Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: White SeeDRég nem voltam, de offlineba irogattam, szal sorry a sok postért, de ha már ennyit írtam be nem rakom egy beszólásba. Úgy úgy se olvassa végig senki:p
Én végigolvastam. :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: RamizÉn végigolvastam. :hehe:
enis

Tyrael

Necrid^

Quote from: RamizÉn végigolvastam. :hehe:
Detto..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

#2853
Quote from: White SeeDLassan fel kellene hagyni azzal a gondolkodással, hogy az animeokat egymáshoz hasonlítjuk...
Én láttam a DearS-t már vagy fél éve, éve, és ugyan jó volt, de igenis zavart, hogy kevés új dolgot találtak ki, szinte minden poént láttam már korábban máshol (fõleg a Chobitsban). Így egy kicsit igenis a Chobitshoz lehet hasonlítani, mivel csomó dolgot onnan "loptak".

edit: tessék a korábbi értékelésem.

Manu

Quote from: White SeeDLassan fel kellene hagyni azzal a gondolkodással, hogy az animeokat egymáshoz hasonlítjuk.
Amíg amatõr voltam anime téren én is mindent az EVA-hoz, FMP-hez, Kenshin-hez mértem...


Akkor Te, mint magát "profinak"  :3x3:  tituláló animés nyilván tisztában vagy azzal, hogy az anime japánban egy óriási, profitorientált iparág, tehát sok cég nem kockáztat, és a már bevált séma alapján dob ki cuccokat, amik emiatt minden eredetiséget mellõznek. Ezért nem tartom hülyeségnek a hasonlítgatást, mivel endem ez a tendencia kifejezetten idegesít. Mondhatni irritálnak pl. a Love Hina klónok stb. Nyugodtan elõ lehet venni sztem az eredeti alkotást és hozzámérni az újat.

RE@L

Épp most nézem NGE -t mert sokat hallotam róla...
Eddig bejön most tartok a 10-11. résznél
Asuka nagyon ismerõs ^^ (Ismerek(tem) 1 hasonló kaliberü nõszemélyt, kinézetre is hasonlít 1 kicsit bár az a csajszi jobb  :lazza:  )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LAsuka nagyon ismerõs ^^ (Ismerek(tem) 1 hasonló kaliberü nõszemélyt, kinézetre is hasonlít 1 kicsit bár az a csajszi jobb  :lazza:  )
:eeek: Bemutatnál neki?...  :lazza: De akár meetre is elhívhatod Asukás cosplay-szerelésben. :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Sikerült eljutnom a 3. részig a hétvégén.
Eddig nagyon tetszik. Nagyon tetszenek a karakterek, nagyon tetszik a grafika is.

Alig várom, hogy legyen kis idõm tovább nézni. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta, de a többiek is megnézhetik mégegyszer  :jee:

sirtomi

Quote from: Ramiz:eeek: Bemutatnál neki?...  :lazza: De akár meetre is elhívhatod Asukás cosplay-szerelésben. :hopp:
Nekem Asuka nagyon nem volt szimpatikus. Igazából nem tudom miért.

Ramiz

Quote from: sirtomiAjánlom mindenkinek, aki még nem látta, de a többiek is megnézhetik mégegyszer  :jee:
Én is, illetve úgy lesz (x-edszerre is :) ).

Természetre én is meglehetõsen ellenszenvesnek találom a hasonló karakterû lányokat, de Asuka túlságosan tetszik ahhoz... ^_^ Amúgy is a vörös hajszínt szeretem a legjobban...
Hülye Shinji mit össze bénázik... -_-
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: Ramiz:eeek: Bemutatnál neki?...  :lazza: De akár meetre is elhívhatod Asukás cosplay-szerelésben. :hopp:


Az az igazság, hogy nemigazán rózsás viszonyban váltam el tõle....
kicsit kényes téma számomra....
Mikor lessz meeting? (kiváncsi vagyok a búrákra ^^ )
Most tartog 17. résznél NGE ben megkell hagyni tényleg megéri és nemcsodálom már h miért emlegetik ennyit...
Little off még: 7 évig énis csellóztam ^^ azt a számot vágom amit játszik shinji asszem 1x játszottam énis.....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Necrid^

Most néztem a samurai champloo..hát Respect elégé tetszet.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: RE@LAz az igazság, hogy nemigazán rózsás viszonyban váltam el tõle....
kicsit kényes téma számomra....
Mikor lessz meeting? (kiváncsi vagyok a búrákra ^^ )
Most tartog 17. résznél NGE ben megkell hagyni tényleg megéri és nemcsodálom már h miért emlegetik ennyit...
Little off még: 7 évig énis csellóztam ^^ azt a számot vágom amit játszik shinji asszem 1x játszottam énis.....
Most vasárnap vetítéses meeting lesz. Hamarosan felrakom a szavazást, hogy mi legyen, de erõsen ajánlom a Golden Boyt, különben :uzi: :) :lazza:
Ajánlom figyelmedbe egyébként az Anime találkozó (meet) címû topicot az Offtopic szekcióban.

