Japántanulás - "archív"

Started by Moloko, 2004-03-30, 16:05:21

Previous topic - Next topic

Milyen időpontok lennének jók?

Hétfő
3 (12%)
Kedd
3 (12%)
Szerda
3 (12%)
Csütörtök
3 (12%)
Péntek
1 (4%)
Hétvége
5 (20%)
16:30-17:45
4 (16%)
18:00-19:15
3 (12%)

Total Members Voted: 10

Itachi

Quote from: AngelKalibur, Blimp, Baldy és Ignus légyszi mondja meg nekem, hogy jönne e 100%ra mindenképpen? (bármit feláldozva a Szent Cél érdekében)
csak hogy jó példát statuáljak, én az edzésemről mondanék le egy évre ha nem lesz más időpont.
Én meg az egyetemre való "rendszeres" bejárásról.... :D  Ohh de nagy veszteség részemről... :rolleyes:  :hopp:  :hopp:  :hopp:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kalibur

Quote from: LorenorÉn meg az egyetemre való "rendszeres" bejárásról.... :D  Ohh de nagy veszteség részemről... :rolleyes:  :hopp:  :hopp:  :hopp:  :zen:
Az előadás részét én is vállalom, a gyakorlatokkal nem tudok mit kezdeni  :rolleyes: ... Lássuk csak... bevállalom a nagybalhét az ősökkel  :uzi: . Különben ez viszonylag nehéz válasz, ha őszinte akarok lenni, mivel még nem tudhatom, milyen órarendem lesz jövőre... (a szerves kémia előadásaim feléről már így is lemondtam edzés céljából...)
Jelenleg annyit tudok mondani, hogy egyenlőre úgy néz ki, én 99 % hogy jönnék.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Moloko

Quote from: KaliburAz előadás részét én is vállalom, a gyakorlatokkal nem tudok mit kezdeni  :rolleyes: ... Lássuk csak... bevállalom a nagybalhét az ősökkel  :uzi: . Különben ez viszonylag nehéz válasz, ha őszinte akarok lenni, mivel még nem tudhatom, milyen órarendem lesz jövőre... (a szerves kémia előadásaim feléről már így is lemondtam edzés céljából...)
Jelenleg annyit tudok mondani, hogy egyenlőre úgy néz ki, én 99 % hogy jönnék.
oké, akkor felírlak 100%ra :) aztán majd elintézed :D

Sephiroth

Quote from: AngelEz a Wakai tanárúr beszél magyarul??

Én az alapítványnak magyarul írtam, magyar válasz érkezett. A Wakai tanár úr e-mail címe hu-re végződik. Ha nincs semmi összeesküvés a hátérben, akkor beszél magyarul. + a válasz e-mailben nem volt feltüntettve, hogy máss nyelven írjak neki.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

teraflare

#34
Quote from: SephirothÉn az alapítványnak magyarul írtam, magyar válasz érkezett. A Wakai tanár úr e-mail címe hu-re végződik. Ha nincs semmi összeesküvés a hátérben, akkor beszél magyarul. + a válasz e-mailben nem volt feltüntettve, hogy máss nyelven írjak neki.
Ez még nem jelenti azt hogy tud magyarul. Én pl mikor jelentkezni akartam kezdő japánra (SZTE-n) akkor a szar ETR miatt papíron kellett felvennem. Elmentem az altajisztikára onnan átküldtek Akasaka Yosie irodájába és nem mondták hogy nem nagyon tud magyarul (néhány szót megért) . Én meg nagy bőszen elkezdtem magyarázni, hogy az ETR-en a TTK-soknak nem volt látható a japán ezért írásban kell felvennem az órát stb. Csak bámult ,majd valszeg mivel más is próbálkozott, ezért tudta hogy nem vagyonlemondó nyilatkozatot akarok vele aláiratni és aláírta. Csak órán tudtam meg hogy angolul és japánul tud csak...

