Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Member

Erre vártam. :tezsvir:
Ami való igaz, hogy megdõl az "[COLOR="PaleTurquoise"]egyenértékû-csere elv[/COLOR]" és összeáll a mindenek felett álló igazság ([COLOR="PaleTurquoise"]Ahhoz, hogy élj, mások életét veszed el (Ma is él ez, de természetes kiválasztódás néven[/COLOR]).

Rage

Quote from: ProfetaTi hódoljatok csak tovább a komoly mûvészi értékeket felmutató drámai mûfajoknak (One Piece :ad: )
Gratulalok a felettebb ertelmes kommentedhez, gondolom lattal vagy 2 reszt a One Piecebol. Eleg nagy butasag volt reszedrol pont ezt a sorozatot emlegetni, aminek alapjaban veve koze sincs a dramahoz. Ize, FUN? Hallottal mar errol a szorol? Attol meg, hogy valami nem "OMG DEEP", meg nem feltetlenul szar. (Csak mellekesen jegyzem meg, hogy az altalad oly nagyrabecsult FMA is nagyon messze van attol, amit en "komoly muveszi erteket kepviselonek" neveznek.)

Ha mar mindenkeppen "meg akarod vedeni" kedvenced, akkor ne teljesen oda nem illo animeket hozz fel, hogy "omg az bezzeg szarabb". Ennyi.

(Btw, IGEN, az egyik kedvenc animem a OP. Lehet anyazni.)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Rounin

[SIZE="1"]Anyám^^ (anyázás letudva)

Azt ott most komolyan kell venni? Nekem úgy tûnt, Profeta tisztában van a OP drámaságának kétségsegésségsével..vagymi... O.o[/SIZE]

Ez a "26- nem anime" dolog kissé bántja a szépérzékem O.o Akira, Gits, Heroic legend of Arslan pl. nem is anime? Record of Lodoss Warr (ova) szintén üzbég népmese? Na de tényleg, azért ez kicsit fájdalmas, ami véleményünk kinyilvánítása címén folyik. Pláne úgy, hogy nem véleménynek, hanem kõbe vésett isteni kinyilatkozásnak van beállítva... :ejj:

Alkyra

Quote from: Rounin[SIZE="1"]Anyám^^ (anyázás letudva)

Azt ott most komolyan kell venni? Nekem úgy tûnt, Profeta tisztában van a OP drámaságának kétségsegésségsével..vagymi... O.o[/SIZE]

Ez a "26- nem anime" dolog kissé bántja a szépérzékem O.o Akira, Gits, Heroic legend of Arslan pl. nem is anime? Record of Lodoss Warr (ova) szintén üzbég népmese? Na de tényleg, azért ez kicsit fájdalmas, ami véleményünk kinyilvánítása címén folyik. Pláne úgy, hogy nem véleménynek, hanem kõbe vésett isteni kinyilatkozásnak van beállítva... :ejj:

hm. Egyetértek. Attól mert még egy anime 26 vagy kevesebb részes, lehet nagyon jó is.
Lásd Kimi Ga Nozomu Ein, Onegai Twins vagy az 5 perces She and Her Cat kis rövidfilmet.
Az animét nem méretérõl ítéljük kérem.^^
A One Piece s az FMA is egyaránt nagyon jó anime. Mindketõtt szeretem, mert
mindkettõnek megvan a maga elõnye.(bár most a Kaizoku kódolásokat igazi kínszenvedés megoldani:hahaha: )

Nah, szal nyugi emberek.^^ Nem kell itt egymásnak esni.

Member

Quote from: Rounin[SIZE="1"]Anyám^^ (anyázás letudva)

Azt ott most komolyan kell venni? Nekem úgy tûnt, Profeta tisztában van a OP drámaságának kétségsegésségsével..vagymi... O.o[/SIZE]

Ez a "26- nem anime" dolog kissé bántja a szépérzékem O.o Akira, Gits, Heroic legend of Arslan pl. nem is anime? Record of Lodoss Warr (ova) szintén üzbég népmese? Na de tényleg, azért ez kicsit fájdalmas, ami véleményünk kinyilvánítása címén folyik. Pláne úgy, hogy nem véleménynek, hanem kõbe vésett isteni kinyilatkozásnak van beállítva... :ejj:
26- 26-nál kevesebb, így beletartozik a 26. (Ez Alkyrának szólt)
Úgy gondolom, hogy ennyi nem elég ahhoz, hogy normálisan kifejtsünk egy történetet, kivétel, ha 35 perces egy epizód. Esetleg kiegészítésól szolgálhat a mangához, hogy jobban beleéljük magunkat. (Megj.: [COLOR="PaleTurquoise"]GitS nekem már túlesesik az anime határain[/COLOR])

EDIT: White Seed, ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy az 52+-sem komálom.

sirtomi

Quote from: Member26- 26-nál kevesebb, így beletartozik a 26. (Ez Alkyrának szólt)
Úgy gondolom, hogy ennyi nem elég ahhoz, hogy normálisan kifejtsünk egy történetet, kivétel, ha 35 perces egy epizód. Esetleg kiegészítésól szolgálhat a mangához, hogy jobban beleéljük magunkat.
Hát ez elég nagy hülyeség szerintem. Sok animet láttam ami max 13 rész és teljes értékû története van, lásd Haibane Renmei, Lain, Saikano és még jópár.

Member

Kicsit átmentünk, OFFba, úgyhogy legközelebb már oda írok...
13 rész alatt elõfordul, hogy a fontosabb karaktetek nevét sem tudom megjegyezni, ami elég gáz. Tudom, hogy a 13 és a többszörösei szent számok az anime-iparban, de én jobban szeretem, ha van vminek terjedelme (mondjuk letöltés szempontjából a 13 jobb, mint a 26 :rolleyes:.)
Hogy vmihez értelmesen hozzászóljak: Én csak kis klippeket láttam, de már ott sem értettem, hogyan megy a gitározó alakokhoz a Daft Punk...

via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

roderick

Quote from: White SeeDInterstella 55555:
Megacsalódás.
Kicsit nem értem a véleményed... mivel a zenére épült az anime, ezért nem meglepö hogy ezt a zenét tették alá... ésha letöltesz egy animét, ami köztudomású, hogy Daft Punk zenéjére épül akkor elöbb érdemes lenne letisztáznod magadban, hogy szereted-e a zenéjét, mert az sokat segíthet abban, hogy mit vársz egy animétöl. Én pl. ha nem szeretem a mjúzikeleket akkor pl. nem nézem meg a Macskákat...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Groven

Quote from: White SeeDShuffler 20-is. Hát beindúltak rendesen. Reméklem sikerül egy jó véget összehozniuk, mert ahol most állnak hát...:)

Hát annyit mondhatok, h szép csavarral oldották meg a végét. Mindenképpen szedd le a maradék 4 részt.:)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizNagyjából egyetértek blarke-val, de csak így elbújok mögötte, hogy továbbra is õt attackoljátok. :D Egyébként meg aki végignéz egy hosszú (13+) anime sorozatot, ami nem tetszik neki, csak hogy elmondhassa, hogy nem tetszett neki, annak vagy (a) sok ideje van, vagy (b) kevés esze --- ez csak a személyes véleményem, ill. reakcióm blarke tüskéjére. :)
a "reakciód blarke tüskéjére" egy kiadós, és jogtalan disapprove volt. mindegy, mivel nem játszom repre, ennek ellenére továbbra sem értek egyet. az EL-t ott szidod, ahol éred. egyébként (a), sok idõm van; egy hete nem tudok micsinálni, és van még egy hetem amikor nem tudok micsinálni. tudom, get a life, de nem találtam torrenten. gomen.
Member: az, hogy egy anime X rész alatt nem lehet anime, ez HÜLYESÉG. pont.

hogy on is legyek: Genshiken. hát... az elsõ rész után ez 1: érdekes, de 2: nem nekem való. de, itt van egy teljes hét, csak végigtolom...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Danhibiki

Quote from: roderickKicsit nem értem a véleményed... mivel a zenére épült az anime, ezért nem meglepö hogy ezt a zenét tették alá... ésha letöltesz egy animét, ami köztudomású, hogy Daft Punk zenéjére épül akkor elöbb érdemes lenne letisztáznod magadban, hogy szereted-e a zenéjét, mert az sokat segíthet abban, hogy mit vársz egy animétöl. Én pl. ha nem szeretem a mjúzikeleket akkor pl. nem nézem meg a Macskákat...
Jep.:tezsvir: Szerintem nagyon jó volt az Interstella, én sem szeretem a ducduc zenét, de a Daft Punk számomra más (meg a Deep Dish...:)) szóval szerintem nagyon jól eltaláták a képi megjelenést meg a zenét is.:rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Próféta

Quote from: RageGratulalok a felettebb ertelmes kommentedhez, gondolom lattal vagy 2 reszt a One Piecebol. Eleg nagy butasag volt reszedrol pont ezt a sorozatot emlegetni, aminek alapjaban veve koze sincs a dramahoz. Ize, FUN? Hallottal mar errol a szorol? Attol meg, hogy valami nem "OMG DEEP", meg nem feltetlenul szar. (Csak mellekesen jegyzem meg, hogy az altalad oly nagyrabecsult FMA is nagyon messze van attol, amit en "komoly muveszi erteket kepviselonek" neveznek.)

