Japántanulás - "archív"

Started by Moloko, 2004-03-30, 16:05:21

Previous topic - Next topic

Milyen időpontok lennének jók?

Hétfő
3 (12%)
Kedd
3 (12%)
Szerda
3 (12%)
Csütörtök
3 (12%)
Péntek
1 (4%)
Hétvége
5 (20%)
16:30-17:45
4 (16%)
18:00-19:15
3 (12%)

Total Members Voted: 10

Gab3c

Quote from: LacIlletve a Daruma kiadó megjelentetett egy Japán nyelvi összefoglalót, az is tök jó, bár az nem igazán a nyelv következetes tanulására való, hanem csak az egyes nyelvtani szerkezetek-hókusz-pókuszok viszonylag gyors kikeresésére és tanulmányozására. De ha az alapok megvannak, attól kezdve kincset ér.
Csatlakozom.

En nagyon alapszinten ismertem a nyelvet mikor megszerztem, de valoban kincset er ez a konyv. (arra vigyazni kell, hogy a japan szovegekben szepen akad elgepeles, vmint eliras is van a magyarazo reszben is)

Tovabba arra is felhivnam a figyelmet, hogy ebbol a japan nyelvtant lehet elsajatitani kituno fokon, de ettol meg nem fogsz tudni japanul beszelni. Ertem pl. hogy a 'doko ikeba ii desu ka' mondat japan "logikajat" ebbol nem tanulod meg.

A 'Kanji to kana' c. konyv a masik ami kincset er egy japanul tanulonak, ahogyan azt Lac is ajanlotta. Segitsegevel jol meg lehet tanulni olvasni. (az 1000 kanji c. konyvrol lebeszelnek mindenkit, mert joval gyengebb ennel a konyvnel)

Mindenkinek jo tanulast kivanok!
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

A túróba! Gondoltam, esetleg én is jövök, mivel a németet valszeg mégis az egyetemen tanulnám, és akkor lenne idõ + valszeg pénz is a japánra.
A gond: kedden és csütörtökön vannak a Taek Won Do edzések, amit szintén el szeretnék kezdeni :( (legalábbis az a hely, amit eddig néztem... vannak más helyek, ahol hétfõ-szerda az edzések idõpontja)... ez húzós lesz így... alaposan át kell még gondolnom.

Komplikato

#62
Agusztusban ráérek jelentkezni, ha szeptember végéig kell befizetni az elsõ félévet?
És ráér pár hónapot a második félév befizetése vajon?
Valaki letárgyalta már ezeket a dolgokat?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Nézd csak meg az elsõ posztot ;)

Komplikato

Quote from: TriviNézd csak meg az elsõ posztot ;)
Jogos, a befizetések ott vannak, de mi van a jelentkezéssel?
Van aki már 100%-ra menni fog, és már jelentkezett?

Más. Keresném a "Minna no nihongo" könyvet bármilyen formában, ami olvasható és lapozható, vagy be kötettni. Emberi áron eredeti is érdekelne ... és igen, tudom az egész könyv japánul van :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Akkor idézem az elsõ postot:
Quote4) Folyamat
Jelentkezés: szeptember 15-26.
Eligazítás(további infók): szeptember 26.
Órakezdés: szeptember 29.
Október végére az órákon a tanár összegyujti a tandíjakat.
(Ha október végére 4 fo nem fizet, akkor megszünik a csoport)

Moloko

FIGYELEM!

mivel eléggé a témától eltérõ postokkal van tele a thread, nem figyelem egyáltalán, tehát HA VAN/LESZ MÉG VALAKI AKI SZERETNÉ, HOGY SZÁMÍTSAK RÁ ÉS GONDOLJAK RÁ SZEPTEMBERBEN, AZ LEGYEN SZIVES DOBJON MEG EGY PM-MEL VAGY E-MAILLAL, HOGY HA TÖRIK HA SZAKAD Õ MÁRPEDIG JÖNNE ÉS HA MÉGIS ELFELEJTENÉ AKKOR SZÓLJAK NEKI, HOGY MI HOGY VAN.

Komplikato

Ideje felhozni a témát, mert rövidesen lehet tömegesen jelentkezni  :hopp:
Meg hátha van aki még nem tud róla. Amúgy hány ember jön a "Teljesen Kezdõ" csapatba???
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Kvikveg

#68
Én nem tudom mit mondtam eddig, de nem tudok jönni.
Nyakig leszek õsszel a tennivalókban. :( :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Komplikato

Nnna, holnaptól beiratkozás!
Megyek reggel meló elött, remélem nem esek pofára és derül ki, hogy csak délután lehet!
Ha még is pofára esnék, akkor jövõhéten iratkozom be.
Ha bárkinek infója van a 2004-es napi beosztásokról, NE tartsa magában!
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Fazék

Quote from: KomplikatoNnna, holnaptól beiratkozás!
Megyek reggel meló elött, remélem nem esek pofára és derül ki, hogy csak délután lehet!
Ha még is pofára esnék, akkor jövõhéten iratkozom be.
Ha bárkinek infója van a 2004-es napi beosztásokról, NE tartsa magában!
elnézést lustaságomért, hogy nem olvasok vissza, de egy kis összefoglaló jöhetne errõl? én is jelentkeztem még nyár elõtt itt, csak kiment a fejembõl, szóval hogy kell feliratkozni, hol, mikortól-meddig, pénzt mikor vigyek, mennyien mennek innen, elõfordulhat-e az hogy a túl nagy érdeklõdés miatt valaki már nem fér be, ill. érthetõ módon a túl nagy létszámú csoportok se tesznek jót tanulás szempontjából, egy 20-30 fõs csoportba én se nagyon szeretnék menni... röviden ennyi, sorry, köszi

Komplikato

Na kéremszépen, az alábbi infók vannak:
1. Az elsõ oldalon látható összes infót el lehet felejteni.
2. Szeptember 21-én 17h-kor lesz megbeszélés, amire el lehet menni.
3. Ebbõl kifolyólag addig az órák kezdése és napjai még nem ismertek!
4. Szeptember 21-e és 30-a között lehet beiratkozni.
5. Az elsõ tanítási hét Október 4-én kezdõdik.
6. Ha megvannak az idõpontok, és egyébb adatok, elvileg kirakják az alapítvány oldalára (lásd. linket az elsõ oldalon), vagy lehet érdeklõdni telefonon az alapítványnál és/vagy a könyvtárban.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moloko

#72
na emberek, köszöntelek megint.
Komplikato gyorsabb volt, én csak most kaptam meg az infót.
tehát akkor idézek:
Quote from: Komplikato2. Szeptember 21-én 17h-kor lesz megbeszélés, amire el lehet menni.
3. Ebbõl kifolyólag addig az órák kezdése és napjai még nem ismertek!
4. Szeptember 21-e és 30-a között lehet beiratkozni.
5. Az elsõ tanítási hét Október 4-én kezdõdik.
6. Ha megvannak az idõpontok, és egyébb adatok, elvileg kirakják az alapítvány oldalára (lásd. linket az elsõ oldalon), vagy lehet érdeklõdni telefonon az alapítványnál és/vagy a könyvtárban.
cím meg ilyesmi itt: http://www.jfbp.org.hu/

akik pedig eredetileg jelentkeztek, a következõk:
1. Angel
2. Itachi
3. Wrajk
4. Kalibur
5. Blimp
6. Feldin (lemondta)
7. Komplikato
8. Jenchi
9. Ignus (lemondta)
10. DWz
11. Kvikveg (lemondta)
12. Roderick
13. Baldy
14. Ingy
15. Squall

Tudom, többen már visszamondtátok különféle okok miatt, de azt eddig csak hébe-hóba tartottam számon.
na szal ez van. várom, aki jön ;)

Moloko

Na ma megvolt a megbeszélés.
A legfontosabb adatok:

Mindenki sürgõsen jelentkezzen, mert elõfordulhat h megtelik a csoport.
Jelentkezéshez ki kell tölteni egy jelentkezési lapot a helyszínen - a könyvtár nyitvatartási idején belül gondolom. elviekben 30adikáig lehet jelentkezni.

A tanfolyan október 5.én kedden kezdõdik.
Minden kedden és csütörtökön 17-18:30 ig tart az óra (kivéve téli és tavaszi szünet)

Tandíj: félévente 30000 Ft.
lehet fizetni 1részletben az 1. tanítási héten, vagy 2 részletben az 1. és 8. tanítási héten minden félévben.

I. félév: 2004 okt. 4 - 2005 febr. 10.
II. félév: 2005 febr. 28 - 2005 júni 17.

Év végén záróvizsga van. ha ezt leteszed van jogod következõ évben az egyel feljebbi csoportban folytatni.

3 éves tervben tanítanak: 3 év után elérjük a nagyjából európai szabványú "középfokú" szintet, ami a japán rendszerben a "3"as vizsgának felel meg (vagy vmi ilyesmi :))

Tankönyv included. (bennefoglaltatik)

Amit tanítanak: (úgy tervezik, hogy) hétköznapi életben jól használható tudás, de függ a tanítványok igényeitõl is.

Gyertek :)

Komplikato

Az óra idõpontja a "nagyon" kezdõ csoporta vonatkozik.
A kezdõ ugyanazon a napokon van, csak 18:45-tól. (90 perc ugye)
A haladóra nem emlékezem, azt hiszem az is 18:45??? És talán hétfõ és szerda?
A legfelsõ (4-ik) szint jelenleg nem lesz elindítva ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

ignus

Hi!

No milyen volt a megbeszélés? Ha minden igaz akkor mindenki láthatta ex-emet is... :) Baldy is vót?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Itachi

#76
Na jó. A tököm ki van már.Azt írják 30. ig lehet. Én persze mivel Angel tól tudtam, hogy irdatlan sok a jelentkezõ. Ma délelõtt, betegen lázásan(mandulagyulladás rulez  :grrr: ) Elhordtam a képem a Japán Alapítványhoz hogy jelentkezzem, hisz csak 2 napja volt a megbeszélés. Erre mi van; Már tegnap betelt a teljesen kezdõ. :nagyere: :hogyaza: Hát vazzeg mondom a recepciósnak, akkor honnan a búsból tanulok majd japánul???!!!!! Erre az meg mondja ,hogy akkor keressek magán tanárt...Bár drágább mint egy tanfolyam, de ezt is felvállaltam volna. Mikor meg meg kérdezem, hogy tudna esetleg javasolni, akkor persze mondta, hogy tudna, de nem teheti. :grrr: :beken:  Hát bakker mibe került volna egy kis tipp??? Ennyit az emberekrõl. A többi ember azért van, hogy elcsexe a napjaimat. Ezek után meg persze legyek szociális és toleráns. :rolleyes: :uzi: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: ItachiEzek után meg persze legyek szociális és toleráns. :rolleyes:  :uzi:  :zen:
:jee: :zen: :tezsvir:

Moloko

Quote from: ItachiElhordtam a képem a Japán Alapítványhoz hogy jelentkezzem, hisz csak 2 napja volt a megbeszélés. Erre mi van; Már tegnap betelt a teljesen kezdõ.

NEMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:bruhuhu:

ez nem lehet igaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beken: :beken: :beken:

:(:(:(:(:(:(

fél éve arra spórolok h veled együtt fogok japánt tanulni!! erre nem?????!!!!!!

Itachi

Mint az elõbbi post omból kiderült, én sem éppen pozitivan álltam a dologhoz.Oda értem látom mien király hely erre meg betelt.Pedig az úgymond kihirdetett határidõn jócskán belül estem.Komolyan olyan volt mintha megfogtam volna Isten lábát majd utána közlik velem ,hogy én márpedig a pokol 8 adik bugyrába kerülök.Azért nem hívtalak fel mert ,nagyon beteg vagyok, és a hangom nem épp kívánatos. :rolleyes: Minden esetre én is naaaaaagyon sajnálom. :beken: (igen és most a ZEN t is kihagyom ,hogy érzékeltessem feldúltságomat)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Fazék

ma volt az elsõ óra, és kb 11-en voltunk így hétfõn, állítólag a keddi csoport huszonX fõs lesz...
a kezdés egy kicsit lassú volt, de teljesen kezdõ csoportként lehet hogy így volt a legjobb, talán majd a következõ órákon, ahogy belejövünk, gyorsulunk is egy kicsit.

ma átvett anyagrészek:
üdvözlõ/köszönõ formák + pár kifejezés
rövid írástörténeti háttér, hiragana tábla elsõ 3 sora és '' -s változataik.

úgy összességében tetszik. mázli, hogy kis létszámú csoportba kerültem, sztem sokkal hatékonyabb lehet így az oktatás. a tanfolyam hasznosságáról, pedig majd a félév végén nyilatkozom :)

Feldin

Quote from: ItachiNa jó. A tököm ki van már.Azt írják 30. ig lehet. Én persze mivel Angel tól tudtam, hogy irdatlan sok a jelentkezõ. Ma délelõtt, betegen lázásan(mandulagyulladás rulez  :grrr: ) Elhordtam a képem a Japán Alapítványhoz hogy jelentkezzem, hisz csak 2 napja volt a megbeszélés. Erre mi van; Már tegnap betelt a teljesen kezdõ. :nagyere: :hogyaza: Hát vazzeg mondom a recepciósnak, akkor honnan a búsból tanulok majd japánul???!!!!! Erre az meg mondja ,hogy akkor keressek magán tanárt...Bár drágább mint egy tanfolyam, de ezt is felvállaltam volna. Mikor meg meg kérdezem, hogy tudna esetleg javasolni, akkor persze mondta, hogy tudna, de nem teheti. :grrr: :beken:  Hát bakker mibe került volna egy kis tipp??? Ennyit az emberekrõl. A többi ember azért van, hogy elcsexe a napjaimat. Ezek után meg persze legyek szociális és toleráns. :rolleyes: :uzi: :zen:

Hali Itachi! Ezt szomorúan hallom... Viszont én is magánozom és tudok javasolni, és ha az én tanárom nem is érne rá hát van neki pár csoporttársa akik biztosan szívesen tanítanának. Mit szólsz? Károli japán szakosak. asszem 3. vagy 4. év. Az én tanárnénim most megy 2-es vagy 1-es vizsgára.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Komplikato

Nem akarlak elkeseríteni Blimp, de mi csoportunkban meg lettünk kérve, hogy aki csak tud, az járjon a Ti csoportotokba, mer' mi 21 vagy 22 fõvel kezdtünk. Szóval nem volt elég asztal  :)
Arra kiváncsi leszek, hogy mennyi idõ kell, amíg tényleg tudom a bötüket memorizálni.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Itachi

Quote from: FeldinHali Itachi! Ezt szomorúan hallom... Viszont én is magánozom és tudok javasolni, és ha az én tanárom nem is érne rá hát van neki pár csoporttársa akik biztosan szívesen tanítanának. Mit szólsz? Károli japán szakosak. asszem 3. vagy 4. év. Az én tanárnénim most megy 2-es vagy 1-es vizsgára.
Húúúú!Nem mondod???Akkor lehet ,hogy rád privizek majd.Csak legyek túl a gazdtöri ZH m on... :rolleyes:  :uzi:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Fazék

Quote from: KomplikatoNem akarlak elkeseríteni Blimp, de mi csoportunkban meg lettünk kérve, hogy aki csak tud, az járjon a Ti csoportotokba, mer' mi 21 vagy 22 fõvel kezdtünk. Szóval nem volt elég asztal  :)
ezen igazából nem lepõdtem meg, valahogy sejthetõ volt, hogy ezt fogják szorgalmazni... de sztem egy max 12 fõs csoportlétszám ami még ideális lenne nyelvtanulásra, jócskán elszámolták magukat szegények... nem számítottak az usteam-re (senki sem számíthat a magyar usteam-re! - sorry egy kis MP maradvány :D), mindegy csak jó lesz így is. hiszen tudjátok a lepényhal meg utoljára!

Komplikato

Szó szerint azt mondták, hogy 4-5 fõ/ csoportra számítottak!
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Feldin

#86
Quote from: ItachiHúúúú!Nem mondod???Akkor lehet ,hogy rád privizek majd.Csak legyek túl a gazdtöri ZH m on... :rolleyes:  :uzi:  :zen:

Ok. Várom! Nem csinálunk vmikor megint csihipuhi szombatot?

Edit: On: mi spec(tanárral) lassabban haladunk. 1 hétre 10 hiragana. Szerintem így megtanulhatóbb.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: FeldinOk. Várom! Nem csinálunk vmikor megint csihipuhi szombatot?

Edit: On: mi spec(tanárral) lassabban haladunk. 1 hétre 10 hiragana. Szerintem így megtanulhatóbb.
Ok ha majd ráérsz,akkor mindenképp. :) Már csak az a kérdés Trivi ráér e majd... :rolleyes:  (kétlem, mivel ilyenkor suli közben nála benkyo,benkyo,benkyo és benkyo  :p  ) Én még meg látom mi lesz.Most már vagy másfél hete jelentkeztem az EFFY nyelvstúdionál japán tanfolyamra.Azt mondták ,max egy hónap míg összehoznak csoportot.Ha meg nem akkor igénybe venném a segítséged. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: ItachiMár csak az a kérdés Trivi ráér e majd... :rolleyes:  (kétlem, mivel ilyenkor suli közben nála benkyo,benkyo,benkyo és benkyo  :p  )
A 4. hét van, és tanultam kemény fél órát ;) Azt is úgy, hogy "Server Closed" :rotflol:
De pont most kezdõdik az "élet". Hamarosan zh-k, úgyhogy nemsokára tényleg nekiállok. Korábban kellett volna szervezni.

Totya

Quote from: TriviA 4. hét van, és tanultam kemény fél órát ;) Azt is úgy, hogy "Server Closed" :rotflol:
De pont most kezdõdik az "élet". Hamarosan zh-k, úgyhogy nemsokára tényleg nekiállok. Korábban kellett volna szervezni.

Látjátok ezért kezdtem el a nyár végén önerõbõl tanulni a japán nyelvet, nem függök senkitõl, csak én is a közeledõ zh-któl  :beken:
Teacher Banzai!!!