Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

kicsit lemaradtam, de látom, voltak itt viták a barátságokról meg bekérgesedettségekrõl...
az én álláspontomat nem fejtem ki, inkább megnevezem azt a jelenetet, ami a legtöbbet fejezi ki belõle:
Steve Conte - Call me, call me a háttérben (zsírjó szám^^);
Ed és Ein sétál elfele;
Spike és Jet bekussolva és komoran zabálják a fõtt tojást.
Na most ha ezt valaki újra megnézi, és átgondolja, hogy mit is lát...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: AndiCowboy bebop----> Nagyon szeretem!!! Egyszerûen annyira jó kikapcsolódás hogy minden alkalommal megnézem amikor látom hogy megy. A japán és az angol szinkron is jó, a magyar...hát...megszoktam. A zene és a hangulata, valamint az animáció is nagyon jó. A legjobb karakter..nos szerintem nincs ilyen! Mindenkit nagyon bírok:jee:
:tezsvir:

Quote from: blarkeaz én álláspontomat nem fejtem ki, inkább megnevezem azt a jelenetet, ami a legtöbbet fejezi ki belõle:
Steve Conte - Call me, call me a háttérben;
Ed és Ein sétál elfele;
Spike és Jet bekussolva és komoran zabálják a fõtt tojást.
:tezsvir:

Azért van még pár ilyen erõs jelenet...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#182
Quote from: blarkekicsit lemaradtam, de látom, voltak itt viták a barátságokról meg bekérgesedettségekről...
az én álláspontomat nem fejtem ki, inkább megnevezem azt a jelenetet, ami a legtöbbet fejezi ki belőle:
Steve Conte - Call me, call me a háttérben (zsírjó szám^^);
Ed és Ein sétál elfele;
Spike és Jet bekussolva és komoran zabálják a főtt tojást.
Na most ha ezt valaki újra megnézi, és átgondolja, hogy mit is lát...
Nekem is ez utotte a legnagyobbat.

Erdekes, en pont a gombas/mutanskajas reszeket nem birtam annyira. De van veled rokon lelek is, csak mar nem tudom ki, akinek szinten ezek jottek be nagyon.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: KvikvegNkem is ez utotte a legnagyobbat.

Erdekes, en pont a gombas/mutanskajas reszeket nem birtam annyira. De van veled rokon lelek is, csak mar nem tudom ki, akinek szinten ezek jottek be nagyon.
Azok a részek is jók voltak. Kellettek azok az agyament epizódok is. Szerintem beleillettek a sorozatba :)

Ramiz

Közben nekem is nagyon tetszettek, de utólag a történet és a karakterek szempontjából fontosabb részek jutnak elõször eszembe.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizKözben nekem is nagyon tetszettek, de utólag a történet és a karakterek szempontjából fontosabb részek jutnak elõször eszembe.
Történet szempontjából persze minden rész fontosabb volt mint ez a kettõ, de felderül az arcom, ha eszembe jutnak :haha:

Fazék

Quote from: KvikvegErdekes, en pont a gombas/mutanskajas reszeket nem birtam annyira. De van veled rokon lelek is, csak mar nem tudom ki, akinek szinten ezek jottek be nagyon.
Jelen :D Sztem ha valakit meg akarnék gyõzni, hogy nézze a CB-t, akkor az elsõ résszel kezdeném természetesen, de utána ezek közül adnám le valamelyiket :) (már ha lenne olyan galád, akinek két rész kell, hogy meggyõzõdjön a sorozat kötelezõen megnézendõ voltáról :3x3: pl Nakedape :__devil: :hehe: )

Danhibiki

#187
Quote from: blarkeSteve Conte - Call me, call me a háttérben (zsírjó szám^^);
Ed és Ein sétál elfele;
Spike és Jet bekussolva és komoran zabálják a főtt tojást.
Azt hiszem, hogy naplemente is van:jee: Ez a részlet bennem is nagyon megmaradt!!:rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

sirtomi

Nekem is rémlik a naplemente, amikor Ed és Ein elmennek. Az tényleg egy kemény rész.

Danhibiki

Quote from: sirtomiNekem is rémlik a naplemente, amikor Ed és Ein elmennek. Az tényleg egy kemény rész.
Szerintem az ilyen dolgok miatt is érdemes animet nézni nincs is jobb amikor már majdnem kiráz a hideg (jó értelemben), mert annyira élvezeteset lát ill. hall az ember:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kvikveg

Quote from: sirtomiNekem is rémlik a naplemente, amikor Ed és Ein elmennek. Az tényleg egy kemény rész.
Csinaltam is avatart belole. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: DanhibikiSzerintem az ilyen dolgok miatt is érdemes animet nézni nincs is jobb amikor már majdnem kiráz a hideg (jó értelemben), mert annyira élvezeteset lát ill. hall az ember:)
Ezért nézek animet, és erre jó példa a CB!
:tezsvir:

Kvikveg muti azt az avatart, lécci!

Ramiz

Quote from: DanhibikiSzerintem az ilyen dolgok miatt is érdemes animet nézni nincs is jobb amikor már majdnem kiráz a hideg (jó értelemben), mert annyira élvezeteset lát ill. hall az ember:)
Jah, ez a jelenség velem is elõfordul, csak film, anime és könyv miatt. (Zenére nem szoktam borzongani.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: sirtomiEzért nézek animet, és erre jó példa a CB!
:tezsvir:

Kvikveg muti azt az avatart, lécci!
Na vegre megtalaltam oket...
Egyik
Masik
Lista - itt van meg par CB-s
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

amikor elõször hallgattam meg CBebop OST-t, és megtaláltam a Call me call me-t, olyan libabõrös lettem, hogy anyám azt hitte, lázas vagyok :D:D CB OST hallgatásakor akár tetszik, akár nem, MINDIG beugrik, hogy hol hallottam azt, vizualizálódnak a jelenetek, és égnek mered az összes szõrszálam... ezt a jó zene + az elég mélyen beíródó emlékek együtt váltják ki... hmm-mmm.
a gombás meg az élõkajás részek imho elég poénosak, gyakorlatilag a sorozat "általános komorságát" oldják. a gombás nekem annyira nem ragadt meg, az önállóságra szert tett kajás annál inkább (különösen, amikor Spike rágyújt, meg amikor megy az a keringõzene és mindenki a 0g-ben lebeg). utóbbiból azért pár személyiség is jobban kibontakozik (l. Spike félti a kajáját a többiektõl :D:D), tehát semmiképp se hagytam volna ki a sorozatból. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Andi

És azt a részt se hagyd ki amikor Ed talál valami kis magot és megroppantja és mindenki odaugrik Ed meg visít:haha:

Az élõkajás részben az tetszett hogy volt egy kis Alien hangulata amikor Spike a hõérzékelõvel vadászik arra a valamire:lul:  

A gombadíleresben meg az jó, amikor Ed látja hogy a többiek miket csinálnak! faye meg Jet a legjobb XD

Kuroi Tenshi

Quote from: AndiAz élõkajás részben az tetszett hogy volt egy kis Alien hangulata
Az a rész konkrétan több paródiából is áll: Alien, Ûrodüsszeia, meg volt még valami más ûrös film paródiája is benne, csak már elfelejtettem a címet.
De nagyon :kiraly: az a rész :jee:

sirtomi

Quote from: Kuro_TenshiAz a rész konkrétan több paródiából is áll: Alien, Ûrodüsszeia, meg volt még valami más ûrös film paródiája is benne, csak már elfelejtettem a címet.
De nagyon :kiraly: az a rész :jee:
Ûrodüsszeia le sem esett, de most hogy mondod tényleg :)

Ramiz

Quote from: sirtomiÛrodüsszeia le sem esett, de most hogy mondod tényleg :)
Jah, nekem is. :) Igaz, hogy az Ûroszüsszeiát késõbb láttam és amúgy is felejthetõ darab.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: RamizIgaz, hogy az Ûroszüsszeiát késõbb láttam és amúgy is felejthetõ darab.
:wtf: Ezt komolyan mondod?
Mer' akkó nem beszélek veled többet...:ejj:
Failure is the default option

Andi

Ez még azt hiszem a 2 részben volt: Abdul Hakim belesett a vízbe, erre mutatnak két horgászó kölyköt. Az egyik mondja, hogy fogott valamit, elkezdi rángatni a botot erre kiemelkedik Hakim feje a vízbõl:haha:  Aztán szép lassan kisétál a parta és közben rákérdez a kölyökre hogy mennyi az idõ az meg elkezd dadogni... A magyr szinkronban ez annyira nem jön ki, de pl az angolban nagyon poénos:lul:

Kvikveg

Quote from: Kuro_TenshiAz a rész konkrétan több paródiából is áll: Alien, Ûrodüsszeia, meg volt még valami más ûrös film paródiája is benne, csak már elfelejtettem a címet.
De nagyon :kiraly: az a rész :jee:
Alien nekem is csak a wikipedia irasa utan esett le. :D
Meg is kene neznem megegyszer.

Urodusszeia filmet baromira untam, maradok a konyvnel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Quote from: AndiEz még azt hiszem a 2 részben volt: Abdul Hakim belesett a vízbe, erre mutatnak két horgászó kölyköt. Az egyik mondja, hogy fogott valamit, elkezdi rángatni a botot erre kiemelkedik Hakim feje a vízbõl:haha:  Aztán szép lassan kisétál a parta és közben rákérdez a kölyökre hogy mennyi az idõ az meg elkezd dadogni... A magyr szinkronban ez annyira nem jön ki, de pl az angolban nagyon poénos:lul:
Egyetértek.. és még jóbban japánul.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

Ûrodüsszeia? Hm... télleg :D Fel se tûnt omg. Filmet meg nem láttam, de akkor meg se nézem :haha:
CBebop angol szinkronja nagyon jól sikerült (a magyar... khm... kevésbé), de mivel nekem felváltva hol angol sávos, hol japán sávos verzsönben van meg (nem, NEM lehet átállítani, néztem :D), és volt alapom összehasonlítani, nekem imho a kettõ ugyanolyan jónak tûnik.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

sirtomi

Én angol szinkronnal láttam, szerintem jó volt. Japánnal nem láttam, úgyhogy azzal nem tudom összehasonlítani, meg abból egy szót sem értenék :)

Lt. Simoan Blarke

az egy dolog, hogy nem értettem belõle olyan sokat, de 1. van felirat, 2. ha beleéléssel csinálják, lehet, hogy nem érted, de belevisz a hangulatba... :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: DanhibikiAzt hiszem, hogy naplemente is van:jee: Ez a részlet bennem is nagyon megmaradt!!:rolleyes:
Naplemente, és Faye, amint körülrajzolja az ágya hûlt helyét a ház romjai közt, majd lefekszik, és bámul. Na az nem gyenge. Nekem többek közt ezt is visszahozza a Call me call me.

Más: nem beszélek japánul, de szvsz a CB az a ritka kivétel, amikor az angol szinkron van olyan jó, talán jobb, mint az eredeti.

roderick

Énis-énis! Szerintem is jó az angol szinkron, tipikusan az az eset, hogyha még  ha kicsit félre is fordítják, azsem baj, mert hangulatilag adja vissza a dolgot, pl. Ed hülye mondókáit, meg dalait... felirat az eléggé száraz, japánul meg hiába hallod miröl van szó, azért a nyelvi humor nem jön át csupán a hangsúlyból
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Rounin

Quote from: roderickÉnis-énis! Szerintem is jó az angol szinkron, tipikusan az az eset, hogyha még  ha kicsit félre is fordítják, azsem baj, mert hangulatilag adja vissza a dolgot, pl. Ed hülye mondókáit, meg dalait... felirat az eléggé száraz, japánul meg hiába hallod miröl van szó, azért a nyelvi humor nem jön át csupán a hangsúlyból

Az angol pedig megváltoztatja az eredeti humort. Mivel nem lehet egy az egybe lefordítani. Mellesleg nekem személy szerint Jet IQ-bajnok kidobóember hangja nem jött be =/

Tessék tanulni japánul ^^

Necrid^

Quote from: RouninTessék tanulni japánul ^^
könnyen mondod :haha:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!