Manu

Quote from: NecridMost néztem a samurai champloo..hát Respect elégé tetszet.

Csak így tovább, jó úton jársz...   :jee:

Zelgadis

Galaxy Angel nevû sorozatot láttam legutóbb, és hát...
utoljára a Photon nézése közben nevettem ennyit megállás nélkül :]
Értelme semmi, nulla konzisztencia a részek között, de akkora lol, hogy "nemigaz" :D

Zelgadis

Quote from: Lyobagmúlt csütörtök este elkezdtem nézni a Slayerst, és vasárnap felyeztem be az uccsó filmmel... (keletkezési sorrendben)

nagyon ütõs volt az egész, néha meg a röhögéstõll lefordultam a székrõl, de egyszerûen abbahagyhatatlan volt! ezért most elõrõl is kezdtem  :jee: :)


Jól teszed ;) Én is csak kétszer egymás után végignézés után voltam képes anno lenyugodni  :haha: (akkor még csak a sima sorozat volt, next meg try csak "majd lesz folytatása is" ként létezett :D A filmekbõl eddig még csak azt láttam, ami haveromnak megvolt, de sorozat úgyis jobban tetszett :)

Ramiz

Jó, de azért van, ami többet vesz át, van, ami kevesebbet...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: White SeeDIgen, ez így van.
De akkor sem muszály jobbra balra mindent mindenhez hasonlítani, és az alapján eldönteni, hogy jó e vagy sem, mert így gyakorlatilag igencsak kevés jó anime létezne.
DearS is DearS és nem Chobbits.
Ha azt nézzük, hogy honnan mit néztek el, akkor gyakorlatilag nincsen eredeti anime, mert mindenki mindenkitõl átvesz valamit. Max az elsõ animeok nem tartoznak bele ebbe a megítélésbe:)
Sry, de ebben most nem sok érteltem találtam. Nem fogom a DearS-t a Hellsinggel összehasonlítani. Mi sem hasonlítunk össze mindent mindennel, de az tény, hogy a DearS a Chobits alapjaira épít.

Ramiz

Boogiepop Phantomot látta valaki? Kéne egy kis [F1].
A Boogiepop Phantom az a csaj a fura szerkóban? És õ egy "felébredt gyerek-vadász"? És ki a Kirika? És mi az a fényoszlop? Az "ébreszti fel" a gyerekeket? És mit jelentenek a táncoló fények az égen?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#2869
Quote from: RamizBoogiepop Phantomot látta valaki? Kéne egy kis [F1].
A Boogiepop Phantom az a csaj a fura szerkóban? És õ egy "felébredt gyerek-vadász"? És ki a Kirika? És mi az a fényoszlop? Az "ébreszti fel" a gyerekeket? És mit jelentenek a táncoló fények az égen?

http://boogiepop.home.att.net/
Érdemes ezt végigböngészni, mertám tényleg néhány dolog a sötétben tud maradni... kicsit magyarázatlanul vezetik be a "fantom"-okat... nemtom mennyire emlékszem jól de azért: Spoiler! Boogiepop az tényleg a csaj, amikor látta a nyomozót vagykit meghalni, akkor tudathasadt lett és a másik énje Boogiepop a tutitáp vadász lett... Nos ez a nagy vadász amikor megküzdött a Manticore-al akkor már nemtom miért kicsapott ez a fényoszlop, ami soksok galibát okozott... pl a pl. Maticore szenvedése hirtelen ettöl felébredt és felvette Boogiepop alakját, nah és õ Boogiepop Phantom...
A gyerekek a doki gyógyszere miatt "ébredtek fel" ha jól emlékszem

huhh de tényleg eléggé homályos a dolog... asszem megkéne nézni újra fölösleges tanulás helyett
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Quote from: RamizBoogiepop Phantomot látta valaki? Kéne egy kis [F1].
A Boogiepop Phantom az a csaj a fura szerkóban? És õ egy "felébredt gyerek-vadász"? És ki a Kirika? És mi az a fényoszlop? Az "ébreszti fel" a gyerekeket? És mit jelentenek a táncoló fények az égen?
Hali, en vegigneztem, de regen, es a depi stilusa maradt meg leginkapp.
A spoilert csak akkor olvasd, ha vegignezted, bar... mindegy.
spoilerBpP emlekeim szerint a cikcakkos nyakorjanos ficko. Aki szerintem nem foszereplo, szoval ne vard, hogy egyszercsak valamelyik reszben vegre az legyen. Nem lesz.
Ha meg nem nezted vegig, akkor ize... Szoval emlekeim szerint az egesz jelenseget vmi elektromos mezo okozza, ami egyre kisebb burat von a varos fole. Reszletekre sajnos/szerencsere mar nem emlekszem.
A tortenetmenet nem linearis, hanem sokszor vannak athallasok egy elozo reszbe, mert azonos idoben jatszodik azzal az aktualis resz. Szoval ettol lehet kavarodas. Eszben kell tartani, hogy ki mit csinal eppen. De biztos van nyeten vmi hasznos oldal a temaban.
/spoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Még nem néztem végig, de gyenge vagyok - idegesítõ úgy nézni, hogy nem értek egy kukkot se.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizMég nem néztem végig, de gyenge vagyok - idegesítõ úgy nézni, hogy nem értek egy kukkot se.
:D Megertem. En azert vegigneztem, hatha leesik, es javult az ertesi szint, de nem atuto modon. Asszem ez a hozzaszolasombol is latszott.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Örgh... ez az oldal, amit roderick linkelt...
Reméltem, hogy nem kell megtanulnom az epizódonkénti 20 egyforma hangzású nevet, és eddig úgy is néztem, de úgy látszik, meg kellett volna tanulnom... :eeek:  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizÖrgh... ez az oldal, amit roderick linkelt...
Reméltem, hogy nem kell megtanulnom az epizódonkénti 20 egyforma hangzású nevet, és eddig úgy is néztem, de úgy látszik, meg kellett volna tanulnom... :eeek:  :rolleyes:

