Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Itachi

Quote from: smash++ on 2006-05-26, 18:55:04
Hehe:)T :hopp:
Erről nem is halottam.Háát igen.Szegények....
Egyébként nekem a wing tsun-ból nagyon tetszik a Wing Tsun fabábu technika(gyakorlás).Gondolkodtam rajta,hogy megpróbálom egyedül gyakorolni.Már csak a könyv kéne hozzá és a fabábú(mennyibe kerülhet egy ilyen?).
Ha valaki tud erről valamit,bátran közölje.Nagy érdeklődéssel várom:)
Könyv ahhoz kevés, mint minden máshoz is.Akkor inkább Wing Tsun oz.Persze nem muszály pont Wing Tsun legyen lehet az Wing Chun vagy Ving Chun vagy Ving Tsun stb.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

smash++

Persze,tudom hogy a könyv kevés.Csak nem tudok sok felé szakadni.Mivel kyo-zni akarok és még kondi terembe is járok(karate heti2edzés kondi heti2edzés).Igy nem marad más minthogy magamtól megtanuljam az alapokat és gyakoroljak otthon(mint a zsákolást is).

Itachi

No igen az idő...Én is most , hogy valamennyire helyrerázodtam a gyógyszerelhagyási-kirérletemből el kéne döntsem, hogy iaido zzak vagy Xing Yi Quan ozzak.mert ,bármennyire szeretném iai, xing yi meg japán tanulás egyszerre sajna nem megy...majd megoldom^^
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lazzaret

Én lassan fél éve Iaidozok és imádom csinálni. Régebben Kyokushinoztam de az nem tetszet ennyire mint az Iaido. Az egészben a legjobb hogy nem egy olyan küzdősport ahol egymást kell legyőznünk hanem olyan ahol az ellenfél saját magunk. Igaz a kardforgatást tanuljuk, de ez csak egy kis része az Iaidonak. Megkell tanulni a testeddel támadni és védekezni, folyamatos nyomást gyakorolni az ellenre a megfelelő testhasználattal és mozdulatokkal. És még én is tudom csinálni aki 130 kg körül van :) Igaz felfordult az életem mióta edzésekre járok de megéri. Már az hogy hallom a kardok hangját ahogy a levegőt hasítják... :Kiraly:


www.arkangyalok.uw.hu

Itachi

Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Itachi

Quote from: Shiroi on 2006-06-02, 08:58:23
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
Oh, én kerestem neten, de semmi olyat nem találtam, olyan videókkal amik a dojommal kapcsolatosak, nem rendelkezem.Meg a iai másképp szép mint a TKD.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Fénymarék

Quote from: Itachi on 2006-06-02, 12:23:11
Quote from: Shiroi on 2006-06-02, 08:58:23
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
Oh, én kerestem neten, de semmi olyat nem találtam, olyan videókkal amik a dojommal kapcsolatosak, nem rendelkezem.Meg a iai másképp szép mint a TKD.
Jól belemerültetek a témába
már nem naon tudom követni

enyhe off
Itachi érdekes az avád
:D
Bámulásra méltó

Itachi

Quote from: Fénymarék on 2006-06-02, 12:56:06
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 12:23:11
Quote from: Shiroi on 2006-06-02, 08:58:23
Quote from: Itachi on 2006-06-02, 01:25:14
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF
Az akár TKD s toborzó-video is lehetne, kegyetlen....Ha nem tudnám, hogy alkalmatlan vagyok(próbáltam már) a TKD ra bizony elkezdeném, de maradok a iaido nál.
Belőlem is hasonlót váltott ki (alkalmatlan vagyok), pedig én 6 évig aktívan csináltam. De mutathatnál Iaido-ról hasonló video-t, hogy lássuk mit művelnek a "nagyok".
Oh, én kerestem neten, de semmi olyat nem találtam, olyan videókkal amik a dojommal kapcsolatosak, nem rendelkezem.Meg a iai másképp szép mint a TKD.
Jól belemerültetek a témába
már nem naon tudom követni

enyhe off
Itachi érdekes az avád
:D
Bámulásra méltó
Köszi, bár tény, hogy nem túl sok filózófiai tartalma van ^^'
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

smash++

Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF

Egész meggyőző volt ez a pár video.Nekem nagyon tetszett.Imádom a lábmunkát és itt aztán mesteri fokon űzik.De félek,hogy már 21 évesen öreg vagyok az elkezdéshez.Nagyon sokat kéne edzeni,hogy valamire is vigyem benne(sokat nyújtani).
Az Iaido milyen harcművészet?Milyen szinten űzik magyarországon?Mire hasonlit küzdősport,önvédelem,vagy olyan harcművészet+sok fegyver gyakorlás?

Itachi

Ezen a linken válszt kapsz mindenre; www.iaido.hu
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Quote from: Itachi on 2006-06-02, 12:23:11Meg a iai másképp szép mint a TKD.
Nem baj az, én az Aikido-t nem élveztem különösebben, de az a rövidfilm, amit láttam Steven Seagal-ról mégis nagyon tetszett. Talán láttátok már, egy 32 megás .mpg "Aikido - Steven Seagal Demonstration" néven.
Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15Egész meggyőző volt ez a pár video.Nekem nagyon tetszett.Imádom a lábmunkát és itt aztán mesteri fokon űzik.De félek,hogy már 21 évesen öreg vagyok az elkezdéshez.Nagyon sokat kéne edzeni,hogy valamire is vigyem benne(sokat nyújtani).
Az én mesterem 20 éves volt, amikor elkezdte, emellett csípőficamos és erősen kancsal. ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lazzaret

Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15
Az Iaido milyen harcművészet?Milyen szinten űzik magyarországon?Mire hasonlit küzdősport,önvédelem,vagy olyan harcművészet+sok fegyver gyakorlás?

Az Iaido a japán katana vagyis kard használatát tanitja. Ezt bárki elkezdheti és csinálhatja, habár bizonyos kor felett vesznek be embereket. Az Iaidot elég magas szinten űzik itt magyarhonban. Én a Magyar Japán Kendo Klub tagja vagyok aminek vezetője Abe Tetsushi-sensei. Én Mihalik Hunor az Iaido szakág vezetője vezetése alatt tanulom az Iaidot aki 5.dan-os és 18 éve tanulja az Iaidot. Emelett Kendozik is. De több infót találsz a http://mjkk.hu/ oldalon. Sajnos nálunk jelenleg nincs felvétel de ha rendszeresen ott tudsz lenni és nézed az edzéseket és Hunor is úgy látja jónak hogy megérdemled hogy a tanitványa legyél akkor fel fog venni csak kitartás kell hozzá :) . Itt egy video link amit le kell tölteni és ez bemutatja milyen is az Iaido gyakorlása. A bemutatót Kamikokuryo Shuichi japán mester tartja:
http://www.mjkk.hu/video/sensei2.avi


www.arkangyalok.uw.hu

Itachi

Quote from: Lazzaret on 2006-06-03, 11:50:35
Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15
Az Iaido milyen harcművészet?Milyen szinten űzik magyarországon?Mire hasonlit küzdősport,önvédelem,vagy olyan harcművészet+sok fegyver gyakorlás?

Az Iaido a japán katana vagyis kard használatát tanitja. Ezt bárki elkezdheti és csinálhatja, habár bizonyos kor felett vesznek be embereket. Az Iaidot elég magas szinten űzik itt magyarhonban. Én a Magyar Japán Kendo Klub tagja vagyok aminek vezetője Abe Tetsushi-sensei. Én Mihalik Hunor az Iaido szakág vezetője vezetése alatt tanulom az Iaidot aki 5.dan-os és 18 éve tanulja az Iaidot. Emelett Kendozik is. De több infót találsz a http://mjkk.hu/ oldalon. Sajnos nálunk jelenleg nincs felvétel de ha rendszeresen ott tudsz lenni és nézed az edzéseket és Hunor is úgy látja jónak hogy megérdemled hogy a tanitványa legyél akkor fel fog venni csak kitartás kell hozzá :) . Itt egy video link amit le kell tölteni és ez bemutatja milyen is az Iaido gyakorlása. A bemutatót Kamikokuryo Shuichi japán mester tartja:
http://www.mjkk.hu/video/sensei2.avi
Persze az MJKK nál tényleg nincs hely, de a Shinbukan dojonál van.:) A két dojo-bár mondhatni testvéri viszonyban vannak- a két legelterjedtebb iai iskolát képviseli.Az MJKK s a Jikiden Eishin ryu t a Shinbukan pedig a Muso Shinden ryu t. A két stílus közt először max annyi különbséget lehet látni, hogy a sageo t máshova kötik és a notou más.A kezdők mind a Zenken tanulják, ami egységes.Tényleges különbségek a kouryu katáknál vannak amik már tényleg eltérőek.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lazzaret

Hát igen a Zenken katákat hívják egyetemesnek mert ezekkel lehet vizsgázni bárhol a világon hiszen ez minden iskolában ugyanaz. Azt még nem tudom hogy iskolán belül hogy zajlanak a saját tanításai vagyis a Koryu után a vizsgák mert eddig csak egy vizsgán vagyok túl.

Tegnap voltak nálunk a Főnix Kendo klubbol vizsgázni :) A Sókju vizsgát tették le de elég nagy volt a nyomás amit rájuk gyakoroltunk :D Viszonlag sokan néztük őket. De mind az ötüknek sikerült és ezért gratula jár nekik  :appl:


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: Itachi on 2006-06-03, 12:26:20
Quote from: Lazzaret on 2006-06-03, 11:50:35
Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15
Az Iaido milyen harcművészet?Milyen szinten űzik magyarországon?Mire hasonlit küzdősport,önvédelem,vagy olyan harcművészet+sok fegyver gyakorlás?

Az Iaido a japán katana vagyis kard használatát tanitja. Ezt bárki elkezdheti és csinálhatja, habár bizonyos kor felett vesznek be embereket. Az Iaidot elég magas szinten űzik itt magyarhonban. Én a Magyar Japán Kendo Klub tagja vagyok aminek vezetője Abe Tetsushi-sensei. Én Mihalik Hunor az Iaido szakág vezetője vezetése alatt tanulom az Iaidot aki 5.dan-os és 18 éve tanulja az Iaidot. Emelett Kendozik is. De több infót találsz a http://mjkk.hu/ oldalon. Sajnos nálunk jelenleg nincs felvétel de ha rendszeresen ott tudsz lenni és nézed az edzéseket és Hunor is úgy látja jónak hogy megérdemled hogy a tanitványa legyél akkor fel fog venni csak kitartás kell hozzá :) . Itt egy video link amit le kell tölteni és ez bemutatja milyen is az Iaido gyakorlása. A bemutatót Kamikokuryo Shuichi japán mester tartja:
http://www.mjkk.hu/video/sensei2.avi
Persze az MJKK nál tényleg nincs hely, de a Shinbukan dojonál van.:) A két dojo-bár mondhatni testvéri viszonyban vannak- a két legelterjedtebb iai iskolát képviseli.Az MJKK s a Jikiden Eishin ryu t a Shinbukan pedig a Muso Shinden ryu t. A két stílus közt először max annyi különbséget lehet látni, hogy a sageo t máshova kötik és a notou más.A kezdők mind a Zenken tanulják, ami egységes.Tényleges különbségek a kouryu katáknál vannak amik már tényleg eltérőek.
nemtudom nálunk mennyire van hely. akit érdekel megkérdezi :)
aztán vagy van vagy nincs.
grat a főnixes bandának.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: Feldin on 2006-06-04, 22:09:19
Quote from: Itachi on 2006-06-03, 12:26:20
Quote from: Lazzaret on 2006-06-03, 11:50:35
Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15
Az Iaido milyen harcművészet?Milyen szinten űzik magyarországon?Mire hasonlit küzdősport,önvédelem,vagy olyan harcművészet+sok fegyver gyakorlás?

Az Iaido a japán katana vagyis kard használatát tanitja. Ezt bárki elkezdheti és csinálhatja, habár bizonyos kor felett vesznek be embereket. Az Iaidot elég magas szinten űzik itt magyarhonban. Én a Magyar Japán Kendo Klub tagja vagyok aminek vezetője Abe Tetsushi-sensei. Én Mihalik Hunor az Iaido szakág vezetője vezetése alatt tanulom az Iaidot aki 5.dan-os és 18 éve tanulja az Iaidot. Emelett Kendozik is. De több infót találsz a http://mjkk.hu/ oldalon. Sajnos nálunk jelenleg nincs felvétel de ha rendszeresen ott tudsz lenni és nézed az edzéseket és Hunor is úgy látja jónak hogy megérdemled hogy a tanitványa legyél akkor fel fog venni csak kitartás kell hozzá :) . Itt egy video link amit le kell tölteni és ez bemutatja milyen is az Iaido gyakorlása. A bemutatót Kamikokuryo Shuichi japán mester tartja:
http://www.mjkk.hu/video/sensei2.avi
Persze az MJKK nál tényleg nincs hely, de a Shinbukan dojonál van.:) A két dojo-bár mondhatni testvéri viszonyban vannak- a két legelterjedtebb iai iskolát képviseli.Az MJKK s a Jikiden Eishin ryu t a Shinbukan pedig a Muso Shinden ryu t. A két stílus közt először max annyi különbséget lehet látni, hogy a sageo t máshova kötik és a notou más.A kezdők mind a Zenken tanulják, ami egységes.Tényleges különbségek a kouryu katáknál vannak amik már tényleg eltérőek.
nemtudom nálunk mennyire van hely. akit érdekel megkérdezi :)
aztán vagy van vagy nincs.
grat a főnixes bandának.
Uh, bocs igaz én csak szépen kussoljak....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

smash++

Aki űz Iaido-t,Kendo-t vagy ehez hasonlót.Megtudná nekem mondani,hogy a való életben ha megkell védeni magát azt hogyan teszi?Mert ha van nála mondjuk egy fa katana akkor gondolom nem sok esélye van a támadónak:D.De puszta-kéz esetén,hogyan védekeztek ha csak a kard használatát gyakoroljátok?Vagy tanultok mást is?Gondolom ugyanúgy van kemény erőléti edzés.
Én őszintén szólva nem csak azért kezdtem el "harcművészettel" foglalkozni,mert a tanitása érdekelt vagy a jó útra terelése,filozófiája.Azt akartam,hogy megtudjam védeni magam az utcán ha esetlegesen olyan helyzetbe kerülök.Én most még csak a "küzdő sportokban" és "önvédelmi sportokban" gyakorlásában látom azt hogy megtudom védeni  magam.Mivel semmi tapasztalatom nincs kardforgatós és egyéb fegyver-forgatásos harcművészet terén(edzést sem láttam) valaki felvilágosithatna hogy hogyan védekeznek akik ilyet űznek.Csak mert nem tudom elképzelni(hogy puszta kézzel mit tesznek),ha olyan szituba kerülnek.
Köszi a válszokat

Lazzaret

A legtöbb küzdősport ugye pusztakezes. Kendo és Iaido az más. A japán harcművészeteknek a kiindulása a japán kardművészetből (Iaido) ered. A judonak a karatenak és a kendonak is az iaido az alapja. Maga az iaido a testhasználatra tanít meg elsősorban. Hogyan használd éles helyzetben. Hogyan lehet a másikra nyomást gyakorolni és ezek tanulásához nem kell még kard sem. De a kard a mozdulatnak a befejezéséhez kell!!! Pl.: nem tanít meg arra hogyan is véd meg magad puszta kézzel a másik ellen, de arra igen hogy hogyan lehet a legjobban lekezelni az adott szituációt akár kard nélkül is. Természetes mozgás, helyes testtartás és jó reflexekre Iaiban is szükség van. Persze akkor tudod a legjoban ezt alkalmazni ha van nálad egy kard is :) 

Kendo is test és kardhasználatra tanít+itt még jól le is lehet izzadni :D . Pusztakezes önvédelemre nem! Vagyis csak nagyon kis részben tanít meg valamennyire(lásd feljebb). Ha minden álmod az hogy pusztakézzel véd meg magad akkor ezek nem a te sportjaid :szemuveges: Írány az Aikido, Karate, Judo szakosztály :D


www.arkangyalok.uw.hu

smash++

Igazából nagyon szeretnék kardos harcművézetet tanulni(minidg is szerettem volna),imádom a kardokat:).De számomra fontosabb az,hogy megtudjam védeni magam,mivel vidéken lakok és lehet,hogy ott is fogok maradni és időm nem valószinű,hogy lenne kettőre(hetente töbször feljönni pestre :ejj:).Illetve jelenleg a szüleim finanszírozzák az edzéstnés és apum nem látja értelmét(ő inkább küzső sport párti).De ha már végzek a sulival,nagyon elgondolkodok rajta.Esetleg ha Vácon oktatnák(az nagyon jó lenne).

Itachi

A legtöbb közdősport a kick,thai box meg szabad stílus kivételével semmit nem ér az utcán, csak ha az illető nagyon magas szinten űzi.Gondolok itt a karatera,judora,juijitsura,aikidora,kungfura stb.Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Apatilos

Quote from: Itachi on 2006-06-17, 09:34:47Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.
talan azert kezdik el sokan, de aki rendesen elmelyul benne, az ugyis olyat fog talalni, ami mellett az onvedelemre hasznalhatosag eltorpul. szerintem te is érted, hogy mire gondolok, es talan a tobbiek is. ezt igazabol aterezni es atelni kell ahhoz, hogy vilagos legyen.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Feldin

#293
Quote from: smash++ on 2006-06-17, 00:03:08
Aki űz Iaido-t,Kendo-t vagy ehez hasonlót.Megtudná nekem mondani,hogy a való életben ha megkell védeni magát azt hogyan teszi?Mert ha van nála mondjuk egy fa katana akkor gondolom nem sok esélye van a támadónak:D.De puszta-kéz esetén,hogyan védekeztek ha csak a kard használatát gyakoroljátok?Vagy tanultok mást is?Gondolom ugyanúgy van kemény erőléti edzés.
Én őszintén szólva nem csak azért kezdtem el "harcművészettel" foglalkozni,mert a tanitása érdekelt vagy a jó útra terelése,filozófiája.Azt akartam,hogy megtudjam védeni magam az utcán ha esetlegesen olyan helyzetbe kerülök.Én most még csak a "küzdő sportokban" és "önvédelmi sportokban" gyakorlásában látom azt hogy megtudom védeni  magam.Mivel semmi tapasztalatom nincs kardforgatós és egyéb fegyver-forgatásos harcművészet terén(edzést sem láttam) valaki felvilágosithatna hogy hogyan védekeznek akik ilyet űznek.Csak mert nem tudom elképzelni(hogy puszta kézzel mit tesznek),ha olyan szituba kerülnek.
Köszi a válszokat
Quote from: Lazzaret on 2006-06-17, 00:26:26
A legtöbb küzdősport ugye pusztakezes. Kendo és Iaido az más. A japán harcművészeteknek a kiindulása a japán kardművészetből (Iaido) ered. A judonak a karatenak és a kendonak is az iaido az alapja. Maga az iaido a testhasználatra tanít meg elsősorban. Hogyan használd éles helyzetben. Hogyan lehet a másikra nyomást gyakorolni és ezek tanulásához nem kell még kard sem. De a kard a mozdulatnak a befejezéséhez kell!!! Pl.: nem tanít meg arra hogyan is véd meg magad puszta kézzel a másik ellen, de arra igen hogy hogyan lehet a legjobban lekezelni az adott szituációt akár kard nélkül is. Természetes mozgás, helyes testtartás és jó reflexekre Iaiban is szükség van. Persze akkor tudod a legjoban ezt alkalmazni ha van nálad egy kard is :) 

Kendo is test és kardhasználatra tanít+itt még jól le is lehet izzadni :D . Pusztakezes önvédelemre nem! Vagyis csak nagyon kis részben tanít meg valamennyire(lásd feljebb). Ha minden álmod az hogy pusztakézzel véd meg magad akkor ezek nem a te sportjaid :szemuveges: Írány az Aikido, Karate, Judo szakosztály :D


elfutsz. nem cél az önvédelem tanulása.
egyébként thaioztam 1,5 - 2 évet ha nagyon muszáj.
Lazzaret kolega mond jókat. meg picit nem :) nyomás, testhasználat igen, ilyenek talán. igazából én nem vagyok elég illetékes ehhez.
iaidoból meg nem erednek, mert az is ered.
Kendon tényleg jól le lehet izzadni :)
Quote from: Itachi on 2006-06-17, 09:34:47
A legtöbb közdősport a kick,thai box meg szabad stílus kivételével semmit nem ér az utcán, csak ha az illető nagyon magas szinten űzi.Gondolok itt a karatera,judora,juijitsura,aikidora,kungfura stb.Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.
egyetért
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

smash++

Quote from: Itachi on 2006-06-17, 09:34:47
A legtöbb közdősport a kick,thai box meg szabad stílus kivételével semmit nem ér az utcán, csak ha az illető nagyon magas szinten űzi.Gondolok itt a karatera,judora,juijitsura,aikidora,kungfura stb.Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.

Én szerintem nincs abban semmi gond,ha valaki az önvédelem miatt kezdi el vagy csinálja.Miért kell magas szinten űzni?Vagy mit értesz magas szint alatt(mesteri fokon,verseny szint)?Aki tegyük fel küzdősportot űz(box,kick,thai,kyo(karate)) és már haladó szinten van,semmi esélye olyan valakinek ellene aki nem csinál semmit(hasonló kor és súly csoport),te irtad a kick-et és a thai-t  :tezsvir: én pedig hozzá adom még a boxot és a kyo-t(ebben van tapasztalatom) és még az Aikido(esetleg).De az is lehet,hogy az összes küzdősport már kezdő szinten elég,hogy megvéd magad hasonló ellenfél ellen.Aki sajnos már került meleg helyzetbe rájön,hogy milyen jó is lehet olyat tanulni amivel megvédheti magát(és nem az jut eszébe,hogy milyen jó is a filozófiája).Elfutni?Szerintem vannak helyzetek ahol jobb ha ilyen meg sem fordul a fejedben(pl:segiteni kell valakinek és a szó már nem elég) vagy már régen rossz ha megfordul(önbizalom hiány)->igy nem lehet nyomást gyakorolni a jelenléttel és a beszéddel.

Én azzal az aspektussal nem értek egyet,aki azért űzi,hogy kemény legyen,hogy beleköthessen emberekbe és megverhesse a gyengébbeket.
Én elég korán kezdtem karatézni és alapvetően az önvédelem miatt kezdtem el(még fiatal voltam a filozófiájához),de miután elkezdtem az edző szépen "belénk nevelete",megtanitott a helyes viselkedésre és szerintem egy bizonyos mértékben már ez is elég.

Lazzaret

No erre csak annyit tudok válaszolni, hogy ha az a célod hogy megtud védeni magad tanulj utcai harcot. Olyat ahol lehet rugni ütni csípni és harapni (ez nem vicc ez komoly). Nekem már volt részem abban hogy az utcán megtámadtak. És ez már többször is megtörtént. Egy igazi valós helyzetben nincs olyan küzdősport amit ha nem mesteri szinten végzel meg is tudd vele magad védni. Főleg ha többen esnek neked. Ugyanis a legtöbb ember nem csak üt  hanem fog, nyom, harap és ha kell még karmol, és csíp is. Ugyhogy ne a harcművészet tanulástól várd el azt hogy megtudd magad védeni hanem attól hogy legyél fizikailag erős és gyors és ismerd fel milyen helyzetben mit lehet megtenni. Más nem kell. Engem szakmunkásban mivel kövér vagyok aki rengeteget sportolt( Rögby, foci, birkozás, karate, úszás és még egy pár dolog) ezekből fakadóan elég erős voltam ahoz hogy megtudjam magam védeni még ha ketten is nekem estek az árkádok alatt. És ezt annak köszönhettem hogy a tesóimmal mindig verekedtünk itthon és ebből lehetett a legjobban megtanulni hogy hogyan tuddod megvédeni magad.

A harcművészet nem csak arra tanít hogy hogyan véd meg magad amit csak ugyis ha eléred a mester szintet leszel képes megvédeni magad, hanem lelkileg is rengeteget fejleszt. Megtanít ugy legyőzni az ellent hogy nem is biztos hogy harca kell szálnod a másikkal. Arra is megtanít hogyan ne veszítsd el a fejed harc közben ha mégis megtámadnának. Én eleinte jártam úgy hogy a vörös köd elöntött mindent és már 4-en szedtek le a másikról nehogy nagyobb baja essen.

Egyszerüsítve az egészet nem kell harcművészetet tanulni ahoz hogy megvéd magad, de ha neki is álsz valamit tanulni akkor ne ez lebegjen a szemed elött hanem egy magasabb dolog amit csak a harcművészetekből lehet megtanulni.


www.arkangyalok.uw.hu

Itachi

Quote from: smash++ on 2006-06-18, 10:51:57
Quote from: Itachi on 2006-06-17, 09:34:47
A legtöbb közdősport a kick,thai box meg szabad stílus kivételével semmit nem ér az utcán, csak ha az illető nagyon magas szinten űzi.Gondolok itt a karatera,judora,juijitsura,aikidora,kungfura stb.Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.

Én szerintem nincs abban semmi gond,ha valaki az önvédelem miatt kezdi el vagy csinálja.Miért kell magas szinten űzni?Vagy mit értesz magas szint alatt(mesteri fokon,verseny szint)?Aki tegyük fel küzdősportot űz(box,kick,thai,kyo(karate)) és már haladó szinten van,semmi esélye olyan valakinek ellene aki nem csinál semmit(hasonló kor és súly csoport),te irtad a kick-et és a thai-t  :tezsvir: én pedig hozzá adom még a boxot és a kyo-t(ebben van tapasztalatom) és még az Aikido(esetleg).De az is lehet,hogy az összes küzdősport már kezdő szinten elég,hogy megvéd magad hasonló ellenfél ellen.Aki sajnos már került meleg helyzetbe rájön,hogy milyen jó is lehet olyat tanulni amivel megvédheti magát(és nem az jut eszébe,hogy milyen jó is a filozófiája).Elfutni?Szerintem vannak helyzetek ahol jobb ha ilyen meg sem fordul a fejedben(pl:segiteni kell valakinek és a szó már nem elég) vagy már régen rossz ha megfordul(önbizalom hiány)->igy nem lehet nyomást gyakorolni a jelenléttel és a beszéddel.

Én azzal az aspektussal nem értek egyet,aki azért űzi,hogy kemény legyen,hogy beleköthessen emberekbe és megverhesse a gyengébbeket.
Én elég korán kezdtem karatézni és alapvetően az önvédelem miatt kezdtem el(még fiatal voltam a filozófiájához),de miután elkezdtem az edző szépen "belénk nevelete",megtanitott a helyes viselkedésre és szerintem egy bizonyos mértékben már ez is elég.
A Box nagyon effektív , de itt én úgy gondoltam, mégis csak távolkeleti harcművészetekről beszélünk, mert akkor a Savate meg szintén komoly(francia box)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Quote from: Itachi on 2006-06-18, 12:06:36
Quote from: smash++ on 2006-06-18, 10:51:57
Quote from: Itachi on 2006-06-17, 09:34:47
A legtöbb közdősport a kick,thai box meg szabad stílus kivételével semmit nem ér az utcán, csak ha az illető nagyon magas szinten űzi.Gondolok itt a karatera,judora,juijitsura,aikidora,kungfura stb.Ha vki vmit csinál az ne az önvédelem aspektus miatt csinálja IMHO.Emiatt most tuti sokan rámszállnak majd, de ez így van.

Én szerintem nincs abban semmi gond,ha valaki az önvédelem miatt kezdi el vagy csinálja.Miért kell magas szinten űzni?Vagy mit értesz magas szint alatt(mesteri fokon,verseny szint)?Aki tegyük fel küzdősportot űz(box,kick,thai,kyo(karate)) és már haladó szinten van,semmi esélye olyan valakinek ellene aki nem csinál semmit(hasonló kor és súly csoport),te irtad a kick-et és a thai-t  :tezsvir: én pedig hozzá adom még a boxot és a kyo-t(ebben van tapasztalatom) és még az Aikido(esetleg).De az is lehet,hogy az összes küzdősport már kezdő szinten elég,hogy megvéd magad hasonló ellenfél ellen.Aki sajnos már került meleg helyzetbe rájön,hogy milyen jó is lehet olyat tanulni amivel megvédheti magát(és nem az jut eszébe,hogy milyen jó is a filozófiája).Elfutni?Szerintem vannak helyzetek ahol jobb ha ilyen meg sem fordul a fejedben(pl:segiteni kell valakinek és a szó már nem elég) vagy már régen rossz ha megfordul(önbizalom hiány)->igy nem lehet nyomást gyakorolni a jelenléttel és a beszéddel.

Én azzal az aspektussal nem értek egyet,aki azért űzi,hogy kemény legyen,hogy beleköthessen emberekbe és megverhesse a gyengébbeket.
Én elég korán kezdtem karatézni és alapvetően az önvédelem miatt kezdtem el(még fiatal voltam a filozófiájához),de miután elkezdtem az edző szépen "belénk nevelete",megtanitott a helyes viselkedésre és szerintem egy bizonyos mértékben már ez is elég.
A Box nagyon effektív , de itt én úgy gondoltam, mégis csak távolkeleti harcművészetekről beszélünk, mert akkor a Savate meg szintén komoly(francia box)
Ja igen, és a Sambo ról se feledkezzünk meg.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

smash++

Lazzaret:
Nekem kicsit más tapasztalataim vannak ebben(nem akartam irni de sajnos én is kerültem hasonló helyzetbe).Azt aláirom,hogy ha többen(2<) támadnak meg akkor csak (a mesteri fokozat segithet vagy a futás).De én nem erről hanem az egy-egy elleni harcról beszéltem méghozzá ugy hogy az ellenfeled nem űz semmit és hasonló súlycsoport.Te aki ilyen sok sportot kipróbáltál el sem tudom hinni,hogy ilyet mondasz "1-1-es küzdelemben" "Egy igazi valós helyzetben nincs olyan küzdősport amit ha nem mesteri szinten végzel meg is tudd vele magad védni".Azt mondod ha testvérekkel és haverokkal verekedek itthon és magamtól tanulgatok dolgokat megtudom majd védeni magam jobban mintha küzdősportot űznék.Ne sértődj meg,de ez szerintem nevetséges.Azt sem tudod megtanulni magadtól,hogyan üssél rendesen(hogy ne törd el a kezed).Faterom is kiváncsi volt,hogy mit ér ez a sport és már rég ott vagyunk,hogy el se tud kapni ahoz(hogy csipjen,harapjon meg hasonlók),aki már ezt megengedi egy harcban(olyanban amit én emlitettem) az gyenge.

"Ugyhogy ne a harcművészet tanulástól várd el azt hogy megtudd magad védeni hanem attól hogy legyél fizikailag erős és gyors és ismerd fel milyen helyzetben mit lehet megtenni. Más nem kell." <-és ezt honnan,miből legyél fizikailag felkészült és gyors??,ezért kell járni edzésre és mellette gyakorolni otthon.vagy nem?Kicsit ütközik amit mondasz.Vagy csak én érzem igy?...

Én aláirom,hogy a harcművészeteknek mélyebb célja van és tanitása.De válalom azt,hogy én azért tanulom és csinálom hogy megtudjam védeni magam<- ez vonatkozik a fizikai kondicióra és a szellemire is amit szerintem csak ott lehet elsajátitani.

smash++

Itachi:Egyetértek->Savate és Sambo(ezt nem ismerem) :D