-= Hellsing =- /Spoiler!/

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:12:28

Previous topic - Next topic

yumichan taka

Quote from: StairanIgen, az fansub, már letöltöttem.
ráadásul mkv:) (nem az a szar videókódolás:mad: amit nem találtam linuxra.ó,hogy mennyit kínlódtam vele)
csak yönne már le torrentrõl.....:)
http://taldora.homeunix.net:6969/torrent.html?info_hash=bb08e6c391c74fd58d6c2cb1a56e4f9791bb15bd

Venom

Remek ez a Hellsing OVA 1, még a legfrissebb CCCP se játsza le. :) Akinek sikerült megnéznie, árulja el mit használt! (mplayert ne mondjátok, nem szeretem aminek 20 percig a FAQ-ját kell olvasgatnom hogy le tudjak egy filet játszani. ^^)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

zolan43

Media Player Classic + ffdshow + Haali Media Splitter (WinXP)
Bár szerintem a ffdshow elég lenne...

Cobra

Szedd le a Videoinspector nevû programot, az elvileg megmondja mi kell hozzá.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Venom

#244
Megnéztem, és véleményem szerint az eredeti sorozat ezerszer jobb, mint ez az OVA.

Okok:
1) OVA-ban nincs történt, legalábbis aki nem látta az eredeti sorozatot, az nagyokat fog pislogni és buta arcccal meredhet a képernyõre. S most mi van?!?
2) A szinkron ugyan az, de valamiért nincs annyi élet (vagy halál? ^^) Alucard hangjában mint anno volt. A párbeszédek pedig néhol már röhejesek.
3) Zenei téren teljesen más, mint a TV-s sorozat, és sajnos az új verzió inkább irritáló háttérprüntyögés, mint zene.

Én még fogom nézni az OVA-t, de csak puszta kíváncsiságból, mert más okom nincs.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

roderick

Quote from: Venom1) OVA-ban nincs történt, legalábbis aki nem látta az eredeti sorozatot, az nagyokat fog pislogni és buta arcccal meredhet a képernyõre. S most mi van?!?

Talán azért nincs "történet" benne, mert ez egy összevágott rész?
talán...

Viszont a zene tényleg alulmarad a sorozathoz képest sajna...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dreamcleaver

K-Lite Mega Codecpack lazán viszi. BSPlayer vagy Media Player Classic.

De minek kérdem én? Soha nem fogom megérteni a Hellsing rajongókat. Ennek az OVA-nak most mi a célja? Ebben a részben semmi új nem volt? Késõbb lesz?

Azt hittem legalább darkosabb, brutálisabb hangulata lesz mint a TV-nek, de nem. Ezt a hórihorgas, nyújtott kezû karakter tervezést meg utálom. Inkább komikusan néznek ki a karakterek, mint félelemet keltõen.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Úgy érzem, hogy egyre több jel utal arra, hogy nem nézzem meg az OVA-t, de még kitartok... Ha a mangát folytatják, kitartok a végsõkig...

yumichan taka

:wtf: ezért szenvedtem ennyit?még a barátnõmet is zaklattam miatta:mad::_piszka:  nem érte meg!
(a manga továbbra is viszi a pálmát:whoah: )

Member

Nem figyelek oda, fütyörészek tovább... Senki sem bízik abban rajtam kívül, hogy az elsõ OVA csak azért volt, hogy aki nem látta a sorozatot, kicsit összeszedjen vmit a nagy osztás elõtt?

Flaser

Megbocsássatok, Member-nek több mint igaza van.

Hellsing_I_OVA_Digest_For_Fleaks

Gondolom a többiek is ezt töltötték le.
Namármost a nevében benne van, hogy Digest - azaz VÁLOGATÁS!
Úgy bezony, ez még csak az aperitif volt, a fõfogás még hátra van.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Venom

De még annak is szar volt! (már elnézést a szóhasználatért)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Member

Ennek ellenére február 6 után (ekkor 0-zódik a korlát) letöltöm és megnézem! Egyáltalán örüljünk, hogy észrevették, nem volt igazi a sorozat vége és próbálkoznak egy kacsintásra a manga felé. Bár, ha csak összefoglalás, inkább (nekem végülis biztos) megéri a 2.-tól kezdenem...

Kraivan

Ezek szerint ez nem az 1. rész volt, csak valami pontagy 1. résznek nevezte el, holott ez a 0. rész?

Mert tudtommal ez csak 4 részes lenne. Kár lenne ha az elsõ 30 perces rész egy rossz AMV lene.

Csak jöjjön el a jövõ hét. Akkor lesz gép, nagy winchesterrel. :D (bár nagyon gyorsan kiderül hogy nem is olyan nagy):muhahah:

Viszont:
http://www.geneon-ent.co.jp/rondorobe/anime/hellsing/

Akkor még ki se jött az 1. rész?

Member

Quote from: KraivanEzek szerint ez nem az 1. rész volt, csak valami pontagy 1. résznek nevezte el, holott ez a 0. rész?
Erre nem is gondoltam, pedig errõl lehet szó. Ez azért is különös, mert a sorozat elõzetesét képesek voltak 0. résznek nevezni.

roderick

jahajj...
OVA nyilván DVD-n fog kijönni, uh. várható lesz sok rész hirtelen egymásutáni megjelenése.
Ez valami tv-ben leadott reklámanyag, az elsö dvd részeiböl összeválogatva.
Namármost ebböl valószínüsíthetõ az, hogy az elejéröl dolgozzák fel a cuccot, de a látott teaserek alapján továbbviszik, a manga szellemiségében.

Amúgymeg eléggé várható volt, nemtom mit kell meglepödni, hogy más... hisz azért nem ugyanazok csinálják. Zenét ismét megemlítem, tökre sajnálom hogy nem jöttek rá, hogy az mennyit adott a "Hellsing" imidzséhez, azért próbáltak valami hasonlót iderakni, remélem jobb lesz magában az OVÁban majd, legalábbis meg lehet majd szokni vagy nemtom. Viszont a rajzolás elég jó lett, föleg a CG miatt (azért elég jól nézett ki a sok repkedö papírlap pl.) Szinvilág is eléggé más, dehát a manga ugye feketefehér, uh. nemtom hova lehetne menni panaszkodni:)

Jaés tegye fel a kezét, az aki elõbb olvasta a mangát és utánna nézte meg a sorozatot. Nekem van egy olyan elképzelésem, hogy a manga felfogására elég erösen hat a TV sorozat hangulata, így igaz mindenki szidja a TV-t hogy milyen szar a vége (szerintem nem volt az), mégiscsak azt akarják az emberek látni ésha jön most egy OVA, ami speciel lehet közelebb áll a mangához, mégse fogják szeretni az emeberek az eredeti sorozat miatt. Ez van, ezt kell szeretni...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

yumichan taka

Quote from: roderickJaés tegye fel a kezét, az aki elõbb olvasta a mangát és utánna nézte meg a sorozatot.....

khmmm....akkor meghúzom magam,de felteszem a kezemet.én elõbb olvastam a mangát.;)
hangulatában sokkal élvezetesebb,egyénibb.éppen ezért keseredtem el,mikor az animet
néztem.azt hittem szépen feldolgozza a történetet.most meg az ova...az elõzetestõl telje-
sen bezsongtam.yönnek a nazik,nem félnek a téma feldolgozásától...nah de
ezek szerint várhatok rá még egy ideig..

Venom

Ez bizony már nem a Digest For Fleaks (ezt a ratyi címet), hanem ténylegesen az elsõ rész... ami nem más, mint a Digest kibõvített, nagyjából 1 órás változata. Ugyan úgy Celas Victoria átváltozásával kezd egészen Anderson Atya harcáig. Most kicsivel többet mutatnak be a Vatikán és a Protestáns Egyház harcából, de lényegében ennyi.

Zene továbbra is az új, gyengus utánérzés verzió. Grafika nem rossz, dialógusok kissé sántítanak (nem tellik el úgy 10 perc, hogy valaki azt ne mondaná "Sir Integra Wingates Anyámkínja Hellsing" ... egyébként is, Sir? Szegény Integra nõnemû, akár mennyire is nehéz észrevenni).

Ha csak nem lesz valami tisztességes folytatás, az OVA még mindig a béka segge alatt van minõségben az eredeti TV-s sorozathoz képest.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Lt. Simoan Blarke

hm. ehhez vmi torrented van?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Venom

Quote from: blarkehm. ehhez vmi torrented van?

http://www.baka-updates.com/releases.php

Február 15


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Lt. Simoan Blarke

In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

roderick

#261
Quote from: Venomegyébként is, Sir? Szegény Integra nõnemû, akár mennyire is nehéz észrevenni).
Pedig igenis Sir. A lovagi titulus nem igazán emancipált úgyhogy a "sir"-nek nincs nöi megfelelöje, még akkor se ha esetlegvéleten egy nö kapja meg
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Venom

Kapta már meg egyáltalán nõ ezt a titulust?

Szerk: elnézést az offért.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Lt. Simoan Blarke

Quote from: VenomKapta már meg egyáltalán nõ ezt a titulust?

Szerk: elnézést az offért.
elvileg kapta. mindjárt utánanézek @ :G
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Megnéztem én is ezt az elsõ részt... Victoriat eszméletlen hülyére rajzolták meg, amikor felébred a fõhadiszálláson, valahogy nem illik bele az egészbe. A rajzolás ezt leszámítva jó, de az eredeti sorozat hangulatát nem hozza... (engem Alucard hangja idegesít, az az eredeti röhögés -mondhatni sátáni- nagyon hiányzik). Az tetszett benne, hogy jobban bemutatja Integrat és végre azok számára is egyértelmûvé vált, hogy Alucard=(Count) Dracula (vagy Vlad Tepes stb.), akik nem olvasták a mangát.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Andi

Én is megnéztem és nagyon tetszett^^ A rajzolása is jobban bejön (bár itt is néha nagyon idétlenül tudnak vigyorogni), a szinkronokkal sem volt semmi bajom,  a zene viszont nem volt valami nagy durranás.... De Anderson atya ugyanolyan durva lett mint az elõzõ animeben XD
Mikor lesz már Pip Bernadotte??? :P

Ramiz

Belenéztem a Hellsingbe... hát, ez nem szebb, mint a régi, pedig már az sem volt egy szépség. Legalább vért megtanulhattak volna rajzolni! Igaz, ez talán nagy kérés, mert Victoriát is majdnem elfelejtették, hogy kell lerajzolni. Mindegy, legalább a zenét elrontották...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Hellsing OVA 1

Hüpp... Sznipp... :bruhuhu: :eeek: :beken:
Hat igen. Rajzolni elfelejtettek, a zeneszt megettek, a rendezot szintugy, de legalabb par elvezheto resz tartalmat osszenyomoritottak egybe... Sznipp... Hüpp...
Alucard hangja ugyanaz szerencsere ha jol hallottam, de hat a hangulat... az oda van. Gyerekkori Integra hangja a szabvany japan ijedtkislany-vonyitos hang... Eh... hagyjuk. :(

Meg halvanyan remenykedek, hogy a kovetkezo resz mar nem egy ilyen daralos rohanas lesz...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kraivan

Ftp-rõl leharaptam az 1. részt.
Viszont "hang van kép nincs" effekt. :(

Member

Quote from: KraivanFtp-rõl leharaptam az 1. részt.
Viszont "hang van kép nincs" effekt. :(
Van OMG kodeked? Meg mivel akarod lejátszani? (Én VLC-t használok, néha random lefagy, de visz mindent) Ha kell, küldök!