Main Menu

Douglas Adams, a Mester

Started by Ramiz, 2004-03-24, 16:27:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

(ködös filozofálgatásokkal kapcsolatban)
Douglas apó gúnnyal purgálja ki azokat a béna fogásokat, mint például nagy kezdőbetűvel írni szavakat, hogy titokzatosabbak legyenek. Dirk Gentlyben: az emberek azokat a szavakat írják nagybetűvel, amiket nem értenek...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nekem is az egyik kedvenc íróm Douglas Mester! Bár a Galaxis "Trilógia" jobban bejött mint a Dirk Gently, de ez is messze a legjobb könyv amit mostanában olvastam!

NE ESS PÁNIKBA!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Shadowolf

#2
QuoteOriginally posted by Raggie Gordon
Nekem is az egyik kedvenc íróm Douglas Mester! Bár a Galaxis "Trilógia" jobban bejött mint a Dirk Gently, de ez is messze a legjobb könyv amit mostanában olvastam!

NE ESS PÁNIKBA!

Egy újabb a mester felejthetetlen művei közül. :jee: Én még tudom mindenkinek ajánlani a Kétség Lazacát, mivel sokat meg lehet tudni belőle Adams életével, illetve gondolkodásmódjával kapcsolatban. Plussz még vannak benne részletek a halála előtt megkezdett alkotásaiból. (Dirk Gently következő kalandja)

Ramiz

Csatlakozom Shadowolf-hoz a Kétség lazacát illetően.
Titanic Csillaghajó (Starship Titanic) játék nincs meg valakinek? Az jó lehet. DAdams készítette. (A könyvet már nem ő írta, hanem egy MPython-os tag.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

QuoteOriginally posted by Ramiz
Csatlakozom Shadowolf-hoz a Kétség lazacát illetően.
Titanic Csillaghajó (Starship Titanic) játék nincs meg valakinek? Az jó lehet. DAdams készítette. (A könyvet már nem ő írta, hanem egy MPython-os tag.)

sztem minden Douglas Adams rajongó tudja, hogy nem ő írta a könyvet, hanem egy nem kisebb nevű Terry Jones, aki tényleg a zseniális Monty Python tagja volt, mint helyesen mondtad. Bár azt én is elismerem, hogy a könyv talán kevésbé szórakoztató, mint   D.A. könyvei, de véletlenül se mondanám rossznak!
A játék meg sajnos annak ellenére, hogy Douglas Adams komoly közreműködésével készült, nem sikerült valami túl jóra, de ezt illetően tudom ajánlani számodra a kritikákat, pl a Justadventure oldalon.

a Kétség lazaca befejezetlensége viszont sajnos sokaknak csalódást okozhat... de ennek ellenére mindenképpen érdemes elolvasni annak, aki már a korábbi könyveit is elolvasta. - És ha már kifogytál D.A. könyvekből, akkor ideje hogy nekiugorj Terry Pratchett-nek, nekem inkább ő a kedvencem ilyen téren.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Blimp
És ha már kifogytál D.A. könyvekből, akkor ideje hogy nekiugorj Terry Pratchett-nek, nekem inkább ő a kedvencem ilyen téren.

A másik nagy kedvencem. :jee: A Korongvilág valami fenomenális. :D

Ramiz

Amit Douglas Adams művel a sci-fivel, ő azt a fantasyval.  :rotflol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hát én, már semmit sem tudok hozzátenni! Mindenkivel egyetértek, és a Kétség Lazacát is el fogom most már olvasni!
A Starship Titanic engem is nagyon érdekelne, még ha nem annyira jó, akkor is!
Egyébként a Monthy Pyton-hoz csak annyit, hogy a Merlin színházban sorra vetítik a Repülő Cirkusz részeit(oda szoktunk néha járni Ramizzal, ha van időnk)! Nagyon Király!Minden fannak ajánlom! :rotflol:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Ja és a Terry Pratchett rulez! Ha tudtok olyan boltot, ahol lehet kapni a  
Piramisok-at, akkor írjátok már meg! Csomó ideje koslatok már utána!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Én meg láttam antikváriumban egy első kiadású Galaxist! Nagyon brutális illusztráció volt a borítóján! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Komplikato

A "Kétség Lazaca"-ból kiderül, hogy miért nem volt nyerő a Starship Titanic játék.
Douglas gyakorlatilag az szerette volna, ha az összes szereplővel beszélgetni lehetett volna BÁRMIRŐL. Ez akkori technológiai és szoftver szinten nem volt lehetséges, ezért túl sok minden maradt ki ...  :beken:

