Japántanulás - "archív"

Started by Moloko, 2004-03-30, 16:05:21

Previous topic - Next topic

Milyen időpontok lennének jók?

Hétfő
3 (12%)
Kedd
3 (12%)
Szerda
3 (12%)
Csütörtök
3 (12%)
Péntek
1 (4%)
Hétvége
5 (20%)
16:30-17:45
4 (16%)
18:00-19:15
3 (12%)

Total Members Voted: 10

Moloko

***
Edit: KT 2007.01.07
Régi Témák összevonása: "Japántanulás MOST októbertõl",
"Japántanulás 2004 szeptembertõl". A hozzászólás-címek alapján
remélem még megkülönböztethetőek.
***

a Japán Alapítványnál. Teljesen kezdõ csoportot gyûjtök. Aki jönne szóljon :)
Íme a 2003as kurzus hirdetménye, kb erre lehet számítani majd 2004ben is.

1) Csoportok, tanárok, terem, idopont, nap

Teljesen kezdo csoport
Tanár: Erõs Petra (foiskolai japán tanár)
Terem: Könyvtár
Idopont: 18.00 - 19.15
Napok: kedd, csütörtök

Egy óra nem 90 hanem 75 perces.

Minden csoport minimum tanulói létszáma 4 fo.

2) Tandíj
Tejesen kezdo és kezdo  25,600ft+25%AFA/félév    51.200ft+25%AFA/ év
Középhaladó és Haladó 12.800ft+25%AFA/ félév 25.600ft+25%AFA/év
Tandíj befizetési határido: október vége
A tandíjbefizetés kétféleképpen történhet, egész évi vagy félévi fizetéssel.

3) Tananyag stb.
Megbeszélés alapján, de...
A teljesen kezdo ill. a kezdo csoportnak valószínuleg a "Minna no nihongo" lesz
az egyik tananyaga.

4) Folyamat
Jelentkezés: szeptember 15-26.
Eligazítás(további infók): szeptember 26.
Órakezdés: szeptember 29.
Október végére az órákon a tanár összegyujti a tandíjakat.
(Ha október végére 4 fo nem fizet, akkor megszünik a csoport)


5) Szünet
Az elso félévben január végéig tartanak az órák. A második félév februártól
május végéig tart.
Nemzeti ünnepeken és iskolaszüneti napokon (pl. téli szünet) nincs tanítás.
(Október20. 21. 23. december 22. 24. 25. 29. 30. Január 1.)

Moloko

#1
1. Angel
2. Lorenor
3. Wrajk
4. Kalibur
5. Blimp
6. Feldin
7. Komplikato
8. Jenchi

9. Ignus
10. DWz

11. Kvikveg
12. Roderick
13. Baldy
14. Ingy

Ha majd jött az értesítés, hogy hogy-s-mint lesz a tanfolyam, megkérdezek majd mindenkit PM-ban vagy e-mailban vagy is-is egyenként, hogy akkor tud e jönni vagy sem.

ignus

#2
NA... HÁt lehet hogy egy keydőre majd én is benevezek! :D Nem is olyan drága... Mondjuk kérdés hogy mennyire hatékony!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

roderick

hmm.. mennék énis, de általában ebben az id?pontban elôadásim vannak... (habár nem mintha bejárnék:))
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Sephiroth

ÁÁÁÁÁ! Tök jó lenne. A fenébe, hogy nem vagyok Pesti :grrr: . Mondjuk egy e-mailel meg is támadtam őket, hogy hétvégi képzés nem-e várható. Ha ez nem jönne be megoldható valaki részéről, hogy mondjuk beszálok a tandijába, és fénymásolatokkal, miegyebekkel elátt?
Uhhh.. Mik nem jutnak eszembe ha valamit nagyon szeretnék. :rolleyes:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Itachi

Quote from: ignusNA... HÁt lehet hogy egy keydőre majd én is benevezek! :D Nem is olyan drága... Mondjuk kérdés hogy mennyire hatékony!
Hát ja én is remélem ,hogy nem olyan BME nyelvoktatás színtű mert akkor kár a pénzért...Próba cseresznye. :D  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Moloko

Quote from: LorenorHát ja én is remélem ,hogy nem olyan BME nyelvoktatás színtű mert akkor kár a pénzért...Próba cseresznye. :D  :zen:
én már próbáltam. nem tudom milyen az a BME szint, de sztem ez a kurzus tök jó, és épp ezért nem megyek máshova tanulni pl effy nyelvstúdió (asszem itt van japán)
Seph: én gondoltam rá, hogy minden óra anyagát majd felpakoljam netre, hogy legyen egy igazi online japánoktatás magyaroknak.

Itachi

Quote from: Angelén már próbáltam. nem tudom milyen az a BME szint, de sztem ez a kurzus tök jó, és épp ezért nem megyek máshova tanulni pl effy nyelvstúdió (asszem itt van japán)
Seph: én gondoltam rá, hogy minden óra anyagát majd felpakoljam netre, hogy legyen egy igazi online japánoktatás magyaroknak.
Akkor jó. De messze van még szeptember.... :rolleyes:  :D  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Moloko

Quote from: roderickhmm.. mennék énis, de általában ebben az id?pontban elôadásim vannak... (habár nem mintha bejárnék:))
nekem is az a bajom, hogy kedd-csütörtök edzésem van, és én még járok is, szóval arra gondoltam, hogy hátha meg lehetne velük szervezni, hogy ha van egy FIX csoport, akkor valami már időpontot találjunk. mondjuk hétfő szerda :D

Shadowolf

Quote from: Angel)Seph: én gondoltam rá, hogy minden óra anyagát majd felpakoljam netre, hogy legyen egy igazi online japánoktatás magyaroknak.

Az nagyon :kiraly: lenne:! :D

Xaga

Egyteértek Shadowolf-al. Én is szivesen mennék de kicsi a valószinűsége hogy pestre vesznek fel és vidékről bejárni kicsit körülményes. (meg lusta vagyok hozzá :D)

Saori

Na igen...még egy évig énis tuti, hogy nem leszek pesti...:rolleyes: ..és Szombathelyről bejárni..háááát^^"
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Kalibur

Quote from: Angelnekem is az a bajom, hogy kedd-csütörtök edzésem van, és én még járok is, szóval arra gondoltam, hogy hátha meg lehetne velük szervezni, hogy ha van egy FIX csoport, akkor valami már időpontot találjunk. mondjuk hétfő szerda :D
Én ugyan csak átfutottam, de ez az idei tanrend, nem?
Jövő őszre csak változhat valamit...
(ha az első kérdésre nem a válasz, tárgytalan az egész én meg láma...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Moloko

Quote from: KaliburÉn ugyan csak átfutottam, de ez az idei tanrend, nem?
Jövő őszre csak változhat valamit...
(ha az első kérdésre nem a válasz, tárgytalan az egész én meg láma...)
őszintén szólva a kezdő csop már vagy 3 éve mindig kedd-csüt ez az időpont.
nemértem mi volt a kérdés? :) neked ez nem lenne jó? :(
azért kérdezem, lehet hogy rá lehetne őket venni ha fixre összejön 4 ember hogy találjunk valami másik időpontot.

Fazék

Ha nem sikerül nyárig elkezdeni az önképzést, akkor sztem én is jelentkeznék az abszolút kezdő kategóriában, remélem mások is jönnek oda... :)

Baldy

Nna igen, a legfontosabb kérdés: Ki melyik képzésre jelentkezik a 4 lehetőség közül? Mert ha totál kezdőbe senki nem menne rajtam kivül, akkor az egész csak egy hiú ábránd... Amugy viszont elgondolkodtató. Még azt kéne kideriteni, hogy ha viszek másik 10 embert, kapunk-e kedvezményt ^_^
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

ignus

Quote from: BaldyNna igen, a legfontosabb kérdés: Ki melyik képzésre jelentkezik a 4 lehetőség közül? Mert ha totál kezdőbe senki nem menne rajtam kivül, akkor az egész csak egy hiú ábránd... Amugy viszont elgondolkodtató. Még azt kéne kideriteni, hogy ha viszek másik 10 embert, kapunk-e kedvezményt ^_^


Hát azt max rendszerváltás után! :D Lehet hogy én is inkább az abszulut kezdőbe mennék, elvégre soha nem tanultam... Csak animéből!  ;)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moloko

akkor a félreértések elkerülése végett tisztáznám, hogy itt végig és folyamatosan a teljesen totál kezdő csoportról van szó! többek között azért, amit kihagytam az eredeti felírásból mert azt hittem, hogy egyértelmű hogy a teljesen kezdő csoportot szervezem nem is mást. tehát:

Kezdo csoport
Ez a csoport foleg azoknak jó, aki....
-tavaly a teljesen kezdo csoportba járt,
-már tudja a hiraganát, katanát, és 50 -100 kanjit
-el tudja mondani, és le tudja írni egy nap eseményeit japánul (egyszeru
naplót tud írni japánul)

Középhaladó csoport
Ez a csoport foleg azoknak való, aki....
-tavaly kezdo csoportba járt,
-már tud 200 - 300 kanji,
-tud beszéni családjáról, iskoláról illetve munkahelyrol, hobbiról stb...
-ismeri az összetett mondatokat.(to... kara... node... noni...
ba...nara...tara...temo...stb.)
-már hallottt például a szenvedo, muvelteto, udvarias és feltételes
mondatokról)

Haladó csoport
Ez a csoport foleg azoknak való, aki....
-tavaly vagy középhaladó vagy haladó csoportba járt,
-japánul eloadást tud tartani néhány olyan témárol, ami érdekli (például
magyar
kultúra stb.)
-japán tévét, újságot, vagy magazint nagyjából megérti.

remélem mostmár mindenkinek egyértelmű, hogy melyik csoportra gyűjtünk.

Baldy

Na akkor én megyek a haladóba :D
És mennyi lehet a max. totál kezdők száma?
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Kvikveg

A total kezdo 90%-os esellyel erdekelne.
Kedd es majdenm mindig szerdan is 17:30-21:00-ig foglalt vagyok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Sephiroth

mint fentebb írtam, hogy érdeklődtem hétvégi képzés íránt. Kaptam egy e-mail-t, hogy Wakai tanár úrnál  lehet tanfolyamokkal kapcsolatos kérdéseket, időpont egyeztetés, stbstb-ket megbeszélni.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Feldin

No, engem is érdekelne a dolog, ha nem jön össze a magán vagy túl drága lenne. Az angoltanáromnak van egy károlis japánszakos lakótársa, szóval lehet hogy majd összejön. De lehet hogy majd inkább megyek veletek!!!
Angel! Te már jártál ilyenre? Vagy honnan ismered?
Milyen jó a képzés?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

én 2001ben elkezdtem oda járni de egy hosszan húzódó betegség miatt hamar abba kellett hagynom, azóta halasztgatom az újrakezdést.

Feldin

Értem. És hogy tetszett? Jól tanítanak?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinÉrtem. És hogy tetszett? Jól tanítanak?
SZVSZ jó és jól tanítanak, különben a büdös életben nem mennék oda vissza, ezt nekem elhiheted ;)

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Bahh... messze van ez nekem. Ha valmi csoda folytán Újmohácsról felkerülök oda még időben, akkor biztos érdekel. :ejj: Pedig már egész rálelkesültem.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Moloko

Quote from: FeldinNeked elhiszem :rotflol:
helyes, helyes :)
szerintem amúgy azért tanítanak jól, mert úgy tanítanak (és remélem még mindig így tanítanak), hogy neked lesz szar a nem tartod az iramot, mert az órák anyaga mindig egymásra épül, ha nem tudod az előzőt, nem fogsz tudni továbblépni.

Moloko

Quote from: Sephirothmint fentebb írtam, hogy érdeklődtem hétvégi képzés íránt. Kaptam egy e-mail-t, hogy Wakai tanár úrnál  lehet tanfolyamokkal kapcsolatos kérdéseket, időpont egyeztetés, stbstb-ket megbeszélni.
Ez a Wakai tanárúr beszél magyarul??

Moloko

#29
Kalibur, Blimp, Baldy és Ignus légyszi mondja meg nekem, hogy jönne e 100%ra mindenképpen? (bármit feláldozva a Szent Cél érdekében)
csak hogy jó példát statuáljak, én az edzésemről mondanék le egy évre ha nem lesz más időpont.