Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Tyrael

Aki azt mondja, hogy Jet es Spike kozott nincs baratsag, az nem emlexik arra a reszre, mikor Jet Ed-re bizta a Bonsaiok gondozasat, hogy Spike utan induljon.
Elotte meg veletlen le is vagott egy egesz agat a bonsairol, mert Spike miatt aggodott.
Sztem oda vissza bevallalnanak egy golyot a masikert.
Faye pedig tenyleg ott rontja el, hogy a multjaban keresi a kotelekeket, es tul keson veszi eszre, hogy a kenyszerbol kialakult erdekbaratsagban talalta meg, de mire erre rajon, mar tul keso.
Pl. gondoljatok bele, hogy Spike is hogy "megsiratta" azt a sracot, aki a vak huga szemmutetjere kezdett bunozni.

Tyrael

Rounin

Quote from: TyraelAki azt mondja, hogy Jet es Spike kozott nincs baratsag, az nem emlexik arra a reszre, mikor Jet Ed-re bizta a Bonsaiok gondozasat, hogy Spike utan induljon.
Elotte meg veletlen le is vagott egy egesz agat a bonsairol, mert Spike miatt aggodott.
Sztem oda vissza bevallalnanak egy golyot a masikert.
Faye pedig tenyleg ott rontja el, hogy a multjaban keresi a kotelekeket, es tul keson veszi eszre, hogy a kenyszerbol kialakult erdekbaratsagban talalta meg, de mire erre rajon, mar tul keso.
Pl. gondoljatok bele, hogy Spike is hogy "megsiratta" azt a sracot, aki a vak huga szemmutetjere kezdett bunozni.

Tyrael

Ki mondta, hogy Jet-Spike közt nincs barátság? :morci: :)
Szerintem az van köztük, csak nem ismerik be. Mintha azzal, hogy elfogadják, egyben sebezhetõvé, 'megszûnhetõvé' tennék.

Ramiz

Persze hogy van... senki nem vonta kétségbe.
Értem, hogy Raggie mire gondol, de szerintem ez igenis nagyon jó barátság, csak más fajta, mint az, aki talán sose hagy faképnél, ha dolga van, viszont nem tenne meg érted annyit. Amúgy szerintem nem "elviselhetetlen".

Tyrael: te csak a Bebop topicba jársz vissza? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizPersze hogy van... senki nem vonta kétségbe.
Értem, hogy Raggie mire gondol, de szerintem ez igenis nagyon jó barátság, csak más fajta, mint az, aki talán sose hagy faképnél, ha dolga van, viszont nem tenne meg érted annyit. Amúgy szerintem nem "elviselhetetlen".

Tyrael: te csak a Bebop topicba jársz vissza? :)
ide nem irogatok annyira, koca animes vagyok, mert talan ha 10 japan szot ismerek, viszont a CB a kedvenc animem, es unatkoztam hajnalban, es elolvastam a topicot
amugy 1. oldalon irta nem is 1 ember, hogy nincs baratsag koztuk

Tyrael

Rounin

Quote from: Tyraelide nem irogatok annyira, koca animes vagyok, mert talan ha 10 japan szot ismerek, viszont a CB a kedvenc animem, es unatkoztam hajnalban, es elolvastam a topicot
amugy 1. oldalon irta nem is 1 ember, hogy nincs baratsag koztuk

Tyrael

Ehm... nem azon múlik, hány szót ismersz japánul ;)

1. oldal, hmm. Akkor ezért nem láttam - akkoriban még nem néztem végig :/

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Tyrael... viszont a CB a kedvenc animem...
:D HELYES! :D
Ramiz: tényleg, most, hogy mondod el lehetne ilyesmi barátságot is képzelni, csak nekem, amikor vki azt mondja, hogy "barátság", akkor én nem ilyenre gondolok elsõre. Attól függetlenül, utólag belegondolva, nekem is van egy két ilyen barátom.
JA! Megvan! Nna! Én erre inkáb a "haver" szót használom, mivel az jelent inkább ilyesmi kötõdést!

-Jet+Spike barátsága:Rounin kolléga nagyon eltalálta a dolgot, csak még annyit, hogy Spike-ra nem jó azt a golyóbevállalós hasonlatot mondani, mivel õ majdnem mindenért bevállalná azt a golyót( :D ), mivel életét semmire sem becsüli Juliával való elszakadásuk óta.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Na én meg erre használom a "barát" szót (jelenleg nincs ilyen jellegû kapcsolatom :/ ), és a havert arra, aki mindig kész egy sörözésre, de egy hullát már nem ásna el a kedvedért.... vagy mittomén... nem vállalna kellemetlenséget a kedvedért... de azért jó "haver"...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizNa én meg erre használom a "barát" szót (jelenleg nincs ilyen jellegû kapcsolatom :/ ), és a havert arra, aki mindig kész egy sörözésre, de egy hullát már nem ásna el a kedvedért.... vagy mittomén... nem vállalna kellemetlenséget a kedvedért... de azért jó "haver"...

