Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: RamizNyelvvizsga: ma tudtam meg. BME-s. Szóbeli 82%, írás 86%. :hopp:

Grat!  :appl:  Az egyik haverom is ma tudta meg. Õt mindkettõbõl megvágták  :rolleyes:  (Õ is a BME-n volt).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zanador

Ramiz: Az szép. Nekem a BME közép szóbeli 81%, az irás 70% lett, de egy percet nem készültem rá. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Meske

Osztálytársam ma benyögte magyarórán, hogy alapszintet nem lehet letenni? :D

Egyébként én is Rigóra mentem, a szóbelim 63% lett, az írásbeli 71%

EDIT: Ügyes vagy Ramiz GRAT hozzá! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Miura

#63
Quote from: DarkstarAkinek megvan a nyelvvizsgája, az hol tette le, illetve milyen eredménnyel?

Van egy felsõm németbõl..az a suliban kaptam...(osztrák érettségim van,megcsináltam a magyar érettségit.(értsd:magyarból megírtam a központit+magyar töribõl is érettségiztem).így lett honosítva+német felsõ ;) )

Középfokú angolom van,azt a BME-n csináltam
szóbeli 89%
írásbeli meg pont 60% haleluja;) levelet sosem tudtam írni..le is pontoztak...

Szemétség ez a kétszintû érettségi..mivel sok helyen az emeltszintüt kérik..és én akarok majd másod diplomát,ugyebár felvételizni kell..és ha emeltszintüt akarok,akkor újra kell éretségiznem..hol itt a logika????
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Karma XXL

Quote from: MiuraVan egy felsõm németbõl..az a suliban kaptam...(osztrák érettségim van,megcsináltam a magyar érettségit.(értsd:magyarból megírtam a központit+magyar töribõl is érettségiztem).így lett honosítva+német felsõ ;) )

Középfokú angolom van,azt a BME-n csináltam
szóbeli 89%
írásbeli meg pont 60% haleluja;) levelet sosem tudtam írni..le is pontoztak...

Szemétség ez a kétszintû érettségi..mivel sok helyen az emeltszintüt kérik..és én akarok majd másod diplomát,ugyebár felvételizni kell..és ha emeltszintüt akarok,akkor újra kell éretségiznem..hol itt a logika????

2005-ben tudtommal még sehol se kérik az emeltszintût... Vagy mégis?

Miura

Quote from: SysOP XXL2005-ben tudtommal még sehol se kérik az emeltszintût... Vagy mégis?

nem is idén akartam felvételizni,hanem jövõre.. :bruhuhu:
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Meske

Csak a nyelvekbõl kérik az emelt szintet, ha olyan helyre akarsz menni. De szerintem is csak egy nagy át@%#*&!@ð$*€#&ás az egész!!!  :hogyaza:

A sulink is most kitalálta, hogy a nyelvizsgásoknak kell tenni egy osztályozó vizsgát, hogy a szerint kapjuk meg az évvégi jegyet. De ha valaki még nem nyelvizsgázott, mert majd nyáron akarja, s így ki szeretné váltani az érettségit annak is most kell majd megírnia! Meg ez a nagy szervezõktehetség is, ami az iskolában van. Ha már egyszer kitalálták, akkor szervezzék is meg normálisan, s nehogymár aznap tudjuk meg, hogy nekünk most vizsgázni kéne. :morci: Mert majdnem az lett belõle. Elõször az volt, hogy majd valamikor április végén, aztán azt mondták, hogy május elején. Aztán hétfõn derült ki hogy most szerdán lett volna, de valahogy az osztálytársaimnak sikerült megdumálniuk a tanárokat, hogy jövõhéten legyen. De bármikor bárkit (mármint a tanárokat és az iskola vezetõségét) kérdeztünk volna mindig mindenki elküldött, hogy hát azt õ nem tudja, kérdezzük meg mástól. Még az is, aki ezt az egészet ki találta. Ha hétfõn nem megy oda néhány osztálytársam, hogy végre kideritse, hogy mikor is lesz ez az egész, akkor tuti, hogy csak aznap szoltak volna, hogy miért nem megyünk már vizsgázni. És még nekik állt feljebb, hogy mi meg milyen jogon kérdezzük meg tõlük, hogy mikor kell vizsgáznunk.... :b+:
Az meg, hogy mi lesz majd a vizsgán, azt még õk sem tudják....

Kérdem én, ha ennyire képtelenek megszervezni a dolgokat még iskolán belül is, akkor egyáltalán miért kellett kitalálni ezt az egész hü**eséget!!!  :nagyere:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Quote from: ZanadorRamiz: Az szép. Nekem a BME közép szóbeli 81%, az irás 70% lett, de egy percet nem készültem rá. :)

Akkor ügyesebben csináltad, mint én. :)

Meske: igazad van, de ne mérgelõdj: annyit nem ér az egész. :) Különben is, mi majd kitapossuk az utat. ;) Ahogy a Svejkben áll: "Akár így lesz, akár úgy lesz, valahogyan mindig csak lesz, mert úgy még sohasem volt, hogy sehogyansem lett volna." :zen:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Meske

Quote from: RamizMeske: igazad van, de ne mérgelõdj: annyit nem ér az egész. :) Különben is, mi majd kitapossuk az utat. ;) Ahogy a Svejkben áll: "Akár így lesz, akár úgy lesz, valahogyan mindig csak lesz, mert úgy még sohasem volt, hogy sehogyansem lett volna." :zen:
Igazad van. Csak hát nem értem, hogy minek ez az egész....

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Alkyra

Én is a falat rugom dühömben.
Mé mindig belõlünk csinálnak kísérleti nyulat?
(egész életemben mindig én s a korombeliek voltak a "fehér patkányok".)

Bár én nem jelentkeztem semmibõl emeltszinten(még csak az kéne...),
de a nyelvvizsgát már szeptemberben leraktam. :D 77% az IH-nál.

Hááá. Régi szép idõk. :D :D
Olyan jó volt táncórákra járni(szerettem a palotást s nagy móka volt megtanulni)

Meske

Quote from: AlkyraMé mindig belõlünk csinálnak kísérleti nyulat?
Sajnos ez van, ezt kell szeretni... :( A nagyokosok mindig kitalálnak valami hü**eséget, hogy szegény embereket kínozzák és megnehezítsék életüket.
QuoteBár én nem jelentkeztem semmibõl emeltszinten(még csak az kéne...),
de a nyelvvizsgát már szeptemberben leraktam. :D 77% az IH-nál.
Hát igen, talán az az egyetlen jó benne, hogy legalább a nyelvizsga helyett 100% emelt szintû érettségit kapunk, bár az igaz, hogy csak ebben az évben...
Még szerencse, hogy ott az elõrehozott érettségi is, így már nekem nem kell majd ezzel számolnom.


A táncot pedig mi most csütörtökön kezdtük el próbálni. 1. próbához képest egész jók voltunk. Jót röhögtünk magunkon, az biztos... :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Ugyan már, nem vagytok kísérleti nyulak! Vigasztalásul pedig ma dupla adag répát kaptok :D !

Miura

Quote from: AlkyraÉn is a falat rugom dühömben.
Mé mindig belõlünk csinálnak kísérleti nyulat?
(egész életemben mindig én s a korombeliek voltak a "fehér patkányok".)
Hmm az én évfolyamomnál vezették be teljesen a kreditrendszert..mi szívtuk meg a levét...ti már belecsöppentek...;)
szal minden évfolyamon kisérleteznek...;)

Meske:a barátom huga is most érettségizik,au õ sulijukban is nagy a kavarodás...pl az a tanár,aki eddig tanította bioszra,az szülési szabadságra ment..egy tanár elment..egy késik állandóan az óráról..egy meg nyugdíjba ment....(ráadásul pont azok a tanárok,akik az emelt szintûre készítették volna fel...)
Nem igaz,hogy pont a tanárok nem tudják,hogy mi hogyan van(csak kijött az OM-tõl valami rendelet..csak lusták elolvasni..így hogy várhatják el,hogy a diákjaik tudjanak is valamit???)

Kisérletetzés tényleg...mostani évfolyam duplán szív...(meg az utána következõk..)
Az állam azt tervezi,hogy ezentúl 5 éves képzés esetén 10 félévet fog támogatni..4 éves esetén 8 félévet..vagyis pont annyit amennyi a képzésed ideje..ami ugyebár nagy szemétség..mert eddig 13 félévet támogatott...tehát nyugodtan abbahagyhattál egy félév után egy sulit,ha nem tetszett,és utána még mehettél más egyetemre is...mert megmaradt 12 féléved... :b+:
de ez engem már nem érint haleluja.... :lul:
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Damnatus

Hali!

Sokkal jobb elsõ kreditesnek lenni, mint utolsó nem kreditesnek.

teraflare

A kreditrendszert nekünk pont 2. évben vezették volna be az egyetemre, így minket nem piszkáltak volna, de mivel megvágtak egy tárgyból (dimat) ezért visszaestem egy évet és belecsöppentem a kreditrendszerbe és egy hibrid fajt képeztem (kredit és nemkredit tanulmányok),de megtaláltuk a jó oldalát is a dolgoknak. Az etr nem nagyon tud a kreditrendszer elõtti idõkrõl így a kalkulust 4-szer tudtam felvenni (a max 3 helyett) :jee:  .  Amúgy ez az kétszínû érettségi szerintem az angol módszer magyarra átültetése akar lenni, DE az angolok a középszintû érettségit 4. év végén teszik az emeltszintût meg +2 specializálódási év után és nem pedig egyszerre.  :lame:  Fizikából meg anno központit írtam (az kellet a felvételihez) paráztam is mint az állat. Bemegyek és majdnem elröhögtem magam a feladatokon. Visszavittem a suliba és megmutattam a többieknek milyen volt, erre majdnem megvertek, hogy õk a normál érettségin majdnem elvéreztek (de az infótanár megkérdezte a haveromat a feladatról (aki nagyon jó volt fizikából), majd bement a terembe és felírta a táblára a megoldást) míg én hülye gyerekfeladatokat kaptam.

Damnatus

Hali!

Hát egy-két törifeladatnak nem sok köze van a törihez.

Miura

Quote from: teraflareA kreditrendszert nekünk pont 2. évben vezették volna be az egyetemre, így minket nem piszkáltak volna, de mivel megvágtak egy tárgyból (dimat) ezért visszaestem egy évet és belecsöppentem a kreditrendszerbe és egy hibrid fajt képeztem (kredit és nemkredit tanulmányok),de megtaláltuk a jó oldalát is a dolgoknak. Az etr nem nagyon tud a kreditrendszer elõtti idõkrõl így a kalkulust 4-szer tudtam felvenni (a max 3 helyett) :jee:
ETR?ELTEs vagy?
nem nincs itt semmi hiba az ETR-rel..mert aki 2003 elõtt iratkozott be az ELTEre,azokra a még nem kredites TVSZ vonatkozik..tehát a szerint 4szer lehet felvenni egy tárgyat...(legalábbis az IKs és TTKs szerint)
lapozgatnod kéne a TVSZt ;))
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Suszi

Tök szívása az egész. Nemsokára az érettségi olyan szintû lesz mint egy diploma.  :rolleyes:  De akkor meg minek az egyetem?  :eeek:  :haha:

Miura

Quote from: SusziTök szívása az egész. Nemsokára az érettségi olyan szintû lesz mint egy diploma.  :rolleyes:  De akkor meg minek az egyetem?  :eeek:  :haha:
nem ez nem igaz..tudnék én olyan példát adni neked matekból,amit egy átlagos középsulis nem tudna megoldani ;)
eddig is ennyit kellett tudnia valakinek,ha be akart kerülni az egyetemre..csak most a felvételit összevonták az érettségivel,ami valahol jó,valahol meg rossz is egyben..
meg szerintem nem szívás..elvárható ez a tudás az érettségizõktõl,mert elvileg megtanították az anyagot 4 év alatt..

Hmm olyanszintû mint egy diploma..el vagy tájolva..(jó tudom hogy vicc volt;) )
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

Már csak 3 nap a suli... :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: RamizMár csak 3 nap a suli... :hopp:
idén érettségi:akkor hajrá!
hová felvételizel?
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

BME, 1. villamoskar, 2. közlekkar.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Meske

Quote from: teraflareAmúgy ez az kétszínû érettségi
Na ez biztos! Nagyon is kétszínû! :rotflol:
Quoteszerintem az angol módszer magyarra átültetése akar lenni, DE az angolok a középszintû érettségit 4. év végén teszik az emeltszintût meg +2 specializálódási év után és nem pedig egyszerre.  :lame:
Gondolom erre találták ki a faktokat. Bár mondjuk a mi sulinkban már régebben is voltak fakultációk.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

El sem tudom mondani, mennyire fel vagyok háborodva.
Most nem írok ide semmi cifrát, de 3-4000 karakter biztos le tudnék írni, amivel azt szidom, illetve annak rokonságát stb. aki feltette az irodalmat a netre.
Ha én érettségiznék most, biztos kitaposnám a belét is!

Alkyra

Quote from: DamnatusEl sem tudom mondani, mennyire fel vagyok háborodva.
Most nem írok ide semmi cifrát, de 3-4000 karakter biztos le tudnék írni, amivel azt szidom, illetve annak rokonságát stb. aki feltette az irodalmat a netre.
Ha én érettségiznék most, biztos kitaposnám a belét is!

? valaki feltette az iro. a netre?
én most érettségizem s úgys véres kedvemben vagyok. :D :D

Damnatus

A legutóbbi közlemény szerint nem kell újraírni, de a rendõrség is vizsgálja már az ügyet.
Asszem az SG-n volt fent.

Alkyra

nah ne hogy már!

az usteammel is szórakoznak most meg már az érettségivel is csesztetnek?

Alkyra

húh. most mondták, hogy nem kell újraírni.
Egy hegység esett le a szívemrõl. :)

Damnatus

Igen, de ez nagyon nagy paráztatás volt!
Kiváncsi vagyok, mi fog kiderülni!

Alkyra

Elvileg már megvan hogy ki tette.(ill. a fórumozó adatai vannak meg..)
S csak arra várnak,hogy kiszolgáltassák az infot róla. :rolleyes:
Egyb. tudod mi lenne, ha újra kéne kezdenünk?

Min. 1 évet csúszna mindenki. Az iskolai felvételi határidõket túllépnénk(nem lenne meg addigra az érettségi bizi) s várni kellene jövõre.
Brr...