Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

DarkstaAaR^.^

Quote from: BillKomoly, elgondolkodtató sztem a Lain. Érdemes megnézni!

Vagy még ugyanezektõl a készítõktõl a Haibane Renmei, de mondjuk ez se scifi, se mecha, na meg nem is akció :)

De amúgymég ha mecha, akkor mondjuk Escaflowne..


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Bill

Quote from: DarkstaAaR^.^Vagy még ugyanezektõl a készítõktõl a Haibane Renmei, de mondjuk ez se scifi, se mecha, na meg nem is akció :)

De amúgymég ha mecha, akkor mondjuk Escaflowne..
Na igen, a Haibane Renmei szerintem is nagyon jó. Azt is érdemes megnézni.
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Fazék

Quote from: kikuchiyo(gyorsjelentés 4 rész alapján)

Visszafogott szerelmi történet a Viktória-korabeli Londonban, a gazdag kereskedõfi és az egyszerû cselédlány között. Nagyon odafigyeltek a hitelességre, a legapróbb részletekig megpróbálták visszaadni a kor hangulatát (ruhák, használati tárgyak, épületek, beszédmód stb.).
Mestermûnek azért nem mondanám, a szereplõk kinézete nem tetszik (sem az opening-ending), és idõnként majdnem giccsbe fordul, de eddig különösebb gond nincs vele, a "high production values" bõven ellensúlyozzák a hibákat.
A romantikus mûfaj kedvelõinek kifejezetten ajánlott.
Szemeztem ezzel az Emma sorozattal is egy ideig, olyan érdekesnek tûnt, de aztán a két elõzetesbõl azt állapítottam meg, hogy túlságosan a hitelességre és a romantikára fognak rámenni, és nekem úgyse tetszene vszleg végeredményben :)

a másik letöltés alatt :)

roderick

Quote from: kikuchiyoSpeed Grapher-rõl, ami szerintem a mostani szezon legígéretesebb sorozata, egy intelligens, stílusos darab, nem kisgyerekeknek.
Van itt minden: misztikus, titkos szervezet, amely behálózza a tokiói felsõ tízezret, különleges képességekkel rendelkezõ rosszfiúk és hõsünk, a szabadúszó fotós, aki megszökteti a klub fõ-fejesének lányát, és közben maga is egy sajátos képességre tesz szert.
Nem kizárt, hogy a következõ Paranoia Agent lesz belõle, érdemes követni.

Tényleg érdekesnek tünik, de így 3 rész után, nemtom... valahogy inkább gyerekesnek tünik néha a világa, demajd meglátjuk... hangulata eléggé posztmodern, fene se gondolta, hogy DuranDuran openingje lesz egy ilyen animének:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

Igen, mintha túlzottan is erõltetni akarnák ezt a "Csávókám, mi olyan stílusos meg kúl animét csinálunk, amilyet még nem is láttál"-dolgot, sõt, az 5. részben a fanservice-szal is kacérkodtak egy kicsit, de eddig nem vitték azért túlzásba.
Eddig jó, meglátjuk, mi sül ki belõle.
Failure is the default option

emperor

Köszönöm a segítséget, most egy ideig lesz mit néznem :lazza:
Loyalty Never Dies


    .Attila

    Quote from: BlimpSzemeztem ezzel az Emma sorozattal is egy ideig, olyan érdekesnek tûnt, de aztán a két elõzetesbõl azt állapítottam meg, hogy túlságosan a hitelességre és a romantikára fognak rámenni, és nekem úgyse tetszene vszleg végeredményben :)
    Hopsz, akkor ezt tervbe beszem, pont emiatt a 2 miatt :)

    karatedog

    #2737
    Szerintem a Noir kb a 22. rész után áll meg egy kicsit, én pl. több animét is néztem abban az idõben, és egy idõ után valahogy nem volt kedvem Noirt nézni. Most tartok a legutolsónál, érdekesen alakul.
    Összességében érdemes megnézni, nekem a zenéje nagyon bejött, Kajiura Yuki-tól mindjárt beszereztem amit lehetett: .hack, Mai HiME)

    Thomasson88

    Hm.Nem találtam meg a megfelelõ topciot lehet csak mert vaksi vagyok de igy ide irom. A Neon Genesis Evangeliont szerintetek érdemes megnézni?ÉS ha igen akkor az ujat vagy a régit töltsem le? A plusz nagy filmeket is érdemes is vagy azok nem annyira jók ? Vagy inkább mnodjatok el mnident , de a történetbõl csak nagy sugarakban ne mnodjátok a végét el meg ilyenek :D
    Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

    Darkstar

    Quote from: Thomasson88A Neon Genesis Evangeliont szerintetek érdemes megnézni?

    Ez nem kérdés! Ess neki még ma!  :)  :kiraly:
    小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

    Mattanja

    Quote from: Thomasson881. A Neon Genesis Evangeliont szerintetek érdemes megnézni?
    2. ÉS ha igen akkor az ujat vagy a régit töltsem le?
    3. A plusz nagy filmeket is érdemes is vagy azok nem annyira jók ?
    1. Nem csak érdemes, de kötelezõ is!
    2. Akkor már az újat. Szerintem. Szerinted?
    3. Azokat is kell. Sorozat, aztán End of Evangelion, aztán pedig Death & Rebirth.
    בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
    8]]=((

    Dragon

    Quote from: Thomasson88Hm.Nem találtam meg a megfelelõ topciot lehet csak mert vaksi vagyok de igy ide irom. A Neon Genesis Evangeliont szerintetek érdemes megnézni?ÉS ha igen akkor az ujat vagy a régit töltsem le? A plusz nagy filmeket is érdemes is vagy azok nem annyira jók ? Vagy inkább mnodjatok el mnident , de a történetbõl csak nagy sugarakban ne mnodjátok a végét el meg ilyenek :D
    Kötelezõ megnézni! Alapmû!
    Igazándiból az új tulajdonképp valamivel többet nyújt, tehát azt mondanám, hogy azt nézd meg, de elképzelhetõ, hogy te is rajongó leszel, és akkor megnézed a régit is.
    Én az elsõ pár alkalommal a régit láttam, aztán az újat.
    Az End of Evangelion is kötelezõ, anélkül nem teljesedik ki a sorozat.
    A D&R-ben igazándiból nincs sok újdonság, jórészt összevágott részletek, ezért azt hagyd a végére, addigra eldõl, hogy fanatikus rajongó leszel-e.  :)
    "And there was war in heaven.
    Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
    Neither was their place found anymore in Heaven.
    And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
    he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
    [Revelations 12:7-9]

    Thomasson88

    Quote from: bpka000Kötelezõ megnézni! Alapmû!
    Igazándiból az új tulajdonképp valamivel többet nyújt, tehát azt mondanám, hogy azt nézd meg, de elképzelhetõ, hogy te is rajongó leszel, és akkor megnézed a régit is.
    Én az elsõ pár alkalommal a régit láttam, aztán az újat.
    Az End of Evangelion is kötelezõ, anélkül nem teljesedik ki a sorozat.
    A D&R-ben igazándiból nincs sok újdonság, jórészt összevágott részletek, ezért azt hagyd a végére, addigra eldõl, hogy fanatikus rajongó leszel-e.  :)
    Nah akkor ahogy te meg a többiek is ajánlották neki esek ennek az animénak. Még van egy két befejezetlen animém azokat megnézem és utána jön a neongenesisevangelion:)
    Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

    Fazék

    Quote from: BonciHopsz, akkor ezt tervbe beszem, pont emiatt a 2 miatt :)
    nálam is jópontok az ilyen elemek, de humor nélkül én nem bírom a tömény romantikát, reménytelen vagyok :rolleyes: :)

    Ramiz

    Quote from: BonciSci-fi-t meg robotot lehagyod és megkapod a Noirt ;)

    Én is épp olyan stílusú animét kerestem, mint Emperor... de akkor inkább nem hagyom le a sci-fit. :) :__devil:

    Speed Grapher: szóljatok pls, ha végig jó marad. :D
    12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

    Cobra

    A dráma/romantika/sci-fi/mecha kategóriába még megemlíteném a Macross-t (fõleg a Plus-t és a Zero-t, a sorozatok sajnos nagyon régen készültek, ezért csak elvetemült rajongóknak ajánlhatók)
    Hide and fear, Cobra Commander is here !

    .Attila

    Quote from: RamizÉn is épp olyan stílusú animét kerestem, mint Emperor... de akkor inkább nem hagyom le a sci-fit. :) :__devil:
    You know, this means WAR!! (hú, mint fog kapni a CB... :__devil: )

    Thomasson88

    Quote from: CobraA dráma/romantika/sci-fi/mecha kategóriába még megemlíteném a Macross-t (fõleg a Plus-t és a Zero-t, a sorozatok sajnos nagyon régen készültek, ezért csak elvetemült rajongóknak ajánlhatók)
    Hát én nem vagyok MAcross rajongó de szerintem a Plus az igencsak jóra sikeredett :)
    Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

    Ramiz

    Quote from: BonciYou know, this means WAR!! (hú, mint fog kapni a CB... :__devil: )
    :lazza:  Most mit akarsz, a Noir-t már láttam, ezért keresek másikat! :angyali: Csak nem félreértetted? :rolleyes:
    12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

    Raggie

    "I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

    Well, do ya, punk?"

    Rounin

    Quote from: BonciYou know, this means WAR!! (hú, mint fog kapni a CB... :__devil: )

    Nem foglak támogatni!! Ne báncsd a cöböt! Mert megyünk a családdal, oszt jó ha tudod: bicskások vagyunk! :bruhuhu:

    Egyre jobb a Noir ;) A zene kezd végre a helyére csúszni, valószínûleg a tüctüc zavar a Salva Nos-ban (de amikor csak ének van, az fenomenális :D )

    Shugaru

    nem tudom én most nézem a Star ocean ex -et és nekem nagyon tetszik  :jee:
    ellenben a macros sorozat nagyon nem jött be :lame:

    Shugaru

    a noirrol még nincs véleményem tényleg annyira jo ?

    Relunx

    Belenéztem az Onegai Teacher-be! Eddig nekem nagyon bejött!

    Relunx

    Necrid^

    Quote from: RelunxBelenéztem az Onegai Teacher-be! Eddig nekem nagyon bejött!

    Relunx

    Ha befejezted a Teacher-t majd akkor nézd a Twins (onegai twins).más történet de az elsöre épül.
    Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

    Dragon

    Quote from: Shugarua noirrol még nincs véleményem tényleg annyira jo ?
    kérdezd csak Boncit :D
    egyébként jó, csak én nem bírom rávenni magam, hogy továbbnézzem
    "And there was war in heaven.
    Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
    Neither was their place found anymore in Heaven.
    And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
    he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
    [Revelations 12:7-9]

    RE@L

    Ajanlom figyelembe Noir- thread et ^^
    Én most nézem épp a CB movie-t ^^
    Madlax neken naon teccet kár h sokan fikázzák :(

    (én legalábbis eddig pozitív visszajelzést nemigazán kaptam...)

    "The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
    " - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
    Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

    RE@L

    Hardwired-en......
    de nemnjobb mint a Noir =)
    Viszont Madlaxben jobban lehet azonsulni a szereplõkkel!

    "The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
    " - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
    Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

    .Attila

    #2758
    Quote from: Rounin(de amikor csak ének van, az fenomenális :D )
    És a hegedû? Szerintem az is fenomenális.

    edit: megfelelõ equalizer beállítással lehet csökkenteni a tücc-tücc hatást ;) Nekem is zavaró volt, de aztán már nem annyira, mert itt a tücc-tücc mellett van hozzáillõ zene, nem úgy, mint a szokásos tücc-tücc zenéknél.

    Shugaru

    nem tudom én a star ocean után a Scryed -et nézem meg eddig nagyon jónak tûnik
    a másik nagyon jó azt nem rég néztem a Tokio undergrund szerintem egyszerûen csucs :jee: