Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Feldin

Quote from: Isi101Nagyon jó érdekes történet, nem bírtam abbahagyni a nézését, a betétdalok pedig nagyon szépek.Fõleg az elf lány éneke, és a gyermekmondóka tetszett.
Lehet hogy a sorozattal kellett volna kezdenem, de a mozi önmagában is megállja a helyét.

Nézd meg a sorozatot! Érdekes a rajz, de jó az egész :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: ManuÉrdekes kis sorozat ez. Több okból nagyon megtetszett nekem, s külön kezelném az összes eddig általam megtekintett animetõl. Nem akar sokat mutatni, nem akar egy poénból felépíteni egy egész sorozatot (értsd: nem vámpíros vagy kawaii vagy poénos vagy fighting stb.), nem sikerhajhász. Olyan sci-fi, ami inkább tudományos, mint fantasztikus, tehát Asimov, Clarke rajongóknak erõsen ajánlom. A rajzolás is visszafogott, de nem mondható rá, hogy rossz, sõt ha odafigyel az ember a kellõ helyeken legtöbbször azért nagyon jó kis képek vannak (fõleg az ürben). Egyszerûen ezzel sem akarták elterelni a figyelmet a mondanivalóról, ami ugyan általános elveket fogalmaz meg, de nem szájbarágós stílusban, hanem szerintem igen jó eszközökkel, a nagyon emberire sikeredett, jól eltalált szereplõkön keresztül. Számomra egy kicsit leült a vége, de azért nem volt súlyos. Összességében egy nagyon eredeti, átgondolt alkotás, se több se kevesebb annál, mint aminek szánták és pont ez teszi naggyá, ez a vonzereje.

Asszem már írhatod is nekem. Én meg több üreset küldök :) 1DVD?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: ShiroiKét szóval lehet a legegyszerûbben jellemezni: kawaii :hahaha:, sugoi!!! Bár ez utóbbi egy 21-es monitorral még jellemzõbb...
Bár nem produkál nagy áttörést, nem is ez a célja: hamar megszeretteti magát, és utána már nem lehet elszakadni tõle. Akinek megtetszik az elsõ rész, az úgy is marad - csalódni nem lesz esélye.
A történet kellõen kiszámíthatatlan, szép rajz és hanghatások.
Hibát nem igazán találni benne, legfeljebb kisebb hiányosságokat: egyes (mellék)szereplõk háttere nincs eléggé kidolgozva, és néha sajnos nagyon elüt a grafika a rajztól.
Végig megmarad az alap romantikus/akció/sci-fi - nél (+néhány vicces jelenet), bár volt egy pont, ahol kihagyó szívveréssel azt mondtam, hogy ezt nem gondolhatják komolyan...
Szóval nyugodtan el lehet kezdeni nézni, a kategóriája és az elsõ részek mindent elárulnak.  :lol:

Holnap viszem a vinyóm :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: ShiroiDe nem egy világrengetõ alkotás, félre ne értsetek! Nem toplistás, de nem is fogom elfelejteni, az biztos! Egyszerûen csak nagyon poén...  :rotflol:
Ez sem tûnik rossznak, majd talán megnézem. Jó a csaj neve: Ren (és Stimpy hol marad? :rolleyes: )

Suszi

Quote from: ShiroiNagy ökörség...  :lol:
Ecchi-vígjáték, egy kevés sci-fi-vel. A minõsítésére itt egy megtörtént eset. Egyetlen jelenetet mutattam belõle egy olyan havernak, akit soha nem érdekeltek az animék, hiába mutattam, ajánlgattam bármit. Aztán az õ kívánságára megnéztük az összes meglévõ részt... és amikor késõbb eljött még két haver, akkor megint megnéztük...
De nem egy világrengetõ alkotás, félre ne értsetek! Nem toplistás, de nem is fogom elfelejteni, az biztos! Egyszerûen csak nagyon poén...  :rotflol:

Ha jól emlékszem én is ott voltam. HE-HE  :jee:

Manu

Quote from: FeldinAsszem már írhatod is nekem. Én meg több üreset küldök :) 1DVD?

Igen

Marfy

A filmvetítésen megnéztem az Akirát és nem tudtam mire vélni  :wtf: .
Tetszett csak nem értettem hiába törtem a fejem lehet hogy csak én vagyok gyenge elméjû de esteleg valaki megtudná mondani mi is lett volna a mondanivalója.

.Attila

Quote from: ShiroiNem semmi romantikus dráma, úgyhogy kizárólag mazochistáknak !
Jajj ne, ilyeneket ne írjál, még a végén meg akarom nézni :D

Moha

Quote from: TriviJajj ne, ilyeneket ne írjál, még a végén meg akarom nézni :D
Hehe! :) Mazochizmus rulez! :D Én már régóta beterveztem.
Még nem volt eddig merszem belekezdeni, pedig itt figyel már egy ideje...

Damnatus


Isi101

Igen, nem egy könnyû mûfaj :)
Nekem is gombóc lett a torkomban....
Eddig ez csak a Hoshi no koe -nál fordult elõ velem.
(A grave of the firefliest nem tudtam végignézni klf. családi okok miatt)

Edit : Majd teszek fel róla pár szép képet, pár napja úgyis pang a galéria.

Suszi

Quote from: ShiroiMég... még azt hiszem nem... Valószínûleg csak azért, mert egyelõre próbálom elhesegetni a gondolatokat, nehogy a munkába menet összekenjem a síneket...magammal...
Ha összekened a síneket, akkor hogyan fogom odaadni az animékat, amit letöltöttem?  :eeek:
Tegnap elkezdtem nézni a Zone Of The Enders, Dolores,I-t. Nekem eddig tetszett, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Kinek hogy tetszett? (persze csak, ha látta)

Moha

A Hoshi no koe azért szvsz nem volt olyan szönyû. Persze azért nem rossz dráma, de engem nem vágott annyira haza (talán mert túl rövid volt) - viszont nem semmi teljesítmény, hiszen majdnem egyemberes alkotás.

Manu

Quote from: ShiroiAz animáció viszont megpróbálja a lehetõ legjobban lehúzni ezt az alkotást. Az sajnos nagyon gyenge lett.

Lehet, hogy akkor nem egy Saikanoról beszélünk. Bár elõször engem is meglepett a rajzolás, de aztán kifejezetten megtetszett az egyedisége, ami egyébként az egész sorozatra jellemzõ. Az biztos, hogy nem süpped bele a nagy átlagba. Az animációnak mind a technikai, mind a mûvészi része, képi világa magas színvonalra vall, persze ebbõl kifolyólag (úgy, mint a magas mûvészeteknél) csökken az azt befogadni, értékelni tudók köre (ezzel nem célozgatni akarok!).  Fogalmazzunk inkább úgy, hogy neked  - ilyen vagy olyan oknál fogva  - nem tetszett.
Engem mindenesetre nagyon megfogott az egész alkotás a-tól z-ig.

Néhány kép azért gondolatébresztõnek, kedvcsinálónak (-rontónak)
saikano 1
saikano 2
saikano 3
saikano 4

P.S.: Õszíntém ajánlom mind Mohának mind Trivinek, mert igazán jó dráma, de már egy régóta beszélünk róla és félek túllihegjük, majd túl nagy lesz az elvárás. Másrészrõl úgy vettem észre, Trivivel sokban különbözik az ízlésünk.

Manu

Quote from: NokiA filmvetítésen megnéztem az Akirát és nem tudtam mire vélni  :wtf: .
Tetszett csak nem értettem hiába törtem a fejem lehet hogy csak én vagyok gyenge elméjû de esteleg valaki megtudná mondani mi is lett volna a mondanivalója.


Azért annyira nem bonyolult :). Szerintem nézd meg még egyszer. (három alappillér: ember-hatalom-barátság)

Rounin

Quote from: NokiA filmvetítésen megnéztem az Akirát és nem tudtam mire vélni  :wtf: .
Tetszett csak nem értettem hiába törtem a fejem lehet hogy csak én vagyok gyenge elméjû de esteleg valaki megtudná mondani mi is lett volna a mondanivalója.

Ami az alien filmeknek is . Ne akarj nálad nagyobb erõt uralmad alá hajtani ;)
Na emg az, hogy a túl sok hatalom elemészti az embert :)
Meg ilyesmik. Mindenki annyi magyarázatot találhat ki hozzá, amennyit akar. Törd egy kicsit a fejed, és találd meg a saját értelmezésed. Úgy lesz a legszebb :) (valakinek az egész jelentése annyi, hogy legközelebb nem eszik animenézés közben :D )

Isi101

Armitage III -Dual matrix
Armitage III -Poly matrix

Természetesen, a tõlem megszokott módon, megint fordítva néztem meg, mint ahogyan idõrendben következne....(Az ova t még nem láttam, de valószínû, (magamat ismerve) azzal kelett volna kezdeni...
Egész érdekes filmecske, elõször azt hittem, egy sima ghost in the.. koppintás, mert a szereplõkiosztás hasonló, de nem.
Ugyan a történet kicsit sablonos, de azért a megnézhetõ kategóriába tartozik .
Kíváncsi leszek a sorozatra,hogyan folytatják(vagy mi az elõzménye).

A zenéjérõl túl sokat nem lehet mondani ua is javarészt csak az akciójelenetek alatt van, de akkor illik hozzá.

Marfy

Quote from: RouninAmi az alien filmeknek is . Ne akarj nálad nagyobb erõt uralmad alá hajtani ;)
Na emg az, hogy a túl sok hatalom elemészti az embert :)
Meg ilyesmik. Mindenki annyi magyarázatot találhat ki hozzá, amennyit akar. Törd egy kicsit a fejed, és találd meg a saját értelmezésed. Úgy lesz a legszebb :) (valakinek az egész jelentése annyi, hogy legközelebb nem eszik animenézés közben :D )

Köszi akkor jó úton haladtam :).

Elkezdtem nézni a fenti sorozatot és nagyon :cool: úgy látom ez is be fog kerülni a kedvencek közé.
Spoiler:A 11. részben volt egy dolog amit nem értettem mégpedig az hogy valami moszat megharapdos mindenkit és a film végére nem derül ki hogy mi lesz velük, hogy is van ez? :confused:
Azt hittem Alien lesz mikor készítette a lángszórót.

Rounin

Quote from: NokiKöszi akkor jó úton haladtam :).

Elkezdtem nézni a fenti sorozatot és nagyon :cool: úgy látom ez is be fog kerülni a kedvencek közé.
Spoiler:A 11. részben volt egy dolog amit nem értettem mégpedig az hogy valami moszat megharapdos mindenkit és a film végére nem derül ki hogy mi lesz velük, hogy is van ez? :confused:
Azt hittem Alien lesz mikor készítette a lángszórót.

Spoiler(?)
Mindenki meghal és Ed, mint cowgirl lesz a fõhõs! Yeah :D vagyis fene tudja, de elõzetesnek ezt adják le :)

Mattanja

Quote from: ManuAz animációnak mind a technikai, mind a mûvészi része, képi világa magas színvonalra vall, persze ebbõl kifolyólag (úgy, mint a magas mûvészeteknél) csökken az azt befogadni, értékelni tudók köre (ezzel nem célozgatni akarok!).  Fogalmazzunk inkább úgy, hogy neked  - ilyen vagy olyan oknál fogva  - nem tetszett.

Mielõtt újabb hülyeséget írtam volna, újra belepörgettem egy kicsit, és teljes mértékben igazad van!  :zen:
De azt ne mondd, hogy a fõszereplõsrác külsejével meg vagy elégedve! Amikor elõször megláttam azt gondoltam, hogy nem fogom tudni végignézni, ha ilyen lesz benne mindenki!
Egyébként meg ebben a kérdésben megintcsak az AnimeAcademy-s emberekkel értek egyet. A történet megérdemelt volna szebb animációt is. És egy 2002-es animétõl több is kitelhetett volna. Ettõl függetlenül tényleg túloztam.
Gomennasai, Saikano! :hail:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Quote from: Isi101Armitage III -Dual matrix
Armitage III -Poly matrix

Természetesen, a tõlem megszokott módon, megint fordítva néztem meg, mint ahogyan idõrendben következne....(Az ova t még nem láttam, de valószínû, (magamat ismerve) azzal kelett volna kezdeni...
Tudtommal van 3 film, Armitage III, majd a Dual Matrix, és a Poly Matrix, ilyen sorrendben. Ugye a simát nézted meg elõször?
Az OVA-t nem tudom, hova kell rakni.
Egyébként jómagam csak a simát láttam eddig, még anno a VOX-on. Még mindig meg van videokazettán.

sirtomi

Most néztem meg a Lain elsõ részét. Érdekes volt, felkeltette az érdeklõdésemet. Kicsit kevés párbeszéd volt benne.

Az elsõ dolgom volt, hogy az animenfo-n megnéztem, hogy mikori a sorozat.
Lehet, hogy a W. fivérek a Mátrix forgatókönyvéhez innen merítettek ihletet?! :rolleyes:

Moha

Quote from: sirtomiLehet, hogy a W. fivérek a Mátrix forgatókönyvéhez innen merítettek ihletet?! :rolleyes:
Én ugyan még nem láttam a Lain-t, de nem kizárt. Lopkodtak azok mindenhonnan. Mellesleg nekem személy szerint a Mátrix nem tetszett.


Én most kezdtem bele az FLCL-be. Még csak az elsõ részt láttam, de bátran állíthatom, hogy ettõl nagyobb ökörséggel még nem találkoztam. Nagyon agyatlan!  :muhahah: Hát pihent agyak készítették az biztos! :D:D:D

Damnatus

Hali!

Quote from: sirtomiLehet, hogy a W. fivérek a Mátrix forgatókönyvéhez innen merítettek ihletet?! :rolleyes:

Biztos vagyok benne, hogy innen is kölcsönöztek. De a Lain sokkal bonyolultabb, és nehezebben érthetõ, mint a Matrix. A Matrix Lainhez képest gyerekmese.

Marfy

A Serial Experiments Lain-ról lenne szó?

Damnatus


Karma XXL

Quote from: NokiA Serial Experiments Lain-ról lenne szó?

Jaja.

OnTopic: szerintem régen ömlengtem róla, hogy milyen jó volt.

OffTopic: van egy könyvem, az a címe, hogy A szimulátor. 1964-es asszem, és az is egy virtuális világról szól, amiben élnek a virtuális emberek, akik nem tudják, hogy csak szimulációk... Mátrix itt is?

Mattanja

Nagyon jó kis akció/harcmûvészetek/vígjáték!  :lol:
Már az elsõ rész is tükrözi mindezt. Az animációt mindíg jól eltalálják, a zenéje is  :cool: !
Az akciójelenetek nagyot ütnek, a poénok kellõképpen idióták, és a drámaibb részeknél könnyû velük érezni.
Az ova szerintem középszerû (a sorozat többi részéhez képest), igazából csak arra jó, hogy legalább bemutassuk egy érdeklõdõnek a könnyedebb fajta Naruto-hangulatot. Talán.
Spoiler
Mondjuk a Konoha-t érõ Orochimaru-s támadásnál egyszer arra gondoltam, hogy haljon már meg végre szerencsétlen Sarutobi-sensei, de ez valószínüleg annak köszönhetõ, hogy egyben néztem kb. 20 részt. Ha csak naponta lehetett volna egyet nézni, akkor biztos nincs ilyen gondom. Viszont amikor Tsunade-vel kezdtek el szenvedni, akkor az meg unalmas volt az azt megelõzõ részek izgalma miatt. De ezek valõszínûleg nem a sorozat hibái, legfeljebb az enyémek.
Spoiler vége
A sorozatban mindíg történik valami új, mielõtt bárki unni kezdhetné.
Tényleg megéri nézni, csak gyõzzük kivárni a végét...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

roderick

Nos az ember, azt hiszi, hogy minden szívszorító endinget letudott, a Texhnolyze, Saikano, NGE kombinációval
és akor egy igazán zseniális hangulatú anime egy igazán zseniális véget nyújt.

Mindenki okulására fel is kezdtem tölteni a 26 részt...

mert hisz bárki bármit is mond, a Gungrave zseniális...
kezdetben hangulatos, késöbb kicsit még akár elgondolkodtató és drámai
a vége felé vizsont igaz nem tudja legyözni PS2 játék mivoltát és Hellsing pözörködését, meg azt, hogy a Trigun alkotói csinálták és ezért van egy kis értelmetlen hentelés, értelmetlen dolgokkal
de a végére felülkerekedik rajta, de annyira hogy az hihetetlen

istenem, ha teljesen kihagyták volna a Playstation játék elemeit a világ legjobb animéje lenne... így csak majdnem...

Spoiler
faszért kellet annyira eröltetni a zombis vonalat...
mert legalább maradtak volna annyira "földhözragadtak" mint Bunji esetében... Lee és Bob eröltetett Superior dolga teljesen elrontottál az utolsó elötti pár részt
arghh...
Viszont Bunji végsö harca Zseniális!!! minden akciójelenet mintája kéne, hogy legyen ahogy felrugja Gravet a palfonra :D"
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

DarkstaAaR^.^

nem tudom láttad-e a Volt egyszer egy Amerika c. filmet (1984, r.: Sergio Leone fsz.: Robert de Niro, James Woods), de sztem a Gungrave ennek a feldolgazása, persze kicsit alternatívabban, "hála" a zombis vonalnak
nekem mind2 tetszett (bár lehet, h csak én vettem észre ezt a párhuzamot)
Párhuzam: gyerekkori barátokból maffiózók lesznek, az egyik nagy vezetõ lesz, a másik eltûnik kb. 20 évre, mikor visszatér, megakarják ölni 1mást, de ezt nem tudják megtenni a régi barátjukkal... (meg még 1-2 dolog amire nem emléxem :))


Which character are you test by Naruto - Kun.com