Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

DarkstaAaR^.^

hát akkor ki is volt a farkas? :rolleyes:  


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Necrid^

Vágom hogy ö volt,de igy végezni..minek?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

DarkstaAaR^.^

nem tudom... mert megérdemelte  :), jó-rossz örökös ellentét, nah meg a mese végén is meghal az ordas

nah lassan chatbe fulladunk  :)


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Necrid^

Quote from: DarkstaAaR^.^nah lassan chatbe fulladunk  :)

ugye?:D nah én mentem ZZzzZZ. jó éjt és tóvábbi jó anime nézés  :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: MohaBelenéztem a School Rumble-be. Ez a sorozat végig ilyen beteg? Ahogy láttam, rengeteg nyelvi poén van benne, valami nagyon lol az egész... Ki látta már végig esetleg?
Mivel nekem nem volt kedvem a SHRIMPS-féle (ha jól sejtem gyengébb színvonalú) fansub-bal végignézni, ezért csak a 21-ik részig tudok nyilatkozni. A sorozat elején nagyon sok az ilyen utalás. Ezek engem részben zavartak, de így késõbb már nagyon a háttérbe szorulnak. Nekem lényegében az tetszik a sorozatban, hogy amellett, hogy tényleg követ sok anime-klisét, kb ugyanolyan mennyiségben tud meglepetést is okozni, és nagyon jókat tudok nevetni rajta idõnként. Ha nem is a legjobb sorozat, de 1x érdemes megnézni szerintem, hátha neked is bejön. :)

Titkos

Quote from: BlimpTrigun az egyik kedvenc sorozatom. Elejétõl végéig nagyon jó! Punktum. :morci: :) Na jó abba talán beleegyezek, hogy a vége sokaknak nem tetszhet, de nekem még az is jó volt benne :) Tényleg a kedvencem, bocsánat :)

Ebben már a múltkor is egyetértettünk, elejétõl a végéig király. :jee:  A befejezése tényleg nyitott egy kissé, de legalább mindenki a saját szájíze szerint képzelheti el a történet folytatását. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Tyrael

Bleach-t erdemes megnezni, nekem nagyon bejott.
Memories-bol a Stink bomb tenyleg nagyon kiraly, Örkény egyik 1perces novellajara hasonlit, amiben egy videki csaladnal a haziasszony csinal egy csomo pogarcsat, de liszt helyett/mellett patkanymereg is kerul bele.
Eszik bele a csalad, meghalnak, jonnek a szomszedok, szornyulkodnek, hivjak a mentoket, esznek, meghalnak, jonnek a mentosok, hivjak a rendorseget, esznek, meghalnak, jonnek a rendorok, esznek meghalnak
kb. itt is ilyen groteszt humor van, de jol jellemzi a tavol-keleti munkamoralt :)

Tyrael

Ramiz

Hát mindketten farkasok voltak... a srác oldalán volt végül a gyõzelem, de mindketten utálták, hogy így ért véget a dolog. De meg kellett tennie a fiúnak a lány megölését. Ez is egy próba, amin nem szabad elbuknia. Le kell gyõznie az érzelmeit. Különben is, kettejük számára semmilyen egyéb lehetséges jövõ nem létezett, mint hogy egyikük (vagy mindkettõ) meghal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: RamizHát mindketten farkasok voltak... a srác oldalán volt végül a gyõzelem, de mindketten utálták, hogy így ért véget a dolog. De meg kellett tennie a fiúnak a lány megölését. Ez is egy próba, amin nem szabad elbuknia. Le kell gyõznie az érzelmeit. Különben is, kettejük számára semmilyen egyéb lehetséges jövõ nem létezett, mint hogy egyikük (vagy mindkettõ) meghal.