Barátod az, aki ismer és mégis szeret olyannak amilyen vagy. Hibáid ellenére is kitart melletted.

Jet+Spike ilyenek.

Tyrael

Jet Spike es Faye is elegge "kiegett" karakterek, sokat eltek, sok csalodason atmentek (Jet: baratnoje hogy elhagyta, kollegaja arulta el, es lotte el a karjat; Spike: majdnem meghalt mikor ki fel akarta adni a bunos eletet, Julia elhagyta; Faye: Nincs multja, az elso ember akihez kotodni kezd atveri, ezzel egy csomo adossag zudul a nyakaba)
Szal itt a foszereplok nem szuperhosok, megingathatatlan erkolcsi morallal, hanem hozzank hasonlo esendo emberek.
Aki egyszer is megnyitja valaki elott a lelket, az sebezhetove valik, hogyha az arul el/ver at, akiben a legjobban megbizol... Ennel nincs roszabb.
Ezert "kergesedett" meg a szivuk, viszont a sorozat vegere, ha kimondatlanul is, de egysegbe kovacsoltak oket a viszontagsagok, Faye is kicsit visszabb vett az onzo eletvitelebol, Jet is hangoztatta hogy nincs szuksege senkire, de a vegen is o jegyezte meg, hogy milyen csendes lett a hajo, Ed-ek nelkul.
Tobbet nem akarok most irni, de szerintem igenis voltak baratsagok, megha nem is ilyen nyalas formaban

Tyrael

Raggie

Ramiz: nemtom,... lehet, hogy igazad van...

Tyrael:Nagyjából egyetértek, de szvsz inkább a kötõdés a lényege kapcsolatuknak, nem a barátság. Mindegyik szereplõ elveszti(~ette) az "elõzõ életéhez"* való visszatérésének lehetõségét(kivéve ED, de õ el is megy), és a BeBop-on teremtik meg a maguk kis családszerûségét, ahova végre kötõdhetnek a sok sodródás után. Még ilyen kiégett és cinikus fazonok sem engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy sodródjanak az élettel. Ezért van az, hogy Faye a végén ugymond lecs*szi Spike-ot, amikor elmegy(a halálába indul), mivel felrúgja a kimondatlan kötõdési szálakat, megszegi a kimondatlan szabályokat és ezáltal szétrombolja ezt a kis biztos pontot az életükben.
De Spike-ot ez akkor már nem érdekli, mivel az élethez való okát/kedvét/kötõdését is elvesztette azáltal, hogy Juliát elvesztette(nem elhagyta, hanem meghalt!---> ez nagyon nagy különbség), de nem úgy, mint amikor kilépett a szindikátusból, hanem végérvényesen!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Raggie: mit jelent a csillag? :hehe:
Amúgy mindkettõtöknek igaza van. Én még annyit tennék hozzá Raggie-jéhez, hogy Spike és Ed különbözött ennyiben (el tudtak menni), igaz, más-más okból (Ednek nincs meg az a múltbeli traumája, ami a többieknek).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Ed es Ein nelkul eleg nyomaszto lett volna a sorozat
amugy volt egyaltalan olyan resz, amikor kifizettek nekik a verdijjat?
talan egyedul mikor a repulot akartak elteriteni

Tyrael

Raggie

Ja bakke megint elfelejtetem! :D (mondjuk nem valami nagy szám):
*: a BeBopra való felvételük elõtti életükre gondolok

Tyrael: :D hát én sem sokra emlékszem!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tyrael

a sakkozos is jo lett volna, erre nem fizettek ki
muhold nem eloleny, ezert nem jar erte verdij
a majomemberes reszben visszavonjak uccso pillanatban a verdijat :)

Tyrael

Ramiz

Vannak kiadatlan CB zenék? :eeek: Valaki tud valamit?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

#166
Quote from: RamizVannak kiadatlan CB zenék? :eeek: Valaki tud valamit?
nekem ez van meg:Cowboy_Bebop_ost_box_set_limited_edtition
221 mega
felraktam http://e-torrents.sytes.net cimen talalhato publikus magyar trackerre.
A letolteshez regelni kell.

Tyrael

Soy

A 27-ik episode vegen van az a J-RAP zene, vki tudna segiteni melyik ost-n van az rajta, vagy mi a szam cime ?

koszonom

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Kuroi Tenshi

Van a boxtorrentsen egy 15 cd-s ost-sorozat, ott ám sokminden van :) bár annak már a felét letöröltem, mert gyakran ugyanazok remixei, élõ verziói, meg annak a remixei, stb.

27. rész? Úgy tudtam 26 rész + 1 film :)

Fazék

Quote from: Kuro_Tenshi27. rész? Úgy tudtam 26 rész + 1 film :)
van egy helyteleneül elnevezett (én is elfelejtettem feltöltéskor átnevezni) 27. összefoglaló Cowboy Bebop rész is. gyenge avi formátum, beleégetett felirattal és tele reklámokkal, de sztem ettõl függetlenül érdemes leszedni és megnézni :)

Kvikveg

Quote from: Fazékvan egy helyteleneül elnevezett (én is elfelejtettem feltöltéskor átnevezni) 27. összefoglaló Cowboy Bebop rész is. gyenge avi formátum, beleégetett felirattal és tele reklámokkal, de sztem ettõl függetlenül érdemes leszedni és megnézni :)
Ott rizsazik Spike arrol, hogy helyesen kell etkezni? Azt azert 27. resznek nem neveznem. Plusz special vagy vlami hasonlo...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegOtt rizsazik Spike arrol, hogy helyesen kell etkezni? Azt azert 27. resznek nem neveznem. Plusz special vagy vlami hasonlo...
grrr legalább átolvastad amit írtam? :3x3:

Kvikveg

Quote from: Fazékgrrr legalább átolvastad amit írtam? :3x3:
El. A reakciodbol itelve nem ugyanarrol beszelunk... ???
Amit en lattam szinten feliratos, reklamos, de kisse kusza... Mondjuk mar regen lattam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegEl. A reakciodbol itelve nem ugyanarrol beszelunk... ???
Amit en lattam szinten feliratos, reklamos, de kisse kusza... Mondjuk mar regen lattam.
akkor csupán annyi, hogy rossz embert idéztél, mert én direkt arra hívtam föl a figyelmet, hogy az csupán rosszul lett elnevezve valaki által, akitől leszedtem és átnevezés nélkül töltöttem föl anno az ftp-re. azóta 27. rész mindenki számára.
és ezután te felhívtad a figyelmet, hogy az nem 27. rész, ami le volt írva a beidézett szövegben már, szóval kicsit fura volt számomra :). szóval csak ezért reklamáltam, de amúgy ugyanarról az összefoglaló részről beszélünk :)

kintaro

Quote from: SoyA 27-ik episode vegen van az a J-RAP zene, vki tudna segiteni melyik ost-n van az rajta, vagy mi a szam cime ?

koszonom


a szám elõadója: "Shakkazombie"
a címe: "Sora o torimodoshita hi"
Azt sajnos nem tudom melyik albumon van, nekem sincs meg
de nagyon jó.

Fazék

Quote from: kintaroa szám elõadója: "Shakkazombie"
a címe: "Sora o torimodoshita hi"
Azt sajnos nem tudom melyik albumon van, nekem sincs meg
de nagyon jó.
jópár Shakkazombie számot leszedtem a CB-nek köszönhetõen, szóval meet-re tudom vinni pendrive-on õket, és ha a notebook-ot megkapjuk pár perce seperc alatt át lehet másolni saját pendrive-re :)
(cd-t nincs kedvem írni, mert nincsen, esetleg ftp-re is hajlandó vagyok fölrakni igény szerint õket :))

Kvikveg

Quote from: Fazékakkor csupán annyi, hogy rossz embert idéztél, mert én direkt arra hívtam föl a figyelmet, hogy az csupán rosszul lett elnevezve valaki által, akitõl leszedtem és átnevezés nélkül töltöttem föl anno az ftp-re. azóta 27. rész mindenki számára.
és ezután te felhívtad a figyelmet, hogy az nem 27. rész, ami le volt írva a beidézett szövegben már, szóval kicsit fura volt számomra :). szóval csak ezért reklamáltam, de amúgy ugyanarról az összefoglaló részrõl beszélünk :)
Aha! Matroztantusz!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Fazékjópár Shakkazombie számot leszedtem a CB-nek köszönhetõen, szóval meet-re tudom vinni pendrive-on õket, és ha a notebook-ot megkapjuk pár perce seperc alatt át lehet másolni saját pendrive-re :)
(cd-t nincs kedvem írni, mert nincsen, esetleg ftp-re is hajlandó vagyok fölrakni igény szerint õket :))
Igény van nekem legalábbis! Ha másnak nem, viszek cd-t!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Engem is erdekelne, de ftp valahol jobb lenne, mert a multkor is 1000 ev volt, mire a flashkartyamra folkuszott az aktualis anyag.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Andi

Cowboy bebop----> Nagyon szeretem!!! Egyszerûen annyira jó kikapcsolódás hogy minden alkalommal megnézem amikor látom hogy megy. A japán és az angol szinkron is jó, a magyar...hát...megszoktam. A zene és a hangulata, valamint az animáció is nagyon jó. A legjobb karakter..nos szerintem nincs ilyen! Mindenkit nagyon bírok:jee:

A gombadíleres és a mutálódott kajás részek a legjobbak:haha: