Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ready2

Quote from: Bandita ^^2 részt láttam eddig, nagyon nem "wakatta" a lényeg, de valamiárt nem unalmas. Valahogy nézeti magát... Tecc...:)

nekem nagyon bejott anno :jee:

NLZ

Ahm, értem. :) Akkor azért nem találtam meg egyik szótárban sem. :D De úgy mégis, szó szoros értelmében vett fordítása sincs? :)[COLOR="Yellow"] A 2. részben már magyaráztak valamit, hogy nem akarják, hogy mittoménki texhnolyze-ódjon, vagym mi. :D De most jelenleg el vagyok foglalva azzal, hogy megértsem: ki kivel van, ki ellen és miést. :) Valami új banda alakult, aztán most mutogatják, hogy õk milyen faszák. A mgcsonkolt csávó meg valami gép-szerûség. :)[/COLOR]
[reserved]

katz

A történet gondolom nem kell elmondanom senkinejk, aki még nem hallott róla talál elég leirást...

Ami nem teccet benne: intro outro nagyon ótvar. Túl hosszú a sorozat, az 51 rész egy ilyen kaliberú animébõl túl sok. Nem volt benne akkora történés, h megérje ennyi részt megnézni. Karakterrajzok néha elnagyoltak és eltávolodnak az anatómiától...

Ami teccet benne: érdekes az alaptörténet, csak a megvalósitás nem az igazi, 5 részre elõre mindig ki lehet mindig találni mi következik. Varázslós dolgok nem rosszak, csak az zavaró, h a gyerek tök mindegy ki ellenharcol fõgonosz/kögolem/viziszörny mindig kardot varázsol a kezébõl, még akkor is, ha az elsõ pillanattól lehet tudni, h nem fog vele érni semmit.

7/10, ennek ellenére azt mondom nem érte meg megnézni.

Ha nem lenne happy  end a vége, akkor talán még ajánlanám is vkinek, de így. Tucat sorozat, olyan mint a pokemon, csak nem 5 éveseknek készült, hanem 15 éveseknek...

sirtomi

Quote from: NLZAhm, értem. :) Akkor azért nem találtam meg egyik szótárban sem. :D De úgy mégis, szó szoros értelmében vett fordítása sincs? :)
Majd kiderül mit jelent :)

Én a 13. részt néztem meg hétvégén és még mindig vannak benne sötét foltok, lehet hogy azért mert kihagytam a 6. rész után majdnem két hetet :rolleyes:
Lesz benne több akció és érdekesen alakulnak a dolgok. Nekem tetszik. A héten be is fejezem szerintem.

Member

Quote from: katzA történet gondolom nem kell elmondanom senkinejk, aki még nem hallott róla talál elég leirást...

Ami nem teccet benne: intro outro nagyon ótvar. Túl hosszú a sorozat, az 51 rész egy ilyen kaliberú animébõl túl sok. Nem volt benne akkora történés, h megérje ennyi részt megnézni. Karakterrajzok néha elnagyoltak és eltávolodnak az anatómiától...

Ami teccet benne: érdekes az alaptörténet, csak a megvalósitás nem az igazi, 5 részre elõre mindig ki lehet mindig találni mi következik. Varázslós dolgok nem rosszak, csak az zavaró, h a gyerek tök mindegy ki ellenharcol fõgonosz/kögolem/viziszörny mindig kardot varázsol a kezébõl, még akkor is, ha az elsõ pillanattól lehet tudni, h nem fog vele érni semmit.

7/10, ennek ellenére azt mondom nem érte meg megnézni.

Ha nem lenne happy  end a vége, akkor talán még ajánlanám is vkinek, de így. Tucat sorozat, olyan mint a pokemon, csak nem 5 éveseknek készült, hanem 15 éveseknek...

Látszik, hogy a sorozat embereknek készült és nem Ragadozóknak. Intro Outro nem ótvar, egyéni ízlés kérdése (A 3. idõszaké mondjuk valóban gaggyant). Túl hosszú, igaz. Kb. 15 részt ki tudnék dobálni (ettõl függetlenül szerintem ez a tény sokkal zavaróbb akkora "nagyágyúknál", mint pl. az Inuyasha). A karakterrajzok jók, legalább nem úgy néznek ki, mint minden második anime (Inuyasha, Ah! my Goddes, Elfen Lied, hasonlók), anatómiailag való igaz, hogy gebe a lábuk és ahhoz túl izmos a felsõtest, de ettõl függetlenül tud valaki olyan animét mondani, amiben nem gebe mindenki!?
Szerintem mély részletek szintjén nem lehet kitalálni 5 részre, hogy mi lesz utána. Végül a legfontosabb:
[SIZE="4"]NE HASONLÍTSD ÖSSZE A POKÉMONNAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/SIZE]:mad: :hogyaza: :morci:

Ramiz

Quote from: katzHa nem lenne happy end a vége, akkor talán még ajánlanám is vkinek, de így. Tucat sorozat, olyan mint a pokemon, csak nem 5 éveseknek készült, hanem 15 éveseknek...
:lol: :lul: :muhahah:
Köszönöm katz.. rég nem hallottam ilyen jót. :D Hogy a happy end miatt ne ajánld valakinek... :rolleyes: Az még elmenne, hogy a történetecskék marha sablonosak és elõre ki lehet találni, hogy mikor mi fog történni, de a happy end az már nem tolerálható... :hahaha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Szerintem így volt jó. Engem nem zavart, hogy ilyen hosszú volt. A végén inkább azt sajnáltam, hogy nincs még több. :D (aztán persze megnéztem a filmet, azt nem is akartam annak a folytatását, de ez most mellékes. :D) outro tényleg nem túl jó, de  intróján kívül nem láttam még jó intrót. :D De a zene még az, ami nagyon jó a FMA-ben. Pl 2-13 epizód outroja alatti zene. :) Vagy a Brothers c. szám, az elég sokszor elhangzott, pl az 51. epizódban (14:00 - 16:50).
[reserved]

Member

Quote from: NLZSzerintem így volt jó. Engem nem zavart, hogy ilyen hosszú volt. A végén inkább azt sajnáltam, hogy nincs még több. :D (aztán persze megnéztem a filmet, azt nem is akartam annak a folytatását, de ez most mellékes. :D) outro tényleg nem túl jó, de  intróján kívül nem láttam még jó intrót. :D De a zene még az, ami nagyon jó a FMA-ben. Pl 2-13 epizód outroja alatti zene. :) Vagy a Brothers c. szám, az elég sokszor elhangzott, pl az 51. epizódban (14:00 - 16:50).

Thanx. :tezsvir:
Szerintem a második és negyedik outro képi világa egészen korrekt. (Kicsit sablonos, dehát egy outroban mi más lenne.) A Brothers valóban a legjobb háttérzene, meg az, amelyik Scar hentjei alatt megy.

Ramiz

Quote from: DanhibikiEz arról szólt, hogy elszabadul a gonosság és bekebelez egy ártatlan dolgozót a pokolban és megszületik Janemba. Goku meg éppen egy meccs közepén van, de igyekeznek a galibákat helyrehozni. A lelkek szabadon visszamehetnek a valóságos világban és ott elég nagy galibákat okoznak, például visszatérnek Hitler és seregei is és Goten és Trunks munkája kiírtani õket:D, nagyon tetszett ezeknek a részeknek a megrajzolása (csomó minden jó vastag vonallal kihúzva annyira jó volt:jee: ). [COLOR="White"]Ebben a részben van Vegita és Goku fúziója és Gogétává alakulnak, de sajna ha jól emlékszem max. 1 perc alatt kinyírták Janemba-t...:( [/COLOR]De összegezve nem volt rossz! Nem volt rá jellemzõ az, mint a sorozatra szóval az elnyújtás...;)
Hmm, ezt kedvem támadt megnézni. :D Honnan lehet leszedni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizHmm, ezt kedvem támadt megnézni. :D Honnan lehet leszedni?
same request here! :D:D (eddig reménykedtem, hogy fent van ftpn, de már látom hogy nincs :/)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Moha

Quote from: White SeeDMázli, nálunk meg csak amerika szemét megy:(
jó mozizást:)
Egy vérbeli Otaku egyedül is megnézi. :D Én most speciel Meskével mentem. :)

Nos: jó kis film, hozza a szokásos Ghibli minõséget. Gyönyörû grafika (itt-ott mondjuk látszott a CG) és szép aláfestõ zenék. A történet és a karakterek is nagyon jók, magával ragadó volt az egész. Igazából eléggé Ghibli fan vagyok, szóval semmi rosszat nem tudok róla mondani. :) És még a szinkron is egész jól sikerült. Volt pár dolog, ami talán nem volt pontosan fordítvan, de a hangok jók lettek a szereplõkhöz és úgy tûnik, sikerült olyan gárdát összeállítaniuk, akik tudtak életet vinni a szinkronba.
Ergo: aki csak teheti, nézze meg, nem fog csalódni.
Mellettünk a moziban anyuci nézte a filmet 2 csemetéjével: helyes, helyes, idõben el kell kezdeni nevelni az ifjúságot. :D

Remélem ki fogják adni DVD-n (és nem felejtik le a feliratot), mert ezt mindenképpen megveszem majd. :)

Groven

Quote from: MohaEgy vérbeli Otaku egyedül is megnézi. :D Én most speciel Meskével mentem. :)

Nos: jó kis film, hozza a szokásos Ghibli minõséget. Gyönyörû grafika (itt-ott mondjuk látszott a CG) és szép aláfestõ zenék. A történet és a karakterek is nagyon jók, magával ragadó volt az egész. Igazából eléggé Ghibli fan vagyok, szóval semmi rosszat nem tudok róla mondani. :) És még a szinkron is egész jól sikerült. Volt pár dolog, ami talán nem volt pontosan fordítvan, de a hangok jók lettek a szereplõkhöz és úgy tûnik, sikerült olyan gárdát összeállítaniuk, akik tudtak életet vinni a szinkronba.
Ergo: aki csak teheti, nézze meg, nem fog csalódni.
Mellettünk a moziban anyuci nézte a filmet 2 csemetéjével: helyes, helyes, idõben el kell kezdeni nevelni az ifjúságot. :D

Remélem ki fogják adni DVD-n (és nem felejtik le a feliratot), mert ezt mindenképpen megveszem majd. :)

Hát én nem vagyok fan, így kicsit más a véleményem. Tényleg jó, de... Korábban már leírtam a véleményem. Röviden annyi, h a Chihiro szelemországban nálam szintekkel veri a Vándorló Palotát.

katz

Quote from: MemberLátszik, hogy a sorozat embereknek készült és nem Ragadozóknak.
Thx
Quote from: MemberIntro Outro nem ótvar, egyéni ízlés kérdése
Saját meglátásom szerint nem illet a sorozathoz, különösen a zene ami alatta ment, ami ráadásul nagyon nem teccet nekem.
Quote from: MemberTúl hosszú, igaz. Kb. 15 részt ki tudnék dobálni (ettõl függetlenül szerintem ez a tény sokkal zavaróbb akkora "nagyágyúknál", mint pl. az Inuyasha)
IY=Nagyágyú :hahaha:
Nekem IY=Sailor Moon, ugyanis ugyan arra a sablonra készült.
Minden részben ugyan az történik, csak más az ellenség és a helyszin
Ilyen szempontból a FMA inkább a Pokemon stylra hasonlít (ld bövebben Pokemon leirásom eleje)
Quote from: Ramiz:lol: :lul: :muhahah:
Köszönöm katz.. rég nem hallottam ilyen jót. :D Hogy a happy end miatt ne ajánld valakinek... :rolleyes: Az még elmenne, hogy a történetecskék marha sablonosak és elõre ki lehet találni, hogy mikor mi fog történni, de a happy end az már nem tolerálható... :hahaha:
Ramiz baka. :hahaha:
Ugy gondolom, ha végén kinyiffan vmelyik fõhös, ami számomra logikusabb lehetõség végignézve az animét, akkor értelmes lett volna a befejezése. Igy csak simán nyitva hagyták a végét, h késõbb tudjanak még folytatást csinálni :ejj: Kezdik túlhúzni, ugyan ugy mint a Berserk alkotói. Vannak dolgok amit nem kéne erõltetni, hanem pontot kell tenni a végükre.

Member

Látom, elég régóta nyomatod az ipart :).
Elolvastam a cikked, az egészen jó, s ez alapján még inkább úgy érzem, hogy tévedsz.
Az FMAt valláskritikája (a kereszténységet jópár rész alázza) és a Homunculusok embergyûlölete és az, hogy a saját hülyeségükön buknak el, emeli magasabb szintre a

Pokémonnál. (nem voltam hajlandó egy bekezdésbe írni õket :mad:)

Nem hinném, hogy minden részben ugyanaz történne, akkor te nem értetted meg a történetet (Pl. nem árt elolvasni a Wikipedián tároltakat), vagy csak azokra emléxel, amelyekben csatáztak.
A Happy End (?) engem is zavart (nézd meg a filmet, az is az... Nenenene! Ne nézd meg, mert az tényleg sz@r!), én kinyírattam volna azt az idegesítõ Alfonzot Roy Mustanggal együtt! (Na jó, utóbbi csak esett volna tolószékbe).

Próféta

Quote from: katzAmi nem teccet benne: intro outro nagyon ótvar.
Csatlakozom: elsõ outro és utolsó intro jó, a többi valóban selejt. De cserébe a Score-ban olyan szép szimfonikus zenék vannak, hogy nem igaz! Az orosz nyelvû dalocska, a Brothers pedig felkerült a kedvenclistámra. Amúgy pl. a harmadik rész végén is van, nem kell mindjárt az utsó részben ajánlani...
QuoteAmi teccet benne: érdekes az alaptörténet, csak a megvalósitás nem az igazi, 5 részre elõre mindig ki lehet mindig találni mi következik.
Le a kalappal elõtted! Gondolom krimit se bírsz nézni:) Vagy csak az én antennáim haltak be? Nekem sosem sikerült elõre jeleznem, jó néhány bebámulásom volt. Hogy mi történt [COLOR="White"]Dante[/COLOR]-vel, arra is majdnem csak akkor jöttem rá, amikor [COLOR="White"]Paracelsus Hohenheim[/COLOR] néven nevezi.
QuoteVarázslós dolgok nem rosszak, csak az zavaró, h a gyerek tök mindegy ki ellenharcol fõgonosz/kögolem/viziszörny mindig kardot varázsol a kezébõl, még akkor is, ha az elsõ pillanattól lehet tudni, h nem fog vele érni semmit.
Ja, tök egyértelmû, hogy a srác nagyon hamar elveszti a türelmét, és all-muscle-no-brains módba megy. De, ha a finom apróságokat megfigyeled, a történet második felében ez már inkább kritizálva van, a hõst nem próbálják tökéletes példaképként beállítani elénk, ahogy ezt egy tucatsorozattól elvárhatnád... én sokrétûnek találtam a történetet, persze lehet, hogy csak hallucináció volt.
QuoteHa nem lenne happy  end a vége, akkor talán még ajánlanám is vkinek, de így. Tucat sorozat, olyan mint a pokemon, csak nem 5 éveseknek készült, hanem 15 éveseknek...
:mad: ad1. Csodálkozom, hogy senki nem hördült még fel. [SIZE="4"]Happy end a vége????[/SIZE] Nem látsz a szemedtõl, vagy mi? Szerintem az nagyon nem happy.
:mad: ad2. 15 éveseknek? Lehet, hogy lélekben 15 éves maradtam :) Ezt már Ramiz is megmondta...
:mad: ad3. Biztos tucatsorozat, de akkor mutass még ilyeneket tucatjával, amelyek így fognak tetszeni nekem!
( Ezt az érvet utoljára akkor vetettem be, amikor valaki azt mondta, hogy a Galaxis Útikalauz tucatkomédia, akkor nagy csend volt a válasz. Bár most szerintem is rosszabbak az esélyeim, azért remélem megint beválik! )

A folytatásról alkotott véleményeddel egyetértek. Nem láttam a filmet nem akarom látni, és szerintem teljesen értelmetlen innen folytatni a történetet, ez úgy jó ahogy van. Legalább néhány embernek tetszett:)

Próféta

Quote from: Memberén kinyírattam volna azt az idegesítõ Alfonzot Roy Mustanggal együtt! (Na jó, utóbbi csak esett volna tolószékbe).
Grrrr. Szerintem nem figyeltél oda az utsó 2-3 epizódban!
Nálam Alfonz az utsó részben sikeresen felülemelekedett a kinyírás-vágyon. Figyeld csak meg, mi volt a végkifejletben a döntõ lépés! Jóvá tette a bûnét, vagyis hogy eddig nyafogott. Különben is, mindig megalapozottabban nyafogott, mint ahogy Ed ámokfutott. SPOILER:[COLOR="White"]Ednek kellet pórul járnia, és õ is szívta meg![/COLOR]
Mustang pedig úgyszintén csinált valamit, amit nem szokás, pl. Ed nem volt képes rá: fejlõdött.
Arról pedig, hogy FMA monster-of-the-week stílusú lenne: na neee...

kisvirag

pípl, love end písz!

ízlések és pofonok :)
nemkell mingyárt a másik torkának esni, mert az nem esett hanyatt a kedvenc animétek elõtt...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

#5537
Quote from: ProfetaGrrrr. Szerintem nem figyeltél oda az utsó 2-3 epizódban!
Nálam Alfonz az utsó részben sikeresen felülemelekedett a kinyírás-vágyon. Figyeld csak meg, mi volt a végkifejletben a döntõ lépés! Jóvá tette a bûnét, vagyis hogy eddig nyafogott. Különben is, mindig megalapozottabban nyafogott, mint ahogy Ed ámokfutott. SPOILER:[COLOR="White"]Ednek kellet pórul járnia, és õ is szívta meg![/COLOR]
Mustang pedig úgyszintén csinált valamit, amit nem szokás, pl. Ed nem volt képes rá: fejlõdött.
Arról pedig, hogy FMA monster-of-the-week stílusú lenne: na neee...

Számomra Kesenai Tsumi volt, hogy Al ott égette magát, amikor [COLOR="PaleTurquoise"]Number 66 megosztotta vele a nézeteit[/COLOR]. [COLOR="PaleTurquoise"]Mondjuk Ed akkor is érte halt meg, amikor Envy átdöfte[/COLOR] (Én mondjuk "Emberke"-párti vok, úgyhogy ez az egyik kedvenc jelenletem :). Nem számítottam rá (Hoppá!!! Tényleg nem kiszámítható!)
Mustang kicsit nagyképû gyerek volt, mondjuk korrigálódott a végére, elismerem. De milyen drámai lett volna, ha lenyomorodik? :)

KISVIRÁG:
Pokémonhoz hasonlítani valamit sokkal megalázóbb, mint a lemezét Tamás frissen kaszált mezõ illatát árasztó (copyright by Sickratman) hátsójába dugni!

Ready2

Quote from: kisviragpípl, love end písz!

ízlések és pofonok :)
nemkell mingyárt a másik torkának esni, mert az nem esett hanyatt a kedvenc animétek elõtt...

nem kell love and peace eleg egy szigoru moderator :)

Próféta

Quote from: kisviragpípl, love end písz!
ízlések és pofonok :)
nemkell mingyárt a másik torkának esni, mert az nem esett hanyatt a kedvenc animétek elõtt...
Világos...
Csak más tõle hanyatt esni, meg kijelenteni, hogy olyan mint a Pokémon.
A legfõbb bajom az vele, hogy potenciális nézõket riaszt el tõle.
Kritizálták már mások is ezen a fórumon az FMA-t, és nem csaptunk ekkora lármát. Mert értelmesen kritizálták.

De igazad van, písz, láv, miegymás, nincs harag katz.
Member, veled viszont van harag. SPOILERrõl nem hallottál? Én legalább megpróbltam vigyázni...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: ProfetaVilágos...
Csak más tõle hanyatt esni, meg kijelenteni, hogy olyan mint a Pokémon.
A legfõbb bajom az vele, hogy potenciális nézõket riaszt el tõle.
Kritizálták már mások is ezen a fórumon az FMA-t, és nem csaptunk ekkora lármát. Mert értelmesen kritizálták.
nekem csak annyi a bajom vele, hogy azt az encode-formátumot, ami ftpn van, se mplayerrel, se VLCvel nem tudom lejátszani (és mellette meg Ramiz is azt mondta, hogy rossz :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: ProfetaVilágos...
Csak más tõle hanyatt esni, meg kijelenteni, hogy olyan mint a Pokémon.
A legfõbb bajom az vele, hogy potenciális nézõket riaszt el tõle.
Kritizálták már mások is ezen a fórumon az FMA-t, és nem csaptunk ekkora lármát. Mert értelmesen kritizálták.

De igazad van, písz, láv, miegymás, nincs harag katz.
Member, veled viszont van harag. SPOILERrõl nem hallottál? Én legalább megpróbltam vigyázni...

Me megen mi? Lelõttem egy poént vagy Sickrat?

Próféta

Quote from: MemberMe megen mi? Lelõttem egy poént vagy Sickrat?
Elõbbi. Ki kinek a mijét döfi át..
Jó tudom, bagoly mondja verébnek, én is nagyra nyitottam a számat, de legalább zömmel fehérrel írtam, hogy kedves ártatlan-tudatlan kollegáink szeme ne mindjárt rajta akadjon meg.

blarke: lehet hogy rossz, de Ramiznak ne higgy, csak a szemednek :-) Nálam az Mplayer Starter Fontend mellé települõ mplayer simán viszi, illetve rendes kodekes DirectShow renderelést a wmv3 video filter és CoreAAC audio filter produkált, ha ezzel segítettem valamit. Az elsõ részre néztem meg, késõbb lehet hogy változik.

ON:
nem épp most láttam, de még egy hét után is a hatása alatt vagyok.
Perfect Blue
Nem semmi darab, de többet nem mondok mert szpojler, különben is majd' mindenki látta. Satoshi Kon továbbra is tud, nagyon nagyon tud!

Ramiz

Quote from: ProfetaDe ha a finom apróságokat megfigyeled, a történet második felében ez már inkább kritizálva van, a hõst nem próbálják tökéletes példaképként beállítani elénk, ahogy ezt egy tucatsorozattól elvárhatnád...
Ez azért ANNYIRA nem nagy ötlet... :rolleyes:

Quote from: Profeta:mad: ad2. 15 éveseknek? Lehet, hogy lélekben 15 éves maradtam :) Ezt már Ramiz is megmondta...
Héhé! Én csak azt mondtam, hogy ennek a korosztálynak szánták szerintem! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizHmm, ezt kedvem támadt megnézni. :D Honnan lehet leszedni?
ez miez? mert nekem is de cím sehol :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: GrovenHát én nem vagyok fan, így kicsit más a véleményem. Tényleg jó, de... Korábban már leírtam a véleményem. Röviden annyi, h a Chihiro szelemországban nálam szintekkel veri a Vándorló Palotát.
azt meg a Mononoke Hime :)
de hát Ghibliben is lehet sorrend :D
És a Yamadas is dobogós :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: Feldinez miez? mert nekem is de cím sehol :(
Én se tudok többet, mint te, drága Feldin koma, csak azt, hogy kíváncsi vagyok, amint Vegita elgyepálja "Hitler & the Pals"-ot. :D Meg hogy zsozso nem szereti a DB-t, úgyhogy ftp-n nem lesz.
Torrentet kér a nép!!! :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: MemberLátom, elég régóta nyomatod az ipart :)
Vagy 10-15 éve...
Quote from: MemberElolvastam a cikked, az egészen jó, s ez alapján még inkább úgy érzem, hogy tévedsz.
Az FMAt valláskritikája (a kereszténységet jópár rész alázza)
:3x3:
A kereszténységrõl annyi szó esik, h megemlitik [COLOR="LemonChiffon"]Dante és Hohenheim 400 éves kapcsolatát ami egy korábbi vallásnak, a keresztény naptár szerint értendõ.[/COLOR] Ez a kereszténység alázása lenne? :confused:
Valláskritika: hát nem tom. [COLOR="LemonChiffon"]Egyik ottvan az elején a hamis pap, a másikon meg az, h jó pár közösséget a saját, egyistenhites vallása tart egyben pl.:Ishbal. [/COLOR]Szóval ez inkább amolyan pro és kontra dolog. Az én meglátásom szerint ez az anime nem a vallás kritikája, hanem a hadseregé és egy diktatórikus rendszeré.
Quote from: MemberAz FMAt valláskritikája (a kereszténységet jópár rész alázza) és a Homunculusok embergyûlölete és az, hogy a saját hülyeségükön buknak el, emeli magasabb szintre a Pokémonnál.
FMA vs. Pokegeci
A történetük ugyan teljesen más, de a történet vezetésük hasonló.
Itt is inkább szétoszlanak a részek harcolosra és magánéletesre és nem konstansan van x perc harc + y perc magánélet minden részben, mint az SM-nél.
Quote from: MemberA Happy End (?) engem is zavart (nézd meg a filmet, az is az... Nenenene! Ne nézd meg, mert az tényleg sz@r!), én kinyírattam volna azt az idegesítõ Alfonzot Roy Mustanggal együtt! (Na jó, utóbbi csak esett volna tolószékbe).
Letöltöttem, de a sorozat után már nem volt kedvem megnézni, szal letöröltem.

katz

Quote from: Profeta:mad: ad1. Csodálkozom, hogy senki nem hördült még fel. [SIZE="4"]Happy end a vége????[/SIZE] Nem látsz a szemedtõl, vagy mi? Szerintem az nagyon nem happy.
:mad: ad3. Biztos tucatsorozat, de akkor mutass még ilyeneket tucatjával, amelyek így fognak tetszeni nekem!
( Ezt az érvet utoljára akkor vetettem be, amikor valaki azt mondta, hogy a Galaxis Útikalauz tucatkomédia, akkor nagy csend volt a válasz. Bár most szerintem is rosszabbak az esélyeim, azért remélem megint beválik! )
ad1.: [COLOR="LemonChiffon"]Mindenki életben marad, kivéve a gonoszok,[/COLOR] tehát happy end
ad3: az ,h neked mi teccik én nem tudom. Ez embere válogatja, de ime egy pár a listámról azok közül amiket szintén ***-ra értékeltem:
Ai Yori Aoshi, Battle Athletes Victory, Chobits, Dragon ball, Elfen Lied, El-hazard, Dual, Gasaraki, He is my master, Inu Yasha, Sailor Moon, Saber Marionette, Silent Möbius, The Irresponsible Captain Tylor

Fazék

Quote from: RamizÉn se tudok többet, mint te, drága Feldin koma, csak azt, hogy kíváncsi vagyok, amint Vegita elgyepálja "Hitler & the Pals"-ot. :D Meg hogy zsozso nem szereti a DB-t, úgyhogy ftp-n nem lesz.
Torrentet kér a nép!!! :hopp:
félreérted :) úgy értette, hogy mivel hozzászólás Title-ben írta Danhibiki hogy mirõl írta amit, ezért nem lehetett tudni ahogy idéztétek, hogy mi ilyen érdekes. :) persze nevekbõl ki lehetett találni, de nekem 2 oldalt kellett visszanéznem kereséssel, hogy mirõl írta ezt Danhibiki :)
szóval ha jól emlékszem Dragonball movie 12 :)