Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Feldin

#120
Quote from: ItachiSzerintem, ezt kerdezd meg Feldintõl is....:rolleyes:
;)
Quote from: DamnatusHali!

Angel már iaidozik. Az is elég nyugis. És szép.
És a iaido is! ;)
Damnatus! Mikor talizunk???
Kendo???
Quote from: Bonci*khm* Ez kb olyan, mintha ha egy balkezes kisgyerekre megpróbálnád ráerõszakolni a jobbkezes írást. Megsúgom, hogy ez bizonyítottan káros! Nos persze felnõtten megtanulni fordított kézzel vívni nem káros, de az biztos, hogy messze-messze nem olyan hatékony, mintha azzal a fogással tartaná, amelyik neki természetes lenne.
Ezek az "akkor is a jobb kéz az igazi, a bal az természetesellenes" meg hasonló dumák meg iszonyat elavultak, és szvsz baromság. És nem finnyáskodásról van szó, te vmit nagyon félreértesz. Mint írtam, sokkal hatékonyabban meg lehet tanulni, ha a természetes fogással tartja. Ráadásul elõny is általában, mert a jobbkezes vívók többnyire nem tudják, hogy kell harcolni egy balkezessel szemben, kérdezz csak meg egy kard- vagy párbajtõr vívót. Sry, de amit írtál, az vhogy nagyon nem passzol ide, nem lehet érvnek nevezni. És a stílust sem értem, miért kellett így.
Errõl asszem nem kéne vitát nyitni...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Angel már iaidozik. Az is elég nyugis. És szép.
És a iaido is! ;)
Damnatus! Mikor talizunk???
Kendo???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Bonci*khm* Ez kb olyan, mintha ha egy balkezes kisgyerekre megpróbálnád ráerõszakolni a jobbkezes írást. Megsúgom, hogy ez bizonyítottan káros! Nos persze felnõtten megtanulni fordított kézzel vívni nem káros, de az biztos, hogy messze-messze nem olyan hatékony, mintha azzal a fogással tartaná, amelyik neki természetes lenne.
Ezek az "akkor is a jobb kéz az igazi, a bal az természetesellenes" meg hasonló dumák meg iszonyat elavultak, és szvsz baromság. És nem finnyáskodásról van szó, te vmit nagyon félreértesz. Mint írtam, sokkal hatékonyabban meg lehet tanulni, ha a természetes fogással tartja. Ráadásul elõny is általában, mert a jobbkezes vívók többnyire nem tudják, hogy kell harcolni egy balkezessel szemben, kérdezz csak meg egy kard- vagy párbajtõr vívót. Sry, de amit írtál, az vhogy nagyon nem passzol ide, nem lehet érvnek nevezni. És a stílust sem értem, miért kellett így.
Errõl asszem nem kéne vitát nyitni...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinErrõl asszem nem kéne vitát nyitni...
Volt ez január 27-én, most meg már február 13. van ;)

Damnatus

Hali!

Feldin már ráérek, héten vmikor hívlak!
Már nem kendozom, hogy abbahagytam-e, vagy csak szüneteltetem, nem tudom.

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Feldin már ráérek, héten vmikor hívlak!
Már nem kendozom, hogy abbahagytam-e, vagy csak szüneteltetem, nem tudom.
Hívj! Ha abbahagyod dádá lesz!!! :)
Hogy fogunk így vívni???
Majd elmeséled mi az indok.

Trivi: Most láttam. és szóvá kellett tennem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: FeldinHívj! Ha abbahagyod dádá lesz!!! :)
Hogy fogunk így vívni???
Majd elmeséled mi az indok.

Trivi: Most láttam. és szóvá kellett tennem.
Nem hívtál!!!!!!!!!! :morci:

Örömmel jelentem hogy beindult a http://jodo .lap.hu
Jó nézegetést!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Szamuráj íjászatról érdekelne történet, tud vki linket adni ilyen témával foglalkozó oldalhoz?

Squall

Quote from: BonciSzamuráj íjászatról érdekelne történet, tud vki linket adni ilyen témával foglalkozó oldalhoz?

http://kyudo.hu/
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

.Attila

Quote from: Squallhttp://kyudo.hu/
:merci:
Nem semmi íjkészítõ családfa, mindig jött egy "újabb" Shibata Kanjuro :)

Squall

Quote from: Bonci:merci:
Nem semmi íjkészítõ családfa, mindig jött egy "újabb" Shibata Kanjuro :)

Najah...de én maradok a kardnál és a puszta kéznél/lábnál :)
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

.Attila

Tud vki kétkezes fegyveres harcmûvészetet? Úgy kétkezes, hogy 2 db fegyver + rövid penge (nem nunchaku). Amit pl. a Tenchu-ban a nõi ninja használt, vagy ami Ravennek lesz a Tekken5-ben. Remélem nem teljesen nõi harcstílus. Úgy éreztem, hogy a kard (katana) nem igazán nekem való, mert vhogy nem passzol nekem a 2 kézzel egy fegyvert stílus + a túl hosszú penge sem. Ha olyan tárgyat kell használnom, ami hosszú, akkor ált. nem vagyok vmi hatékony (lásd egyes sportok).

Damnatus

Hali!

Sai villa?
Nunchaku?
Európai reneszánsz vívás?

.Attila

Quote from: DamnatusEurópai reneszánsz vívás?
Azt ne :rolleyes:
Nunchaku hatásos, de nem nekem való.
Sai vhogy szintén nem vonz.
Rövid, egyenes pengés fegyver (olyan, mint a kard, csak kb. fele olyan rövid). Itachi biztos meg tudná nevezni :)

Squall

Quote from: BonciTud vki kétkezes fegyveres harcmûvészetet? Úgy kétkezes, hogy 2 db fegyver + rövid penge (nem nunchaku). Amit pl. a Tenchu-ban a nõi ninja használt, vagy ami Ravennek lesz a Tekken5-ben. Remélem nem teljesen nõi harcstílus. Úgy éreztem, hogy a kard (katana) nem igazán nekem való, mert vhogy nem passzol nekem a 2 kézzel egy fegyvert stílus + a túl hosszú penge sem. Ha olyan tárgyat kell használnom, ami hosszú, akkor ált. nem vagyok vmi hatékony (lásd egyes sportok).

Kobudo
Van benne olyan, h 2 sarlóval, v 2 sai-al (olyan tõr, mint a Raffaello-nak is volt a Tini Ninja Teknõcökben :P) és még olyat is lehet, h 2 boxer-el  :nagyere:
Szal van választék benne, én nemcsak 1 kezes fegyverek vannak...
Nameg persze ott a sima ninjutsu...ott sem 1 olyan fegyver van, amibõl 2-t használsz egyszerre  :D
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

.Attila

Nem sikerül elmagyaráznom rendesen :) Valszeg amit keresek, az nincs is :rolleyes:
Szóval én egy fegyverrel szeretnék bánni igazán, bár a Kobudo érdekel, csak a magyarországiról hallottam egy-két dolgot :rolleyes: Itachi, segíts már ki, hogy mire gondolok én valójában :D

Itachi

Quote from: BonciNem sikerül elmagyaráznom rendesen :) Valszeg amit keresek, az nincs is :rolleyes:
Szóval én egy fegyverrel szeretnék bánni igazán, bár a Kobudo érdekel, csak a magyarországiról hallottam egy-két dolgot :rolleyes: Itachi, segíts már ki, hogy mire gondolok én valójában :D
Mivel ezen tread et mindig árgus szemekkel figyelem, ezért elmagyarázom Bonci mire gondol.Õ szerintem oasmire gondol, hogy két tanto val vagy 2 kozuka val harcol vki.Ebben persze nem ez a lényeg,hanem az hogy van e oan harcmûvészet ahol konkrétan erre a stílusra szakosodnak és semmi másra.Bár ninjutsu ban van két kard/kés, de nem nevezném szakosodásnak ,mivel a ninjutsu a fegyvert csak a kar meghosszabbításának tekinti semmi másnak.Ami a kobudot illeti ott csak dupla sai van.Igazándiból szerintem ien stílust valamelyik japán kardvívó iskolában tanulhacc Japánban.Bár szerintem ott is  csak bizonyos stíluson belül, és nem úgy mint külön stílus.Ebben persze az a szerencse, hogy te úgy is mész majd Japánba szal ott próbálkozz majd, mert itt Európában nem fogsz iet találni, ha meg igen az oan is. :rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

Hali!

Én értettem mire gondolsz, de mivel olyat nem ismerek, azért gondoltam alternatívákra. Tényleg, Japánig már kibírod ;)

Inu Yasha

Hy

Olvasgattam itt az üzeneteket Sok az Aikido , Kendo stb. Nem nézek le semmilyen harcmûvészetet, de hogy-hogy nem írt senki Shito-Ryu karatérõl, tudtommal az is eléggé elterjedt. Én már 2 éve járok és nagyon tetszik, az edzések kemények, a technikák között vannak finomabbak, ahol "elvezetjük" az ellenfél támadását, de vannak olyanok is ahol a testi erõn, de fõleg a ritmuson pontosságon van a hangsúly. edzéseken megütjük, megrúgjuk egymást, vizsgán pedig küzdésnél szinte minden megengedett.
Nektek mi a véleményetek a karaténak errõl az ágáról??

Pirula

Quote from: Inu YashaHy

Olvasgattam itt az üzeneteket Sok az Aikido , Kendo stb. Nem nézek le semmilyen harcmûvészetet, de hogy-hogy nem írt senki Shito-Ryu karatérõl, tudtommal az is eléggé elterjedt. Én már 2 éve járok és nagyon tetszik, az edzések kemények, a technikák között vannak finomabbak, ahol "elvezetjük" az ellenfél támadását, de vannak olyanok is ahol a testi erõn, de fõleg a ritmuson pontosságon van a hangsúly. edzéseken megütjük, megrúgjuk egymást, vizsgán pedig küzdésnél szinte minden megengedett.
Nektek mi a véleményetek a karaténak errõl az ágáról??
Mi az a minden ami megengedett? Tehát úgy értem tanultok "aljas" jellegû technikákat is? Értem ez alatt mondjuk szem kinyomása, földharcnál fültõ megropogtatása, fojtások...

Inu Yasha

Azért egymás szemét nem nyomjuk ki, nem rúgjuk tökön egymást, de pl földharcnál nyugodtam elkaphatjuk a másik fülét, és vannak igen aljas fogások könyéken, csuklón, lábon gége fogása, kitépése, de ezeket edzésen csak óvatosan csináljuk, és ritkán.Van a testen 32 (asszem 32) életpont, sztem ezek az életpontok más harcmûv.-ben is megvannak. ezeket megtanítják, de ( elméletben a helyét ) nem iagzán ütünk rúgunk oda.

Damnatus

Hm...
Érdekes sport...

Pirula

Quote from: Inu YashaAzért egymás szemét nem nyomjuk ki, nem rúgjuk tökön egymást, de pl földharcnál nyugodtam elkaphatjuk a másik fülét, és vannak igen aljas fogások könyéken, csuklón, lábon gége fogása, kitépése,
Valami ilyesmikre gondoltam. :) Földharcot én imádom, ott lehet szerintem a legjobban trükközni.

Squall

Quote from: PirulaValami ilyesmikre gondoltam. :) Földharcot én imádom, ott lehet szerintem a legjobban trükközni.

Hát ha szereted ha lapát alakú az arcod, akkor hajrá...azért pl kempo-n óvatosan kell földharcba bocsátkozni, mert könnyen kilapítanak, ha nem figyelsz  :comp:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Damnatus

Én nem szeretem az olyan küzdelmet, ahol meg kell ütnöm/rugnom a másikat. Birkózás, cselgáncs elmegy, sõt, cselgáncs jópofa, de ütni nem szeretek.

Squall

Quote from: DamnatusÉn nem szeretem az olyan küzdelmet, ahol meg kell ütnöm/rugnom a másikat. Birkózás, cselgáncs elmegy, sõt, cselgáncs jópofa, de ütni nem szeretek.

Ez egy elég relatív dolog...lehet ütni gyorsan, de gyengén, pont azért, h gyakoroljatok, de lehet keményen is...edzésen inkább az elsõ híve vagyok, de sztem nem baj az, ha ezt gyakoroltatják, hisz nem lehet tudni, h mikor hozza úgy a sors, h szükség lenne rá, és olyankor biz jól jön, ha tud az ember ilyet...
Egyszóval ez a másik ütése/rúgása is hozzáállás kérdése...nem kell feltétlenül péppé verni a másikat...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Pirula

Quote from: SquallHát ha szereted ha lapát alakú az arcod, akkor hajrá...azért pl kempo-n óvatosan kell földharcba bocsátkozni, mert könnyen kilapítanak, ha nem figyelsz  :comp:
:) Nem tudom, kempohoz még nem volt szerencsém. Bár a ruhám hátulján kábé húszcentis betûkkel virít a KEMPO felirat, mindig magyarázkodhatok hogy ez csak ajándék. Viszont most kyokushinon van, meg korábban jitsun volt földharc dögivel. Itt igyekszem figyelni. :)

Inu Yasha

Mi edzésen megütjük/rúgjuk egymást, ott ahol van izom ( has, has oldalsó része, comb stb ) pl: ha bordára ütünk/rúgunk vagy hónaljba akkor az edzõnk felhívja a figyelmünket, hogy oda csak óvatosan. Vannak ún. Sanshin gyakorlatok ahol az a lényeg hogy te feszítesz mint egy állat, a másik meg üt, rúg, vagy mindkettõt váltakozva, folyamatosan. ezeket fõleg azért csináljuk, hogy " kemények" legyünk ( sztem nem árt ha pl az utcán izomból hasba vágnak, neked meg a szemed se rebben ) és azért is, mert vanak akik szerint  a karatésok gyengék, és puhányok ( n.c.).Mára ennyi, szeretnék mást is kipróbálni e melett, csak sajna nincs idõm:(

Mattanja

Quote from: Inu YashaVannak ún. Sanshin gyakorlatok ahol az a lényeg hogy te feszítesz mint egy állat, a másik meg üt, rúg, vagy mindkettõt váltakozva, folyamatosan. ezeket fõleg azért csináljuk, hogy " kemények" legyünk ( sztem nem árt ha pl az utcán izomból hasba vágnak, neked meg a szemed se rebben )
Jó is ez, szerintem is szükség van rá. És persze hozzá lehet szokni, nálunk pl. elõször csak tenyérrel ütöttünk mellkasra az edzések ilyen részeinél. Aztán ahogy lassan hozzászokik az ember, lehet keményebb felülettel, és erõsebben. nincs ebben semmi embertelen, csak ha avatatlanok nézik a haladottabbat. :)
De olyan is volt egy kollektív büntetés után, hogy az edzõ felajánlotta, hogy õ befeszíti a hasizmát, és aki úgy érzi, hogy jogtalanul büntették meg, az rúghatja.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Squall

Quote from: ShiroiJó is ez, szerintem is szükség van rá. És persze hozzá lehet szokni, nálunk pl. elõször csak tenyérrel ütöttünk mellkasra az edzések ilyen részeinél. Aztán ahogy lassan hozzászokik az ember, lehet keményebb felülettel, és erõsebben. nincs ebben semmi embertelen, csak ha avatatlanok nézik a haladottabbat. :)
De olyan is volt egy kollektív büntetés után, hogy az edzõ felajánlotta, hogy õ befeszíti a hasizmát, és aki úgy érzi, hogy jogtalanul büntették meg, az rúghatja.

Muay-thai-on elég soxor edzik egymást úgy, h feszítenek és rúgják a másikat...haver mesélte, h náluk pl egyszerre megy a 2...szal szembeállnak egymással, mind2en feszítenek ahogy bírnak és közben rúgják a másik oldalát...
Igazából télleg nem baj h vannak ilyenek, csak nem szabad túlzásba esni...egy idõ után, ha szinte csak ilyeneket csinál az ember, képtelen lesz kontrollálni a saját erejét...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...