Kösz,most már valamenyre világosabb.. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Szívesen. :) Király anime. Éppen az a poén, hogy az ember eleinte a fiút akarja a farkassal azonosítani (másnak adja ki magát, mint ami), aztán a lányt (ugyanezért), aztán megint a fiút (amikor az rájön a lány szerepére, és tovább játszik, szegény "Piroska" tudatlanul sétál a végzetébe), aztán megint a lányt (csapdába csalták a fiút a csatornában ==> szerepcsere), aztán megint a fiút (az a csapda valójában a lány társainak szólt ==> ismételt szerepcsere). Ki van ez találva. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Látta vki a Tenjho tenge címu anime? mennyire jó? olvastam róla hogy 2004 egyik legjobba..mennyire igaz-e? vki esetleg látta?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Mattanja

Quote from: NecridLátta vki a Tenjho tenge címu anime? mennyire jó? olvastam róla hogy 2004 egyik legjobba..mennyire igaz-e? vki esetleg látta?
Már többen láttuk, szerintem jó, én nagyon kíváncsi vagyok a második szezonra is! :jee:
Használd az "Advanced Search" - öt, és akkor nem kell a többiek reagálására várnod, hanem már most elolvashatod véleményüket! ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Necrid^

Quote from: ShiroiMár többen láttuk, szerintem jó, én nagyon kíváncsi vagyok a második szezonra is! :jee:
Használd az "Advanced Search" - öt, és akkor nem kell a többiek reagálására várnod, hanem már most elolvashatod véleményüket! ;)

ok,kösz szépen.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Quote from: White SeeDKirály, ha szereted a harcolós animeket. Nekem nemigen tetszenek a modern, hip hop jellegû animek, de ez nagyon bejött  :jee:

Aha értem,persze hogy szeretjuk a harcolós anime-t..kösz az infót :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manu

Quote from: MohaBelenéztem a School Rumble-be. Ez a sorozat végig ilyen beteg? Ahogy láttam, rengeteg nyelvi poén van benne, valami nagyon lol az egész... Ki látta már végig esetleg?

Egyetertek Blimppel. Ismerve az ízlésedet, sztem neked be fog jönni, de nem váltja meg a világot.

Rune

Én legutóbb az Excel Saga elsõ két részét néztem meg és egész bejövõs.
Ahogy kiderült számomra ez egyfajta paródia ami elég sok anime-t ölel fel.
Kár hogy én még nem láttam olyan sokat így egyes poénokat talán nem értek vagy nem veszek észre...
Sebaj! Ez nagyban megnöveli a sorozat újranézhetõségi mutatóját :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Necrid^

#2806
Csináltam egy listát a legkedvelt animet amit eddig néztem ill legrosszabb..

Legkedvelt:

10. Trigun - nem tudom megfogni azt, de valami, ami tart engem, nézi ezt. Talán spikey haja?
9.Inuyasha - minden egy nagy keveréke - az ezé szórakoztató vigyázni, mókás küzdelemszínhelyek, fantáziadús.
8.Cowboy Bebop - ez magasabb volt fent a listámon, de elmozdították címek az gondolatokat ébresztõnek tekintek többet. Még mindig ez egy csodálatosan szórakoztató sorozat, és igazán segített nekem bejutni az anime világban.
 7. spirited Away - nem tudom, hogy ezt fontolják-e meg animenek, de amúgy is ide tette azt. Egy szép bûvös film, ez emlékeztetett engem,ez teszi annak egy nagy munkáját, hogy hozza a nézõt egy furcsa új világba, és ellentétben álló az a világ milyen normális mindennapos zümmögés-dob-élet.
6. Full Metal Alchemist - szeretem a történetet, kedvelem a karaktereket, és élveztem a témákat.
5. Rurouni Kenshin - Nemtom miért kedvelem,de szeretem nézni.
4.Ghost in the Shell- az elsõ film gondolatokat ébresztõ és mindig szórakoztató volt . A sorozat is,A második film kedvelem szintén, bár nekem kétszer néznem kellett azt hogy találjam ki kint, hogy mi történt, (eléggé kedvel mikor elõször láttam a mátrixot).
3. Lodoss War - Mert D&Det játszottam, ez ütött egy akkordot velem.
2. Princess Mononoke - a legjobb összetett történet-mûvészet-karakter-csomag amit láttam valaha.
1.Last Exile - a legjobb sorozat amit láttam. A történet belevont engem, a világ érdekelt, a mûvészet nagy volt, és a karakterek azonosíthatóak voltak.

A legrosszabb amit láttam: Nem mondanám hogy utáltam öket de egyszerüen nem fogtak annyira..

1.Final Fantasy Spirit Within: ténylegesen kedveltem a történetet. És ez nagy animáció volt. De mi köze volt a final fantasyhoz?
2. DBZ: GT - huh?
3. Memories: Nagyon csalodott voltam mert, Az elsõ sort rendben volt,második is rendben volt,de a harmadik nem érte el a potenciáljált.

u.i:bocs ha volt nyelvtani hibák ( tanuljuk még a magyart)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Eljutottam a 32 részig.
Nagyon jó egy anime. :jee:  Csak van valami furcsa "hiba" benne számomra.
(nem tudom megmagyarázni...nem tettszik nekem ez a Soul Socitety hely...)
A grafikája is nagyon cool, bár az elején még jobb volt.
A sztori is szép, csak kár, hogy erre is várnom kell.

(Naruto, One Piece, Tsubasa Chronolic, Mahou Sensei Negima, Bleach
Ezek az animek amiket még mindig vetítenek..Tényleg errõl jutt eszembe:
A Girls Bravo Second Season-nel mi van? Licenselték? Mert sehol nem találom a
folytatását...)

Már alig várom a következõ részt. :D

Moha

Quote from: AlkyraA Girls Bravo Second Season-nel mi van? Licenselték? Mert sehol nem találom a
folytatását...)
Pl itt vagy itt  nézd meg. ;)

Ja, amúgy kösz a bíztatást, nem volt rossz az Ai Yori Aoshi. :)

Thomasson88

#2809
Quote from: RuneÉn legutóbb az Excel Saga elsõ két részét néztem meg és egész bejövõs.
Ahogy kiderült számomra ez egyfajta paródia ami elég sok anime-t ölel fel.
Kár hogy én még nem láttam olyan sokat így egyes poénokat talán nem értek vagy nem veszek észre...
Sebaj! Ez nagyban megnöveli a sorozat újranézhetõségi mutatóját :jee:
Én sem láttam még teljesen végig az Excel Sagát de valóban sok animét parodizál .Habár ezt  irtam már :) CB-t elsõ 4részben :)De persze más animék is vannak benne :) De ez engem ugy emgfogott:D


School Rumble: Hát igen az meg nyelvi poénkodik. Ugyebár ögtön az elején: spolierelmnodja hogy van 3féle írás és a nem emlékszek már melyiket lehet töbféle képpen is ovlasni és igy más mást jelenthet. És emellé társula suki szó amit japánul lehet vagy 4-5féle képpen ovlasni.Na msot a csaj elakarja mnodani a srácnak hogy szereti és ezért megkéri hogy ejtse ki a suki szót. De erre õ a második jelentését ejti ki azaz a nõvért :) Asszem vhogy igy volt.De elhet hogy a 2.részben:)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

ArchElf

Elsõ felindulásomban az Onegai Teacher után megnéztem az Onegai Twins-t is, de nem voltam anyira elragadtatva tõle... (nem mondanám hogy rossz volt, de az elõzõ után... mondhatnám hmm. érdekes irányba fejlõdött egy-két karakter)
Na mindegy, most hogy elolvastam a Seikai no Monshou (CotS) elsõ novelláját angolul, asszem elkezdem újra a sorozatot.
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

roderick

#2811
No ma befejeztem a Gundam Seedet és azt kell mondanom tisztes kis anime... úgy a 40. részig cefetül tetszett, fordulatos, izgalmas, esemény- és érzelemdús... aztán nemtom, valószínüleg már kicsit zavaróvá vált a sok ugyanolyan csata, meg elég töményen talalja a végét, uh. az utolsó 3 részt már majdnem utáltam... azért ha az ember végigizgul ennyi epizódot, akkor valamiféle tisztesebb befejezést is kaphatott volna, mert így nemcsakhogy nincs rendes levezetése a dolgoknak, de csomó elvarratlan szál is maradt (pl. mi is az a SEED, amit most birtokol és miért van Ashramnak is... ez nem volt túl tiszta, meg a maszkos faszi arca miért is volt ilyesztö), meg aztán a végét azért is utálom, mert SPOILER: a szösznek kelett Flayt megölni, Mu-t még valamennyire jól fogadtam, hisz nagyon hösiesen múlt ki, de ez tipikus olyan "OMG mi mégiscsak valami mély, természetfeletti-képességes drámát akarunk az utolsó részbe belepaszírozni, akkor ehhez meg kell ölni a csajt akit nem is szeret, mertmár az elsö résztöl a "jajjdetökéletes-vagyok-és-még-a-hajam-is-rózsaszín" csajnak szántuk a föszereplöt párul"

ezt a Destiny dolgot megéri eröltetni? mert másfél rész után az a balsejtelmem van, hogy nagyon ratyi lesz a története, csak a rajzon tudtak javítani...

--------------------
Yakitate Japan, így négy rész után felettébb ígéretes... miután az elsö részben ráéreztem ez "ízére", utánna a többit végigvigyorogtam mint egy vadalma, kivétel amikor fetrengtem a röhögéstöl (csak sajna ebben is sok a szóvicc, de fansubban legalább elmagyarázzák.)
A története se semmi, egy srác különleges képessége révén remek kenyereket tud készíteni, így elhatározza, hogy megcsinálja azt a kenyeret ami japán nemzeti étele lesz és az egész kb. egy fighting anime stílusában van, csak pékekkel. (jajjdeszép szakma is a pék, inkább mint a jogász(obligált KRETÉN utalás))
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Alkyra

Quote from: MohaPl itt vagy itt  nézd meg. ;)

Ja, amúgy kösz a bíztatást, nem volt rossz az Ai Yori Aoshi. :)

Köszi. Csak itt a 7. részig van fönn.:( Mind1. várni fogok. :D

Tyrael

#2813
Valaki felvilagosithatna, hogy Rukia akkor most sosem volt ember?
Vagy volt, de meghalt, es ugy kerult  a Soul Societybe.
Es miert van az, hogy egyszer ugy beszelnek SS-rol, hogy a lakok nem oregednek, aztan meg Renji visszaemlekezese, amiben Rukiaval nonek fel 10 ev alatt a 48as districtben.
Akkor most ott csak szellemek elnek? Akkor miert oregednek, mikor pl a papagajos csavo sem oregedett (es vele volt egy 194x-ben meghalt kisrac is)

Tyrael

Ramiz

Tyrael: alkalmazd a nem olvasható színt a spoilerek miatt plz! Még meg szeretném nézni a Bleach-et valamikor...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizTyrael: alkalmazd a nem olvasható színt a spoilerek miatt plz! Még meg szeretném nézni a Bleach-et valamikor...
gondolkoztam rajta, de nem irtam semmilyen spoilert benne
marmint semmi olyat nem irtam, ami rontana a film elmenyt, esetleg az, hogy megtudtad 3 szereplo nevet

Tyrael

Ramiz

Csak a meglepetés élményét ronthatja. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizCsak a meglepetés élményét ronthatja. :)
ha lattad akkor mond meg, mi az ami spoiler benne, ha nem lattad, pls nezd meg, es mond meg, mit rontottam el
hidd el, atgondoltam, mielott beirtam

Tyrael

Ramiz

#2818
Befejeztem a VHD: Bloodlustot (amit meeten sajnos nem tudtam). Ez az anime mindig megborzongtat, olyan végtelen magány árad belõle (D és Meier Link figurájából)... de még a farkasember rövid szereplésébõl is érzõdött, hogy milyen megváltás neki a halál.
Asszem megnézem a Ninja Scroll-t is újra (x-edszer). Amúgy ennek a rendezõnek/a készítõknek nincs már (újabb) animéjük/tervük? Nem lenne rossz. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizBefejeztem a VHD: Bloodlustot (amit meeten sajnos nem tudtam). Ez az anime mindig megborzongtat, olyan végtelen magány árad belõle (D és Meier Link figurájából)... de még a farkasember rövid szereplésébõl is érzõdött, hogy milyen megváltás neki a halál.
Asszem megnézem a Ninja Scroll-t is újra (x-edszer). Amúgy ennek a rendezõnek/a készítõknek nincs már (újabb) animéjük/tervük? Nem lenne rossz. :)
na, most megtudtam 2 szereplo nevet, meg hogy farkasember is szerepel benne
ez nem spoiler? :)
amugy lattam mar az animet, csak humor volt a fenti iromany

Tyrael