Ha mar mindenkeppen "meg akarod vedeni" kedvenced, akkor ne teljesen oda nem illo animeket hozz fel, hogy "omg az bezzeg szarabb". Ennyi.

(Btw, IGEN, az egyik kedvenc animem a OP. Lehet anyazni.)
Millió bocsi, talán még két smiley-t bele kellett volna raknom az inkriminált mondat végére. Természetesen úgy nagyjából tisztában vagyok a One Piece milyenségével (nem néztem végig, de pár részt azért láttam), és hidd el, ha valahol Jacko-nak öltözött kalózkapitány és kalapos medvebocs van, akkor veszem a lapot, hogy ez valami nagyon-nagyon beteg dolog.
Már csak félve merem mondani, de eredetileg nem  az FMA-nál szarabb animére akartam példát mondani, hanem arra akartam reflektálni, hogy blarke saját állítása szerint éppen maratoni One-Piece-nézés után tolta végig a Hagarent, majd kijelentette, hogy nem túl színvonalas a drámai vonal a sok poénkodás miatt :D Szóval csak ez nézett ki viccesen, én meg lecsaptam rá.
De :tezsvir: semmi bajom nincs OP-vel, sosem mondtam rá rosszat, és ami az FMA mûvészi értékeit illeti, azért tisztában vagyok a 12 dühös ember avagy a Per felsõbbrendûségével :) , de még a legjobb anime drámák topikban is lehurrogtam azokat, akik ezt ajánlották, szóval nyugi :muhahah: .

And now, for something completely different. A rövid anime nem is anime, ez bizony így van. Ugye az egyik, ha nem A, legnagyobb anime-rendezõnek Miyazaki Hayao mestert szokás tartani, és ha megnézzük a rendezõi filmográfiáját, egy darab olyan mûvet nem találunk, ami egynél több részbõl állna. No jó, néha 2 órásak a filmek, de az is csak 6 kisepizód. Ebbõl következõen, ezek nem is animék, õ nem is anime-rendezõ, ahogy Oshii Mamorou (bár neki nagyon régen voltak sorozatai) vagy Kon Satoshi sem (bár neki van egy 13 részes félaniméje). Szóval szerintem is jegeljük ezt az elméletet, ha lehetne...

via_mala & Honneamise : No látom nem csak nekem tetszett, én is kapásból 8/10-et adtam rá az IMDB-n :)  Abban igazad van, hogy a vége elkent, de nálam ügyesen eléri azt a hatást, amit kellene. És ami lefolyik szinte a vászonról: nagy ûrhajózás-buzik lehettek a készítõk, a sok rakétával, gondosan kidolgozott köpennyel, a hihetetlen beleéléssel elõadott toronyugrás gyakorlatokkal :) Az egész filmtõl olyan jó érzése lesz az embernek, nem?

Member

Quote from: Profetaha valahol Jacko-nak öltözött kalózkapitány van, akkor veszem a lapot, hogy ez valami nagyon-nagyon beteg dolog.
Egyedül õ teccett, nagyobb idiótasággal animében még nem találkoztam. :whoah:
Quote from: ProfetaA rövid anime nem is anime, ez bizony így van.
Na végre, valaki.:tezsvir:

sirtomi

Quote from: MemberNa végre, valaki.:tezsvir:
Hülye kérdés, de elolvastad az egész bekezdést vagy csak azt a mondatot? De lehet hogy én értelmezem máshogy ami oda van írva.


sirtomi

Quote from: MemberIgen.
Akkor én valamit nagyon félreértek :confused:

Member

Quote from: sirtomiAkkor én valamit nagyon félreértek :confused:
Lehet, hogy én vagyok fáradt... :o Na mind1, hagyjuk, LOVE AND PEACE!

Araki

Szerintem nem feltétlenül probléma az, ha egy anime rövid. Csak legyen tartalmas, ennyi a lényeg. (na jó, ha 10 alatt van, az már tényleg gáz)
Engem speciel jobban ki tud idegelni az a tény, ha majd meg fulladunk az úgynevezett töltelékrészekben, és a fõhõs még a 150. epizód környékén se tudja megmondani, hogy ki is a fõgonosz. (márha van ilyen)

via_mala

Quote from: Profetavia_mala & Honneamise : No látom nem csak nekem tetszett, én is kapásból 8/10-et adtam rá az IMDB-n :)  Abban igazad van, hogy a vége elkent, de nálam ügyesen eléri azt a hatást, amit kellene. És ami lefolyik szinte a vászonról: nagy ûrhajózás-buzik lehettek a készítõk, a sok rakétával, gondosan kidolgozott köpennyel, a hihetetlen beleéléssel elõadott toronyugrás gyakorlatokkal :) Az egész filmtõl olyan jó érzése lesz az embernek, nem?
Egy kicsit hasonló hangulata van, mint az Omohide Poro Poro - Only Yesterday-nek, mert a hétköznapi hõsökkel egy fokkal könnyebben azonosul a nézõ, (már ha a nézõ is hétköznapi ember, és nem is bánja). A jó érzést több komponens katalizálja, egyrészt a fentemlített empátiafaktor, másrészt az aprólékos, valósághû és szép grafika, harmadrészt a jó történet. Azt hiszem ezeket a régi klasszikusokat érdemes kicsit más szemmel nézni, mert míg a ma készülõ animékben minden valamirevaló hõs rendelkezik valamilyen szuperképeséggel, szélsõséges érzelmei vannak, és ezeket -- ritka kivételtõl eltekintve -- egyáltalán nem fojtja magába, addig a régi hõsök sokkal emberközelibbek, sokkal visszafogottabbak, sokkal kevésbé magabiztosak és harsányak, sokkal udvariasabbak, de persze ebbõl kifolyólag nem olyan "érdekes/színes" személyiségek, viszont talán sokkal koherensebbek.
Ha valaki képes ezt elfogadni, akkor jó érzéssel fog visszaemlékezni a filmre. Ha ezen felül még a történet sci-fi vonatkozása is érdekli, az csak további adalék, bár messze nem olyan mértékû, mint egy jó zaftos kis mechás animénél. ;)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Szeretném megvédeni a Wings of Honneamise végét:
nekem nagyon is tetszett az a zenés montázs. Nem baj, ha az alkotók nem rágnak mindent az ember szájába. Ezzel a megoldással többet tudtak elmondani (és nagyobb hatást tudtak elérni - nálam), mintha egyszerûen egy "és utána éltek boldogan"-jellegû narratívával zárták volna a filmet.

A film erényeként szokták emlegetni, hogy itt alkalmazták az elõször az egyik jelenetben a nagyon munka- és idõigényes teljes háttéranimációt.
És nem csak ebben látszik az a rengeteg munka és odafigyelés, amit a filmbe öltek: érdemes odafigyelni a részletekre, mindent aprólékosan kidolgoztak, hogy nagyjából, felületesen nézve ismerõs legyen, de jobban megnézve mégis más, ilyenek pl. az épületek, a ruhák, vagy háromszögletû kanalak :)

Az meg evidens, hogy a készítõk teljesen odavoltak a rakétatechnikáért, nagyon realisztikus minden, amit bemutatnak.

Többek között ez tetszik a Planetesben is.

[SIZE="1"]Ahhoz képest, hogy az igazgató úr ezt nem is ríkvesztelte, mégis ezt nézte meg elõször :ejnye:[/SIZE]
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: MemberLehet, hogy én vagyok fáradt... :o Na mind1, hagyjuk, LOVE AND PEACE!
Ne hagyjuk! Nem vitatkozni akarok, de szerintem egy fórumon az a lényeg, hogy megértsük egymást. Szóval érdemes lenne még egyszer elolvasnod Profeta postját, valamint egy értelmezõ kéziszótárban utánanézni az "irónia" szó jelentésének. Ezek után össze fogod tudni rakni, hogy Profeta szerint sem érdemes csak a hosszú animéket animének tartani (sõt...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Excel Saga 23
Kezd érdekes lenni.:)

School Rumble 25
Most már értem, hogy Karasuma-kun miért olyan, amilyen.
Megyek és megnézem a következõ részt! :lazza:

Lazzaret

Hosszú idõ után sikerült elég erõt gyûjtenem hogy végignézzem az egészet. Azzal kezdem hogy baromi felkavaró volt. Az a rengeteg szomorúság és fájdalom ami belelett téve ebbe az animeba az egyszerüen félelmetes. Ha jol belegondól az ember akkor ha vele történne meg mindez ami Lucyval és a többi hozzá hasonló szenved át akkor érthetõ aza sok gyilkolás ami a filmben van. De az ember valahogy mégsem tudja elfogadni és megérteni õket. Pedig õk csak szeretettre vágynak. És csak a szarvaik miatt nézik ki õket. Még talán a 35.-ös számu sem lett volna olyan gonosz és véengzõs hogy ha a családjával nõhetett volna fel és nem egy sötét kicsi szobában.

