Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Relunxajánlom mindenkinek aki nem viszakozik a "kicsit morbid" animéktõl.
Hmmm jól hangzik :jee: :D

Alkyra

#5461
Nos, végignéztem.
Remek anime, s ahogy haladtunk elõre a sztoriban egyre jobb lett.
Van benne minden: Sok gyönyörû nõ, remek háttérsztori, szép mellékszálak.

Az utolsó részen nagyon meglepõdtem, hogy mikre nem képes az ember a szerelméért...
:Erõs Spoiler:
[COLOR="White"]Rin felvágta a saját ereit, hogy rákényszerítse Asa-t, hogy használjon mágiát, így megmentve a lányt.[/COLOR]
:Spoiler vége:

A történet tulajdonképpen Rinen s az õt körülvevõ lányokról szól, de erõs mellékszálként lehet említeni a Ygdrassil Projectet is.
[COLOR="White"](életet akartak teremteni túlerõltetett mágiával)[/COLOR]
Remekül ki van dolgozva s szépen fel van építve az egész. Az elsõ részekben a karakterek bemutatását látjuk, majd szépen fokozatosan kiderülnek, hogy mik is rejtõznek az angyali arcok mögött.

A "több lány egy fiúra" témájú shoujo animekkel ellentétben itt a fõhõs választ magának egyet(s nem is lehet rá gonolni, hogy õ lenne az akit a végén választ...), s az remekül bemutatja, hogy miként hat ez a többi karakterre.(
[COLOR="White"](amint azt már olvasták páran az elõzõ postjaimból Kaede-re pl nagyon erõsen.[/COLOR]

Szal mindenkinek ajánlom aki szereti a néhol aranyos, ám valajóban nagyon komoly Shouju animeket.Megérte megnézni.

10/10


u.i: Ha vlknek sikerül szert tenni az OST az kérem írjon már nekem egy pm-t! Elõre is köszi!

death_scythe

#5462
Véleményt nem nagyon tudok róla mondani azonkívûl hogy nagyon tetszik. A rajzolás elsõ osztályú (legalábbis számomra). Most épp a 13-ik résznél tartanak Japánban. Sajna licenszelt vagy prelicenszelt ezért nagy nevû fasub group-ok nem foglalkoznak vele (legalábbis akiket ismerek) viszont az Eclipse-sek (akik most fordítják) jó munkát csinálnak legalábbis úgy tûnik, egyetlen hátrány hogy abszolút nincs semmi elérhetõségük.
A történetrõl még nem tudok nyilatkozni, de elég durva mert egybõl azzal indít hogy a fõszereplõ fiú meghal és már csak egy átmeneti létezési formában él az emberek között, majd egy idõ után szépen el fog tûnni a világból mintha nem is lett volna(a legdurvább az hogy nincs egyedül hanem egy csomó ilyen emeber van) a csaj aki úgy néz ki hogy osztani fogja a gonoszt nagyon aranyos+melon bread-t eszik mint Rin a DearS-ben úgyhogy ha másért nem már ezért érdemes elkezdeni. :D

U.I.:White SeeD mondtad hogy nincs mit nézned, ha még mindig ez a helyzet szerintem ess neki mert elég jónak tûnik bár hangsúlyozom még csak három részt láttam.
Majd beszúrok egy képet a lányról amint melon bread-t eszik mert hihetetlenül aranyos.Itt is van, õ Shana

U.i.2:Amúgy nézi rajtam kívül valaki ezt a sorozatot??
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Alkyra

Quote from: death_scytheVéleményt nem nagyon tudok róla mondani azonkívûl hogy nagyon tetszik. A rajzolás elsõ osztályú (legalábbis számomra). Most épp a 13-ik résznél tartanak Japánban. Sajna licenszelt vagy prelicenszelt ezért nagy nevû fasub group-ok nem foglalkoznak vele (legalábbis akiket ismerek) viszont az Eclipse-sek (akik most fordítják) jó munkát csinálnak legalábbis úgy tûnik, egyetlen hátrány hogy abszolút nincs semmi elérhetõségük.
A történetrõl még nem tudok nyilatkozni, de elég durva mert egybõl azzal indít hogy a fõszereplõ fiú meghal és már csak egy átmeneti létezési formában él az emberek között, majd egy idõ után szépen el fog tûnni a világból mintha nem is lett volna(a legdurvább az hogy nincs egyedül hanem egy csomó ilyen emeber van) a csaj aki úgy néz ki hogy osztani fogja a gonoszt nagyon aranyos+melon bread-t eszik mint Rin a DearS-ben úgyhogy ha másért nem már ezért érdemes elkezdeni. :D

U.I.:White SeeD mondtad hogy nincs mit nézned, ha még mindig ez a helyzet szerintem ess neki mert elég jónak tûnik bár hangsúlyozom még csak három részt láttam.
Majd beszúrok egy képet a lányról amint melon bread-t eszik mert hihetetlenül aranyos.Itt is van, õ Shana

U.i.2:Amúgy nézi rajtam kívül valaki ezt a sorozatot??

Igen. Én.^^ Már egy ideje híresztelem.(lásd aláírásom.:))
Itt egy remek kis gif a 13. részbõl...
http://iris-games.uw.hu/shanacool.gif

via_mala

GetBackers - Dakkanya (TV; 49 rész; Action, Comedy, Magic, Martial Arts, Adventure, Mystery, Shounen)
Ebben a világban folyton elvesztenek az emberek dolgokat ...
Szerintem: 7/10

Mai-Hime - My-Hime (TV; 26 rész; Comedy, Drama, Fantasy, Romance, Shounen)
A Fuuka Academy egy furcsa iskola, valahogy túl sok körülötte a megmagyarázhatalan jelenség...
Szerintem: 8/10

Kino no tabi - Kino's Travels - the Beautiful World - (TV; 13 rész; Adventure, Drama, Psychological, Shounen)
idõnként a lutrifaktort is hagyom érvényesülni a következõ anime kiválasztásakor, és jelen esetben nyerõ választásról van szó, a legkisebb túlzás nélkül állíthatom, kapásból lõtt telitalálat ez a sorozat...
...
Minden drámakedvelõ animerajongó számára erõsen javallott!
Szerintem: 10/10

School Rumble (OVA; 2 rész; Comedy, Romance)
...igazi szit-kom parádé...
Szerintem: 10/10

Részletesen a #6331-es hozzászólásban olvashattok róluk.

[SIZE="1"]Remélem elég hatásvadász módon reklámoztam be ;)[/SIZE]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Necrid^

Quote from: AlkyraIgen. Én.^^ Már egy ideje híresztelem.(lásd aláírásom.:))
Itt egy remek kis gif a 13. részbõl...
http://iris-games.uw.hu/shanacool.gif
Brutális kis gif.. :eeek:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Quote from: NecridBrutális kis gif.. :eeek:

Kicsinek nem kicsi, mert fene tudja miért, de 3mb...
De az igaz, hogy brutális.

Groven

Quote from: AlkyraDe az igaz, hogy brutális.

Pengedurva.. mondhatnánk..

Groven

Quote from: White SeeDNem nem, az a lány meg a fiú pszichológiája és viselkedése tartozik ebbe a kategóriába:D
Már alig vártam hogy kicsinálják öket:D

Lehet, de nemtom mibõl van ez a részlet. Az 1. benyomásomat írtam le.:)

Alkyra

Quote from: GrovenLehet, de nemtom mibõl van ez a részlet. Az 1. benyomásomat írtam le.:)

Shakugan no Shana ep 13.

Alkyra

Nos, ennek a chapternek vége.
A fele ennek a résznek visszatekintés volt a másik fele meg lezárta a történetet.
Viszont itt van vlm új cucc ami nincs mangában...érdekes...majd meglátjuk.
Mindenestre én nézni fogom!
Bleach:whoah: :whoah: :whoah: !

Manitu

Quote from: death_scytheSajna licenszelt vagy prelicenszelt ezért nagy nevû fasub group-ok nem foglalkoznak vele (legalábbis akiket ismerek) viszont az Eclipse-sek (akik most fordítják) jó munkát csinálnak legalábbis úgy tûnik, egyetlen hátrány hogy abszolút nincs semmi elérhetõségük.
Nos, a licencrõl nem tudok semmit, viszont Eclipse csak az idõzítést, kódolást, meg hasonlókat csinálja, a fordítás a Static-Subs-é. Az õ oldalukon vannak fent a releasek, és a fórumukban is nyugodtan kérdezhetsz, ha felmerül valami. Meg Eclipsenek is van egy irc csatija, #eclipse@irc.rizon.net, szóval el lehet õket érni :)

Quote from: death_scytheU.i.2:Amúgy nézi rajtam kívül valaki ezt a sorozatot??
Naná :D

Quote from: AlkyraIgen. Én.^^ Már egy ideje híresztelem.(lásd aláírásom.:))
Itt egy remek kis gif a 13. részbõl...
http://iris-games.uw.hu/shanacool.gif
Egy kissé spoileres, nemgondolod :D


Alkyra

Quote from: ManituEgy kissé spoileres, nemgondolod :D

Ugyanmár!:)

Ha láttad azt a részt akkor tod h nem spoileres.:)

via_mala

Quote from: DanhibikiSzerintem Nabeshin egy az egyben Spike(CB) paródiája, nem? Plusz amikor bejön az elektromosgitár a háttérben, hát totál CB paródia feelingem van:D
Nabeshin senkinek nem a paródiája, hanem magának a rendezõnek, Shinichi Watanabe-nek az alter ego-ja! Nézd meg a fotóját! Afro-rulez!

Quote from: SaiyaGinNekem 2 hónap alatt lenne meg. :hehe:
A 95 részes Kenshin, nekem kb. annyi is volt.

Quote from: kikuchiyoNekem is megvan, ha kéred, még az ASVA-para elõtt innen szedtem le.
Engem is érdekelne ez a My Neighbors the Yamadas!
Egyúttal megerõsíteném, hogy Pom Poko is nagyon jó, egyedi kis anime. A felirat fordításában kb. a 3/4-énél tartok, ha kész lesz felteszem mondjuk az AnimeAddicts-ra.

Sry, a késõi reagálásokért, szabirõl visszajõve most olvastam csak vissza a fórumot kb. 3 hétre visszamenõleg.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

SaiyaGin

Quote from: via_malaSry, a késõi reagálásokért, szabirõl visszajõve most olvastam csak vissza a fórumot kb. 3 hétre visszamenõleg.

akkor megvolt a mai programod! :muhahah:

SaiyaGin

Quote from: MaronNya végre, lejött a raw :D Fanoknak így is kötelezõ, szerintem jól sikerül :whoah:  Utoljára így Conanre még anno a 345. résznél voltam rátapadva a képernyõre. Aki ismeri a 499-505. fejezeteket, semmi gondja nem lesz vele, magasan az egyik legjobb rész, nálam Conant nézve top 3-as, ha a történetet nézem. Reménykedjünk, hogy vmelyik fansub csapat szeretné különleges ajándékként kihozni nekünk.

egy kis kiegészítés: Shuu is teh PWNZOR! :kiraly: :lazza:

Maron

Quote from: SaiyaGinegy kis kiegészítés: Shuu is teh PWNZOR! :kiraly: :lazza:

Jaa :D De azért Jodie-sensei se volt semmi, azt meg kell hagyni xD

lynx655

Azt hiszem szükségem volt már erre a kis felüdülésre. A sorozat már akkor megragadott, mikor elõször megpillantottam a leírását anno, és nem csalódtam benne. Mindenképpen érdemes megnézni, mély és merengésre indító, emellett humoros. Írom is kifelé...

Morita RULZ! :D

Prof. William

Genshiken...

1 rész után...

Emberek! Ki a napra éljük az életünk mert ha nem vigyázunk mi is olyan retardáltak leszünk mint ebben a szereplõk! :ejnye:

Annyi szépség van a világon! Traktort láttatok már?

Lt. Simoan Blarke

elsõ 4 rész. benyomás: ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚR ISTEN :eek:
hogy lehet egy animét ennyire sablonossá, elcsépeltté és röhejessé tenni... lehet, az idõ megszépítette az emlékeket az elsõ sorozattal kapcsolatban. annyira azért nem rossz, hogy ne nézzem végig, csak én picit többet vártam... :|
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

Quote from: blarkeelsõ 4 rész. benyomás: ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚR ISTEN :eek:
hogy lehet egy animét ennyire sablonossá, elcsépeltté és röhejessé tenni... lehet, az idõ megszépítette az emlékeket az elsõ sorozattal kapcsolatban. annyira azért nem rossz, hogy ne nézzem végig, csak én picit többet vártam... :|
Nyugi lesz egy nagy meglepetés. ne agudj :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NecridNyugi lesz egy nagy meglepetés. ne agudj :D
azért a mindenki másszon hibikire cucc eddig is megvolt. csaj kikel a fiolából, elsõ dolga a gyerek nyakába ugrani (ez nagy meglepetés volt :rolleyes: ). aztán orrvérzésig csókolja (ezis). meg hasonló idióta jelenetek. a doktor rájön a szülés csodájának mibenlétére... meg a "nem készült el a baba, mielõtt a kiscsaj meghalt volna, borotváljuk a fejünket tarra!" akció is kicsit fájdalmas volt. meg valahogy már nem látványos az eksön :\
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

Quote from: blarkeazért a mindenki másszon hibikire cucc eddig is megvolt. csaj kikel a fiolából, elsõ dolga a gyerek nyakába ugrani (ez nagy meglepetés volt :rolleyes: ). aztán orrvérzésig csókolja (ezis). meg hasonló idióta jelenetek. a doktor rájön a szülés csodájának mibenlétére... meg a "nem készült el a baba, mielõtt a kiscsaj meghalt volna, borotváljuk a fejünket tarra!" akció is kicsit fájdalmas volt. meg valahogy már nem látványos az eksön :\
Jó igazad van az elején ténleg unalmas.. de tudtad hogy a capitan [COLOR="White"]Férfi[/COLOR]? (h ezt elolvasod ne gyere nekem azzal hogy : lelõttem a poént :rolleyes: )
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

SaiyaGin

Quote from: MaronJaa :D De azért Jodie-sensei se volt semmi, azt meg kell hagyni xD

Még nem tudtam végig nézni, csak az elsõ 10 és az utolsó 5 percet láttem. :rolleyes:

zolan43

Ebbe a 13 részes sorozatba mindent belezsúfoltak amit csak el lehet képzelni: [COLOR="LemonChiffon"]földönkívüli, androidok, szellem, múmia átka, virtuális valóság, orgyilkos[/COLOR], ennek ellenér nézhetõ lett.
Harada frizurája nem semmi, a kocsiuk meg egy rózsaszínû bugárhátú. LOL

Danhibiki

Quote from: via_malaNabeshin senkinek nem a paródiája, hanem magának a rendezõnek, Shinichi Watanabe-nek az alter ego-ja! Nézd meg a fotóját! Afro-rulez!
:lul: Nem tom, nekem akkor is eszembe jut néha a CB amikor megjelenik, de amúgy tuti neked is igazad van...:tezsvir:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Bandita ^^

Szerintem mindenképpen említést érdemel a "must see" kategóriában az Only Yesterday/Omohide Poro Poro. A Legjobb romantikus dráma amit valaha láttam. Teljesen lebilincselt, és bele tudtam magam élni a történetbe. Persze mi mást is várhatunk egy Ghibli-alkotástól nemde?
Ajánlott :teccik: !!!!!!
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Alkyra

#5487
Isteni volt. Én mint nagy FMA fan, igazi kincs volt számomra.
A történet lezárult s véget ért az Elric testvérek története.(legalábbis azt hiszem)
Húúúú...ismét kedvem támadt megnézni a sorozatot, annyira jó volt az is.
S utána megint a moviet.
:hahaha:

Bár mondjuk volt benne pár eléggé kemény dolog(Wrath s Hohenheim feláldozása. A fatert nem annyira, de a srácot sajnáltam, hogy SZÁNDÉKOSAN oda szegezte magát s odacsalta azt a dögöt, csakhogy Al transmutálhassa.)
Nah szal mindent egybevetve nagyon jó volt a film!!!
S aki mást mer mondani az :morci: :morci: :morci: :nagyere: :nagyere:
Tom h nagyon sokaknak nem tettszik, de ez nem is a hardcore NGE s Hellsing fanoknak készült.

Alig várom, hogy végre ismét belemerüljek ebbe a világba...talán meg kéne venni a ps2es gameket hozzá...

100%\100%

Danhibiki

#5488
Ez arról szólt, hogy elszabadul a gonosság és bekebelez egy ártatlan dolgozót a pokolban és megszületik Janemba. Goku meg éppen egy meccs közepén van, de igyekeznek a galibákat helyrehozni. A lelkek szabadon visszamehetnek a valóságos világban és ott elég nagy galibákat okoznak, például visszatérnek Hitler és seregei is és Goten és Trunks munkája kiírtani õket:D, nagyon tetszett ezeknek a részeknek a megrajzolása (csomó minden jó vastag vonallal kihúzva annyira jó volt:jee: ). [COLOR="White"]Ebben a részben van Vegita és Goku fúziója és Gogétává alakulnak, de sajna ha jól emlékszem max. 1 perc alatt kinyírták Janemba-t...:( [/COLOR]De összegezve nem volt rossz! Nem volt rá jellemzõ az, mint a sorozatra szóval az elnyújtás...;)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

zolan43

Quote from: AlkyraIsteni volt...
Bár mondjuk volt benne pár eléggé kemény dolog...

Az okkultisták azért paráztak, mert Envy és Hohenhaim nélköl nem tudták kinyitni az "ajtót"?