Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: BonciMelyik változatot nézitek? Bakakozou még nem hozta ki a 7. részt :(

ASH ;) Tegnap már kint volt. ;)

Fazék

Quote from: SaiyaGinASH ;) Tegnap már kint volt. ;)
sztem is nézhetõ ez a változat, szóval nem kell megvárni a Bakakozou félét :)

tetszett ez a rész, bár egy "picit" szomorú és felkavaró volt   :(

.Attila

Van minõségi különbség a kettõ között? Ha a Bakakozou nem rosszabb, akkor most már maradok annál, az a pár nap nem számít.

Fazék

Quote from: BonciVan minõségi különbség a kettõ között? Ha a Bakakozou nem rosszabb, akkor most már maradok annál, az a pár nap nem számít.
Képi minõségben a mostani dtv-rip-ek között sztem szinte semmi különbség nincsen. Az hogy fordítás szempontjából melyik a hitelesebb/jobb nem igazán tudom eldönteni, mert én mindkettõnél észleltem fura nyelvtani szerkezetek használatát, de mivel az Anime-Shrine-os verzió is tökéletesen érthetõ nem fogok várni még pár napot a többi változatra, hisz megnézés után, úgyis mindig törlöm az adott részt. :)

zolan43

A Bakakozou egy hangyányit nagyobb a képe (640x360 helyett 704x396) és szebbek a felirat betûi.

SaiyaGin

Quote from: Fazéksztem is nézhetõ ez a változat, szóval nem kell megvárni a Bakakozou félét :)

tetszett ez a rész, bár egy "picit" szomorú és felkavaró volt   :(


Te nem érezted úgy, hogy néhány jelenetet fölöslegesen meghosszabbítottak amiatt, hogy ne legyen túl rövid az epizód és meglegyen a 20 perc? :rolleyes:  Én a Kaname-Kyoko-féle beszélgetések alatt erre gondoltam.

Fazék

Quote from: SaiyaGinTe nem érezted úgy, hogy néhány jelenetet fölöslegesen meghosszabbítottak amiatt, hogy ne legyen túl rövid az epizód és meglegyen a 20 perc? :rolleyes:  Én a Kaname-Kyoko-féle beszélgetések alatt erre gondoltam.
De igen. Sõt Kyoko-nak valamit hihetetlenül zavaró hangja van... már nagyon vártam hogy mikor hagyja abba  :rolleyes:

Nimlot

Háj emberek!
Most nézem az ai.yori.aoshi c. animét. Hát ez egy kifejezetten csöpögõs love story szóval vannak benne kiborító dolgok. Ugyanakkor ha kedveli az ember az ilyet akkor élvezhetõ ez is. Nem tom ti mit gondoltok róla nekem annyira nagyon nem jön be de azért megnézem ha már elkezdtem.
"Being too kind is also... cruel!"

Darkstar

Quote from: NimlotHáj emberek!
Most nézem az ai.yori.aoshi c. animét. ...
Valóban, néhány helyen már majdnem a cukorbetegség kerülgetett, de ennek ellenére nekem tetszett.  :jee:  :) Lehet, hogy kell hozzá egy bizonyos hangulat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nimlot

Hát az tuti. De igazából nem tom hogy születhetett ez a történet... nagyon idilli hangulat kis szappanoperastílussal megfüszerezve... hát hogy milyen hangulat kell? Nem tom de ugy nézki most olyanban vagyok hogy megtudjam nézni.. igaz még mindig kiborít egy két rész de sokat lehet benne nevetni is :)
"Being too kind is also... cruel!"

kisvirag

/me a CB-t nézte legutóbb, és olyannyira tetszett, hgy két napig szinte mást sem csináltam.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rune

Quote from: kisvirag/me a CB-t nézte legutóbb, és olyannyira tetszett, hgy két napig szinte mást sem csináltam.
Látod ezt nagyon jól tetted :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rounin

Ebben a szent percben fejeztem be, a Follow Me itt hullámzik körülöttem a szobában.

Fura érzés. Elégedett is vagyok, meg nem is.
Elégedett, mert nem érzem elpocsékoltnak az idõt és biztos vagyok benne, hogy még párszor meg fogom nézni. Elégedett vagyok, mert jó volt nézni, újra hallani ismerõs hangokat, látni a történet folytatását.
De.. hiányérzetem is van.
Szeretnék még többet látni belõle.

Ennek még ülepednie kell.

Két dolgot azért kiragadnék most:
- mintha kicsit sok lett volna a CG és tükrözõdés-effekt
- Kenji Kawai zenéje még mindig tetszik^^'

Lythis

Megnéztem a Berserk elsõ részét... hát íg elsõre elég vegyes. Valószínüleg nem ártana továbbnézni, mert így még nem igazán látok még benne semmit azon túl, hogy lesz benne hent rendesen (mondjuk ez nem meglepetés, elég csak a címre vetni egy pillantást). A világ ábrázolásával nincs gondom, csak egy kicsit zavart a kopottas grafika, de nem vészes. Ami viszont nagyon nem tetszett benne, az az opening volt. Szóval nehogymár ezt komolyan gondolták!!! Szerintem simán találtak volna hozzá jobat, ha akarnak...

Ramiz

Quote from: RouninFura érzés. Elégedett is vagyok, meg nem is. Elégedett, mert nem érzem elpocsékoltnak az idõt és biztos vagyok benne, hogy még párszor meg fogom nézni. Elégedett vagyok, mert jó volt nézni, újra hallani ismerõs hangokat, látni a történet folytatását. De.. hiányérzetem is van. Szeretnék még többet látni belõle.
Én is kb így voltam vele. csak egyvalamit tudok mondani: Stand Alone Complex! :D :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sutababu

HI!

Gantzból láttam rövidebb részt és nagyon jónak tûnik. Most majd jól letöltöm.

Imádom a Hellsing-et, bár zavart benne ez-az. Legelõször is a rövidség. Alucard figurája tuti, bár néha Tim Burton figuráira emlékeztet (ez nem rossz). :) Azonban a "Police Girl" fegyverét bénának tartottam és nekem sok volt benne a szemüveg! :) Sajna szerintem az animehez mindenképpen szükséges a manga elolvasása is, mert amúgy nagyon sok a zavaros rész. A zene meg ecccerûen zseniális. Utólag még annyit, hogy az anagramma névadás csúcs ötlet volt! :)

Midori no Hibit is tegnap néztem (elsõ rész) és nagyon bejött. Poénos és imádom az ilyen jellegû animeket. Sokszor jó úgy nézni egy történetet, hogy a vége után nem agyalok azon, hogy miért így lett vége, vagy jújjjjj de gonosz így befejezeni stb. Úgy néz ki már most nagyon megszerettem a szereplõket és nem tudom, hogy honnan jött ez a kézrenövõs ötlet, de már maga ez egy vicc! :)

na befejezem....
Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj Neki a terveidrõl!

.Attila

Quote from: sutababunem tudom, hogy honnan jött ez a kézrenövõs ötlet,
"A jobb kezem a barátnõm" ;)

Nimlot

#3737
Igen :D My right hand lover vagy valami ilyesmi.... és mikor "ránõtt" ezek után 10 percig folyamatosan nevettem valahogy így: :lul:
az  MnH tényleg egy aranyos kis anime nekem is nagyon tetszett.

Én 3 napja néztem meg a Chobits-ot és mind 3 nap újra és újra megnéztem belõle pár részt mert nagyon tetszett... és benne az a techno-s zene az valami csúcsszuper! A történet nagyon megragadó és annnnnnnnyyyira aaaaaaaranyos!!!!!!!!!!!! Szegény csávi nagyon  :lame: de ez így jó.
Viszont ha lefutott a progi és azt csinálta amire gonolok akkor kicsit meg fog fogyatkozni az emberiség nem? És akkor...a kis csajnak volt igaza hogy eltûnhet az embereiség mert már senkinek nem fog kelleni emberi társ.... vagy nem?
"Being too kind is also... cruel!"

Moha

Quote from: Bonci"A jobb kezem a barátnõm" ;)
Bonci ecchi!!! :D:D:D
Btw, a Midori no Hibi nekem is nagyon bejött. Az elsõ kb 5 rész alatt majd' lefordultam a székrõl a röhögéstõl. :lul:

Legutóbb amúgy a GunSmith Cats-et néztem Meskével. Látszik a rajzstíluson, hogy régebbi anime, de nem volt rossz. A karakterek tetszettek benne, meg a zene is egész jól lett választva alá. Egész mozgalmas anime amúgy.
Mondjuk megvoltak benne azok a tipikus akciófilm jelenetek (fõhõs mindenkit elsõre eltalál, de õt nem tudják meglõni), amik általában nem szoktak tetszeni. Annyi bajom van még vele, mint a Read or Die OVA-val is: túl rövid, és mire belelendülne az ember, már vége is van.
Ha pontozni akarnám, akkor kb 6/10 (vagy 6,5 :D) ,de ez szigorúan csak szvsz.

Rounin

Quote from: LythisMegnéztem a Berserk elsõ részét... hát íg elsõre elég vegyes. Valószínüleg nem ártana továbbnézni, mert így még nem igazán látok még benne semmit azon túl, hogy lesz benne hent rendesen (mondjuk ez nem meglepetés, elég csak a címre vetni egy pillantást). A világ ábrázolásával nincs gondom, csak egy kicsit zavart a kopottas grafika, de nem vészes. Ami viszont nagyon nem tetszett benne, az az opening volt. Szóval nehogymár ezt komolyan gondolták!!! Szerintem simán találtak volna hozzá jobat, ha akarnak...

Grrr... egy idõ után megszereted ezt az openinget :D Nekem mára egyik kedvencem ;>
Aztán, ha kicsit is tetszik és szereted, ha nem csak hent van, akkor GO MANGA!

Ramiz:

SAC már jön is lefelé ;> Gyakorlatilag alig fejezõdött be a film és már d/l ^^

Dragon

Quote from: MohaLegutóbb amúgy a GunSmith Cats-et néztem Meskével.
Natasha Ladinov rulez!  :jee:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Quote from: White SeeDGenshiken...
:lol:
Ezt én is megnézem majd

educika

Én Golden boyt néztem pár napja Baldyval. Elég "érdekes" volt.
"I find it kinda funny I find it kinda sad that the dreams in which I'm dying are the best I've ever had..."

Dragon

Én pedig mégyegyszer megnéztem az NGE 25,26 epizódokat illetve az EoE-t.
Hát, még mindig olyan jó, mint volt.
És megint egy kicsit több részletre figyeltem fel.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rune

Quote from: LythisMegnéztem a Berserk elsõ részét... hát íg elsõre elég vegyes. Valószínüleg nem ártana továbbnézni, mert így még nem igazán látok még benne semmit azon túl, hogy lesz benne hent rendesen (mondjuk ez nem meglepetés, elég csak a címre vetni egy pillantást). A világ ábrázolásával nincs gondom, csak egy kicsit zavart a kopottas grafika, de nem vészes. Ami viszont nagyon nem tetszett benne, az az opening volt. Szóval nehogymár ezt komolyan gondolták!!! Szerintem simán találtak volna hozzá jobat, ha akarnak...
Én is úgy voltam az Openinggel eredetileg hogy mi ez a ****? Aztán mire végére értem a sorozatnak megtetszett. Ja és ha tetszett a sorozat akkor feledkezz bele a mangába is :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Assassin

Ajánlani tudom mindenkinek, aki imádja a pszichológiai témájú animéket. Nagyon tömény, nem úgy mint az NGE, (abban megfelelõ arányban van mindenbõl és elsõszámú kedvencem is marad) ez végig nyomasztó, a zene és a hangok tökéletesen passzolnak az anime légköréhez. Az elsõ rész nézésénél úgy gondoltam kicsit túlzásba vitték, de amikor tovább néztem jöttem rá, hogy ez így jó ahogy van, enélkül elvesztette volna a hatását. A grafika szép, és a karakterek kidolgozása tökéletesen illik bele. Egyszóval: nézzétek meg, nagyon jó.
" There is no sin to know their sins."

Ramiz

Quote from: RouninSAC már jön is lefelé ;> Gyakorlatilag alig fejezõdött be a film és már d/l ^^
;)

Genshiken: ezt meg kell néznem!!! Én is otaku vagyok és büszke rá! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Assassin, már töltöm is, kösz a tippet :)
[reserved]

Nimlot

Háj mina!
Sikerült végignéznem az Ai_yori_aoshi_enishi-t is... egész kellemes volt, csak azon tûnõdöm hogy lesz e folytatás :confused:? Lehet hogy tévedek de nekem az útolsó képbõl úgy tûnik, hogy lesz: a kiírás: We hope to see you again another time, plussz chika-chan 3-at számláló kezébõl következtettem erre de remélem ti többet tudtok mondani.
"Being too kind is also... cruel!"

Raggie

Én most a vetítésen láttam elõször Tenchi Muyo-t de naggyon bejött így elsõre! Meg is fogom gyorsan nézni a kihagyott elsõ öt részt(amit csak nagyvonalakban vázolt fel nekem Ramiz) és belevetem magam a sorozatba! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"