Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Karma XXL

#30
Én középen magyar és töri, emelten matek és informatika. De nem várom  :haha: Fõleg a töri írásbelit!

(/me =  :lame: )

Quote from: DjinnHogy is mûködik ez a kétszintû érettségi? Nem egészen vagyok képben. :o
Nem is tudom, én érettségiztem-e igazából. Már olyan régen volt, talán csak álmodtam  :haha:

Úgy mûködik, hogy februárban mindenki kiválasztotta, mibõl és milyen szinten érettségizik majd. Öt tárgy kötelezõ: magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és egy választott tantárgy. A nyelvet középszintû nyelvvizsgával ki lehetett váltani, mint ahogy Darkstar és én is tettük, és remélem Ramiznak is sikerül ;)

Az érettségi eredménye határozza meg majd a pontjainkat, tehát nincs külön felvételi, hanem a százalékok alapján vesznek (vagy nem...) fel az egyetemek.

Meske

#31
Nekem is van még szerencsére egy évem, de az már nem olyan sok idõ... Én egyébként magyarból és töribõl középszinten (sajnos kötelezõ belõlük, ha nem kéne még középszinten sem mennék, legalábbis töribõl biztosan nem.......) Matekból naná, hogy emelt szinten megyek, és a választott tantárgy valószínüleg ének lesz középszinten, mert a tanítóképzõbe úgyis abból lesz alkalmassági vizsga. Ja, és az angol nekem is kilõve szerencsére! :) Legalább abból már biztos, hogy megvan a 100%-os emelt szint, ami a legjobb pontszámnak mondható... :)

EDIT: ja, és Djinnek még egy kis magyarázat :): lehet, hogy nincsenek felvételik, de helyette vannak alkalmassági vizsgák, amik persze nem olyan szintûek, mint a felvételik, de azért mégis csak valami...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

#32
Quote from: SysOP XXLAz érettségi eredménye határozza meg majd a pontjainkat, tehát nincs külön felvételi, hanem a százalékok alapján vesznek (vagy nem...) fel az egyetemek.
Köszi!  Mindig tanul valamit az ember valamit.:)
Bár ahogy mostanában mûködnek a dolgok, nem jegyzem meg a "gyerekem számára" ezt. Addig ugyis 10x változtatnak még. Odafönn valami okos mindig nagyon tudja, mit hogy kéne. És mivel odafönn mindig új okosak vannak... :rolleyes:  :__devil:
Például ahogy ezt az írásbeli értékelést "intézték"... :(

edit: Köszi Meske neked is. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Meske

Amúgy ez az egész egy nagy szemétség velünk, meg a most érettségizõknek fõleg, hogy egyszerûen nincs is edejük normálisan felkészülni az újfajta feladatokra. Ha már mindenképpen beakarták vezetni, tehették volna úgy is, hogy amikor bevezetik az akkor 9.-es osztályt már úgy készítik fel, de addig marad a régi, de nem nekik muszáj volt ilyen hü**én csinálni... Na mind1.
Amúgy szerintem lazán vissza fogják állítani a régi tipusú érettségit pár év múlva, s szerintem az öcsém már simán úgy fog érettségizni, úgyhogy nem kell aggódnod Djinn, hogy a gyereked számára meg tudod e jegyezni ezt az újfajta érettségit...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Darkstar

Quote from: Meske...Amúgy szerintem lazán vissza fogják állítani a régi tipusú érettségit pár év múlva...

Vagy megint kitalálnak valami újat, amivel tovább nehezíthetik az életünket.  :hogyaza:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Meske

Quote from: DarkstarVagy megint kitalálnak valami újat, amivel tovább nehezíthetik az életünket.  :hogyaza:
Hát igen, sajnos ez is benne van a pakliban, de hogy miért kell ez nekik, azt már tényleg nem értem...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Kvikveg

Quote from: SysOP XXLÚgy mûködik, hogy februárban mindenki kiválasztotta, mibõl és milyen szinten érettségizik majd. Öt tárgy kötelezõ: magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és egy választott tantárgy. A nyelvet középszintû nyelvvizsgával ki lehetett váltani, mint ahogy Darkstar és én is tettük, és remélem Ramiznak is sikerül ;)

Az érettségi eredménye határozza meg majd a pontjainkat, tehát nincs külön felvételi, hanem a százalékok alapján vesznek (vagy nem...) fel az egyetemek.
Ez nem olyan, mint a kozponti, csak a sulidban irod?
Kvazi nekem mat fiz kozponti volt, tobbi gimiben, kiveve angolt, mert pont akkor lett meg a nyelvvizsgam.
Ez az ujban gondolom mat es valasztott fiz emelt, tobbi normal(?).
Ha jol sejtem, ennel azert bonyolultabb a helyzet...

Egyebkent en massziv 3 voltam toribol, es 4-re erettsegiztem. Tobbibol meg 5re. Mondjuk a kozpontikra keszultem, angol kipipalva, maradt a magyar irasbeli+szobeli, tori szobeli.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: Ramiz(Nemrég megpróbálkoztam a módszerrel, de már nem jön be... :( )
Dehogynem! csak nem bárkivel és nem is bárhol.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: MeskeHát igen, sajnos ez is benne van a pakliban, de hogy miért kell ez nekik, azt már tényleg nem értem...
Szerintem így élik ki magukat: nekik már mindegy, a gyerekeik ált. már felnõttek, az unokák meg mire odakerülnek, addigra úgyis más lesz. És "szivassuk meg a fejüket" alapon kitalálnak valamit... :rolleyes:

Karma XXL

Quote from: KvikvegEz nem olyan, mint a kozponti, csak a sulidban irod?
Kvazi nekem mat fiz kozponti volt, tobbi gimiben, kiveve angolt, mert pont akkor lett meg a nyelvvizsgam.
Ez az ujban gondolom mat es valasztott fiz emelt, tobbi normal(?).
Ha jol sejtem, ennel azert bonyolultabb a helyzet...

Azt hiszem pont olyan. Az emelt szintû vizsgákat még csak nem is a suliban, hanem külsõ bizottság elõtt tesszük, mind az írásbelit, szóbelit és gyakorlatit (<-- pl. informatika az esetemben).

Ha most mennél egyetemre (vonatkozik mindenkire), akkor minden eredményed középszintûnek számítana, de pl. az 5ösök 100%nak, ami az adott tárgyból kapásból 30 szerzett pontot jelent. Két 5ös érettségi --> 60 szerzett pont, ha 11. és 12. osztályban 5ös voltál 5 tárgyból, az még 60 hozott pont, plusz nyelvvizsgák, szóval lazán maximális pontszámot lehet szerezni :rolleyes:
QuoteEgyebkent en massziv 3 voltam toribol, es 4-re erettsegiztem. Tobbibol meg 5re. Mondjuk a kozpontikra keszultem, angol kipipalva, maradt a magyar irasbeli+szobeli, tori szobeli.


Magyar írásbeli és szóbeli, töri írásbeli és szóbeli, matek (emelt szint) írásbeli és szóbeli, infó (emelt szint) gyakorlati és szóbeli lesz az én vizsgám...

Matekból a középszinteseknek azt hiszem nincs szóbelijük, de ne erre alapozzák a készülést ;)

Suszi

Quote from: SysOP XXLmatek (emelt szint) és szóbeli[/B
Na neee. Matek szóbeli  :wtf:
Nekem ezzel a kétszintû érettségivel csak az a bajom, hogy ha én most kitalálom, hogy el szeretnék menni egy egyetemre, vagy fõsuliba, akkor újra kellene érettségiznem, mivel az én érettségim még középszintûnek számít (4 éve érettségiztem). Ez nem fair.  :mad:

Tiaro

Olyrópából már így is kaptunk néhány célzást, miszernt az EU nem fogja elfogadni a mi kétszintû érettséginket. Ergo max egy év, és vissza az egész...
Tapsoljuk meg õket, ez az gyerekek, szép volt, a jó öreg magyar színvonal már megint...  :wtf:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Djinn

Quote from: SusziNa neee. Matek szóbeli  :wtf:
Nekem ezzel a kétszintû érettségivel csak az a bajom, hogy ha én most kitalálom, hogy el szeretnék menni egy egyetemre, vagy fõsuliba, akkor újra kellene érettségiznem, mivel az én érettségim még középszintûnek számít (4 éve érettségiztem). Ez nem fair.  :mad:
Valóban nem tünik igazságosnak.  :rolleyes:
Egyébként is fura. Ha valakinek rossz napja van az érettségin, akkor így járt? No egyetem, no föiskola? Vagy lehet felvételizni azért? Amúgy meg, ha 2x olyan nehéz lesz az érettségi, mint nekünk, az még mindig könnyeb, mint  a felvételik régen, (persze attól függ, hová) és azt lehet többször is próbálni...
És hogy szabályozzák a felvett emberek számát. Mondjuk ha 800 ember jelentkezik az utcaseprõ egyetemre, és mind kitünõre érettségizett, akkor mi van?
Ez ugyanolyan, mint, hogy ált-.ban bevezették az írásbeli értékelést. De nem ám kiadtak egy egy rendszert központilag. Nem, minden iskola csinálja magányak. A fótik 1-es számúét anyukám csinálta velem együtt. A többi millió iskoláét meg egy-egy ottani tanár.  :eeek: Arra, a kérdésre, hogy a bizonyitványba, hogy kerül be a dolog a minisztérium csak tátogott. "Majd visszahívjuk, havan valami feljlemény". Mikor ezek a gyerekek fekvételiznek majd (ami hamarosan bekövetkezik), akkor meg nem tudom, hogy fogják kitalálni, ki mit ért el az elõzõ iskolában.... Á! Xar az egész!! :ejj:
Bár tényleg fölösleges ezen filózni, mert mindjárt 2006, új választások, új emberek, új legjobb megoldások...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Nem az érettségi jegy, hanem a pontokból kiszámított százalék alapján jár majd a felvételi pont. Aki emelt szintû érettségit ír, az a felvételijéhez kap +7 pontot.
A nagy kérdés az, hogy vajon 120 pont alatt alig lehet-e majd bejutni, vagy a jól megírt középszintû is elég lesz-e? (persze ahol emeltszintût kérnek, oda csak emelt szintûvel lehet jelentkezni.)

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

Nem az érettségi jegy, hanem a pontokból kiszámított százalék alapján jár majd a felvételi pont. Aki emelt szintû érettségit ír, az a felvételijéhez kap +7 pontot.
A nagy kérdés az, hogy vajon 120 pont alatt alig lehet-e majd bejutni, vagy a jól megírt középszintû is elég lesz-e? (persze ahol emeltszintût kérnek, oda csak emelt szintûvel lehet jelentkezni.)
De azokat a pontokat a (erettségi) jegyek alapján számítják, nem? Akkor az ugyanaz, csak csavarnak rajta egyet, nem? Vagy valamit félreértettem megint? Nekünk még volt olyan, hogy dulázás. Ha valakinek xar jegyei voltak, akkor is volt esélye. Most is van ilyen?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

írok egy példát hogy hogyan nézhet ki: (ez csak példa, a ponthatárokat nem ismerem, még azt se, hogy 1 tantárgynál mennyi a max pont)

érettségin pont(max 100)      érettségin kapott jegy   felvételi pont (%*30)
0-50                                                   1                           0  
51-65                                                  2                           15-19
66-75                                                  3                           20-22
76-90                                                  4                           23-27
91-100                                                5                           28-30
        emelt szint                                                        +7

tehát ha én írok egy 91 pontosat, akkor az 5. de csak 28 pontot kapok, +7-et, összesen 35.
de ha mondjuk egy gyenge 4-est, 23 pontot kapok, és +7=30 pont
Ugyanennyit szerezhet vki egy kitûnõ ötös középszintûvel is.
Tudom, hogy a számok nem stimmelnek, de a számítás ilyen módon zajlik

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

írok egy példát hogy hogyan nézhet ki:....
:merci: Kezedem felfogni. De jó, hogy én már túl vagyok ezeken a dolgokon!! :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Suszi

Quote from: DamnatusHali!

Nem az érettségi jegy, hanem a pontokból kiszámított százalék alapján jár majd a felvételi pont. Aki emelt szintû érettségit ír, az a felvételijéhez kap +7 pontot.
A nagy kérdés az, hogy vajon 120 pont alatt alig lehet-e majd bejutni, vagy a jól megírt középszintû is elég lesz-e? (persze ahol emeltszintût kérnek, oda csak emelt szintûvel lehet jelentkezni.)

Én úgy tudom, hogy csak az mehet fõsulira/egyetemre, aki felsõfokú érettségit tett le. Ha meg mind a kettõvel be lehet jutni, akkor minek két szint?

Manitu

Quote from: SusziHa meg mind a kettõvel be lehet jutni, akkor minek két szint?
Az egyikkel csak elméletileg lehet bejutni :D Bár nem vagyok jártas a témában, hál' istennek ezen már rég túl vagyok:)


Suszi

Szerencsére én is. Csak elméleti szinten kérdeztem.  :)

Damnatus

Hali!

Be lehet jutni csak középszintû érettségivel is!
Attól függ, hogy ahova jelentkezel, ott követelmény-e az emeltszint.

Suszi

De akkor meg minek??????  :eeek:

Ramiz

Látom, nektek is tele van már a tökötök ezzel a pontbirkózással... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

Quote from: SusziDe akkor meg minek??????  :eeek:

Jó kérdés. Damnatus úgy vettem észre, azt nem is említette, hogy az emelt szintû vizsga +7 pontját csak akkor kapod meg, ha legalább 3ast írsz. Mondjuk emelt szinten 60% már 5ös, de a százalékok alapján kapod a pontokat, így (asszem, az egyik osztálytársnõm számolta ki, már nem emlékszem) 80% körül kezdi meg egyáltalán megérni, hogy emelt szinten, egy nehezebb, tágabb érettségit írsz...

Suszi

Quote from: RamizLátom, nektek is tele van már a tökötök ezzel a pontbirkózással... :__devil:
Ja  :hogyaza:

Meske

Quote from: SysOP XXLMondjuk emelt szinten 60% már 5ös, de a százalékok alapján kapod a pontokat
Pontosan! Szóval, lehet, hogy emeltszinten már 60%-tól megvan az 5,  és középszinten pedig csak 80%-tól, de ez nem fogja izgatni az egyetemeket/fõiskolákat, mert a pontokat a % alapján kapjuk és nem a jegy alapján.
Az egyetemek/fõiskolák nagy részénél pedig csak középszintet kérnek, egyedül a nyelvi iskolákba kérik az emeltszintût. Szóval csak annak kell mindenképpen emeltszinten érettségiznie az adott nyelvbõl, aki ezzel szeretne foglalkozni. Mindenki másnak elég a középszint.
Énis úgy tudom, hogy a matek középszintnél nincs szóbeli. Egyáltalán én azt nem értem, hogy matekból MIÉRT kell szóbeli?????? Szóban elmondom a számításomat????? Na mind1. Illetve annyira nem mindegy, mert jövõre már nekem is lesz, de addigra majd megtudom...

Itt van egy kis tájékoztató és informácó bõvebben a kétszintû érettségirõl.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Darkstar

Akinek megvan a nyelvvizsgája, az hol tette le, illetve milyen eredménnyel?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Karma XXL

Quote from: MeskeSzóban elmondom a számításomat?????

Csak részben. Van 25 tétel, amibõl húzol. A tételbõl 20 perces kiselõadást kell tartani, ki kell mondani egy definíciót, egy tételt, amit utána bizonyítanod kell, a tétellapon kapott feladat megoldását be kell mutatnod, és végül a tételben szereplõ dolgok gyakorlati alkalmazására kell példát hoznod (pl. a trigonometriával lehet távolságot mérni, vagy valami ilyesmi).

Quote from: DarkstarAkinek megvan a nyelvvizsgája, az hol tette le, illetve milyen eredménnyel?

Rigó utca, középszint, szóbeli 65% (paráztam mint az állat...), írásbeli 79%.

Zanador

Én is most fogok érettségizni (akit érdekel, hogy hova megyek, mibõl milyen szintet irok, az olvassa végig SysOP ugyanezen kérdésekre adott válaszait ;) ).
Egy apró megjegyzés a két szintrõl: tavaly én is megcsináltam a próbaérettségit matek emeltbõl, és egy érdekes megfigyelést tettem ezzel (remélem még nem volt róla szó, nem olvastam nagyon vissza): a 60%os emelt az 23 pont. Hozzátéve a +7 pontot, mert 3asnál jobb lett, már megvan az a 30 pont, amit közép szinten csak 95%nál adnak... Na, ezét megyek emelt matekra: ha megvan az 5ös, akkor az már rosszabb nem lehet, mintha középre mentem volna, onnantól minden % csak plussz pontot adhat a középhez képest.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ramiz

Én már csak presztízsbõl is emeltre megyek.
Hogy a Ravasz, az Agy stb. zseniális magyar szinkronját idézzem egy kicsit szabadon: közép a gagyiknak, emelt a profiknak... mármint a "beszámítós" tárgyból.

Nyelvvizsga: ma tudtam meg. BME-s. Szóbeli 82%, írás 86%. :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!