Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Blimpén pár napja néztem meg a movie-t újra és úgy döntöttem nem éri meg archiválni és lecserélni az 1cd-s változatot, lehet hogy inkább azt is elajándékozom valakinek... túl tömör, elkapkodott, a szereplõket szinte még meg se kedvelted, már hullanak, mint õsszel a levél és vége is a filmnek. szép próbálkozás, de nálam nem nyert. film 6/10 sorozat 8.5/10
Én mostanában eléggé érzelgõs vagyok, úgyhogy lehet hogy jobb hogyha nem kedvelem meg a szereplõket, mielõtt meghalnak. :)

roderick

No megnéztem Gankutsuou elsö részét.
Nagyon igéretesnek tünik. A történet egy Monte Christo feldolgozás... elég erösen van feldolgozva, sci-fi és XIX. század keveréke maga a világ, történet majd kiderül.
Rajzra meg nagyon szép, csak egy elég fura eljárást alkalmaznak elég sokszor, ami abból áll hogy pl. ruháknak nincsenek árnyékaik és amikor elmozdulnak akkor a textúrájuk marad a helyén. Ezt leginkább tré rajzfilmekben láttam eddig, mert egyszerü megoldás, itt legalább maguk a textúrák szépek. Külön plusz pont a szép hajak meg az igényes CGI, remélem azért a sok eljárás között nagyobb öszhangot tudnak teremteni majd.
Intro és ending pedig egyszerüen tökéletes.
Ha a története is jó lesz és akkor tömör gyönyör...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Feldin

Quote from: BruceHúhh... hát most néztem végig a Mononke Hime címû alkotást. Nagyon tetszett, de közben rájöttem, hogy mennyire tudom néha úúútálni az embereket... Nem is tudom mit írjak, mert... mert nem tudom. Ezt mindenkinek látni kell(ene). Többet érne bármilyen természetvédõ-aktivista megmozdulásnál, és távolról sem nevezhetõ unalmasnak. Egyszóval nagyon jó (vagy ezt már mondtam?)
Ja, a kedvenceink (azért a többesszám, mert nem egyedül néztem ám!) a kodamák voltak  :jee:

Jol szolsz. Az ember a legutalatosabb virus...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Mikor elkezdtem nézni kicsit uncsinak tûnt de azé a végére bepörög, nézette magát így egy délután alatt végignéztem.
Nagyon jó kis fantasy történet, igaz még más fantasy anime-t még nem láttam de ez nagyon teccett, és nem utolsó hogy a vége hepi endre végzõdik  :) .
Aki esetelg még nem látta volna és a mûfaj kedvelõi annak tudom ajánlani.
Már alig várom hogy a Tv sorozatot is elkezdjem.

Damnatus

Hali!

Én csak a tv-sorozatot láttam RoLW-ból, németül, és nekem is tetszett.

Rounin

Quote from: NokiMikor elkezdtem nézni kicsit uncsinak tûnt de azé a végére bepörög, nézette magát így egy délután alatt végignéztem.
Nagyon jó kis fantasy történet, igaz még más fantasy anime-t még nem láttam de ez nagyon teccett, és nem utolsó hogy a vége hepi endre végzõdik  :) .
Aki esetelg még nem látta volna és a mûfaj kedvelõi annak tudom ajánlani.
Már alig várom hogy a Tv sorozatot is elkezdjem.

Hááát... azért nem egészen hepi end :D Különösen a zene... azt hittem elbõgöm magam rajta ;)

Meske

Mint már Moha is írta, végre megnéztük a Chobitsot (a végén meg is tapsoltuk magunkat, hogy milyen ügyesek vagyunk! :p).
Ehhez kapcsolatban lenne egy kérdésem, ami lehet, hogy spoiler:

Az 1. részben, amikor Hideki megtalálja Chit és elviszi, akkor Chibõl kiesik egy diszk, de az ez után sehol a történetben  nem kerül ismét elõ. De akkor miért mutatták, hogy kiesett, amikor ennek semmi jelentõsége sincs? Vagy ezt csak akkor tudnám meg, ha elolvasnám a mangáját is? Abban benne van?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Cobra

Annyira talán nem spoiler, mivel az elsõ részben történik. A lemez gondolom Chi memóriáját tartalmazta. Valószínûleg elvitték a szemetesek, azért nem is kerülhetett elõ késõbb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: MeskeMint már Moha is írta, végre megnéztük a Chobitsot (a végén meg is tapsoltuk magunkat, hogy milyen ügyesek vagyunk! :p).
Ehhez kapcsolatban lenne egy kérdésem, ami lehet, hogy spoiler:

Az 1. részben, amikor Hideki megtalálja Chit és elviszi, akkor Chibõl kiesik egy diszk, de az ez után sehol a történetben  nem kerül ismét elõ. De akkor miért mutatták, hogy kiesett, amikor ennek semmi jelentõsége sincs? Vagy ezt csak akkor tudnám meg, ha elolvasnám a mangáját is? Abban benne van?
Szerintem az operációs rendszer volt rajta. Hideki otthagyta, ezért kellett neki megtanítania mindent.

Meske

Quote from: TriviSzerintem az operációs rendszer volt rajta. Hideki otthagyta, ezért kellett neki megtanítania mindent.
Köszi! :merci:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

sirtomi

Milyen stílusu ez a Chobits?

Én még nem láttam, és lehet hogy megnézném. :)

Mattanja

Quote from: sirtomiMilyen stílusu ez a Chobits?

Én még nem láttam, és lehet hogy megnézném. :)
Comedy, Drama, Science-Fiction.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moha

Quote from: ShiroiComedy, Drama, Science-Fiction.
Plusz azért van benne egy romantikus szál is. Sõt, inkább az jellemzõ, mint a sci-fi.

sirtomi

Quote from: MohaPlusz azért van benne egy romantikus szál is. Sõt, inkább az jellemzõ, mint a sci-fi.
Thx, mindkettõtöknek.

Kezd érdekelni, asszem meg is nézem. :)

Moha

Quote from: sirtomiKezd érdekelni, asszem meg is nézem. :)
Érdemes, mert tényleg jó. Csak ne úgy darabokban nézd, ahogy én tettem.  :rolleyes:

Mattanja

Egyelõre ok, úgy látom lessz benne comedy, action, martial arts, fantasy. Csak ne legyen túl tápos Ichigo...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kilteh

Quote from: MohaÉrdemes, mert tényleg jó. Csak ne úgy darabokban nézd, ahogy én tettem.  :rolleyes:
Yup, a lényeg a kitartás. Az eleje nekem olyan gyenguskának tûnt - nem rossznak, de nem is hû-de-nagy-számnak - , de aztán... Aranyos, megható, pojénos... Na szóval imádom :D
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Gábor83

Kissé Final Fantasy hangulattal megáldott anime, ajánlom mindenkinek!

Isi101

Nagyon jó érdekes történet, nem bírtam abbahagyni a nézését, a betétdalok pedig nagyon szépek.Fõleg az elf lány éneke, és a gyermekmondóka tetszett.
Lehet hogy a sorozattal kellett volna kezdenem, de a mozi önmagában is megállja a helyét.

Manu

Quote from: Gábor83Kissé Final Fantasy hangulattal megáldott anime,

...és erõsen koppint Miyazakiról, ami engem szerfölött felidegesített, de egyébként ha ezen túteszi magát az ember tényleg kellemes élmény.

Fazék

Quote from: Manu...és erõsen koppint Miyazakiról, ami engem szerfölött felidegesített, de egyébként ha ezen túteszi magát az ember tényleg kellemes élmény.
ööö ez nem igazán tûnt föl, szted miket lopott tõle?

Manu

#651
Érdekes kis sorozat ez. Több okból nagyon megtetszett nekem, s külön kezelném az összes eddig általam megtekintett animetõl. Nem akar sokat mutatni, nem akar egy poénból felépíteni egy egész sorozatot (értsd: nem vámpíros vagy kawaii vagy poénos vagy fighting stb.), nem sikerhajhász. Olyan sci-fi, ami inkább tudományos, mint fantasztikus, tehát Asimov, Clarke rajongóknak erõsen ajánlom. A rajzolás is visszafogott, de nem mondható rá, hogy rossz, sõt ha odafigyel az ember a kellõ helyeken legtöbbször azért nagyon jó kis képek vannak (fõleg az ürben). Egyszerûen ezzel sem akarták elterelni a figyelmet a mondanivalóról, ami ugyan általános elveket fogalmaz meg, de nem szájbarágós stílusban, hanem szerintem igen jó eszközökkel, a nagyon emberire sikeredett, jól eltalált szereplõkön keresztül. Számomra egy kicsit leült a vége, de azért nem volt súlyos. Összességében egy nagyon eredeti, átgondolt alkotás, se több se kevesebb annál, mint aminek szánták és pont ez teszi naggyá, ez a vonzereje.

Manu

Quote from: Blimpööö ez nem igazán tûnt föl, szted miket lopott tõle?


Így hirtelen az egész alaphelyzet, a repülö szigetek, meg repülõgépek teljesen Nausicaa. Aztán meg egy csomó apró részlet, amik most nem jönnek elõ, mert már rég láttam, de akkor tudom, hogy bosszantott.

Fazék

Quote from: ManuÍgy hirtelen az egész alaphelyzet, a repülö szigetek, meg repülõgépek teljesen Nausicaa. Aztán meg egy csomó apró részlet, amik most nem jönnek elõ, mert már rég láttam, de akkor tudom, hogy bosszantott.
a Nausicaa meg teljesen Gulliver... na jó ez talán már kevésbé stimmel :)
mondjuk az is közrejátszhat, hogy a Last Exile-t elõbb láttam, mint a Nausicaa-t és volt köztük legalább 1 év, vagyis semmi hasonlóság nem tûnt föl nekem, de még így utólag se nagyon...

Manu

Quote from: Blimpa Nausicaa meg teljesen Gulliver... na jó ez talán már kevésbé stimmel :)
mondjuk az is közrejátszhat, hogy a Last Exile-t elõbb láttam, mint a Nausicaa-t és volt köztük legalább 1 év, vagyis semmi hasonlóság nem tûnt föl nekem, de még így utólag se nagyon...

Na és a Laputa? Valahogy annak a világa is döbbenetesen hasonlít a Last Exiléra. Ez a felhõk között repkedek dolog egyértelmûen Miyazaki számomra.
Meg a Porco Rosso a gépeivel...

Fazék

Quote from: ManuNa és a Laputa? Valahogy annak a világa is döbbenetesen hasonlít a Last Exiléra. Ez a felhõk között repkedek dolog egyértelmûen Miyazaki számomra.
Meg a Porco Rosso a gépeivel...
akkor a Laputa-val kapcsolatosan is megemlíteném a Gulliver-t...
amúgy én is imádom Miyazaki mûveit, de ez "lopás-elmélet" sztem egy picit erõltetett - no offense! - tényleg össze lehet szedni, hogy esetlegesen honnan szerezhetett ötleteket, mikre hasonlít, de most se érzem úgy hogy emiatt bármit is csökkenne a sorozat értéke. ja és ugyebár a Ben Hur-ból is lopott, vagy a SW Ep1-bõl?...  - sorry :D

Manu

Quote from: Blimpakkor a Laputa-val kapcsolatosan is megemlíteném a Gulliver-t...
amúgy én is imádom Miyazaki mûveit, de ez "lopás-elmélet" sztem egy picit erõltetett - no offense! - tényleg össze lehet szedni, hogy esetlegesen honnan szerezhetett ötleteket, mikre hasonlít, de most se érzem úgy hogy emiatt bármit is csökkenne a sorozat értéke. ja és ugyebár a Ben Hur-ból is lopott, vagy a SW Ep1-bõl?...  - sorry :D

Sorry, de ez nem cáfolat, és nem szedtem össze semmit ---> (Alap)ötletet szerezni, alapban hasonlítani egy másik mû fõ jellemzõjére (még egyszer a tisztaság kedvéért: Miyazaki több mûvének sajátos, eredeti világa tagadhatatlanul hasonlít a LE világára) szerintem egyértelmû lopás, de legalább plagizálás, ami szintén nem dicséretes. Ha a Gullivert hoztad fel, akkor ez legalább olyan, mintha azt mondanád Miyazaki említett filmje óriásokkal meg törpékkel benépesített világban játszódnának. Ja, és a harmadik v negyedik ep. tényleg kegyetlen lopása a SW Ep.1-nek, már el is felejtettem... - thanx:D (De errõl ennyit, mert mindjárt meg leszünk fehyítve - jogosan. Úgysem gyõzzük meg egymást. :tezsvir: )

Moha


Damnatus


Fazék

Quote from: ManuÚgysem gyõzzük meg egymást. :tezsvir: )
és tényleg nem, de ez így van rendben. fura is lenne, ha mindenki egyazon véleményen lenne :) szóval  :tezsvir:
amúgy a Laputa tényleg kapcsolatban van a Gulliver-rel, ezen a címen ellenõrizheted. de ez most a témánktól mellékes megjegyzés, csak a filmmel kapcsolatos háttérinformációként említem. még pár infó Laputa-ról itt.