#edit: Biztos ő is ismeri azt, mikor ha nem értesz egy kukkot sem abból amit mondanak akkor csak mosolyogj és bólogass...

Fazék

én mondok egy 100%-ot, a pénzt valahonnan összekaparom egy fél évre, az időpontok meg szinte tuti, hogy jók. nagyon képtelen órarendet kell összeállítsanak, hogy rossz legyen...

csak majd ne felejtsetek el szólni, amikor indul, mert az agyam határidőnaplónak nem az igazi... :)

Baldy

Én sem tudok még egyelőre időpontot mondani, mikor érnék rá, mivel messze van még az órarend összeállítása :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Feldin

Van vmi fejlemény?
Mert én még mindig benne lennék.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinVan vmi fejlemény?
Mert én még mindig benne lennék.
nem mész magántanulni japánt hanem jönnél velünk?
100%ra? :)

Ingy

Ha pénz meg az idő engedi benne lennék egy teljesen kezdő tímbe  :)

Feldin

Én 100%ra mennék veletek! :)
Csak még előtte kéne csinálnom egy angolt...
Mármint nyelvvizsgát.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

DWz

En is jelentkeznek teljesen kezdonek.

Totya

Én is szívesen járnék, de nem igazán megoldható. Sajna elég messze vagyok nem igazán tudnám megoldani a bejárást. Úgyhogy maradnak a könyvek és az internet és próbálom autodidakta módon fejleszteni tudásom.

Erről jut eszembe nem tudjátok honnan lehetne beszerezni Yamaji Masanori Japán nyelv c. könyv sorozatát. A könyvtárból valaki lenyúlta  :ejj:  
Milyen könyveket lehet itt kis hazánkban beszerezni még? Kanji szótárt már sikerűlt beszerezni.
Teacher Banzai!!!

Feldin

Csak szólok hogy nem felejtettük ám el!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Tavaly volt a BTK-n igynesen japán nyelv kezdő szeminárium. Nemtom idén volt-e vagy jövőre lesz-e da ha vkit esetleg érdekelne majd megnézhetem.
Én tavaly voltam, az első félévben. Akkor még a vizsgát, indexet stb. nem kellett olyan komolyan venni.

Xaga

Quote from: DamnatusHali!

Tavaly volt a BTK-n igynesen japán nyelv kezdő szeminárium. Nemtom idén volt-e vagy jövőre lesz-e da ha vkit esetleg érdekelne majd megnézhetem.
Én tavaly voltam, az első félévben. Akkor még a vizsgát, indexet stb. nem kellett olyan komolyan venni.

Megnéznéd??? SZVSZ sokakat érdekelne.

Damnatus

ok, megérdeklődöm hétfőn vagy kedden.

Damnatus

Hali!

Nem láttam idén kitéve japán nyelvtanulási lehetőséget, de majd még érdeklődöm, de hogy mikorra, azt nem tudom.

DWz

Koszi hogy megkerdezed, Damnatus, engem is erdekelne.

Feldin

#49
Quote from: DWzKoszi hogy megkerdezed, Damnatus, engem is erdekelne.
Én nem lenni eltés. Szóval megyek az alapítványhoz.
Ha alapítványhoz megyünk lehet a korábbi időpont?
Nagyon remélem mert edzések...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Komplikato

Lehet én is megyek, mert sikerült megbeszélni a melóhelyen, hogy fix szabadnapot nem tudnak adni, de majd elöbb eljöhetek.  :hopp:
Persze le fogják vonni, de hát ez van.  :beken:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moloko

Quote from: FeldinÉn nem lenni eltés. Szóval megyek az alapítványhoz.
Ha alapítványhoz megyünk lehet a korábbi időpont?
Nagyon remélem mert edzések...
nezd, az idopontot nem mi hatarozzuk meg hanem ok.
ezért szólt a felkérés úgy, hogy azt irom be csak biztosra aki mindent képes feladni érte. nekem is kedd-csut van edzesem. ez a kendo edzes amit mondtal is kedd-csut van.
de azert remenykedhetunk hogy megvaltozik az orarend es atkerul a kezdo vhova mashova :):D;)

