Stratégiai játékok

Started by Isi101, 2004-05-16, 15:24:12

Previous topic - Next topic

.Attila

Próbáld ki a SimCity 2000-et, ott hamar eljön a vég... a csőd :D

Fazék

Quote from: Bruce579Transport Tycoon? Elkezdtem játszani, és idővel rájöttem, hogy ennek a játéknak nem lesz vége... Az meg nem az én stílusom... kell egy végcél, amiért érzem, hogy érdemes küzdeni.
sztem volt végcél, ha jól emlékszem 2030-ban fejlettséged csúcsán végetért a játék és kaptál egy értékelést az addigi játékodra, és igenis komoly küzdelem volt a tabella legfelső fokára feljutni :lazza:  :) - az mondjuk tény, hogy ekkor is még dönthettél úgy, hogy folytatod a játékot, immár végcél nélkül...

Feldin

Valakinek nincs meg a car tycoon???
Nekem nagyon kéne!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: Blimpsztem volt végcél, ha jól emlékszem 2030-ban fejlettséged csúcsán végetért a játék és kaptál egy értékelést az addigi játékodra, és igenis komoly küzdelem volt a tabella legfelső fokára feljutni :lazza:  :) - az mondjuk tény, hogy ekkor is még dönthettél úgy, hogy folytatod a játékot, immár végcél nélkül...
Erről én mit sem sejtettem, így a játék hamar elhagyta a vinyómat  :rolleyes:  De nem is igen hiányolom...

Most a hétvégén elkezdtem játszani a Desperados című játékkal... félig-meddig stratégia, bár ha jól emléxem nem egészen ezt a megnevezést használták rá. Nagyon bejön! (Tök mint a Commandos, csak van összefüggő sztorija, ami nálam NAGYON fontos :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Shogun Mongol invasion:
a daimyom (11 lovas) és 15 kensai elfoglalt egy er?döt, a csata kinemetele:
men  lost: 0, men taken: 781
de már visszavonultattam 1500-as sereget is velük. Éljenek a kard szentjei!  :rotflol:

Bruce

Nagy-nagy kérdésem lenne, amennyiben van itt hozzáértő személy. A Warcraft 3 - Frozen Throne ork küldetéssorozatának csak egy fejezete szerepel az alapkiadásban. Azt ha végigviszem, akkor kiírja, hogy a folytatást töltsem le a battle.net-ről... namármost simán nem lehet letölteni, legalábbis nem találtam meg, játékból feljelentkezni meg nem tudok (hiába, eredetire sajna nem futotta...  :hehe: ) Viszont valamilyen újságban láttam, hogy a Blizzard kiadta a second editiont, amiben ez már benne van... Szal a kérdés: megvan valakinek ez a second edition? Vagy oda tudna adni valamiféle patchet, amiben ez benne van? (Sajnos azt sem tudom, hogy milyen újságban olvastam róla... Egy oldalt szenteltek játékoknak, a többi másról szólt, de más nem ugrik be róla  :grrr: )
Remélem tudtok segíteni, mert már csak ti vagytok az utolsó reményeim...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce579Nagy-nagy kérdésem lenne, amennyiben van itt hozzáértő személy. A Warcraft 3 - Frozen Throne ork küldetéssorozatának csak egy fejezete szerepel az alapkiadásban.

ezt a Blizzard oldalán találtam a FAQ részlegben:
QuoteWarcraft III: The Frozen Throne includes a Bonus Campaign titled "The Founding of Duratar" featuring a new character named Rexxar. You can now install the 1.13b patch which includes the second act "Old Hatreds", and the third act "A Blaze of Glory" for the Bonus Campaign.

Once you patch the game, you can simply click the "Chapter Two - Old Hatreds" link from the Bonus Campaign screen to play these levels. If you have completed Act I, your Heroes will carry over to Act II. Otherwise, your Heroes will be default-level Heroes with basic starting items.
szóval csak tedd föl a legújabb patch-et, az már tartalmazni fogja (1.15-ös az utolsó) :)

Moha

Quote from: TriviPróbáld ki a SimCity 2000-et, ott hamar eljön a vég... a csőd :D
Már akinek... :hehe: Nekem sikerült cheat nélkül szép nagy várost építeni :)
Quote from: FeldinValakinek nincs meg a car tycoon???
Nekem nagyon kéne!!!!!
Asszem egyik ismerősömnél láttam. Esetleg elkérhetem. Csak azt nem tudom, hogy adnám át...

.Attila

Quote from: MohaMár akinek... :hehe: Nekem sikerült cheat nélkül szép nagy várost építeni :)
Hanyadik próbálkozásra? ;)
SimCity 2000-ben, amikor már kezdett csődbe menni a város, mindig eljátszottam, hogy minden katasztrófát bekapcsoltam és maxra állítottam. Élvezet volt nézni, hogy ahogy kigyulladt a város, majd közben megjelent egy UFO, ami el kezdte rombolni stb.stb. :hopp:

Moha

Quote from: TriviHanyadik próbálkozásra? ;)
Fene se számolta! :p Anno 486-oson elég sokat játszottam vele. De úgy kb 1x-edik nekifutás lehetett.
Quote from: TriviSimCity 2000-ben, amikor már kezdett csődbe menni a város, mindig eljátszottam, hogy minden katasztrófát bekapcsoltam és maxra állítottam. Élvezet volt nézni, hogy ahogy kigyulladt a város, majd közben megjelent egy UFO, ami el kezdte rombolni stb.stb. :hopp:
Igen, igen, voltam néha én is ilyen vandál. :D

Soridan

Quote from: MohaIgen, igen, voltam néha én is ilyen vandál. :D

Én mindig. Nem mondom, van türelmem, temérdek, de ez már sok volt :) Inkább Afterlife. Pokoli (mennyei) tanácsadóink folytonos marakodása üdítően hat a rengeteg lélek terelgetése közben :) (kivéve, hogy marakodásuk hiányosságainkra mutat rá -_- )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: Blimpezt a Blizzard oldalán találtam a FAQ részlegben:

szóval csak tedd föl a legújabb patch-et, az már tartalmazni fogja (1.15-ös az utolsó) :)
Ha ez igaz... végre... annyi várakozás után végre sikerülhet végigjátszanom a Bonus Capmaign-t is! Persze ha engedi felrakni a patch-et egy tört játékhoz...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: Bruce579Persze ha engedi felrakni a patch-et egy tört játékhoz...

Ha nem, akkor pedig nézz el ide. ;) Itt egyebek közt feltört patch-ek is vannak. :)

Feldin

Quote from: MohaMár akinek... :hehe: Nekem sikerült cheat nélkül szép nagy várost építeni :)Asszem egyik ismerősömnél láttam. Esetleg elkérhetem. Csak azt nem tudom, hogy adnám át...
Hát leírnád nekem és elhoznád a táborba!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: FeldinHát leírnád nekem és elhoznád a táborba!
Oké, tényleg! ;) Amúgy én is gondoltam, hogy egyszer ki kellene próbálni. Na majd most. Küldök majd egy PM-et, ha megvan.

Feldin

Quote from: MohaOké, tényleg! ;) Amúgy én is gondoltam, hogy egyszer ki kellene próbálni. Na majd most. Küldök majd egy PM-et, ha megvan.
Arigato!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Titkos

Stratégiákból nekem a Blizzard üdvöskéi (Warcraft, Starcraft) a kedvenceim, illetve még a Red Alert-et is szeretem, bár csak az 1-el játszottam és azzal is elég régen.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: TitkosStratégiákból nekem a Blizzard üdvöskéi (Warcraft, Starcraft) a kedvenceim.

Szerinzem a Starcraft a legjobb RTS, mert minden stimmel benne: kiegyensúlyozott, jó grafika, jó játszhatóság, átvezetõ képek gyönyörûek, és persze eszméletlen sztori.

Marfy

Nekem a kedvencem a C&CGenerals szerintem jobb mint a régi Red Alertek voltak, garfikailag szerintem jól néz ki (bár a Ground Control simán veri) és egyszerû  a kezelhetõsége is a GC már csak azért is nem jött be mert nem kell építeni benne pedig szerintem ez fontos benne és a nyersanyaggyûjtés.
Bár a kasztok nincsennek igazán kiegyensúlyozva a GLA kicsit gyenge de azért szupi játék.

Damnatus

Hali!

Quote from: NokiNekem a kedvencem a C&CGenerals szerintem jobb mint a régi Red Alertek voltak, garfikailag szerintem jól néz ki (bár a Ground Control simán veri) és egyszerû  a kezelhetõsége is a GC már csak azért is nem jött be mert nem kell építeni benne pedig szerintem ez fontos benne és a nyersanyaggyûjtés.
Bár a kasztok nincsennek igazán kiegyensúlyozva a GLA kicsit gyenge de azért szupi játék.

Nekem az a bajom a Generalsszal hogy elég uncsi, nem kötött le (bár egyre kevesebb játék tudja ezt mostanában megtenni). A sztori nem nagyon jön be (szinte nincs is). Hálóban meg nem kiegyensúlyozott, a kínaiak túl erõsek.
Egyébként GLA-val is lehet elég szép meglepit okozni.

Dragon

Quote from: DamnatusNekem az a bajom a Generalsszal hogy elég uncsi, nem kötött le (bár egyre kevesebb játék tudja ezt mostanában megtenni). A sztori nem nagyon jön be (szinte nincs is). Hálóban meg nem kiegyensúlyozott, a kínaiak túl erõsek.
Egyébként GLA-val is lehet elég szép meglepit okozni.

Hát, valahogy így vagyok én is a generals-szal.
A Dune2 ultra csúcs volt anno, pedig mai szemmel nézve az irányítása tulajdonképp játszhatatlanná minõsítené. Aztán jött a nagy áttörés, a C&C, az nagy volt tényleg, habár nekem nem múlta felül a legelsõ WarCraft-ot.
A C&C:RA már kissé vontatott volt, aztán a többi bõr a mit lenyúztak a dologról, háááát, olyan szép lorenzósan: tú maccs.
Nekem a WarCraft sorozat rulezzzz, a StarCraft pedig maga a tökély, és már nagyon várnék egy újabb részt belõle, olyan grafikával, ami megdöngeti a radeonomat  :rotflol:
Egyébként essen szó a nem realtime stratégiákról, nekem pl. a Panzer General nagyon bejött.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: bpka000Egyébként essen szó a nem realtime stratégiákról, nekem pl. a Panzer General nagyon bejött.

Master of Orion II, Fantasy General, na meg még a CIV-ek. Meg még... kuso, ilyenkor semmi nem jut eszembe. De jók azok nagyon.

RTS-ekbõl szerintem a Myth III - The Wolf Age hangulata nagyon átütõ erejû lett.

Titkos

Bevallom, én az egész C&C "univerzumból" csak a Red Alert 1-el játszottam (talán az egyik legelsõ stratégiám volt a Warcraft 2 mellett), de szerintem egész jó játék, jópár kellemes órát töltöttem el vele. Hell March rulez, az introval együtt! :)
SPOILER!
Bár annak azért örülnék, ha valaki felhomályosítana, hogy pontosan mi is történt az introban? Az rendben van, hogy Einsten visszament a múltba, de ott egybeolvadt Hitlerrel és utána úgy tért vissza, vagy mi? Hát hiába, sok éve már annak, hogy játszottam vele...
SPOILER END!
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Rounin

Quote from: TitkosBevallom, én az egész C&C "univerzumból" csak a Red Alert 1-el játszottam (talán az egyik legelsõ stratégiám volt a Warcraft 2 mellett), de szerintem egész jó játék, jópár kellemes órát töltöttem el vele. Hell March rulez, az introval együtt! :)
SPOILER!
Bár annak azért örülnék, ha valaki felhomályosítana, hogy pontosan mi is történt az introban? Az rendben van, hogy Einsten visszament a múltba, de ott egybeolvadt Hitlerrel és utána úgy tért vissza, vagy mi? Hát hiába, sok éve már annak, hogy játszottam vele...
SPOILER END!

Hümm, hát nekem meg kalózba volt/van meg. Szóval én is kíváncsi lennék :)

thrall

Quote from: RouninHümm, hát nekem meg kalózba volt/van meg. Szóval én is kíváncsi lennék :)
nekem meg nemvolt meg csak a 2(az jó volt) amúgy nekem az elsõ stratégiai játékom a warcraft 1 volt azóta szeretem a blizzard játékokat :)

Dragon

Quote from: RouninHümm, hát nekem meg kalózba volt/van meg. Szóval én is kíváncsi lennék :)

Hát ezaz, hogy elég nehéz volt követni a történetet, mert össze-vissza ugráltak az idõben azon kiadások amik a valóságban sorban követték egymást.
De szívesen elolvasnék egy nagy összefoglalót kronológiai sorrendben az egész történésrõl, mert talán még az is elõfordulhat, hogy itt-ott az írók is belegabalyodtak a dologba. Megvallom õszintén én nem játszottam mindegyikkel, lehet, hogy akkor jobban képben lennék - vagy nem  :lol: -
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Shadowolf

#117
Quote from: bpka000De szívesen elolvasnék egy nagy összefoglalót kronológiai sorrendben az egész történésrõl, mert talán még az is elõfordulhat, hogy itt-ott az írók is belegabalyodtak a dologba.

Jó olvasást :D

Dragon

#118
Õõõõõ....
hát izé

QuoteReferrer Link Error
 
On every single HTML page of GameFAQs is the following request:
Feel free to link to this page, but not directly to the FAQs..

azért köszi   ;)


/EDIT
----------------
ja, megvan, csak linkelve nem ment



persze, ez 2002-ben lett utoljára frissítve, de így is elég vaskos darab



.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Shadowolf

Átírtam a linket, most már a faq oldalra megy, ott van Storyline Faq néven. :)