastam el a sz.gépen? :)
Mondjuk utánna beszereztem a "papír" változatot is.
Az egyetlen problémám a sorozattal (gus) csupán az volt, hogy a végére már nem tetszett annyira, mint az elsõ kötet. Valahogy már nem nyújtotta azt az élményt.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Ramiz

Quote from: SysOP XXLKellemetlen volt, ahogy a buszon ülve felröhögtem :lul:
Furcsa, én szeretek röhögni. :D
Amúgy elsõ néhány elolvasásra végig röhög az ember, aztán egyre inkább meglátja a komoly(abb) mondanivalókat (is), illetve inkább Douglas Adams véleményét a komolyabb dolgokról, pl a technikáról, háborúról, Istenrõl stb.
Legalábbis velem így volt. Sokat segített ebben A kétség lazaca is, ahol a Mester humoros stílusát nem félretéve értekezik különbözõ témákról.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bill

Quote from: RamizFurcsa, én szeretek röhögni. :D
Amúgy elsõ néhány elolvasásra végig röhög az ember, aztán egyre inkább meglátja a komoly(abb) mondanivalókat (is), illetve inkább Douglas Adams véleményét a komolyabb dolgokról, pl a technikáról, háborúról, Istenrõl stb.
Legalábbis velem így volt. Sokat segített ebben A kétség lazaca is, ahol a Mester humoros stílusát nem félretéve értekezik különbözõ témákról.
Elsõ néhány olvasásra ... hmm, én még ott nem tartok, majd talán ha meglesz az egész "trilógia". :D
Egyébként van egy ismerõsöm, aki úgy olvassa az útikalauzt, hogy szép sorban, folyamatosan. Mindig elölrõl kezdi. :) Nem tudom hányszor olvashatta már el, de szerintem már tudja betûre pontosan mi hol van. :)
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Raggie

Hát igen! Szvsz akárhányszor el lehet olvasni ezeket a könyveket! Mindíg van bnne valami új(ahogy Ramiz kolléga is említette). De azért szerencsére a Kétség Lazacá-ban sem teszi teljesen félre a megszokott stílusát a Mester, csak a témái komolyabbak(nomeg nincsen történet így nincsenek azok a kegyetlenül debil fordulatok sem). Naggyon ajánlom mindenkinek!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

m46u5

"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Bill

Quote from: m46u5Ha valakit érdekel, innen le lehet tölteni pdf formátumban:

http://www.karpatinfo.org.ua/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=7
Kössz a linket m46u5! Bár én tuti megveszem a könyveket eresetiben, kell a polcra, meg úgy az igazi. :D
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Raggie

Quote from: BillKössz a linket m46u5! Bár én tuti megveszem a könyveket eresetiben, kell a polcra, meg úgy az igazi. :D
Hát még szép! Szvsz semmit sem jó számitógépen olvasni. Kifolyik a szemed, és nem tudod úgy kiélvezni a dolgot( ráadásul Eco óta nem is etikus, mivel az iró a lapozgatási idõt is beleszámitja mûve negirásánál! :) ),
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

És a görgetési/pagedownolási idõ?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bill

Quote from: Raggie GordonHát még szép! Szvsz semmit sem jó számitógépen olvasni. Kifolyik a szemed, és nem tudod úgy kiélvezni a dolgot( ráadásul Eco óta nem is etikus, mivel az iró a lapozgatási idõt is beleszámitja mûve negirásánál! :) ),
Na ja, a szemeid kifolynak, tapasztaltam már ...
Könyvet szigorúan eredetiben, csak az a helyzet ,hogy van mit venni, a keret meg szûkös ám.  :bruhuhu:
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Ramiz

Az a titka, hogy amikor az ember scrollol meg zoomol, akkor nem szabad odanézni. :D Persze így is begolyózik az ember, de így legalább a nyaka fájdul meg, nem a szeme (és a nyakfájás nem von maga után fejfájást).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizAz a titka, hogy amikor az ember scrollol meg zoomol, akkor nem szabad odanézni. :D Persze így is begolyózik az ember, de így legalább a nyaka fájdul meg, nem a szeme (és a nyakfájás nem von maga után fejfájást).
Jó, háát! Menny a fenébe! És ne bíztasd a jónépet a számítógépen való olvasásra! :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hú de offok vagyunk! Most még nekem is feltûnt! Hagyjuk abba, mielõtt egy modinak kell szólnia. Vissza a témához: a Mester és mûvei.
Valaki játszott a Starship Titanic-kal? Lejön benne a Mester stílusa? Tényleg lehet filozofálgatni a liftekkel az Életrõl? :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bill

Nem, én sajna csak az Útikalauzt olvastam. Viszont tervbe van véve a maradék 4 epizód is.
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

m46u5

Már legyütt az 1. és a 3. CD.
Kipróbáltam, megy, csak mivel nem volt se kedvem, se idõm játszani, nagyon nem merültem el a játék örömeiben.
De azért némi infót tudok szolgáltatni:
Elõre renderelt hátterek, PovRay figurák jellemzik a játékot.
A játékmenet: katt az egérrel, aztán kameramozgás, katt tovább, kameramozgás, katt, ...
Mondjuk annyi hiba nálam elõjött, hogy nem mindegyik videóbejátszás ment (filmbejátszás nem, de a szobák/folyosó közti kameramozgás ment). Legalább is hang volt, kép nem. Igaz, nem is értem minek használnak három féle codec-et az animációkhoz (Cinepak by Supermac, Indeo Interactive, BI_RGB  Raw Bitmap). Miért nem volt nekik jó csupán egy codec. No mindegy.
Valszeg az is probléma lehet, hogy ezt még a jó öreg Win9X-re tervezték.
Tettem fel még egy képet a /g/ szekcióba a képgalériába - NPC karaterek.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

bugger

Nos, nemrég láttam a most elkészült filmet, és..... Látszik, hogy a mester kihalt útközben (bocs). Kb az elsõ 15 percig még tartja a könyv cselekményét, de azontúl egyre csak távolodik. a végére már csak nyomokban emlékeztet az eredetire. Teljesen újraírták, hollywoodi szemét lett belõle. B kategóriás ci-fi paródiának elmegy, de semmikép se Galaxis útikalauznak. Sokkal jobb a régi BBC kiadás, és nem csak azért, mert az hosszabb volt. (Ebben cenzúráztak, szétvágtak, hozzáírtak, stb...)
bugger

Ramiz

Ettõl tartottam...
És a BBC-s valahol fent van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!