A linkek között szerintem van jobb oldal is, nekem is rémlik, hogy ezt már sokadniknak olvastam, amikor kb. tudtam már a neveket... amúgy tényleg nem egy egyszerü sorozat, de azért szvsz. érdemes végignézni úgy mielött belemélyedsz, mert jóllespoilerezed magadnak a dolgot, ha túl hamar akarod megérteni (igaz maradnak szürke foltok utánna is)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Legalább a neveket elolvasom epizódok közben, hogy tudjam, ki ki. :lame:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizLegalább a neveket elolvasom epizódok közben, hogy tudjam, ki ki. :lame:
én feladtam a névkövetést, inkább csak nézem, aztán csak felfogom... :haha:
ma tervezem végre befejezni a Boogiepop sorozatot, miután egy hét szünetet tartottam mindenbõl a Harry Potter könyvek kiolvasása miatt :)

HVp213

Né má van ilyen topic is :cool:!

Akkor: Mint látható az Image-váltásomon, a Hellsing-en estem keresztül, ami súlyos sérüléseket okozott...
Nem igazán fogom jellemezni (nem is értek hozzá)! Mindig szerettem a jó kis horroros vámpíros storykat, ebbe nem volt itt hiány! Viszont én személy szerint rövidnek találtam (lehetett volna kicsit több a történet szempontjából felesleges harc is) Ami kicsit zavart, hogy történelmi háttér csak a legvégén max egy 1 perces jelenetbe tûnik fel, s ekkor tisztult ki nálam ki is a "fõszereplõ" valójába (tény ezt a poént csak a végén volt szabad lelõni)! A történetet úgy összesítve befejezetlennek tartom :( (úgy hallottam lesz v van vmi OVA már hozzá, remélem ott rendesen elvarják azt az 1-2 kósza szálat)! Ez a negatívnak tûnõ iromány ne riasszon vissza senkit!!! (egyszerûbb azt leírni mi nem volt számomra a helyén mint azt sorolmi mi tetszett)! Mert az egész anime ámblokk (szépen magyarosan): :cool: :jee:  :lazza:  :whoah:  :nagyere:  :bsd:  :uzi: :cool:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

A történetet valszeg azért tartod befejezetlennek, mert az is :)
A Hellsing manga-t még rajzolják, az anime-t meg most tervezik továbbrajzolni, vagy lehet, hogy már csinálják is.

HVp213

#2879
Quote from: BonciA történetet valszeg azért tartod befejezetlennek, mert az is :)
A Hellsing manga-t még rajzolják, az anime-t meg most tervezik továbbrajzolni, vagy lehet, hogy már csinálják is.
S jõn világosság :merci:



A másik anime amitt manapság láttam a Dears volt, ami látom elég nagy "vitát" kavart itt a békés körökbe :p! Én nem láttam a Chobits-ot így nem tudom hasonlítani (mondjuk nem is nagyon akartam)! Még annyit se tudok errõl írni mint a Hellsing-rõl! Szerintem a vége a tipikusan Japan NO FULL Happy END ahhogy azt már megszokhattuk! (már kezd hiányozni az a csöpögõsebbnek mondott vég :p)! Hát igen csatlakozom az elöttem szólóhoz: Nekem se ilyen angoltanárom volt SAJNOS :( (pedig biztos jobban ment volna a koncentráció a tanár felé :p (fujj piszkos fantáziák hess))! Aki az elsõ részt meg tudja nézni annak szerintem tetszeni fog az egész! S ahhogy azt korábbi post-ban olvastam valóban nem szabad benne nagy történeti szálakat keresni, és ne is várjuk, hogy minden szereplõ valami oriási fejlõdésen fog keresztül esni! (bár 1-2-nél látszik, hogy próbálkozik vele :rolleyes: )! Egyszerûsítve: Aranyos :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"