Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Moloko

http://www.samurai-7.com/kabegami/s7nt12.jpg" heigh="188" align="right">erről még valahol egy szgépes-animációkkal és rajzfilmekkel foglalkozó újságban olvastam... ha jól rémlik egy Kurosawa történet alapján készült. egyelőre az első 2 részt láttam belőle.
egy háború után amit a ?-k vívtak a banditákkal (és asszem a banditák győztek) elvileg béke uralkodna... elvileg... mivel a banditák megígérték, hogy némi szolgáltatás fejében hagyják békében élni az embereket, ám ezt mostanában megszegni látszanak.. ezért egy kis falu papnője egy kisérővel és a hugával elindul a városba, hogy felbéreljen szamurájokat a banditák legyőzésére......
többet nem mondok ;) amúgy jó a zene: illik a sztorihoz, és a rajzok is szépek.

hivatalos honlap

Soridan

Quote from: Angelhttp://www.samurai-7.com/kabegami/s7nt12.jpg" heigh="188" align="right">erről még valahol egy szgépes-animációkkal és rajzfilmekkel foglalkozó újságban olvastam... ha jól rémlik egy Kurosawa történet alapján készült. egyelőre az első 2 részt láttam belőle.
egy háború után amit a ?-k vívtak a banditákkal (és asszem a banditák győztek) elvileg béke uralkodna... elvileg... mivel a banditák megígérték, hogy némi szolgáltatás fejében hagyják békében élni az embereket, ám ezt mostanában megszegni látszanak.. ezért egy kis falu papnője egy kisérővel és a hugával elindul a városba, hogy felbéreljen szamurájokat a banditák legyőzésére......
többet nem mondok ;) amúgy jó a zene: illik a sztorihoz, és a rajzok is szépek.

hivatalos honlap

Tényleg szépek a rajzok :) Jónak is tűnik, már amit kibogarásztam a sok idegenből :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Damnatus

Hali!

Quote from: Angelhttp://www.samurai-7.com/kabegami/s7nt12.jpg" heigh="188" align="right">err?l még valahol egy szgépes-animációkkal és rajzfilmekkel foglalkozó újságban olvastam... ha jól rémlik egy Kurosawa történet alapján készült. egyel?re az els? 2 részt láttam bel?le.
egy háború után amit a ?-k vívtak a banditákkal (és asszem a banditák gy?ztek) elvileg béke uralkodna... elvileg... mivel a banditák megígérték, hogy némi szolgáltatás fejében hagyják békében élni az embereket, ám ezt mostanában megszegni látszanak.. ezért egy kis falu papn?je egy kisér?vel és a hugával elindul a városba, hogy felbéreljen szamurájokat a banditák legy?zésére......
többet nem mondok ;) amúgy jó a zene: illik a sztorihoz, és a rajzok is szépek.

hivatalos honlap

Igen a 7 szamuráj cím? film Kurosawa filmja, ennek feldolgozásából készült a 7 mesterlövész is. A f?h?sök megvédik a szegény falut a gonosz banditáktól.

Exo

No, ennek is vége lett :(

Egy kellemes hangulatú vígjáték, amely tele van aranyos dolgokkal és vicces jelenetekkel (nem egy székről lefordulás volt :D)...többször is "röhögésig" fajult az állapotom.
Aki szeret nevetni, annak mindenképpen ajánlom, és amúgy is egy kellemes anime...én örülök, hogy megnéztem! :jee:

Ja, és van benne komoly jelenet is...

Kedvenc szereplők: Sakaki, Yomi

A másik nagy hatással bíró mű, amit láttam pedig: Moha AMV-je volt :D

Soridan

Quote from: Angelaz eleje nagyon jó, a közepe tök szar a vége elmegy. és mindez asszem 7 rész alatt?

Az eleje nagyon jó, a közepe tetszett, a vége meg nagyon tetszett. Mindezt 7 rész alatt :)

Egyébként legutoljára a Ninja Scrollt néztem, és nagyon tetszett a Jubei kontra vak szamuráj harc. Eddig a legjobb párbaj, amit láttam (animeben)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Damnatus


Relunx

Mit láttam...inkább mit fogok látni:
Battle Arena Toshinden  :jee:
Voltage Fighter Gowcaizer  :cool:

De a történetüket már kivűlről ismerem :D
Ezért csak regéli tudnám hogy milyne szuper animok!
Természetesen annak aki szereti a fighting stílust, annak kötelező darab - mint én :)  :hopp:  :rolleyes:

Relunx

Titkos®

Épp most fejeztem be és erről is csak így tudok nyilatkozni: :jee:  :D
Gyönyörű folytatása az első szezonnak, az új szereplők nagyon jók és örültem neki, hogy a régieket sem felejtették el, sőt! Nagyon tetszett még, hogy a legkeményebb harcok közben sem feledkeztek meg a poénkodásról (ilyet legutoljára csak a Slayersben láttam), továbbá a sztori és a karakterek komolyabbak lettek, de ez sem ment a hangulat és a humor rovására (mert láttam már animét, ahol sajnos igen...). Az opening és az ending talán nem olyan jó, mint az első szezonban, de azért még mindig tetszik. Ja és persze Happy End a vége. :)  Ezt is csak ajánlani tudom mindenkinek!
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Moloko

Quote from: RelunxBattle Arena Toshinden  :jee:
:jee: 1etértek! :D

én most YuYu Hakusho-t nézek, vidám kis történet, kikapcsolódásnak tökéletes. (Ghost-story ;) de nem a hagyományos értelemben)
meg BGC Tokyo 2040-et, ebben csak az az 1 idegesít h nagyon sok a fél-rész. inkább csináltak volna hosszabb részeket mintsem h ennyi rész több félből álljon. egyébként priss hangja elég hamis ha ráviszi a lélek h énekeljen.... az openingben is vannak egy-két rémes hangok (na ez aztán magyaros volt!) amúgy nagyon jó kis zenéje van!

Exo

#219
Ezt is a világba kell üvöltenem:

RAAAH...XEPHOOON

Kész...nálam rögtön a TOP2-ben landolt...fantasztikus anime mindenféle érzelmet megmozgat az emberben és nem is keveset belőlük...egyszerűen a rabja vagyok...
Ezt mindenkinek meg kell néznie, mert ez RULEZ!!! :jee: :D
Mellesleg aki szerette az NGE-t, annak határozottan kötelező darab...(nagy a hasonlóság, de mégis teljesen különböznek).
Engem kapásból beledöntött a depibe, amibe a jó animék szoktak csak.
Még hátra van 2 mozi belőle, de máris elvonási tüneteim vannak, mert tudom, hogy nemsokára vége...:(

Summa Summarum: RaxXephon az ISTEN!!! :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

Értékelés: 12/10 természetesen :D

Edina-chan

Quote from: Titkos®Épp most fejeztem be és erről is csak így tudok nyilatkozni: :jee:  :D
Gyönyörű folytatása az első szezonnak, az új szereplők nagyon jók és örültem neki, hogy a régieket sem felejtették el, sőt! Nagyon tetszett még, hogy a legkeményebb harcok közben sem feledkeztek meg a poénkodásról (ilyet legutoljára csak a Slayersben láttam), továbbá a sztori és a karakterek komolyabbak lettek, de ez sem ment a hangulat és a humor rovására (mert láttam már animét, ahol sajnos igen...). Az opening és az ending talán nem olyan jó, mint az első szezonban, de azért még mindig tetszik. Ja és persze Happy End a vége. :)  Ezt is csak ajánlani tudom mindenkinek!
Vandread...@_@
Egyszer majd megszeretem.  :_piszka:

Fazék

szóval Vandread
season 1-2-t egybevéve érdemes megnézni mindenképpen, ekkor figyelhető meg igazán a karakterek fejlődése, a történet kiteljesedése. a rajzolás stílusa egyediségével teljesen magával ragadott. elsőre kicsit furák voltak a számítógéppel készített harci jelenetek, de pár rész után már azokat is megkedveltem, a csaták kellően gyorsak, de ugyanakkor követhetőek voltak, ez mindenképpen a készítők érdeme. végre egy újabb könnyed sorozat, amin lehett jóízűen nevetni és időnként meghatódni is.

Spoiler egyedüli komoly problémám a sorozattal a 2nd stage kezdetén behozott új női szereplővel van. az elején teljesen úgy állították be, hogy na őneki valami nagy szerepe lesz (a földiek úgy tűnt nem akarják könnyen adni), de végül csak azért kellett, hogy hirtelen legyen egy nagyon komoly vetélytársa Dita-nak, és hogy egy picit felgyorsítsa a két nem egymás iránti érdeklődését (talán ezért védhették annyira? mert náluk a két nem együtt él? de hát annyi hellyel találkoztak a hajó utasai, ahol szintén így van, miért pont ezzel az eggyel ne találkozhatnának?). ezzel persze nem elhanyagolható szerepe volt a sorozatban, de némileg csalódtam, miután személye nem volt létfontosságú a történet végkimenetelében. A másik dologgal nem annyira bajom volt, hanem inkább csak kicsit kötözködnék, márpedig a kedvenc kapitány-helyettesünk férfi mivolta... tény hogy már az első pár rész során mutatnak egy pár olyan jelenetet, ahol mintha valami gyanúsat cselekedne, és "veterán anime nézőként" már ekkor tudtam, hogy na ő egy áruló kell hogy legyen :D, mélyebb hangja miatt még arra is gondoltam, hogy a férfiaktól van, de valahogy a sorozat közben, hanyagolják a gyanús lépéseit és én pl már meg is feledkeztem róla, és újra csak a végén jön elő. ezt már majdnemhogy anime-klisének lehetne nevezni, de végülis így se volt rossz :)End of Spoiler

Quote from: Titkos®Az opening és az ending talán nem olyan jó, mint az első szezonban, de azért még mindig tetszik.
ezzel én is így voltam :)

összességében: 9/10
(lehet hogy egy kicsit túlértékelem talán egy 8/10 lenne a normális, de én már csak ilyen vagyok :))

tegnap este pár nap pihenő után, az első OVA-ra is szántam időt, de mivel az összes jelenet benne volt a sorozatban is, nagy részét csak átpörgettem. nem teljesen értem mi értelme volt az OVA-knak ha semmi pluszt nem tesznek hozzá, de hát ők tudják... ellenben az OVA eszembe juttatta, hogy ideje letöltenem a zenéjét a sorozatnak, mert van közte pár gyöngyszem :)

Fazék

Love Hina manga

edit 1: félrekattintottam, akkor most kiegészíteném a címet, a véleményemmel is :)

többek ajánlására a sorozat helyett a mangát olvastam el, és tényleg jó volt. sok benne a fan-service (ez nálam nem számít negatívumnak, ha van mellette valami más is :)), de alapvetően egy szórakoztató történet volt, tele idétlen fordulatokkal (jó értelemben), imádnivaló szereplőkkel (lehet ennyi gyönyörű nőt nem imádni?!?  :rotflol: ).

a kérdésem arra vonatkozna, hogy az anime mennyire ugyanezt a történetet dolgozza fel, ad-e hozzá valami pluszt, mennyi idő után érdemes megnézni? mert már letöltöttem és a megnézési sorrendet is beszereztem, csak tartok tőle, hogy ilyen frissen ismerve a történetet nem tetszene annyira mint különben, ha ezt néztem volna meg először. ti hogy néztétek meg?

Karma XXL

#223
Quote from: BlimpLove Hina manga

edit 1: félrekattintottam, akkor most kiegészíteném a címet, a véleményemmel is :)

többek ajánlására a sorozat helyett a mangát olvastam el, és tényleg jó volt. sok benne a fan-service (ez nálam nem számít negatívumnak, ha van mellette valami más is :)), de alapvetően egy szórakoztató történet volt, tele idétlen fordulatokkal (jó értelemben), imádnivaló szereplőkkel (lehet ennyi gyönyörű nőt nem imádni?!?  :rotflol: ).

a kérdésem arra vonatkozna, hogy az anime mennyire ugyanezt a történetet dolgozza fel, ad-e hozzá valami pluszt, mennyi idő után érdemes megnézni? mert már letöltöttem és a megnézési sorrendet is beszereztem, csak tartok tőle, hogy ilyen frissen ismerve a történetet nem tetszene annyira mint különben, ha ezt néztem volna meg először. ti hogy néztétek meg?

Én is a mangával kezdtem, és nekem például nem volt annyira jó a sorozat így. Mondjuk mostmár lehet, hogy végignézem a sorozatot, lassan 4 éve már, hogy olvastam a mangát..

Ahogy láttam, (merthogy az öcsém végignézte a sorozatot is, meg egyszer én is nekifogtam, de nem tudtam befejezni) a humorban vannak nagy különbségek, meg a vége mintha más lenne.. Sajnos a manga tizenakárhanyadik kötete még nem volt lefordítva, így odáig olvastam, amikor SPOILERfősrác üldözi Narut, hogy megtudja mit is érez iránta, és amikor elkapja, lezuhannak egy szikláról, és akkor üvölti a Naru, hogy I LOVE YOU!... aztán ahogy landolnak, szétverik főhősünet IIRC/SPOILER

Ha te most frissen olvastad, akkor 1000%, hogy jobban tudod, hol is volt ez a történet végéhez ;) Arra emlékszem, hogy a 2 special története benne volt a mangában, sőt mintha az Againben jött volna elő fősrác testvére, amire szintén emlékszem a mangából..

Az Again vége viszont egyáltalán nem rémlik, mintha teljesen más véget írnának neki?:confused:

Ha már leszedted, szerintem próbáld meg megnézni, aztán döntsd el, hogy hogy érzel iránta...

Itachi

Quote from: Angel:jee: 1etértek! :D

én most YuYu Hakusho-t nézek, vidám kis történet, kikapcsolódásnak tökéletes. (Ghost-story ;) de nem a hagyományos értelemben)
meg BGC Tokyo 2040-et, ebben csak az az 1 idegesít h nagyon sok a fél-rész. inkább csináltak volna hosszabb részeket mintsem h ennyi rész több félből álljon. egyébként priss hangja elég hamis ha ráviszi a lélek h énekeljen.... az openingben is vannak egy-két rémes hangok (na ez aztán magyaros volt!) amúgy nagyon jó kis zenéje van!
Tény: Priss hangja nekem se teccet, és a a fél rész dolog is gáz. Amúgy viszont jó a története. Szerintem a legjobb Priss az Oomori Kinuko vol, csak ő már a a Bubblegum Crash ben kilépett. :beken:  Nekem a 2032 marad a kedvencem érthető módon. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Cobra

Blimp a Vandread Taidouhen nem OVA, hanem egy TV special és sajnos az első fél percen kívül semmi új nincs benne. Elvileg egy összefoglaló, hogy aki nem látta volna az első szezont, az is tudja kb, hogy miről szólt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: SysOP XXLHa már leszedted, szerintem próbáld meg megnézni, aztán döntsd el, hogy hogy érzel iránta...
köszi, megnézem. majd beírom ide is a véleményemet, ha végeztem.

Titkos®

Quote from: Blimpszóval Vandread
season 1-2-t egybevéve érdemes megnézni mindenképpen, ekkor figyelhető meg igazán a karakterek fejlődése, a történet kiteljesedése. a rajzolás stílusa egyediségével teljesen magával ragadott. elsőre kicsit furák voltak a számítógéppel készített harci jelenetek, de pár rész után már azokat is megkedveltem, a csaták kellően gyorsak, de ugyanakkor követhetőek voltak, ez mindenképpen a készítők érdeme. végre egy újabb könnyed sorozat, amin lehett jóízűen nevetni és időnként meghatódni is.

Spoiler egyedüli komoly problémám a sorozattal a 2nd stage kezdetén behozott új női szereplővel van. az elején teljesen úgy állították be, hogy na őneki valami nagy szerepe lesz (a földiek úgy tűnt nem akarják könnyen adni), de végül csak azért kellett, hogy hirtelen legyen egy nagyon komoly vetélytársa Dita-nak, és hogy egy picit felgyorsítsa a két nem egymás iránti érdeklődését (talán ezért védhették annyira? mert náluk a két nem együtt él? de hát annyi hellyel találkoztak a hajó utasai, ahol szintén így van, miért pont ezzel az eggyel ne találkozhatnának?). ezzel persze nem elhanyagolható szerepe volt a sorozatban, de némileg csalódtam, miután személye nem volt létfontosságú a történet végkimenetelében. A másik dologgal nem annyira bajom volt, hanem inkább csak kicsit kötözködnék, márpedig a kedvenc kapitány-helyettesünk férfi mivolta... tény hogy már az első pár rész során mutatnak egy pár olyan jelenetet, ahol mintha valami gyanúsat cselekedne, és "veterán anime nézőként" már ekkor tudtam, hogy na ő egy áruló kell hogy legyen :D, mélyebb hangja miatt még arra is gondoltam, hogy a férfiaktól van, de valahogy a sorozat közben, hanyagolják a gyanús lépéseit és én pl már meg is feledkeztem róla, és újra csak a végén jön elő. ezt már majdnemhogy anime-klisének lehetne nevezni, de végülis így se volt rossz :)End of Spoiler

összességében: 9/10
(lehet hogy egy kicsit túlértékelem talán egy 8/10 lenne a normális, de én már csak ilyen vagyok :))

tegnap este pár nap pihenő után, az első OVA-ra is szántam időt, de mivel az összes jelenet benne volt a sorozatban is, nagy részét csak átpörgettem. nem teljesen értem mi értelme volt az OVA-knak ha semmi pluszt nem tesznek hozzá, de hát ők tudják... ellenben az OVA eszembe juttatta, hogy ideje letöltenem a zenéjét a sorozatnak, mert van közte pár gyöngyszem :)

Szinte minden szavaddal egyetértek! :tezsvir:  Az OVA-nak szerintem az volt az értelme, hogy az ember a nézése közben még egyszer fel tudja magában dolgozni a sorozat alatt történteket. (Nekem legalábbis megspóroltak vele egy újranézést. :) ) Amúgy a 2. szezonból is létezik egy ugyan ilyen összefoglaló Vandread Gekitouhen (Vandread Turbulence) címmel...
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Venom

Quote from: ExoSumma Summarum: RaxXephon az ISTEN!!! :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

Sajnos nem tudok veled egyetérteni, de valószínűleg ez személyes ok. Én a RahXephon-t special az NGE-hez hasonlítottam. Többnyire azért, mert azt koppintja, de kő keményen. Szebb a grafika, de ennyi.

Ha jobban megnézzük, az NGE-ben elég érthető a főszereplő szenvedése a részeken keresztül, míg a RahXephon első részében, amikor még szinte semmi sem történik a kissráccal (aki eddig teljesen szép és jó életet él), máris lenyom egy kínlódó ordítást (amit rengetegszer fogunk hallani még a történet során, de az NGE-fanok ehhez már hozzászoktak).

Úgyhogy én már az elején úgy ültem neki a dolognak, hogy egy elnagyolt NGE klón a sorozat, és sajnos igazam is lett.

Persze mindez magánvélemény, ha neked tetszett, akkor jó. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Exo

Quote from: VenomSajnos nem tudok veled egyetérteni, de valószínűleg ez személyes ok. Én a RahXephon-t special az NGE-hez hasonlítottam. Többnyire azért, mert azt koppintja, de kő keményen. Szebb a grafika, de ennyi.

Ha jobban megnézzük, az NGE-ben elég érthető a főszereplő szenvedése a részeken keresztül, míg a RahXephon első részében, amikor még szinte semmi sem történik a kissráccal (aki eddig teljesen szép és jó életet él), máris lenyom egy kínlódó ordítást (amit rengetegszer fogunk hallani még a történet során, de az NGE-fanok ehhez már hozzászoktak).

Úgyhogy én már az elején úgy ültem neki a dolognak, hogy egy elnagyolt NGE klón a sorozat, és sajnos igazam is lett.

Persze mindez magánvélemény, ha neked tetszett, akkor jó. :)

Én tiszteletben tartom a véleményed, de szerintem ott hibáztad a legnagyobbat, hogy összehasonlítottad a kettőt...szerintem nem szabad/érdemes, mert a kettőnek télleg nem sok köze van egymáshoz...vannak műfajbeli ill. témabeli apróbb hasonlóságok, de ennyi....minden más egyéni mindkét animében...ez az én saját véleményem :)

Tetszeni meg sztem azért nem tetszett, mert ahogy említetted...úgy ültél neki, hogy leírtad a sorozatot...na sztem ezt sem szabad ;) (előre befolyásoltad a saját véleményed...ezzel homályosítván a valóst)

És ezt ne vedd :_piszka:-nak, mert nem annak szánom, de véleményem szerint ebbe a hibába estél...persze, ha eredendően nem tetszik, akkor nem szóltam.... :)

.Attila

Quote from: VenomÚgyhogy én már az elején úgy ültem neki a dolognak, hogy egy elnagyolt NGE klón a sorozat, és sajnos igazam is lett.
Én még nem láttam ugyan a Rahxephon-t, de ha valaki úgy ül neki, hogy ez ilyen_és_ilyen lesz, akkor az önbeteljesülésnek nagyobb a valószínűsége... azaz nem tűnik objektívnek a véleményed.

Venom

Egyetértek azzal, hogy valószínûleg ez is belejátszott az én véleményembe, de ha még ha nem is hasonlítottam volna össze elõtte, akkor is hasonló eredményre jutottam volna. :rolleyes:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Exo

Most fejeztem be! :)
Elég furcsa anime...ahogy elolvastam AniDB-n az infóját, valami nagyonvéres brutál animére gondoltam...nos meglepetés ért!
A sorozat rejtett "brutalitása" igazán csak az utolsó részekben jön ki, addig inkább csak néhol pszichésen demoralizáló...vért keveset látni :)
De a végén beindulnak a dolgok :D...na ott már akad erõszak, igaz az is a lehetõségekhez mérten burkolt ábrázolásban.

Mindenesetre elégedett voltam azzal, amit láttam...egyszer mindenkinek érdemes megnéznie! :)

Egy megjegyzés a végére: Az Intro szörnyen gyengére sikeredett :ejj:...az Outro már inkább méltányolható :)

Exo

Ano...eto...sono...UHHH!

Moloko

Quote from: ExoMost fejeztem be! :)
Elég furcsa anime...ahogy elolvastam AniDB-n az infóját, valami nagyonvéres brutál animére gondoltam...nos meglepetés ért!
A sorozat rejtett "brutalitása" igazán csak az utolsó részekben jön ki, addig inkább csak néhol pszichésen demoralizáló...vért keveset látni :)
De a végén beindulnak a dolgok :D...na ott már akad erõszak, igaz az is a lehetõségekhez mérten burkolt ábrázolásban.

Mindenesetre elégedett voltam azzal, amit láttam...egyszer mindenkinek érdemes megnéznie! :)

Egy megjegyzés a végére: Az Intro szörnyen gyengére sikeredett :ejj:...az Outro már inkább méltányolható :)
Dejó! Nagyon örülök ám, hogy megnézted!
Egyszerûen imádom azt az animet!

Õszinténszólva még az introját is megszerettem a 13 rész alatt :haha:
mármint a zenéjét. a rajzok nagyon gyerekesek az introban, de ha az ember végignézte a sorozatot 1szer nézze végig rettenetesen figyelmesen az introt mert rengeteg minden bennevan - a maga puritán formájában. :eek: (legalábbis emlékeim szerint)

Moloko

mint már írva vagyon, 26 részes a sorozat. a végéhez szükséges az hogy az ember felfogóképes állapotban legyen, különben nem veszi le hogy a (spoiler) "kami-sama" =isten földre küldte az angyalát (spoiler vége)
továbbá globális felismerésként lejött hogy valószínûleg japánban van a legtöbb híres HAMIS(an énekelõ) énekesnõ és énekes....
vegyük pl Priss hangját a bgc2040ben. addig jó amíg el nem kezd énekelni. az intro is hamis, meg az összes többi dalban is van valami ami hamis mindig.
a másik hamis dal másik animébõl a Saria Kijimi - I'll be here for you, a Key The Metal Idol outroja.
elképesztõ h miért vesznek meg egy olyan dalt amiben az énekesnõ hamisan erõlteti ki magából a hangokat, a nagyemberek meg forognak a sírjukban h hova fajult a világ

visszatérve a bgc2040-hez -  ez az eredeti bgc-nek (bgc - legend of the knight sabers - 2032) egy újrafeldolgozása, több elõzménnyel, több utózmánnyal és más alapokon nyugvó történettel.
pl a sorozat kezdetén még nem teljes a k-s csapat és ez engem teljesen megzavart. meg hogy a (spoiler) Sylia apját nem egy labori robbanás ölte meg hanem egy földrengés (spoiler vége)
szal vannak különbségek.
érdemes NEM párhuzamot vonni :)

visszatérve a zenéhez - a BGM-ek jók általában. van néhány idegesítõ, néha kicsit hangosak, de jók. a reklámszünet 2 átkötõzenéje közül a második az összes bgc2040 zenébõl a kedvencem :D


na ennek aztán se eleje se vége nem volt, de rakjátok össze :)

Exo

Egyszerûen nincs szó, amivel leírhatnám...
Eszméletlen hatása van...

Nálam a Kimi ga Nozomu Eien-vel uralják a trónt...:jee: :cool: :kiraly: :appl: :(  :beken: :bruhuhu:
(a RahXephon a harmadik)

DarkstaAaR^.^

Most láttam a Gungrave-et és  :jee:  :cool:

Az utolsó rész közepén jöttem rá, hogy ez bizony egy kõkemény Volt egyszer egy Amerika feldolgozás  :rolleyes:
Legalábbis elég sok párhuzamot lehet vonni.





Volt egyszer egy  Amerika: gengszter-film a 80-as évekbõl Robert De Niro-val és James Woods-al, az egyik kedvencem


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Cobra

Battle Programmer Shiraze
Nagyon tetszett, bár inkább fiúknak ajánlom, mint lányoknak. Ennek is kicsit "más" humora van, illetve nem is tudtam eldönteni, hogy milyen kategóriába soroljam, mert annyi humor nincs benne, mint az Excel Saga-ban. Ami nagyon zavaró, az az, hogy egy epizód 3db 15 perces részbõl áll. Az intro és outro zenéje nekem nagyon tetszett, és a videó része se rossz. Remélem lesz belõle második szezon is. Aoianime-n is írtak róla egy keveset a fórumba, ha valaki kíváncsi még egy kis plusz infora.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Karma XXL

Quote from: CobraBattle Programmer Shiraze
Nagyon tetszett, bár inkább fiúknak ajánlom, mint lányoknak. Ennek is kicsit "más" humora van, illetve nem is tudtam eldönteni, hogy milyen kategóriába soroljam, mert annyi humor nincs benne, mint az Excel Saga-ban. Ami nagyon zavaró, az az, hogy egy epizód 3db 15 perces részbõl áll. Az intro és outro zenéje nekem nagyon tetszett, és a videó része se rossz. Remélem lesz belõle második szezon is. Aoianime-n is írtak róla egy keveset a fórumba, ha valaki kíváncsi még egy kis plusz infora.

Az elsõ (vagy második) avatarom a BPSbõl volt :D Sajnos azt olvastam a weboldalán, hogy "That's the end." (egy japánnal is lefordíttattam). Sajnos semmi konkrétumot nem mondanak, hogy most minek is van vége, de remélem nem az egésznek :(