Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Flaser

A bejutás továbbra is pontok alapján történik.
Az emelt szintû pusztán egy eszköz arra, hogy több pontod legyen. A letéte eleve több pontot garantál, mint az alapszintû.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: FlaserA bejutás továbbra is pontok alapján történik.
Az emelt szintû pusztán egy eszköz arra, hogy több pontod legyen. A letéte eleve több pontot garantál, mint az alapszintû.
öh... csak én nem látom át, hogy ez most hogy jött? :confused:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raggie

Quote from: blarkeöh... csak én nem látom át, hogy ez most hogy jött? :confused:
:) hát csak te! Látszik, hogy nem idén érettségizel! :hehe:

(ha emeltszntût teszel eleve több pontot érhetsz el, mert van az a +7)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Raggie Gordon:) hát csak te! Látszik, hogy nem idén érettségizel! :hehe:

(ha emeltszntût teszel eleve több pontot érhetsz el, mert van az a +7)
ezt nekem ne magyarázd :D ha nem tettem volna emelt szintût, és lett volna két felsõfokúm (jelzem: nincs), akkor is csak 140 pontom lehetett volna max, mégis 142 volt (matek emelt, angol felsõ, német emelt 5=német közép, fizika suxed lett). én azt nem értem, hogy Flaser hozzászólása mihez jött. mert ez nekem egy olyan délibábreakciónak tûnik, mintha valaki azt mondta volna, hogy a felvételi már nem pontok alapján mûködik, vagy az emelt szintûzéstõl függ...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Raggie

#184
Nna kb-ra ilyen választ vártam tõled! (akinnek még Istennél is mindíg jobban igaza van :D :hehe: ) Jóvanna, nem gondótam én sem komolyan, csak mosanában mindíg úgy jön ki, hogy téged cs*szegetlek mindenhol, ez tök véletlen. Nincs semmi bajom veled, csak mindíg olyan beszólásaidra bukkanok, hol nem tom megállni, hogy ne reagáljak! :D

Edit: egyébként igazad van, mostmán én sem értem, hogy jön ide/oda?... Egyébként azt hallottam, hogy csomó szakot összevontak az ELTE-n(meg minden ilyesmi xar helyen), amik eddig külön voltak. Pl: teológia, mûfordítói, filmmûvészeti, mûvészettörténeti, stb... ez mekkora egy pecsség?! Ugyanazt fogja tanulni a BSc-MSc képzés miatt egy teológus és egy filmmûvészetis három évig... -pfffff- Ezek a bölcsészek... :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Flaser

#185
A thread-et így átolvasva, már én sem - ez a baj azzal, ha egyszerre több postot írsz, s csak sok perc mulva küldöd el õket.

A post amire reagáltam azt taglalta, hogy minek ill. miért az emeltszintû. A kérdés az volt, hogy csak avval lehet -e bejutni az egyetemre.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Raggie Gordonegyébként igazad van, mostmán én sem értem, hogy jön ide/oda?... Egyébként azt hallottam, hogy csomó szakot összevontak az ELTE-n(meg minden ilyesmi xar helyen), amik eddig külön voltak. Pl: teológia, mûfordítói, filmmûvészeti, mûvészettörténeti, stb... ez mekkora egy pecsség?! Ugyanazt fogja tanulni a BSc-MSc képzés miatt egy teológus és egy filmmûvészetis három évig... -pfffff- Ezek a bölcsészek... :ejj:
hm. inkább "ez a bolognai rendszer... :ejj:"... alapvetõen a BSc-MSc rendszer miatt borul a cucc, nem mert az ELTE akarta így... bár az egy dolog, hogy így neki sokkal kényelmesebb :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Én most felvételizek újra (otthagytam az egyetemet, nem komálom az infót) úgyhogy kissé megütött a Felvételi Tájékoztató. Egyrészt van ez a szakösszevonás pl. arab+indológia+mongol+kínai+japán+tibeti=keleti nyelvek és kultúrák, nameg bekevertek a felvételi tárgyakkal is (KRE Keleti nyelvek és kultúrák felvételi tárgya a japán :(. Akkor mit akarnak megtanítani?!).
TANÁCS:
Mindenki szerezzen legalább két nyelvvizsgát, akkor talán felveszik az utolsó helyre és nem kell linkelnie egy évig.

Ramiz

Quote from: MemberTANÁCS:
Mindenki szerezzen legalább két nyelvvizsgát, akkor talán felveszik az utolsó helyre és nem kell linkelnie egy évig.
Akármit is hoznak ki idén, jövõre meg azután derék baromállat politikusaink, ez a tanács mindenképpen megszívlelendõ. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizAkármit is hoznak ki idén, jövõre meg azután derék baromállat politikusaink, ez a tanács mindenképpen megszívlelendõ. :)
így igaz... nem csak a felvételiben, hanem a melóban is segíteni fog, ha beszélsz 3+ nyelven :rolleyes: de persze a papír nem minden, jobb helyen interjún elbeszélgetnek veled. de persze ha nincs meg a papír a csatolt cuccok között, lehet, hogy nem hívnak be interjúra. c'est la vie :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkeígy igaz... nem csak a felvételiben, hanem a melóban is segíteni fog, ha beszélsz 3+ nyelven :rolleyes: de persze a papír nem minden, jobb helyen interjún elbeszélgetnek veled. de persze ha nincs meg a papír a csatolt cuccok között, lehet, hogy nem hívnak be interjúra. c'est la vie :rolleyes:

Nekem mázlim van, mert egy büdös szót nem beszélek náciul mégis van papírom. Angolul igen, arról meg nincs. Tud valaki eladó japán nyelvvizsgáról?

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberNekem mázlim van, mert egy büdös szót nem beszélek náciul mégis van papírom. Angolul igen, arról meg nincs.
Náciul én sem beszélek... milyen könyvbõl készültél fel, a Mein Kampfból? :3x3:

:rolleyes:

Németül nem beszélek túl jól, viszont egész jól megértem, de nincs belõle (még) papírom (talán pár év múlva)
Angol papír megvan, de sajnos az utóbbi kb négy évben nem nagyon volt alkalmam beszélni, tehát a kiejtésem már olyan is :rolleyes: ezért tanultam 12 évet, meg jártam oktvre, hogy utána ne tudjam használni?
Franciából meg papírom hamarosan megérkezik, hacsak a posta el nem keveri :)

Member

Quote from: Kuro_TenshiNáciul én sem beszélek... milyen könyvbõl készültél fel, a Mein Kampfból? :3x3:

:rolleyes:

Németül nem beszélek túl jól, viszont egész jól megértem, de nincs belõle (még) papírom (talán pár év múlva)
Angol papír megvan, de sajnos az utóbbi kb négy évben nem nagyon volt alkalmam beszélni, tehát a kiejtésem már olyan is :rolleyes: ezért tanultam 12 évet, meg jártam oktvre, hogy utána ne tudjam használni?
Franciából meg papírom hamarosan megérkezik, hacsak a posta el nem keveri :)

Az angol kiejtés ritkabéna, sajnos :( (A japán ezerszer könnyebb. Viva la Nihon!) Tudsz franciául?! Tyû, az talán a legdurvább nyelv! (A magyar után, persze :))

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberATudsz franciául?! Tyû, az talán a legdurvább nyelv! (A magyar után, persze :))
Szerintem meg írás terén a kínai, kiejtésben meg a szláv nyelvek :3x3: :confused::eek:  :hahaha:
Tényleg, egy japánnak, aki a kiejtést a nyelve után csak mássalhangzó+magánhangzó összeállításban tudja elképzelni, milyen lehet ránézni ezekre a szláv nyelvekre, amik min. háromszorannyi mássalhangzót tartalmaznak, mint magánhangzót? :D

HVp213

Quote from: Kuro_TenshiTényleg, egy japánnak, aki a kiejtést a nyelve után csak mássalhangzó+magánhangzó összeállításban tudja elképzelni, milyen lehet ránézni ezekre a szláv nyelvekre, amik min. háromszorannyi mássalhangzót tartalmaznak, mint magánhangzót? :D
szted mire valo a harakiri?! :3x3:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Ramiz

#195
Quote from: Kuro_TenshiTényleg, egy japánnak, aki a kiejtést a nyelve után csak mássalhangzó+magánhangzó összeállításban tudja elképzelni, milyen lehet ránézni ezekre a szláv nyelvekre, amik min. háromszorannyi mássalhangzót tartalmaznak, mint magánhangzót? :D
A japánok vajon az életben valaha is tudnának fagyit kérni szlovákul? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

a francia nem is durva. csak a kiejtés. undorító, de nem durva. a szláv nyelvek szintén undorítóak, és valóban: japán kezébe nem adnék szláv tankönyvet, ha tudnék róla, hogy van nála valami nagyobb kaliberû cucc :rolleyes: :3x3:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Zmrzlna a fagyi, ha jól sejtem.
Ez esetben japánosítás (ne vedd tutira!):
Zumuruzuluna (u = ü)
Mire kimondja, elolvad. :)
Mondjuk a szláv jellegûek közül az orosz kifejezetten szép nyelv, ahogyan a szlovén is. A horvát (nemzetiségi magazinjuk a Hrovatska Kronika), a szerb (Nemzetiség magazin: Sprski Ekhran) és a szlovák (folyamatban :D) viszont tényleg gusztustalan! A román sem lehet annyira rossz, ha kábé olyan, mint az O-Zonetól a Dragostea ti dei (LOL :D).

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberA román sem lehet annyira rossz, ha kábé olyan, mint az O-Zonetól a Dragostea ti dei (LOL :D).
a román újlatin nyelv, tehát olyan, mint a francia meg az olasz. (=undorííííító)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Nem éppen. A román egy mesterséges keveréke a szláv eredetû román vlach nyelvnek és az újlatin nyelveknek, kifejezetten a franciának

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_TenshiNem éppen. A román egy mesterséges keveréke a szláv eredetû román vlach nyelvnek és az újlatin nyelveknek, kifejezetten a franciának
hm. akkor látszik, hogy a gimis könyvem tényleg elavult. (mondjuk szidta is a tanár rendesen :D) abban a románt újlatin nyelvnek titulálja. de a lényegen nem változtat; ha egy koktélba belekeversz egy marék sz*rt, akkor lehet bármi más a koktélban, el fogod hányni magad :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Szerintem azért így nem kéne amortizálni a szlávokat, nem mindegyik alfaja ocsmány. Én csak azoktól kapok kénesõt az agyburkomban, amelyekben kb. így néz ki egy szó: ghdlemskla (kifejezetten szlovákos lett :) Elnézést minden Dunaegyházitól!). Hogy lehet magánhangzók nélkül beszélni?! Hát nem szebb szó a fiaiéi? Mivelhogy tudom kívülrõl az O-Zone azon számat (ahogy a Panjabi MC Mundian to bach ke-jét is :D), állítom, hogy a román szép nyelv (ahogyan a punjabi is szép :)). Természetesen a japán a legszebb, ez kétségbevonhatatlan.

Akik a kínai írást szidják: Nézzenek bele egy mongol vagy tibeti szótárba! Elõbbi kockákkal ír és szavanként vannak egymás után, utóbbi még rosszabb: [Ha jól emléxem a "Temple of the Tiger" nevû filmre], a többi keletihez hasonló jelekkel ír, felülrõl lefelé, ám (itt jön a poén) szavanként csoportosít és hozzánk hasonlóan összeköti a jeleket!

Darkstar

Első nap kinek hogy ment? :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fénymarék

Quoteutóbbi még rosszabb: [Ha jól emléxem a "Temple of the Tiger" nevû filmre], a többi keletihez hasonló jelekkel ír, felülrõl lefelé, ám (itt jön a poén) szavanként csoportosít és hozzánk hasonlóan összeköti a jeleket!
Ez nem gyenge :D

Kétszíntű érettségi :)
Nem offoltam :)

RE@L

Quote from: Darkstar on 2006-05-08, 17:39:50
Első nap kinek hogy ment? :)

Frankó, két ismeretlen vers... (érvelést alapból nem válaszotk)
Összehasonlítást írtam, remélem nem lesz olyan vészes, de szvsz nekem nehéz volt ez az összeállítás amit kedves OKÉV adott.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Ááá, én sz.rtam rá, el sem mentem megírni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fénymarék

Quote from: RE@L on 2006-05-08, 17:45:47
Quote from: Darkstar on 2006-05-08, 17:39:50
Első nap kinek hogy ment? :)

Frankó, két ismeretlen vers... (érvelést alapból nem válaszotk)
Összehasonlítást írtam, remélem nem lesz olyan vészes, de szvsz nekem nehéz volt ez az összeállítás amit kedves OKÉV adott.
Számodra nehéz volt, vagy amúgy is?
Kiváncsi fáncsi öszehúzott nyakakkal kérdez :)

Rage

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-08, 17:51:38
Ááá, én sz.rtam rá, el sem mentem megírni. :D
Ense mentem, inkabb irtam egy valszam zh-t. :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

Raggie

Quote from: Darkstar on 2006-05-08, 17:39:50
Első nap kinek hogy ment? :)
Eléggé röhejes volt!  :rotfl:

Adnak egy óvodás szintű szövegértést(kb mi a jó és mi a rossz a turizmusban, és ráadásul még ezt sem kell kitalálnod, hanem ott van leírva egy szövegben), benne sok hülye rizsával(a turizmus megítélésének állomásai fejlett országokban... :ejj: ekkora sületlenséget!!) utána meg kellett írni biciklizésre buzdító röpcédulát meg ilyenek... ááá... olyan kiábrándult érzésem van, h erre a xarra készültem én 6 évig??? :eek: :confused: nna mind1.

A verselemzés az már valamivel korrektebb volt, de az összehasonlításnál ott is két tök nyilvánvaló verset adtak(szimbolista romantikus és impresszionista újtárgyias), de ott legalább lehetett fogalmazni... az érvelő aaz jóó lett volna, de azt azért nem mertem bevállani, mert az Umberto Eco lehet kemény dió néha! (Rózsa neve RULZ! :jee: ) Márai meg megintcsak terjengett érettségi előtt, hogy lesz uh azt már csak dacból sem választottam! :D

ennyi... remélem az emelt matek valamivel színvonalasabb lesz...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

#209
Máraiban az volt a jó, hogy nem elemezni, hanem értelmezni kellett. És az ofö, aki javítja, a szabad értelmezés élharcosa. :D Tuti nem fog semmibe belekötni. :) A matekra énis kiváncsi vagyok, a középszint szánalmas, az emelt már érdekesebbnek ígérjezik. :)
Kompetenciaközpontú érettségi RULZ :D :D
BTW, mit jelent az újtárgyias?  :haha:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん