Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: RageSajnos ezek mindegyike "fake-HDTV". :\
De sebaj, a Blu-ray / HD-DVD elterjedesevel majd jonnek a valodi HDTV felbontasu (pl. 720p, 1080p, 1080i) animek. :kiraly:

Edit: OMG. Beleneztem az ominozus Ergo Proxy raw-ba... Ez valami iszonyat, 1280x720, TUELES a kep, 5.1 AC3... o_O [Mondjuk a WOWOW fizetos csatorna, ugyhogy ez valamilyen szinten talan elvarhato.]
Viszont rossz hir: ne varjon senki ep2-t marcius 4-eig, ugyanis ez az elso resz is februar 25-en kerul vetitesre, ez ugyanis "premier vetites" volt.

Ez eléggé :lame:  kérdés lesz, de mi ez az Ergo Proxy?
Tuti vlm erõs filozófia dráma vagy akció, de ha ennyi embert érdekel, akkor már én se maradjak ki belõle.^^

kikuchiyo

A HDTV csak Európában (és fõleg nálunk) ennyire ismeretlen, Amerikában és fõleg Japánban már régóta napirenden van, és mostanában már kezd egyre inkább elterjedni. És ami 1280x720 felbontású, az nem fake HDTV, hanem valódi. :)

A konkrét Ergo Proxy részre visszatérve: ez tényleg egy ilyen "senkouhousou", azaz elõzetes változat, még változhat többek között a zene meg a végkifejlet (ha jól értettem, amit a néni magyarázott).
Valóban voltak benne kiforratlanságok, pl. a Windows-hangok mint sound effectek...

[COLOR="LemonChiffon"][SIZE="1"]Ugye ez nem egy vacak EL-klón lesz?:3x3: [/SIZE][/COLOR]
Failure is the default option

Lt. Simoan Blarke

Quote from: SaiyaGin:lazza:[COLOR="White"]Nabe-hame-ha![/COLOR]:lazza:
:lazza: No comment.:lazza:
pedig az asszem pont egy komoly részként indult :D

Quote from: kikuchiyo[COLOR="LemonChiffon"]Ugye ez nem egy vacak EL-klón lesz? :3x3:[/COLOR]
ilyenbe senki nem vágná bele a fejszéjét imo :)
egyébként ez a HDTV egész mókásnak tûnik. 1280*720? hm-mm. (és szélesvásznú is :D) csak gondolom g**inagy... dehát vmit vmiért :) :/
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Manitu

Quote from: kikuchiyoZOMG Van Ergo Proxy 1 raw torrenten!!!!!!11egy
Jesszus, 120 fps, 1280x720 :eek: Birja ezt az én monitorom :confused: :D Na, meglessük :)


kikuchiyo

Nem a monitor a kérdés, hanem az, hogy van-e annyi szufla a gépedben, hogy akadásnélkül lejátssza...

BTW. örömhír azoknak, akik szívesen néznék az általam annyira ajánlott Zipang c. sorozatot, de nem tudták, mert nem volt honnan tölteni:
a scarywateren van pack torrent az elsõ 13 részbõl.
Itt a vissza nem térõ alkarom.
Failure is the default option

Rage

Quote from: kikuchiyoNem a monitor a kérdés, hanem az, hogy van-e annyi szufla a gépedben, hogy akadásnélkül lejátssza...
Jelentem, a masinamon (3000+ Barton, 768 MB RAM, 6800U) tokeletesen siman futott a Silent Hill film 1080p HDTV felbontasu (1920 × 816 pixel!) trailere [2 perc 200 mega, szal el lehet kepzelni]. Figyelem: ez csak mplayer hasznalata eseten igaz, Media Player Classic kevesebb, mint 1 fpst (!!!) produkalt!
Tehat nagyon tudom ajanlani a fent emlitett lejatszo hasznalatat. :kiraly:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Rage[2 perc 200 mega, szal el lehet kepzelni].
anyáááám :eek: na abból nem fér túl sok az egyszeri ember gépére:D
Quote from: RageFigyelem: ez csak mplayer hasznalata eseten igaz, Media Player Classic kevesebb, mint 1 fpst (!!!) produkalt!
Tehat nagyon tudom ajanlani a fent emlitett lejatszo hasznalatat. :kiraly:
ez bizony elõfordul, csatlakozok az elõttem szólóhoz.:)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

2 perc 200 mega?! Nekem van 25 perces School Rumble részem, brazil felirattal és csak 42 mega. Az a poén, hogy sehol egy pixel.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Member2 perc 200 mega?! Nekem van 25 perces School Rumble részem, brazil felirattal és csak 42 mega. Az a poén, hogy sehol egy pixel.
hát, ha 1/8 képernyõre kicsinyíted...
mondjuk nekem a 17"-es klasszikus monitoron a 640*480-as filmek se tûnnek pixelesnek. a 17"-es TFT-n viszont már igen (mondjuk a TFT nagyobb 17"-esben, de ENNYIVEL?!)

on: Mai-Otome 13-15. le vagyok maradva, az tuti. de érdekes, és egyre jobban értem a spoilereket a kapcsolódó topikból :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Nemigen... Megadtam volna azt oldal címét (//www.tntanime.com.br), de a fiúkat letiltották :(. Elég durván tömörítették, egyedül a Media Player Classic viszi, mást nem találtam.

Manitu

Quote from: kikuchiyoNem a monitor a kérdés, hanem az, hogy van-e annyi szufla a gépedben, hogy akadásnélkül lejátssza...
Azzal nem volt gond, csak szokatlan a gondolat, hogy a monitoromnak kisebb a felbontása mint a nézett filmnek :D
Amúgy megnéztem, egész jónak tûnik, kíváncsian várom a subot... egedül az a könnycsepp nem tetszett az utolsó jelenetben... annyira nem illett az egész rajzstílusba, olyan volt mintha csak úgy utólag odatették volna...


Fazék

Quote from: RageJelentem, a masinamon (3000+ Barton, 768 MB RAM, 6800U) tokeletesen siman futott a Silent Hill film 1080p HDTV felbontasu (1920 × 816 pixel!) trailere [2 perc 200 mega, szal el lehet kepzelni]. Figyelem: ez csak mplayer hasznalata eseten igaz, Media Player Classic kevesebb, mint 1 fpst (!!!) produkalt!
Tehat nagyon tudom ajanlani a fent emlitett lejatszo hasznalatat. :kiraly:
bull

friss apple mov trailer-ek 90%-át nem is viszi nálam az mplayer. ellenben quicktime tökéletesen lejátssza a 720p-s változatot (p4@3Ghz, 512 MB ram, mobility radeon 9700 128 MB). az hogy a media player classic, akármilyen harmatgyenge codec miatt, mit hogyan nem visz, elég régóta nem jelent semmit... pedig úgy tudom te jóval többet értesz a gépekhez/programokhoz, mint én, és nem folyamodsz ilyen népbutításhoz...

Ramiz

Majd akkor szóljatok, ha kész feliratos verzió van belõle! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

nubu015

Hi !


Két kérdésem lenne .

Ezen a hétvégi japános elõadáson vetítették valami Paradise Kiss trailerét,
úgy tippeltem hogy ez olyan BECK-szerû anime lehet . ( ami nekem jól bejött )

Szóval látta ezt már valaki , és ha igen jó-e , és ha jó akkor fel tudná-e
tenni az US-re .

A másik hogy lécci csekkolja már le valaki hogy az US-en tényleg rosszul
van fennt a FMP-Fumoffu , vagy csak én vagyok béna?
( Mintha az 1-2,4-5,6-7,8-9-es részek ilyen vágottak lennének , azaz
2 rész =24perc )
(( Mert a hozzá készül hun-sub meg minden részben 24percig megy ))

m.

Fazék

használd a keresõmotort. nekem spec nagyon bejött a Paradise Kiss. bár lehet hogy csak kétségbeesetten kerestem egy olyan anime-t, ami nem a szokásos klisés módon akar rajongókat hódítani magának
(nem azt mondom, hogy ez a legeredetibb anime, mert messze nem, de a kivitelezés végre színvonalas sztem)

Rage

Quote from: Fazékaz hogy a media player classic, akármilyen harmatgyenge codec miatt, mit hogyan nem visz, elég régóta nem jelent semmit... pedig úgy tudom te jóval többet értesz a gépekhez/programokhoz, mint én, és nem folyamodsz ilyen népbutításhoz...
Felreertettel, en egy konkret peldat mondtam. Tehat AZ A VIDEO 1 fps-el ment nalam, mplayerrel pedig siman. En is kodekre gyanakszom (mivel minden mas video teljesen jol megy), de hogy ENNYIVEL jobb legyen az mplayerben levo? Akkor itt megragadom az alkalmat: ha valaki talal olyan h.264 kodeket, ami normalisan megy valodi HDTV felbontasok eseten is, az szoljon nekem, legyen szives. (720p-s amugy meg egesz nezhetoen ment, 1080p viszont katasztrofa volt.)

Ettol fuggetlenul tartom a velemenyem, hogy az mplayer egy nagyon jo lejatszo, aki nem szeretne kodekekkel bajlodni, hasznalja egeszseggel. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: nubu015A másik hogy lécci csekkolja már le valaki hogy az US-en tényleg rosszul
van fennt a FMP-Fumoffu , vagy csak én vagyok béna?
( Mintha az 1-2,4-5,6-7,8-9-es részek ilyen vágottak lennének , azaz
2 rész =24perc )
(( Mert a hozzá készül hun-sub meg minden részben 24percig megy ))
nekem le van szedve a Fumoffu, és semmi bajom nem volt vele (bár elég bután van számozva, van, ami két résznek van írva, pedig csak 1). a hunsubokról nem tudok nyilatkozni, nem használok magyar subokat...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Andi

Mostanában láttam:

Final fantasy VII - Advent children
és
FF VII - Last order


Nekem mindkettõ nagyon tetszett:)

kikuchiyo

blarke: a TFT bizony kíméletlen: sokkal jobban látszik a tömörítésbõl eredõ képminõség-romlás. Az én 19"-es Samsung 193p-men ugyanannak az animének a DVD5 és DVD9 változata között is jól látható a különbség. Egyes rosszul enkódolt 700 megás filmek meg majdnem nézhetetlenek.

Rage: az igaz, hogy az mplayer jó lejátszó (még mindig), de sajnos az utóbbi idõben nem igazán fejlesztik. És az is igaz, hogy alapbeállításokkal kb. 2/3-ad annyi processzoridõt eszik, mint a Hagyományos Lejátszók(TM), de ha az ember bekapcsol néhány szûrõt a szebb képminõség érdekében (vf pp=ac/al/md), akkor már fel tud ugrani 50% fölé a processzorhasználat (2,4 GHz P4) egy mezei DVD esetében is. (Mondjuk ez a jó benne, hogy éppen emiatt sokkal rugalmasabb.)
Failure is the default option

Member

Akkor a katódcsövesek bizonyos szempontból elrejtik elõlünk a szörnyû igazságot? :) Akkor inkább bután halok meg. :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberAkkor a katódcsövesek bizonyos szempontból elrejtik elõlünk a szörnyû igazságot? :) Akkor inkább bután halok meg. :D
ez is igaz. (és nincs akkor, te mindenképp bután halsz meg ;*)
de azonos col-értékkel bíró TFT és klasszik monitor közül a TFT már csak azért is csúnyábban mutatja ugyanazt a felbontást, mert NAGYOBB. (bizony, bizony, beszámolják a peremezést is a méretbe! :mad: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: kikuchiyoblarke: a TFT bizony kíméletlen: sokkal jobban látszik a tömörítésbõl eredõ képminõség-romlás.
Ez igaz. Én is csak azért váltottam, mert napi 6+ óra monitorbámulás CRT-nél kezdte kinyírni a szemem (könnyezés meg minden).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: blarkeés nincs akkor, te mindenképp bután halsz meg
Bután és boldogan, még azt sem tudva,
hogyan tegyem rá a ventit a procimra...

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

Quote from: AndiMostanában láttam:

Final fantasy VII - Advent children
és
FF VII - Last order


Nekem mindkettõ nagyon tetszett:)
:tezsvir:

Látjátok emberek! Õ tudja mi a jó:D

Kuroi Tenshi

Látványosnak látványos, de nekem azon túl felejthetõ volt :p

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiLátványosnak látványos, de nekem azon túl felejthetõ volt :p
Rég volt már harc, mi? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

#5877
Én egy FF filmet láttam, háááát... [SIZE="5"]Z[/SIZE][SIZE="4"]Z[/SIZE][SIZE="2"]Z[/SIZE][SIZE="1"]Z[/SIZE].... Látványos volt, meg minden (habár zavart a mindenhol CG), de a történet 0 és a két fõhõsön és az egyik bátyján túl (aki a fõgonosz volt, jesszusom, micsoda klisé!!!) nem ismertünk meg senkit, pedig voltak vagy 20-an! Egy jó poén volt benne, amikor [COLOR="PaleTurquoise"]a néger napszemcsis faszinak széttörték a szemcsijét, aztán az elõvett egy másikat[/COLOR].

Nevl

Hát rég röhögtem ennyit :D

Ezt is második nekifutásra néztem csak meg, nagyon tetszett. Itt egyátalán nem zavart, hogy happy endes az egész, valahogy ez így jó :) Az tetszik benne, hogy nagyon jól keverték az akciós és az érzelgõs részeket+tele van fillerrel, de azok is eszméletlen jóra sikeredtek, szal nem zavaró. Az egyetlen fura dolog az benne, hogy tele van meztelenül rohangáló lányokkal, mellfogdosással stb :) De ettõl függetlenül még véletlenül se történik semmi a szereplõk közt...
Ami még nagyon pozitív számomra az egészben, hogy pont eltalálták a hosszát... nem húzták túl, de nem hagyták le a felét, mert minek. Ugyanakkor jó lenne, ha csinálnának valami folytatást :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!