Feldin

Hát én nagyon remélem!!!!
Habár ha a térdem jelenlegi állapotát nézem lehet hogy csúszik a kendo...
De nem!!! Akkor is megyek vhogy mind2re!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Komplikato

Öööö. Nem mondtátok, hogy a nyelvkönyv teljesen japánul van!!!
Addig meg kéne tanulnom a katakanát, meg a hiraganát is, de eléggé elkeseredtem most. Két hónapja keresgélek könyveket (perzse magyar nyelvű japán nyelvkönyveket!), de keveset találtam és elég vacaknak látszottak.  :beken:
Az Alapítvány könyvtárában meg megnyugtattak, hogy:
1. Nem fogok lelni ilyen könyvet.
2. Amiből tanulni fogunk, azt meg lehet rendelni japánból, de ingem-gatyám rámegy.
Valami ötlet???
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Lac

Quote from: KomplikatoÖööö. Nem mondtátok, hogy a nyelvkönyv teljesen japánul van!!!
Addig meg kéne tanulnom a katakanát, meg a hiraganát is, de eléggé elkeseredtem most. Két hónapja keresgélek könyveket (perzse magyar nyelvű japán nyelvkönyveket!), de keveset találtam és elég vacaknak látszottak.  :beken:
Az Alapítvány könyvtárában meg megnyugtattak, hogy:
1. Nem fogok lelni ilyen könyvet.
2. Amiből tanulni fogunk, azt meg lehet rendelni japánból, de ingem-gatyám rámegy.
Valami ötlet???

Csak most érkeztem (ebbe a topicba), úgyhogy nem olvastam a korábbi hozzászólásokat ^_^ Javaslom, próbáld meg esetleg Yamadzsi Maszanori Japán nyelvkönyvét, az elég jónak tűnik (bár az is rögtön a kanák tanításával indít, de azért ha komolyan japánul akarsz tanulni, az a minimum, hogy oda-vissza tud azt a pár jelet). Illetve a Daruma kiadó megjelentetett egy Japán nyelvi összefoglalót, az is tök jó, bár az nem igazán a nyelv következetes tanulására való, hanem csak az egyes nyelvtani szerkezetek-hókusz-pókuszok viszonylag gyors kikeresésére és tanulmányozására. De ha az alapok megvannak, attól kezdve kincset ér. Az írásjegyek tanulásához (vagy legalább megismeréséhez) szerintem alapmű a Wolfgang Hadamitzky-Kazár Lajos Kanji és Kana című könyve ami tartalmazza a Japán Minisztérium által elfogadott 1945 darab kanjit rengeteg szóval és hivatkozással, rövid történeti áttekintés, esetleg Z. Máté Judit 1000 Kanji szótára bár ezt nem ismerem, és a Kanji és Kanához képest egy fokkal gyengébb (egyébként ha jól tudom a középfokúhoz már elég az az 1000 jel is ^_^), ezenkívül a Szaku-listán most felvetették, hogy hamarosan elkezdenek Kanji-gyakorló kártyákat nyomtatni (ugyanis a Shirokuma vett egy nyomdagépet, ami tök jó, mert innentől kezdve akár kis példányszámban is japán témájú könyveket/kártyákat/szótárakat/naptárakat/miegymást fognak nyomatni ^_^).

Legvégül pedig nagyon ajánlom az Internetet, amin bár minden angolul van, de legalább van ^_^ (ja és ne felejts el felrakni a Windowsodhoz kelet-ázsiai nyelvtámogatást (már ha Windowst használsz...) nagyon tuti dolog, lehet vele japánul írni, és a japán weblapok is olvashatóak lesznek vele (vagyis inkább a japán írásjelek is fognak látszani rajta, az olvasás már tőled függ)^_^)

Komplikato

Köszi szépen!
Nos az nem baj ha az írással kezd eg könyv, mert nem is terveztem, meg nem is lehet máshogyan megtanulni :)
1000 Kanji szótára néven meg több könyv is lehet forgalomba, mert én az általad javasoltat kerestem (hála Saori oldalán lévő útmutatóknak), de csak egy másik kiadásút leltem ugyanazon címmel. Most akkor ezek irányába folytatom a kutatást.
Még szeretnék szerezni egy USB-s japán keyboardot is, mert elég fura a billentyűzetem, így se az angol, se a magyar kiosztáson nem lehet normálisan bevinni a szöveget. Nyelvi támogatás már hónapok óta fent van  :jee:
Amúgy tudsz valami normális beszerzési helyet, ahol ezek valószínüleg megtalálhatóak? Rengeteg könyvesboltot végigjártam, de a japánt eléggé hanyagolják  :beken:
(Könyvtáros hölgy bizonyos külker sulik saját kiadványait javallotta ...)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Lac

Nos, én a hőn szeretett egyetemünk (Debreceni Egyetem) Sziget nevű könyvesboltjában szoktam beszerezni ezeket a "kellékeket" ^_^ mert valami csoda folytán általában van japán nyelvkönyv (mondjuk vicces, hogy a készleteiket összesen kb. mi ketten a haverommal szoktuk felvásárolni már hónapok óta ^_^). A Maszanori-féle könyvet sajna mi is csak fénymásolni tudtuk (azt az egyetemi könyvtárból szereztem), mert már vagy tíz éve adták ki utoljára, úgyhogy javaslom te is próbálkozz valami könyvtárral és sajnos marad a fénymásolás (egyébként nem vészes, a Maszanorit pl. 2900-ért húzták le, és ahhoz képest dögvastag A4-es könyv).

Az 1000 Kanjihoz pedig itt a legautentikusabb forrás: http://www.geocities.com/mate_judit

Itt akár személyesen is megrendelheted ^_^ Egyébként ha jól emlékszem, ehhez a könyvhöz még tanuló-kártyákat is be lehet szerezni, de ebben nem vagyok biztos.

Lac

Ja igen: Ázsiai nyelv-támogatás windows alatt... nos én is megszenvedtem vele, de most már úgy van beállítva, hogy jól menjen. Most úgy működik, hogy a szerkesztőben (akár jegyzettömbben is ^_^) átkapcsolok japánra, és beírom a szót, ami először hiraganával/katakanával jelenik meg (ezt ki lehet választani a nyelvi eszköztáron), és ha nyomok egy space-t felajánl egy kanji változatot helyette (már ha van), ha nyomok mégegy space-t megjelenik egy kis menü, amiben az összes változat fel van sorolva, és abból tök kényelmesen ki lehet választani a megfelelőt. Ahhoz képest, hogy alapból jár a windowshoz, nagyon sok dolgot tud (talán még gyökök alapján is lehet vele keresni/írni). Egyébként meg be lehet neki kapcsolni visual keyboardot, és azon megjelennek a kanák. Én egy szimpla magyar billentyűzettel és a támogatással bármit le tudok írni (persze az alap jelkészleten belül ^_^) Ráadásul most szereztem tök szép kanji truetype fontokat is, úgyhogy mostmár tudok "designolni" is ^_^

Komplikato

Hmmm. Jól hangzik ... HA magyar keyboardom lenne, akkor nem is lenne gáz :)
De Paneuripian English van  :beken:
(Ez a TrueType font jól hangzik, van hozzá linked, vagy el tudod küldeni levélben?)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Lac

Ehh, valahol van linkem a fontokhoz, csak nem tudom hova tettem  :beken:  De majd ha előkerül, azonnal bepostolom ide (ha nem felejtem el).

Egyébként te magad is találhatsz, csak mondd el Google bácsinak a bűvös szavakat: "kanji true type fonts"  :lol: