Nyári "anime tábor"

Started by ignus, 2004-03-31, 00:01:34

Previous topic - Next topic

Hol legyen a nyári tábor?

Balaton
24 (49%)
Velencei-tó
25 (51%)

Total Members Voted: 49

Xaga

Ja igen majd elfelejtettem említeni hogy a számolások a postban lévő lista alapján készültek. Ha vki még jönne akkor az egész modusul. (20 fő fölöt 10% kedvezményt kapunk :D)

Shadowolf

Quote from: XagaKB így állunk:


Jelmagyrázat
Vastagbetüs nem válaszolt az időpontra (NOTE: Angelnek szerintem jó mert ő javasolta az időpontot.)
Sötét pirosban a Sátor vagy Faház.

Akkor teszek egy újjabb lépést:
Vizsgálgattam a lehetőségeket (najó csak a Velencei Ifi fógadót és kempinget) és a következőre jutottam:
A Velencei IFI fogadó apartmanokból áll 1 apartman 2 4 ágyas szobából, 1 zuhanyzó és 1 főzö fülke. Namost mi 23-án 17-en érkeznénk meg (dizzy-t Ramizt, Soridant és Moha által hozoztt +1 embert(ha van) leszámítva) tahát egyik szobába +1 embert nyomorítanánk be meg majd a késön érkezőket. (képk a szobáról)) egy szoba 6100 FT/éj ami fejenként 1525 FT/éj, ami 3 éjszakára egy főnek 4575 FT. Persze ha ezt egyenlően szétosztjuk csökkeni fog meg ahol 5-en (vagy majd többen) lesznek ott kisebb lesz az egy főre juttó összeg.
Tehát összegezve mindent: a 4 szoba/2 apatman 3 éjszakára 73200 FT ez egyenlően szétosztva (2871 FT a 2 éjszakára mikor még 17-en vagyunk + 1285 FT az útcsó éjszakára amikor már 19-en vagyunk) 4156 FT/fő azoknak akik 23-26-ig vannak a 2 egyéjszakás derikvensünknek 1285 FT. EZ csak a szállás.
A kaja:
Reggeli:           400,-Ft/fő/alkalom
Ebéd:              800,-Ft/fő/alkalom
Vacsora:          600,-Ft/fő/alkalom
Teljes étkezés:1.800,-Ft/fő/alkalom
 
Vagy összedobjuk magunknak, közelben van bolt.
A fogadónak saját strandja van. Parkoló gondolom van. Vonat megálló 100m-re.

Véleményeket kérek mert ha mindenkinek megfelel le is kell foglalni a szállást (aminek 90% ki kell fizetni mielött odamehetnénk.)

Szép munka! Elismerésem! (és egyben elnézést, mert ahhoz képest, hogy megígértem hogy megszervezem ezt az egészet; te és noriko csináljátok az egész munkát. :rolleyes: :( Na majd a táborban kaptok mindketten meglepit. ;)) Nekem ez amúgy tökéletesen megfelel. :)  

QuoteEdit: Mikor számoltam nem számoltam külön a lányokat és fiúkat csak úgy mindent egyben, de ahogy látom 5 lány van így koedukált hálószobák nem lesznek.

Francba. :p :D

kisvirag

na, magamhoz tértem

én is fel akarozok iratkozni!

Szóval mennék, és bár még kérdéses, de vinnék még egy embert (dolgozik majd akkor...) sátram van, én inkább sátorra szavazok, de ez az apartman se hangzik rosszul :)

ja, megirná valaki püben a pontos időpontot? utóbbi időben nemigen követtem a dolgokat... ha jol látom 23-26, de ez juli? (gondolom h az, de azért biztos ami biztos :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Xaga

Sajnálom kisvirág de te már fel vagy írva :D Az időpont az valóban Július 23-26. Ami a +1 embert illeti...
Ha megnézitek a képket a szobáról láthatjátok hogy az ágyak közöt kbra akkora hely van hogy még 1 ágy beférne. Nos én arra gondoltam hogy ezt a 2 helyet ki lehetne használni így a 4 főnyi befogadókésséget 6-ra emelnénk és így a a költségeket csökkenteni lehetne, az extra emberek meg hálózsákokban ellenének úgysem lenne több helyük mint egy sátorban.  Ha nagyon költségkimélök akarunk lenni akkor 1 szobányi főt a másik 2 szobába bepaszirozzuk és amikor jön a +2 ember 1 éjszakára akkor azon az éjszakán nem igazán alszunk :D. Remélem érthető mit akarok kihozni. Ami a sátorást illeti nem igazodtam ki az árlistán: me ír olyat hogy kis/nagy sátor ami rendben is van de a szállásdíjjal nem tok mit kezdeni, fogalmam sincs mire vonatkozik.

.Attila

Kaja ügyben:
400 Ft egy reggeliért... na persze, még mit ne. Azt boltból érdemes -> olcsóbb (persze ha nem camambertet meg kaviárt akasz reggelizni), és azt veszel, amit akarsz.
800 Ft ebéd -> korrektnek tűnik, és nem ártana egy kis meleg kaja is egy nap
600 Ft vacsora... hogyisne. Boltból kaja és pia.

Damnatus

Hali!

Én faházban szeretnék lenni!
Ja illetve akkor most úgy t?nik, hogy mindenki faházban lesz? Mert az így egyszer?bb lenne, nem? (az ár nem t?nik vészesnek)
A kaját is el?re meg kéne mondani? Mert akkor én nem kérek.

Moha

Quote from: TriviKaja ügyben:
400 Ft egy reggeliért... na persze, még mit ne. Azt boltból érdemes -> olcsóbb (persze ha nem camambertet meg kaviárt akasz reggelizni), és azt veszel, amit akarsz.
800 Ft ebéd -> korrektnek tűnik, és nem ártana egy kis meleg kaja is egy nap
600 Ft vacsora... hogyisne. Boltból kaja és pia.
Egyetértek. Ismerve, hogy az ilyen helyeken mit jelent a reggeli, szerintem is csak az ebédet van értelme megrendelni. Bár nem tudom, fogunk-e valamerre mászkálni a szálláshelyről, mert akkor viszont az ebéd miatt kötve vagyunk.
Amúgy ez meg megoldható úgy is, hogy pl visz az ember készétel konzervet. Az főtt kaja és csak fel kell melegíteni.

Így fejenként leosztva nem tűnik a szállás sem olyan soknak. És a spórolás végett szerintem nem gond, ha 4 helyett 6 ember van egy szobában, a kérdés csak az, hogy az üzemeltető mit szól ehhez. Mert ugye ha szobánként, és nem fejenként kell fizetni, szerintem nem fogják jónéven venni az ilyesmit.

Tiaro: A beszélgetés oké, a bor csak akkor, ha édes fehérbor... :)

Xaga

Quote from: DamnatusJa illetve akkor most úgy tűnik, hogy mindenki faházban lesz? Mert az így egyszerűbb lenne, nem? (az ár nem tűnik vészesnek)
A kaját is előre meg kéne mondani? Mert akkor én nem kérek.

Igen, most úgy tünik hogy mindenkit megpróbálunk bezsúfolni 2 apartmanba vagyis 4 szobába. Akkor kaját nem kérünk hanem majd csinálunk magunknak, erre viszük a lányokat :D (de  :bsd: vagyok :D ezért a kijelentésért még kapok :D).

Nos, a próbléma abban áll hogy mi pont főszezon közepén mennénk és akkor biztos sokan mennének nyaralni pont oda ahova mi is készülünk így nagy esélyt látok arra hogy nem kapunk elég szobát így fentartom B tervnek a sátorozást és megpróbálunk anyi szobát szerezni amenyit tudunk (min 1-et). A legjobb az lenne ha mihamarabb le tudnánk foglalni (már ha van még szabad hely) ehhez viszont az lenne a legjobb ha lemenne egy kis különítmény Velencére és megnézni valamint lefoglalná a helyet, mihamarabb.

Pandóra

Quote from: MohaÍgy fejenként leosztva nem tűnik a szállás sem olyan soknak. És a spórolás végett szerintem nem gond, ha 4 helyett 6 ember van egy szobában, a kérdés csak az, hogy az üzemeltető mit szól ehhez. Mert ugye ha szobánként, és nem fejenként kell fizetni, szerintem nem fogják jónéven venni az ilyesmit.
"Jaj, ők nem alszanak itt! ... Persze, még 10 előtt elmennek! Csak most feljönnek beszélgetni!" ;)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

dizzy

Quote from: Pandóra"Jaj, ők nem alszanak itt! ... Persze, még 10 előtt elmennek! Csak most feljönnek beszélgetni!" ;)

Akkor ebből csak 1 napos apartman lesz, a többi napon mindenki sátorozni fog, az tuti :)
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Xaga

Elfelejtettem megemlíteni hogy az árakban nincs benne az idegenforgalmi adó ami 300 FT/felnőtt/éj

Ha sátorozni van kedvetek akkor itt az árlista.

Feldin

Hát ebbe szerintem is bele fognak kötni.
No mind1.
Edit: kaja a boltból!!!
Mert ez kérem rablás!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Tiaro

#432
+300 idegenforgalmi adó. hehehe... imádom ezt az országot....  :wtf:
Egyébként nice work  :tezsvir: az ár meg elfogadható. +utazás+kaja+költőpénz... hát, még így is benne lesz egy tízesben...

Moha: én igazából a vöröset szeretem, de ezen ne múljon...  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

noriko

#433
:merci: Xaga!!!!!!!! (egy bizonyos kijelentésedért meg :nagyere: ):D

szóval, akkor szerintem maradhatunk Ifi-éknél, az egyszerűség kedvéért.
(Közben felhivtam az Agárdi ismerős által javasoltat, de ott csak júni 10-től lehet akárcsak érdeklődni is...)

Én véleményem:
Legyen két apartman, tehát 16 ágy, és ezekbe jönnének a többiek is. Az még nem túl nagy nyomorgás.. Úgy látom 21-en vagyunk eddig :
Quote1. Angel
  2. Baldy
  3. Cobra
S4. Dizzy (25-26)
S5. Feldin
S6. Freyja
S7. Ignus
S8. Kisvirág
S9. Kvikveg
S10.Noriko
  11.Pandóra
S12.Ramiz (25-26)
  13.Sephiroth
  14.Shadowolf
  15.Tiaro
  16.Trivi
  17.Xaga
  18.Damnatus
S19.Moha
  20. + 1ember (Moha)
  21. + 1ember (kisvirág)
Viszont 5 ember hozzon magával a biztonság kedvéért sátrat is, ha háborognának az üzemeltetők.
Logikus lenne, hogy azok vállalják a sátorcipelést akik
1. elvannak sátorban is (ld. S a nevük mellett)
2. lehet hogy hoznak +1embert(mert ők úgyis együtt lesznek, és igy kevesebb embernek kell cipelni sátrat)

Kaja nem fontos, hiszen van főzőfülke melegitésre.
Én vállalom hogy hozok sátrat is.
Már csak 4 ember kell, vagy két olyan aki hoz +1embert!!! ;)

uff én beszéltem.
"I wish I could, but I don't want to."

dizzy

Quote from: TiaroMoha: én igazából a vöröset szeretem, de ezen ne múljon...  :)

Én szívesen csatlakozom a vörös klubba, remélem Villányi és száraz :D
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

.Attila

Quote from: norikouff én beszéltem.
Szőkenő Szarvas? :rolleyes: :D

noriko

Quote from: TriviSzőkenő Szarvas? :rolleyes: :D
:ejj:  Baldytól tanulod mi? :rolleyes:

Amúgy tessék ontopic lenni amig nincs lefoglalva a szállás!!!
Aztán lehet borozgatni onlájn ha teccik! :merci:
"I wish I could, but I don't want to."

Shadowolf

Quote from: noriko:ejj:  Baldytól tanulod mi? :rolleyes:

Le se tagadhatná, hogy rokonok. :D

QuoteAmúgy tessék ontopic lenni amig nincs lefoglalva a szállás!!!

Ezzel teljes mértékben egyetértek. ;)

Xaga

Quote from: ShadowolfEzzel teljes mértékben egyetértek. ;)

Én is.

Sátram nincs. Ellenben hálózsákom van.
Moha te a +1 embert úgy értetted hogy jönne még veled 1 ember vagy hogy el tudnál hozni a környékről vkit kocsival?? (Bocs nincs kedvem viszaolvasni).

.Attila

Ha minden igaz, nekünk van egy 6személyes sátrunk, de még ha igaz is, akkor sem volt már elővéve több mint egy évtizede.

Moha

Quote from: XagaMoha te a +1 embert úgy értetted hogy jönne még veled 1 ember vagy hogy el tudnál hozni a környékről vkit kocsival?? (Bocs nincs kedvem viszaolvasni).
Ha kell, el tudok vinni a környékről valakit. Eredetileg erre gondoltam.
Viszont a húgom is szóbakerült, de ő még nem biztos, hogy jön. Ezt mihamarabb letisztázom, és nyilatkozni fogok.
Addig, ha valakit el tudok vinni, az szóljon! (Debrecen és Velence közti viszonylatban - lehetőleg nem szeretnék nagy kitérőt tenni)
A lényeg, hogy nem szivesen vezetek 300 Km-t tök egyedül. Szóval még ha a húgom jön is velem, egy ember még elfér. Persze azért olyan sok hely nem lesz...

(Bocsi, ha kicsit zavarosra sikerült a megfogalmazás)

Pandóra

Quote from: MohaA lényeg, hogy nem szivesen vezetek 300 Km-t tök egyedül. Szóval még ha a húgom jön is velem, egy ember még elfér. Persze azért olyan sok hely nem lesz...
Őööö Szandaszőlős? ;)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Moha

Quote from: PandóraŐööö Szandaszőlős? ;)
Szolnok mellett? Oké. Az pont útbaesik. (Ja, előzőleg nem is írtam: lányok előnyben :D - gondolatolvasó vagy :hehe: ) De előre szólok, hogy olyan nagyon sok cucc nem fog beférni. A részleteket PM-ben vagy emailben majd megbeszéljük.

Pandóra

Quote from: MohaSzolnok mellett? Oké. Az pont útbaesik.
Te tudod, hogy hol van? :hail: :hail:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Moha

Quote from: PandóraTe tudod, hogy hol van?
/me megnézte térképen :hehe:
(//www.terkepcentrum.hu)

kisvirag

na
idegenforgalmi adót diákként nem kell fizetni, ez fix.

én viszek sátrat, ha viszek plusz embert (ez még kérdéses, mert lehet h dolgozik akkor).
Kaja : szerintem ebéd nem jó ötlet a kötöttség miatt. én felajánlom, hogy egy este csinálok paprikáskrumplit, ha összedobjuk a hozzávalokat. kis hagyma (ezt vinnék, elvégre makói vagyok) krumpli, főzőkolbász, kis szalonna, pirospaprika, bors, só... kell még bele valami???
NA mind1
pillanatnyilag ennyi
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Exo

No helló itt is! :)
Naggyon szívesen jönnék, ha lenne még szabad hely, csak annyira bizonytalan a nyaramnak az a szakasza (családi nyaralás miatt) amikor a tábor lesz, hogy nem tudok egyenlöre biztosat mondani, (sajnos egyenlöre a "nem fog összejönni" opció a valószínübb) de megpróbálok minnél hamarabb konkrétan informálódni, hogy biztosabbat tudjak mondani.Mindezt persze, csak ha akad még hely :D

(még talán hasznomat is vennétek kicsit: példul a fözésbe szívesen besegítenék :D)

Komplikato

Én sajnos későn olvastam a szervezéseteket  :beken:
Pont ugyanakkora már "elszegődtem" másik táborba, csak úgy ex-has módszerrel.
Szerintetek mennyire gáz, ha egy kisértetjárta várban leszek elszállásolva, egy parkerdő közepén, és a többi résztvevő wicca meg pár druida és egyébb hasonlóak???
De azért most már kíváncsi leszek hogyan oldjátok meg ezt a tábort, és talán nem pofátlanság, hogy legyenek képek a galériában?  :hopp:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Damnatus

Hali!

Komplikato
Unatkozni biztos nem fogsz  :rotflol:

Sephiroth

Igaz én már írtam, de lehet elkürlte a figyelmet.
Egy plusz M(ember): Nephilim is jönni szeretne.
No time to haste... khmm waste. Let's go!