Megjegyzem a "Kétség Lazaca" címet a "Mindentudás Lazaca" ihlette, ha valakit érdekel akkor a Kelta mondákban kutakodjon.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Ramiz

Azért kipróbálnám azt a játékot!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Most láttam (lehet hogy már régóta van) a Galaxis utikalaúz stopposoknak -ot
egy nagy könyvben!!!
Magyarul! (eddig csak angolul láttam)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinMost láttam (lehet hogy már régóta van) a Galaxis utikalaúz stopposoknak -ot
egy nagy könyvben!!!
Magyarul! (eddig csak angolul láttam)

Magyarul is már évek óta kapható...

Feldin

... .... ..... süllyedek.....
Gomen...
nem tudtam...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: FeldinGalaxis utikalaúz stopposoknak -ot
egy nagy könyvben!!!
Milyen könyvben? Érdekelne!
(még úgyis legalább husszor el fogom olasni, akkor meg nem a könyvtárból kéne állandóan kivennem :ejj: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Shadowolf

Quote from: Raggie GordonMilyen könyvben? Érdekelne!
(még úgyis legalább husszor el fogom olasni, akkor meg nem a könyvtárból kéne állandóan kivennem :ejj: )

Gondolom abban ami az összes részt tartalamazza. Nekem csak az angol van meg (bár sztem azért mégiscsak az az igazi :D), aminek a tartalma a 4.-ig kötetig terjed.

Ramiz

És könnyű nyelvezetű, vagy ne álljak neki nyelvvizsga-szint alatt?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

#18
Quote from: RamizÉs könnyű nyelvezetű, vagy ne álljak neki nyelvvizsga-szint alatt?

Mondjuk úgy: ha egy középfokúra akarsz felkészülni, akkor nincs ennél jobb gyakorlat. :D Terry Pratchett-et is eredetiben érdemes olvasni. Én pl OKTV-n az egyik könyvéről beszélgettem a vizsgáztatóval (aki maga is nagy fan volt). :D

Ramiz

És mennyit kóstál? Vagy inkább keressem könyvtárban?...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Aaaz talán belefér (születésnapomra...). Gondolom az Astoriánál levő idegen nyelvű boltban lehet kapni, ugye?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Saori

Quote from: ShadowolfA másik nagy kedvencem. :jee: A Korongvilág valami fenomenális. :D

A Korongvilág könyveket énis imádom :D Valami eszméletlen jók..:D (Piramis(h)o(c)k, Mort rulez :D)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Feldin

Quote from: RamizAaaz talán belefér (születésnapomra...). Gondolom az Astoriánál levő idegen nyelvű boltban lehet kapni, ugye?

Mammut1-ben a mínusz 1-en van egy könyvesbolt. Na, nekik megvan a magyar is meg az angol is.
Az angol vszínű drágább.

Korongvilág RULEZ!!!!
A halál kisinasa :hopp:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: SaoriA Korongvilág könyveket énis imádom :D Valami eszméletlen jók..:D (Piramis(h)o(c)k, Mort rulez :D)

Hol lehet megszerezni a Piramisokat?????
Egyébként egyetértek!  :lazza: HALÁL rulez! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

#25
Piramisokat én se olvastam.
http://slp.dwalin.ru"> slp.dwalin.ru
Ez egy jó kis hely, talán itt, de még én is megnézem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Lassan átnevezhetjük ezt a topicot Terry Pratchett, a mester-re...:D

Amúgy én mindig az eredeti nyelven olvasom mindkettejük műveit, mert sztem úgy az igazi. ;)

Feldin

Quote from: ShadowolfLassan átnevezhetjük ezt a topicot Terry Pratchett, a mester-re...:D

Amúgy én mindig az eredeti nyelven olvasom mindkettejük műveit, mert sztem úgy az igazi. ;)

Hát biztos. Ahhoz csak megfelelő nyelvtudás kell.
Tényleg, nehezek?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinHát biztos. Ahhoz csak megfelelő nyelvtudás kell.
Tényleg, nehezek?

Simán fel lehet belőlük készülni egy középfokú nyelvvizsgára. ;) :D

Feldin

Quote from: ShadowolfSimán fel lehet belőlük készülni egy középfokú nyelvvizsgára. ;) :D
Király!!!
/me félve: Áruk?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s