Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Damnatus

Ja, igen, tényleg.

Meske

Az Ai ki do (tuti, hogy rosszul írtam le [de csak hallásból írtam-->ájkídó]) japán harcmûvészet???? :confused:
(Én = :lame: )

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Squall

Quote from: MeskeAz Ai ki do (tuti, hogy rosszul írtam le [de csak hallásból írtam-->ájkídó]) japán harcmûvészet???? :confused:
(Én = :lame: )

Yo!

Az Aikido (egybe), igen, japán harcmûvészet  :)
Talán az egyik legelegánsabb a sok közül, mert a legkisebb erõkifejtéssel is olyan fogásokat alkalmaznak, ami igencsak fájdalmat okoz az ellenfél számára, és nem kell hozzá 2m magasra ugrani, vagy vmi hasonló. A lényege, hogy a támadó saját energiáját fordítod ellene. Úgy tudom, hogy támadni, csak magasabb szinteken tanul meg az ember, szal kezdõk, és a haladók még csak védekezni tanulnak.
(ha nem, akkor se kövezzetek meg érte  :) )
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Aikidonak hívják, de te biztos a kanjik szerint tagoltad. Egy párhónapot ûztem, tetszett, de kardozás mellett nem fér bele az idõmbe.
Leginkább fogásokat, dobásokat, leszorításokat alkalmaz, nincsenek se ütések, serugások. Valóban elegáns, és az ellenfél energiáit, lendületét használja fel. Javaslom nézz szét neten ez ügyben, sok anyagvan fent. (Ja és viszonylag sok lány is ûzi ;))

Meske

#64
:merci: mindkettõtöknek!

Csupán azért kérdeztem, mert az egyik osztálytársam, már több éve ûzi és komolyan benne van a dologban.... (Most nincs idõm többet írni, majd folytatom...)

EDIT: Na, akkor folytatom:

...És tegnap, mikor jöttem hazafele a suliból, akkor ott ment elõttem az az osztálytársam, és az egyik haverja. Közben, jött velünk szemben az igazgató és elkezdte az osztálytársam neki:
-"Sensei, az Aikido-s tanár ma járt itt" (Vagyis a suliban)
Ekkor kezdtem gondolkozni, hogy csak félrehallottam, vagy tényleg azt mondta japánul, hogy sensei. Úgy tûnik, hogy a fülem ismét helytállt, és tényleg japánul mondta a tanárt! :)
De még valamin elkezdtem gondolkozni, hogy ugye azt mondta az osztálytársam, hogy aznap járt a suliban. Ebbõl én azt következtettem, (bár lehet, hogy tévesen) hogy a suliban lehet, hogy lesz Aikido oktatás... :)

Egyébként régebben ez az osztálytársam tartott nekünk egy elõadást az Aikido-ról, amit egy egész ált.iskolának akart elõadni. Ebben a beszédében felírta a táblára a kanjikat, s elmondta, hogy mit jelentenek, s mi közük az egész sporthoz. Bár már nem igazán emlékszem rá, mert már elég régen mondta.
Ja, és a beszéde után mutatott egy alapgyakorlatot a haverján, és szépen a földre huppant a gyerek. Egy gyors mozdulat volt, ami védekezés gyanánt volt, ugyanis a haverja egy támadást imitált, vagyis mintha, le akarta volna szúrni.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Feldin

Quote from: SquallYo!

Az Aikido (egybe), igen, japán harcmûvészet  :)
Talán az egyik legelegánsabb a sok közül, mert a legkisebb erõkifejtéssel is olyan fogásokat alkalmaznak, ami igencsak fájdalmat okoz az ellenfél számára, és nem kell hozzá 2m magasra ugrani, vagy vmi hasonló. A lényege, hogy a támadó saját energiáját fordítod ellene. Úgy tudom, hogy támadni, csak magasabb szinteken tanul meg az ember, szal kezdõk, és a haladók még csak védekezni tanulnak.
(ha nem, akkor se kövezzetek meg érte  :) )

Támadni soha nem tanulnak.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: FeldinTámadni soha nem tanulnak.

Ebben akkor most megcáfollak  :)
Volt gyereknapon (nemtom már hol, de ott voltunk  :) ) aikido bemutató, amit egy japán mester szervezett meg, az én tanárom az õ egyik tanítványa volt  :)
Szal az a lényeg, hogy õ tudott támadni, és pl a sportszigeten is volt aikido bemutató, ahol támadtak. Az tény, hogy védekezésbõl indították, de átmentek támadásba. Az is tény, hogy mindegyik túl volt a fekete övön.
Az egy dolog, hogy védekezni tanít az aikido, és nem támadi, de akkor nem lehetne rendes head2head versenyeket csinálni, mert mind2 ellenfél ott állna egyhelyben, és várná ki mikor támad  :lol:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Az Ueshiba Morihei által alapított aikidot a tanítványai módosítva adták tovább, sõt, több szervezete is van az aikidonak, s mindegyik magát tartja Morihei tanításának igazi követõjének, vagy továbbfejlesztõjének. Az ágazatok közt van egy olyan, melyben van szabad küzdelem (de ezt az összes többi lenézi, mert az aikido nem küzdelemrõl szól, versenyek sincsenek). Aikidoban nincs támadás, a dobás, földrevitel stb, a támadás elhárítása. Az a támadó, aki kezdeményez.
Az aikido harcmûvészet nem küzdõsport.

Feldin

Én úgy tom hogy semmi támadás nincs és csak azért támadnak valamennyire vmi másfajta harcmûvészettel/küzdõsporttal hogy lehessen valami ellen védekezni.
De lehet hogy nincs igazam.
Aikido-ban nincs verseny. Ez alap. Nem azért van az egész.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Verseny alatt ne vmi nagy kupára gondoljatok mint már küzdõsportnál. Az aikido harcmûvészet, tehát nincs verseny. Verseny alatt az egymás közti küzdelmet értettem, ahol vmilyen módon kiderül ki a jobb. De leht hogy neked van igazad Feldin, és más stílust használnak. Bár a fegyveres harcban azt lehetett kivenni sportszigeten tisztán, hogy támadtak.
Annyira nem vágom, mert csak láttam, nem aikidoztam soha, mert nem tetszett annyira, az eleganciáját kivéve.
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Támadást az aikidosok nem tanulnak. Ugyan a páros gyakorlatokban ütnek, (ritkán) rúgnak mint támadó, de az aikido technikát a védõ hajtja végre, támadó technikák nincsenek. Ezen támadások tehát nem is hatékonyak.
Egy irányzatban van verseny (úgy tudom, küzdelem), és van olyan irányzat, ahol kata verseny van, tehát azt díjazzák, aki a legszebben hajtja végre az adott gyakorlatot. Én nem tartom helyesnek, mert az aikido nem errõl szól szerintem.
A fegyveres harc ugyan része az aikidonak, (bár sokan csak a pusztakezes technikákra esküsznek), de sokkal kissebb hangsúlyt kap. Igazából aikido alatt mára inkább a pusztakezes technikákat értik.

Squall

Quote from: DamnatusÉn nem tartom helyesnek, mert az aikido nem errõl szól szerintem.

Yo!

Egyetlen harcmûvészet sem arról szól.
Amúgy ebbe nyugodtan vedd bele a küzdõsportokat, mert ha azokat egy magasabb szinten ûzöd (magasabb szellemi szint, tehát ha egy kezdõ képes a lényegét felfogni, akkor õ is ezt teszi), és nem úgy állsz hozzá, mint versenysport, hanem mint mûvészet, akkor bámely küzdõsport harcmûvészetnek számít.
A box, meg a kick-box és az ilyen nyugati koppintások nem ide tartoznak zserintem, mert nincs bennük mûvészi, de pl a Capoeira szerintem igenis mûvészet, hiába nem keletrõl származik.
A lényeg, hogy bármit csinálsz is, ha azt úgy csinálod, akkor igenis mûvészet, és semmilyen harcmûvészetbõl nem lehet versenyt rendezni, a harcmûvészetek tanításairól nem is beszélve. Eddig nem hallottam olyanról, ami azt mondta volna, hogy támadd meg a másikat. Mind így kezdõdik: védelemre és nem támadásra való, a támadás a legvégsõ esetben alkalmazható.
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Szvsz a küzdõsportokkal semmi bajom, azzal sem, aki csinálja. De az akinek a verseyek, a gyõzelem a fontos, az ne nevezze magát harcmûvésznek. Én pl. nem mondom, hogy a kendo harcmûvészet, bár lehet akként is ûzni. Én ott küzdeni szeretnék, versenyezni, s meg is van rá a lehetõség. Míg shinkendoban a lehetõség sincs meg pl. a versenyre, ahogy a normálisabb aikido irányzatokban sem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a küzdelem rossz, hanem van, ami harcmûvészet, és lehet küzdõsportként is ûzni, és van, ami küzdõsport és lehet harcmûvészetként is ûzni. Szerintem a verseny nagy választóvonal, mert ott az ellenfél legyõzése a bizonyítéka a fejlõdésnek.

Squall

Yo!

Ha azt veszed, akkor ezt edzésen is megteheted, mert ott is van face2face küzdelem, mert ha nem tudsz más ellen küzdeni, akkor nem tanultad meg alkalmazni a technikákat. Engem pl nem vonz a verseny, de a küzdelem igen.
Szal gáz lesz, h nem fogok versenyezni, és így kevesebbet fogok küzdeni, de így jártam. Csak ezért, nem fogok versenyezni, a többi része meg nem vonz a versenyeknek.
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Hali!

Én nem mondom, hogy a verseny rossz, én pl. szeretnék majd kendoban versenyezni. (De szvsz nem fogok sose "jó" lenni benne)

Feldin

Damnatus! Mi lett a kérdõív sorsa SzA-nál?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

#76
Hali!

Délután beszélek vele, de ezzel az USTeamen nem akarok foglalkozni.

Damnatus

Hali!

Hát ez elég általánosra sikeredett. Valami konrétabb, milyen típusú érdekel?

Feldin

Ninjutsu - Itachi
Kendo - Damnatus vagy én
Shinkendo - Damnatus
Ték van dó (bocs de nem tom hogy kell írni) - Trivi
Tényleg Trivi, hogy áll az edzésed?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: FeldinNinjutsu - Itachi
Kendo - Damnatus vagy én
Shinkendo - Damnatus
Ték van dó (bocs de nem tom hogy kell írni) - Trivi
Tényleg Trivi, hogy áll az edzésed?
Tae Kwon Do. A Tae Kyun ból jön ami egy régi koreai harcmûvészet volt. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Squall

Quote from: ShiroiÖöö... :wtf:
Link kellene, nem iskolákat képviselõ emberek, nehogy akár véletlenül is befolyásolják a véleményemet! De azért kösz.

Minden amit olyan hozzáállással és akarattal ûzöl, ahogy egy harcmûvész, lehet harcmûvészet  :)
(Persze vannak kivételek)

Tae-Kwon-Do:
http://www.taekwon-do.hu/
http://www.diamondse.hu/indexhu.htm

Shotokan Karate:
http://www.szintek.hu/shotokankarate.html
http://karate.uw.hu/

De itt még válogathatsz: http://www.harcmuveszet.lap.hu/
Talán az a legjobb, ha ezt használod, és önmagad döntesz, hova akarsz járni tanulni és mit. Így nem befolyásol senki a döntésben.
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Squall

Doitashimashite...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Feldin

#82
Quote from: ItachiTae Kwon Do. A Tae Kyun ból jön ami egy régi koreai harcmûvészet volt. :zen:

Domo arigato Itachi sama.

Edit: //www.kendo.hu
        //www.mjkk.hu
   de a lap.hu-s cím amit Squall írt az tuti. Onnan mindenhova el lehet jutni.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Quote from: SquallTalán az a legjobb, ha ezt használod, és önmagad döntesz, hova akarsz járni tanulni és mit. Így nem befolyásol senki a döntésben.

És majd csak magad okolhatod, ha nem tetszik  :_piszka:

.Attila

Nincs vkinek kedve TaekWonDo-ra járni velem? :)
Ismerõssel biztos jobb lenne, nem mintha így rossz lenne, csak nincs ismerõs arc :)

Mattanja

Quote from: TriviNincs vkinek kedve TaekWonDo-ra járni velem? :)
Ismerõssel biztos jobb lenne, nem mintha így rossz lenne, csak nincs ismerõs arc :)
Hova jársz - helyileg?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Quote from: ShiroiHova jársz - helyileg?
Feldin mondta, hogy te jártál korábban :)
Buday, Mosonyi u. 6., a Schulek Frigyes szakközépiskolában.

Mattanja

Quote from: TriviFeldin mondta, hogy te jártál korábban
Ezt én is mondtam már itt korábban...
Milyen ott a társaság? Vannak hatalmas arcú egyedek, vagy nincsenek önjelölt Istenek?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Quote from: ShiroiEzt én is mondtam már itt korábban...
Milyen ott a társaság? Vannak hatalmas arcú egyedek, vagy nincsenek önjelölt Istenek?
A mester (3 danos) nagyon rendes, másik fekete öves szintén nagyon rendes és segítõkész. Van egy nagyszájú fekete öves csaj, de nem kell figyelembe venni, ha pedig bírod az edzést, akkor úgyse szól hozzád.
Röviden: nagyon rendes társaság így 2 edzés alapján.

edit: nem tudom, hogy hogy nem vettem észre azt a postot :lame:
és milyen szintig jutottál el 6 év alatt? Fekete öv? :)

Mattanja

#89
Quote from: Triviés milyen szintig jutottál el 6 év alatt? Fekete öv? :)
Volt nálunk egy srác, õ megcsinálta pont 6 év alatt. Hozzáteszem, nagy barom a gyerek. Igazi állat, akit nem neveznék mesternek. Harmat László bácsi pedig szereti. Képzelheted, hogy mi a véleményem róla is...
Az elején még számítottak nekem az övfokozatok, de ahogy telt az idõ, egyre inkább lettem biztos benne, hogy az nem jelent önmagában sokat.
...milyen szintig jutottam...hmmm...
Milyenek vannak úgy igazából? Ezt ne öv alapján mérjük le.
Hogy válaszoljak: csak zöld övig jutottam, mert évente egy vizsgám volt, és az egyik évben pedig kimaradt - utána pedig elköltöztünk, és nem volt kedvem másfél órát utazni az edzõteremig (lustaság). Másik klubba menni nem az igazi. Azóta itthon edzegettem/edzegetek.

Ez a "szint" dolog viszont érdekes. Megérné hosszab beszélgetést folytatni róla...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((