Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: White SeeDKérdés:
Érdemes megnézni a CB filmet? Csak mert ahogy halottam, cheten haverom elszólta magát a sorozat végét illetõen. Ugyan még csak a 12-es résznél vagyok.
De hova helyezhetõ be a film történetileg?
Milyen kérdés ez?! Még jó, hogy érdemes megnézni(sõt kötelezõ)! A film egyébként nem kapcsolódik szorosan a történethez, akármelyik két rész közé be lehetne tenni(kivéve persze az összetartozókat). De feltétlenül nézd meg, mert azért mindegyik karakterhez hozzátesz valamit.
ui: a haverodat le kellene lõni... :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonMilyen kérdés ez?! Még jó, hogy érdemes megnézni(sõt kötelezõ)! A film egyébként nem kapcsolódik szorosan a történethez, akármelyik két rész közé be lehetne tenni(kivéve persze az összetartozókat). De feltétlenül nézd meg, mert azért mindegyik karakterhez hozzátesz valamit.
ui: a haverodat le kellene lõni... :__devil:

Egyetértek.én a filmet elóbb láttam mint a sorozatott:D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

DarkstaAaR^.^

De a film kb a 22., 23. rész közé rakható be leginkább, nem? mondjuk lassan pont 1 éve láttam a CB-t, szal lehet, hogy idiótaságokat beszélek :)


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Necrid^

Quote from: DarkstaAaR^.^De a film kb a 22., 23. rész közé rakható be leginkább, nem? mondjuk lassan pont 1 éve láttam a CB-t, szal lehet, hogy idiótaságokat beszélek :)

Mi is is volt a 20-tól? már nem emlékszem...
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

DarkstaAaR^.^

#2764
Már én sem  :)

De amúgy, ha jól emlékszem, akkor a 23-tól kezdve szépen szétváltak


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Tyrael

Trigun
elejen docongosen indult, kozepe fele felizgatott, befejezes lelombozott :(
tobbet vartam

Tyrael

DarkstaAaR^.^

Nekem a vége felé is tetszett...


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Raggie

Quote from: NecridMi is is volt a 20-tól? már nem emlékszem...
:eek: :eeek: milyen CB fanok vagytok ti?! :D
Ha nem emlékeztek inkább nézzétek meg mégegyszer és ne beszéljetek mindenfélét addig...

Trigun: jó kis sorozat volt de a bef tényleg nem sikerült a legjobbra(túl csattanósra akarták és igazából nincsen vége a történetnek szvsz).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Quote from: Raggie GordonTrigun: jó kis sorozat volt de a bef tényleg nem sikerült a legjobbra(túl csattanósra akarták és igazából nincsen vége a történetnek szvsz).
Nekem nagyon tetszett a Trigun elejétõl a végéig :)
A vége tényleg kicsit furcsa. Olyan érzésem volt, mintha még nem lenne vége.

Fazék

Trigun az egyik kedvenc sorozatom. Elejétõl végéig nagyon jó! Punktum. :morci: :) Na jó abba talán beleegyezek, hogy a vége sokaknak nem tetszhet, de nekem még az is jó volt benne :) Tényleg a kedvencem, bocsánat :)

Moha

Most fejeztem be. Nekem tetszett. Olvastam Blimp véleményét róla, és tényleg, az elsõ pár részhez képest a többi eléggé más stílusú lett, de szerintem egyáltalán nem lett rossz.
Az elsõ néhány rész elég erõs romantikus, aztán már kissé átmegy comedy-be, majd a végén ismét komolyabb lesz.
Meg kell mondjam, engem Tina az elején kissé idegesített (fõleg a "mell-ékes" ügyei miatt :p), de aztán "megszoktam" és végül is szegényebb lenne a szereplõgárda nélküle.
A kedvencem amúgy Taeko-chan maradt. Hiába no, kedvelem a szemüveges lányokat (az életben is :p).
Egyszóval szerintem egész tartalmas kis anime, aki szereti a romantikus sorozatokat, annak mindenképpen érdemes végignéznie.
De, hogy egy kis kontra is legyen: szerintem pár ecchi jelenet (pl Taeko és Kaoru a fürdõben) kihagyható lett volna, mert nem igazán illik bele az összképbe. És valóban, megvan benne a "hárem-effektus", hogy gyakorlatilag az összes csaj Kaoru kegyeiért harcol. Ettõl függetlenül nem rossz anime.
Zene: az intro elmegy, az outro tetszik. A háttérzenék viszont nem túl kiemelkedõek szvsz.
Nagyvonalakban ennyi. Majd lehet, hogy a folytatásra (Enishi) is sort kerítek, bár, ahogy hallom, jóformán csak ismétlés...

Manu

Naruto Movie

Hát nem is tudom mit írjak errõl. Azt hiszem annyi, hogy Naruto fanek, tehát, akik egy jó ideje hétrõl - hétre követik a sorozatot, nem pedig egyben biflázzák be, ne nagyon vesztegessenek rá idõt. Nem rossz ki mozi, de az eredeti sorozathoz vajmi kevés köze van feelingben, meg történetben. Arra esetleg jó, hogy a életüket Naruto nélkül tengetõk fiygelmét erre irányítsa, de plusszt nem ad. Aki meg vérbeli fan, az biztos ki lesz kelve magából. A rajzolás szvsz nagyon szép, de egy kicsit túmodernizálták az egészet (ezt már a'szem valaki elébb megállapította), és nagyon-nagyon rágógumi szereplõket raktak bele. Kicsit olyan érzésem volt, mintha amerikai matinérajzfilmet néznék, szuperemberekkel. Valószínû amerikai mozikba is szánták. Nagyon vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban, de csak azért mert már régen láttam szpen megrajzolt akció-mozit, de ha pontoznom kéne 5/10 és feldícsértem.

Naruto 133 - 134

Röviden és tömören: igen, ezt vártam a sorozatban az elmúlt 133-134 rész alatt :D. K*rva jó volt!

Dragon

Naruto 135
Mégiscsak megnéztem.
[SPOILER]

Ebben a részben gyakorlatilag nullázzák az elõzõ 10-20 rész drámai hatását, a hõsies halált halt szereplõk újraélesztésével...

[/SPOILER]
Mostmár tényleg meg kéne állnom a nézésével legalább addig, amíg össze nem gyûlik kb. 50 rész, amiben találhatok nekem valót.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: White SeeDIsmétlés? Egy gramm ismétlés nincsen benne. Csak a szûklátókörûek gondolják így.  :hehe:
szûklátókörû? én? na ezt se mondták még rám... :rolleyes:

katz

Quote from: MohaMajd lehet, hogy a folytatásra (Enishi) is sort kerítek, bár, ahogy hallom, jóformán csak ismétlés...
Nem ismétlés, csak inkább a romantikára/érzelmekre helyezõdik még jobban a történet

Moha

Quote from: katzNem ismétlés, csak inkább a romantikára/érzelmekre helyezõdik még jobban a történet
Ja? Az nem baaaj! :D Mindig is szerettem a romantikus történeteket. :) Persze ízlések és pofonok, nem tetszhet minden mindenkinek. ;)

Alkyra

Quote from: MohaJa? Az nem baaaj! :D Mindig is szerettem a romantikus történeteket. :) Persze ízlések és pofonok, nem tetszhet minden mindenkinek. ;)

Nekem pl nagyon bejött mindkét fejezet. Az Enishi azonban tényleg egy kicsit mélyebb szerintem mint elõdje.
Csak ajánlani tudom neked! :jee:

DarkstaAaR^.^

3 különbözõ történetbõl álló film.
Tömören:

Magnetic Rose Scifi-psycho-thriller

Stink bomb Groteszk

Cannon fodder fura utópia  :rolleyes:

Nekem tetszett..


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Rhyagelle

Valamikor régebben áradoztam a Blue Genderrõl, akkor még csak a feléig láttam. Nos befejeztem, lehet nem kellet volna. :) Sajnos kicsit lelombozódtam az eleje nagyon bejött, de aztán szépen egy meglehetõsen véres tucatsztori lett, összecsapot befejezéssel. Szvsz. Egyszer talán nézhetõ. :comp:
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Fazék

Quote from: AlkyraNekem pl nagyon bejött mindkét fejezet. Az Enishi azonban tényleg egy kicsit mélyebb szerintem mint elõdje.
Csak ajánlani tudom neked! :jee:
Kezdem komolyan nem érteni... ennyire anti-romantikus alkat azért nem vagyok sztem. Egész Enishi-ben elismételték az elsõ sorozatbani érzelmi konfliktusokat, illetve a hárem-anime-k tipikus másik lány is próbálkozik téma van benne... és rengeteg filler rész. Persze tudom ízlések és pofonok, de nehogymár egy érzéketlen állatként állítsatok be! Még akkor se ha ez esetleg igaz is :haha: :__devil:

sirtomi

Quote from: DarkstaAaR^.^3 különbözõ történetbõl álló film.
Tömören:

Magnetic Rose Scifi-psycho-thriller

Stink bomb Groteszk

Cannon fodder fura utópia  :rolleyes:

Nekem tetszett..
A Magnetic Rose-t nem rég néztem meg. Nekem nemigazán tetszett, így a másik két részt elhalasztottam, de lehet hogy megnézem majd.

Fazék

#2781
Quote from: DarkstaAaR^.^3 különbözõ történetbõl álló film.
Tömören:

Magnetic Rose Scifi-psycho-thriller

Stink bomb Groteszk

Cannon fodder fura utópia  :rolleyes:

Nekem tetszett..
ez egy kicsit túl tömör... :rolleyes: nincs kedved részletesebben is kifejteni a véleményedet?

mindjárt idelinkelem az általam írt véleményt - de csak amennyiben többet írtam nálad, mert ha nem, akkor inkább sunyítok :haha:

edit: az én régebben írt értékelésem

Bill

Ma megnéztem a fent említett anime-t. Szvsz marha jó! A történet nem túl bonyolult, de mégis, izgalmas, és tartogat meglepetéseket. A karakterek jók lettek szerintem, értem ezalatt Jubei ellenfeleit is. Sok a szépen kidolgozott látványos akció, szép az animáció megvalósítása is, élvezet nézni. Persze megvan a két fõszereplõ között a romantikus szál, de a történet nem fullad happy endbe, ami kifejezetten jót tesz neki szvsz. Na nem áradozok tovább, nézzétek meg (aki már látta, az is nézze meg még egyszer :D)!

Bill

ps: terítéken az Akira ...
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

DarkstaAaR^.^

Quote from: Blimpez egy kicsit túl tömör... :rolleyes: nincs kedved részletesebben is kifejteni a véleményedet?


Hát annyit tennék hozzá, hogy a Magnetic Rose (és a Cannon fodder) esetében egyetértek veled, míg nekem pl. a Stink Bomb is tetszett. A grotesztk-szatírikus történet néhol Gogol-ra, Örkényre emlékeztetett, szerintem jó volt. A Cannon fodder pedig tényleg egy érdekes anti-utópia. Eléggé kiábrándító világ, de egy picit ez is groteszk. (úgy néz ki már ez a mániám  :) )

amikor a kissrác mondta, hogy õ nem egyszerû ágyutöltögetõ akar lenni, hanem Õ akarja megnyomni a tûzgombot, az eléggé jellemezte a világot... (nah meg az amikor megkérdezte a gyerek az apjátol, hogy ki az ellenség? Majd ha nagyobb leszel megérted...)


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Moha

Belenéztem a School Rumble-be. Ez a sorozat végig ilyen beteg? Ahogy láttam, rengeteg nyelvi poén van benne, valami nagyon lol az egész... Ki látta már végig esetleg?

Rhyagelle

Itt állt a gépemen a jinroh. Megnéztem végre. Hát nem tudom olvas e itt valaki Neil Gaiman-t. Volt egy novellája a Hó, tükör, almák. Ahhoz tudom hasonlítani. Azután soha nem tudom elolvasni a hófehérkét anélkül hogy eszembe ne jutna, ezután soha nem fogom tudni elolvasni a Piroska és a farkast hogy eszembe ne jutna. Nagyon jó. És nagyon megrázó.
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Necrid^

Érdemes-e megnézni a Bleach-t? vki esetleg látta már?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

DarkstaAaR^.^

Quote from: Rhyagelle...Hát nem tudom olvas e itt valaki Neil Gaiman-t. Volt egy novellája a Hó, tükör, almák...

Nekem is tetszett a Jin Roh... a felhívásod hatására megszerzem azt a Gaiman novellát is :jee:


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Necrid^

#2788
Quote from: DarkstaAaR^.^Nekem is tetszett a Jin Roh... a felhívásod hatására megszerzem azt a Gaiman novellát is :jee:

A jin roh végit igazan nem értettem SPOILER ,minek kellet a lánynak meghalni...very SAD ending :(
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Shugaru

én végig néztem a scule rumble hát nem azt mondom, hogy rossz mert szerintem nem az de azért jonak sem nevezném inkább csak egy erõs közepesnek
talán egy kicsit gyerekes de azért egyszer meglehet nézni
mintha az összes iskolás animébõl lenne benne egy kicsi