Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: Ramiz1000x letárgyalt téma. :D Egyébként a mangában szerintem egyedül a gyerekkori rész túl hosszú, viszont amúgy nagyon jó, egyedi, hangulatos, ami az animében nem igazán sikerült.
Telyesen egyetértés.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

NRG

Lehet megnézem a DearS-t remélem az visszahoz valahogy.. az csak nem lesz ilyen...

Azután pedig a Jin Roh-t :lazza:  ha már említetted, kíváncsi vagyok mennyit bírok  :ad:

Kairakuda

Most fejeztem be a Jin-Roh The Wolf Brigade címü akció-drámát, durva a hangulata, párszor végigkúszott a hideg a hátamon, fõleg amikor Fusét rémálmok gyötrik... Azért egy happyend belefért volna...



NLZ

Most nézem a Boogiepop Phantom-ot. Elég megrázó egy anime. Most így a 4. rész után egy kis pihenõre van szükségem. :)  Egyébként tud valaki segíteni a Feliratokat keresek c. topicban feltett kérdéseimet illetõleg?
[reserved]

Lythis

Quote from: NRGLehet megnézem a DearS-t remélem az visszahoz valahogy.. az csak nem lesz ilyen...

Azután pedig a Jin Roh-t :lazza:  ha már említetted, kíváncsi vagyok mennyit bírok  :ad:
DearS nekem nagyon bejött, szal én csak ajánlani tudom mindenkinek.  :jee:  :jee: Az egyetlen bajom az volt benne, hogy valahogy a vége olyan lecsapottnak - vagy nemistom minek nevezzem - volt. Szóval nekem teljesen úgy tûnt, mintha ez nem lenne befejezve.

 Most estem neki a Fullmetal Alchemistnek nemrég, és eddig nagyon tetszik, habár elõbb talán be kéne fejeznem a Berserk-et, ha már múltkor elkezdtem.

 Ja, meg nosztalgiaképp nekiláttam tegnap végigdarálni a Hellsinget, és újfent nyugtáztam, hogy röviiiiid :bruhuhu:

Rune

A Fullmetal Alchemist az egyik nagy kedvencem úgyhogy azt nézd meg feltétlenül....a Berserk meg ugyebár a mangával együtt javallott fogyasztani :)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Fazék

Eden's Bowy-nál elfejeltettem megemlíteni, hogy viszont a zenéje valami átkozottul jó! Végignézés után tutira körülnézek, hogy hol szerezhetõ be :D

Ramiz

Quote from: KairakudaMost fejeztem be a Jin-Roh The Wolf Brigade címü akció-drámát, durva a hangulata, párszor végigkúszott a hideg a hátamon, fõleg amikor Fusét rémálmok gyötrik... Azért egy happyend belefért volna...
Akkor nem is lett volna Jin roh... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: LythisDearS nekem nagyon bejött, szal én csak ajánlani tudom mindenkinek.  :jee:  :jee: Az egyetlen bajom az volt benne, hogy valahogy a vége olyan lecsapottnak - vagy nemistom minek nevezzem - volt. Szóval nekem teljesen úgy tûnt, mintha ez nem lenne befejezve.

Ez így van, a mangának, ami alapján készítették, nem ez a vége, hanem tovább tart.  ;) (Nem tudom, hogy egyáltalán befejezték-e már, de azt hiszem, még nem. ;))

Raggie

Quote from: KairakudaMost fejeztem be a Jin-Roh The Wolf Brigade címü akció-drámát, durva a hangulata, párszor végigkúszott a hideg a hátamon, fõleg amikor Fusét rémálmok gyötrik... Azért egy happyend belefért volna...
Hát igen, ez is olyan európai cuccosok újraértelmezése. Csak itt sikerült belevinni egyéniséget, és nagyon ütõs hangulatot valamint történetet. Én a csávót sajnáltam benne a legjobban, vele mindenki kics*szett!
Amúgy nagyon jóó!!(már volt vetítésen is! :jee: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonÉn a csávót sajnáltam benne a legjobban, vele mindenki kics*szett!
Végül is ez a sorsa, amit vállalt. És profi lett belõle. Igaz, milyen áron...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Ennek marhára nem volt semmi értelme...  :rolleyes:

.Attila

Quote from: SaiyaGinEnnek marhára nem volt semmi értelme...  :rolleyes:
Miért kell, hogy értelme legyen?

Ramiz

Quote from: BonciMiért kell, hogy értelme legyen?
Nem mondta, hogy kell.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Gits SAC
--------

Elsõ két rész letudva. Kicsit más, mint a filmek (itt most nem a rajzra, hanem a hangulatra gondolok).
Elsõ rész alapján azt hittem ez is cask egy közép-light alkotás, de a második rész már kezd felzárkózni az igényeimhez :D Még ha sejthetõ is volt a vége :| Eddig jó^^

Project_2501

Quote from: RouninGits SAC
--------

Elsõ két rész letudva. Kicsit más, mint a filmek (itt most nem a rajzra, hanem a hangulatra gondolok).
Elsõ rész alapján azt hittem ez is cask egy közép-light alkotás, de a második rész már kezd felzárkózni az igényeimhez :D Még ha sejthetõ is volt a vége :| Eddig jó^^
Én is csak ajánlani tudom, hogy folytasd a sorozatot, mert igaz, hogy lesznek benne lazábban összefüggõ részek, de azért az egész sorozatnak van egy fõ motívuma ami körül egyre bonyolultabb lesz a történet  :jee:
Fõleg onnantól kezdve, hogy "feltûnik" a Laughing Man  :haha:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Rounin

Quote from: Project_2501Én is csak ajánlani tudom, hogy folytasd a sorozatot, mert igaz, hogy lesznek benne lazábban összefüggõ részek, de azért az egész sorozatnak van egy fõ motívuma ami körül egyre bonyolultabb lesz a történet  :jee:
Fõleg onnantól kezdve, hogy "feltûnik" a Laughing Man  :haha:

:bsd: Nem kell ajánlani ;) Bele sem kezdtem volna, ha nem akarom végignézni :D
Az elsõ rész azért volt túl lightos nekem, mert a két filmhez mérten nem volt elég gits :D Már ha érthetõ, mit akarok ezzel kifejezni.^^"

roderick

Quote from: RouninGits SAC
--------

Elsõ két rész letudva. Kicsit más, mint a filmek (itt most nem a rajzra, hanem a hangulatra gondolok).
Elsõ rész alapján azt hittem ez is cask egy közép-light alkotás, de a második rész már kezd felzárkózni az igényeimhez :D Még ha sejthetõ is volt a vége :| Eddig jó^^

Elég más, mert ezt is más írta, mint az eredeti mangát vagy a filmeket. Amúgy elég elborult fazon lehet, nemhiába nem fordítják igazán, mert azért mire emgérti az ember miröl van szó az bele tellik egy kis idöben, nagyon részletes és precíz világot alkotott meg. Nem annyira "könnyen befogadható" mint az eredeti, de sokkal cyberpunkabb mint az Innocence...
Ergo Proxy-t is ö írta ezért várom mrá nagyon, meg a Samurai Champloo írásában is benne volt.
Amúgy GitS Sac-ban sok olyan dolog benne van amit a filmböl kihagytak, de a mangában benne volt.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

SaiyaGin

Quote from: BonciMiért kell, hogy értelme legyen?

Azt vártam, hogy történik valami elõrelépés a 2 illetõ kapcsolatában, ehelyett csak azokat a poénokat kaptam, amikbõl már a sorozatban is elegem volt. (1.Matagu      2.mindenki akkor néz a hármasra, amikor Miina és Karen ráesnek Maikura. Elõször mindkettõt humorosnak találtam, másodszorra azt reméltem, hogy többször már ne legyen, harmadszorra, vagy utána már csak idegesített.) Továbbá azt is értelmetlennek tartom, hogy a 3¤2 személy lazán beleegyezett Ichigo javaslatába.
Az elõzõ postom lényege az akart lenni, hogy végül nem történt semmilyen fejlõdés, olyan húdeviccesnek meg nem találtam, így tehát -kis túlzással élve-felesleges volt megnéznem. :rolleyes:

racka64

Tegnap fejeztem be és igazán még most se tudom hova tenni.Tetszett,vicces volt...nem arról van szó ,csak...a szereplõk jellemét meg reakcióit mintha eltúlozták volna, szinte teljesen más emberek köszöntek vissza, mint az eredeti sorozatban. Sergeant Sagara még katonásabb,Chidori még brutálisabb,a kapitány   "elveszettebb"...etc. A poénok jók voltak, de szerintem ugyanilyen eredményt lehetett volna elérni, ha meghagyják a szereplõk jellemét olyannak, amilyennek már megszeret/tük/tem. :p


Chidori: "That lady was just standing by the window. Isn't that scary?!"
Sousuke: "It's just an older woman...I could understand if she was carrying a gun or bomb or something..."
Chidori: "That's not the problem! You're not normal!!"   :D

Rune

Végignéztem a Goldenboy-t. Tetszett, egyrészt azért mert szétröhögtem magam rajta, másrészt pedig volt elhintve benne egy kevés mondanivaló is...nem az a mélyenszántó fajta, nem is akar az lenni, de korrekt kis anime volt :)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

sirtomi

Most kezdtem el a Grenadier-t. 4 rész néztem meg, eddig nagyon tetszik. Kicsit más mint amire számítottam, pozitív értelemben.
Azt hittem egy ecchi komédia lesz egy kis akcióval, de nem. Akció vígjáték egy kevés ecchivel és jó kis történettel, látványos akciókkal.
Remélem ilyen marad a végéig. Ajánlom mindenkinek és várom hasonló animek ajánlását :D

Ramiz

Quote from: roderickErgo Proxy-t is ö írta ezért várom mrá nagyon, meg a Samurai Champloo írásában is benne volt.
Errõl mit lehet tudni? Szólsz majd, ha kijött?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: SaiyaGinTovábbá azt is értelmetlennek tartom, hogy a 3¤2 személy lazán beleegyezett Ichigo javaslatába.
Ebben mi a az értelmetlen?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

roderick

Quote from: RamizErrõl mit lehet tudni? Szólsz majd, ha kijött?
Még nem igazán találtam róla semmit, csak a hivatalos honlap van... szerintem észre fogjátok venni rajtam ha megjelenik.. ha jó akkor azért ha nem akkor azért:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

SaiyaGin

Quote from: DarkstarEbben mi a az értelmetlen?

Az, hogy valaki másnak az ötlete alapján.
Szerintem. ;)
Mivel nekem úgy tûnik, ez a vita nem nagyon vezet sehova, részemrõl lezárom. ;)

NLZ

Megnéztem a Boogiepop Phantom -ot, s le vagyok nyûgözve! NGE után a második legjobb anime, amit láttam. :) Ezután a Lain -t fogom megnézni, kíváncsi vagyok az melyik helyre fog menni a ranglistán. :)

Azt meg tudnátok mondani, hogy a Cowboy Bebop -ból a sorozat volt elõbb, vagy a film?
[reserved]

Manu

Quote from: roderickMég nem igazán találtam róla semmit, csak a hivatalos honlap van... szerintem észre fogjátok venni rajtam ha megjelenik.. ha jó akkor azért ha nem akkor azért:)


Az a 15 mp-s trailer, ami fenn van a honlapon, engem is nagyon megfogott! :) Kultgyanús :)

Ramiz

#3868
Quote from: ManuAz a 15 mp-s trailer, ami fenn van a honlapon, engem is nagyon megfogott! :) Kultgyanús :)
Azért ne lelkesedj be túlságosan látatlanba, volt már ilyenbõl pofára esés... :)

 edit: (Megnéztem azt a nyúlfarknyi trailert.) ==> De most csak nem lesz! Ez tényleg marha jó lesz! Mégiscsak nagy nevek, és hangulatilag is erõsnek tûnik... (enyhe Texhnolyze-feeling is meglegyintett...) basszus... MIKOR JÖN?!?!?! Nem találtam semmit!
Ui. : remélem a sztorit elõre megírták, mielõtt ilyen trailert kiadtak, és nem fullad ki menet közben az anime, mint annyi más esetben történt már.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nimlot

Ájjj! Most néztem végig a Ragnarok-ot... nagyon ütõs! nekem lagyn tetszik fõleg mert rpg rajongó vagyok és assem bírtam ki hogy pár epizód közt leüljek én magam is kicsit dungeon siege 2-zni. én minden szerepjáték kedvelõnek ajánlom! + ha valaki tudja honnan lehetne letölteni ragnarok animébõl zenéket az szóljon PLZ
"Being too kind is also... cruel!"