A legtöbb karakter tele van borzalmasabbnál borzalmasabb emlékekkel és élményekkel. Mindez egy nagyon jól összerakott vérengzõs drámai animéban belefoglalva. Igazából végig kell nézni a filmet és úgy minden megmagyarázódik.

Aki egy igazán komoly és véres filmre vágyik annak csak ajánlani lehet. Aki viszont csak a könnyed szórakozást keresi annak ez az anime nem fog tetszeni.

10/9


www.arkangyalok.uw.hu

SaiyaGin

School Rumble 26
:) :whoah: :hail: :lol: :kiraly: :cool: :appl:

Ha holnap nem kéne nyílt napra mennem, 1. dolgom lenne az OVA-k megtekintése. Remélem délután azért lesz rá idõm. :)

Ramiz

Genshiken: Chokito. Ronda, de finom. Otaku feeling ezerrel! Vicces is. Kicsit lassú. Elején vagyok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: White SeeDPersze hogy lassú? Mért,m milyen egy otaku élete? lassú, örömteli és jókedvû:D
kár hogy csak 13 részes.. :( manga nem tudja vki hon-é lehet letõlteni.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#5817
Interstella 5555
én nem rajongok különösebben a Daft Punk-ért, de tényleg egész jó kis zenés anime volt ez, Nakedape-val mindenképpen megnézetem, de mindenki másnak is ajánlom, aki nem veti meg a Daft Punk zenéjét. :)

Spirit of Wonder: Miss China`s Ring
'92-es anime, de ennek ellenére sztem jól néz ki, és szórakoztató történettel rendelkezik. China-san egy népszerû étterem/bár tulajdonosa, de van 2 haszontalan albérlõje az emeleten, 2 megrögzött tudós, akik jópár hónappal el vannak maradva folyamatosan a lakbérrel, mert ami kevés pénzt keresnek, azt találmányaikba ölik bele, amik valami eszméletlenül képtelen dolgok :) kicsit Verne-szerû elképzelések jönnek elõ és ezekbõl a találmányokból próbálnak pénzt szerezni. cél: eljutni a holdra :D China-sant azonnal megkedveli az ember és az idióta tudós és ifjú segédje is szimpatikus nem teljesen normális figurák
megtekintése: ajánlott :)

Spirit of Wonder: Scientific Boys Club
4 részes OVA. az elsõ két rész a Scientific Boys Club-ról szól, melynek tagjai 50 évvel a történések elõtt alakították klubjukat, amikor a világ észrevette a Marson a "csatornákat" melyek "egyértelmû" bizonyítékai életnek a Marson :) ekkor elhatározták, hogy ha törik, ha szakad de eljutnak a Marsra. egyikõjük fiának zseniális felesége publikál egy könyvet (, ismét vad elképzelésekkel 'ether' témakörben ;)), mely segítségével immár karnyújtásnyira kerülnek a céltól. :) ha nem is a legjobb, de aranyos történet. :)
a 3. rövid OVA-ban China-san tér vissza közénk két haszontalan bérlõjének egy újabb találmányának áldozataként (rész címe: Shrinking of Miss China ;)) ez még egész aranyos és érdemes megnézni
de a 4. OVA részre már sajnos romlik a rajzolás, teljesen máshogy néznek ki ugyanazok a szereplõk, és kicsit sokkal nagyobb ökörség is az egész. mindenféle álomképek, õrült dolgok jönnek elõ, ezt már inkább törlendõnek éreztem, semmint viccesnek.
de szóval az elsõ 3 részt javaslom megtekintésre :)

Edina-chan

Rozen Maiden
Láttam az elsõ szezont, és a másodikat, a Träumendet is.(az utóbbi kicsit töményebb, és az openingje eléggé horrorisztikus o.o )
Nagyon szép anime, kár hogy ez a befejezés még nem igazi befejezés, de így is jó volt..csak sajnáltam pár szereplõt. :beken:
A zenéje meg gyönyörû...meg kell szerezneeem XD

Air
Ezt még 1-2 hónapja néztem végig..hát huh, ez tényleg dráma, a végén rendesen fogytak a zsebkendõk. o-O
Pár dolgot még mindig nem értek, de nembaj. ^^"
Ettõl függetlenül ez is nagyon szép anime.^^

SaiyaGin

Általánosban számtechórán többször játszottam a Prehistorik címû játékkal. A fentiek mûvek jobban tetszettek. :lazza: