Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: Kvikveg on 2007-01-18, 19:55:04
Francba. Mindig remenykedem, hogy talalok valamit, ahol megmaradok, de ezekszerint nem. :/
Tudnam mi az, ami igazan erdekelne?! Mar ugy globalisan...
Szintén.Még én se tudom mi nekem az igazi.De egyre inkább úgy érzem,hogy egy kardos min,hogy kell.Pl Kendo  Majd most megnézem a Ninjutsut,de apum azt mondja mennyek először egy-két évig boxolni hogy megatnuljam nagyon jól használni a kezeimet.Ez se butaság szerintem...

Quote from: sunyi on 2007-01-18, 14:50:15
Könnyedebb kérdést szeretnék felvetni a témán belül: kinek milyen haszna származott a harcművészetek tanulásából?
Itt most konkrétan tapasztalatokra lennék kíváncsi
Anno amikor kb 12 évesen elkezdtem karatézni eléggé megváltoztatta a jellemem.Pár évig csináltam majd kihagyás aztán megint vissza, utánna kempo nem jött be az edzés,majd kick-box tetszett az ezdzés,de nem éreztem az igazinak...jelenleg keresek és lassan kéne választani,mert vége a vizsgaidőszaknak.Csak megint az a gond elkezdek vmit még 2év a suli itt pesten és akkor mi lesz ha pl dolgozni külföld vagy az ország pl Nyugati fele.Nehéz :ejj:...

Nem tudom más is egyetért-e velem,de szerintem a harcművészet akármilyet is űzöl az ad neked egy kis önbizalmat.Főleg ha már eltelt egy kis idő.Mivel fiatalon kezdtem akkor volt egy kis nevelő hatása is.Ja és a mozgás jó a testnek és a léleknek is(nekem mondjuk mindig jól esett az edzés).De az is biztos,hogy ha csinálsz vmit jobban megtudod védeni magad.Ezen ment már pár vita... :D
De szerintem ha űzöl vmit 1V1-ben biztos megtudod védeni magad egy nem tapasztalt ellen.

rchess

Sziasztok!

Gyertek aikidozni a dojo-nkba www.aikido-enmandojo.hu !!!

Vezetőedzőnk Michel Gollo 6 dan. A Hombu Dojo közép-eu-i vezetője.

Időpontok: H 19-20 Sz 19-20 P 18-20
Helyszín Bp, Almássy tér 6 (Blahatól 5 perc séta) (Almássy téri szabadidőkp. 3. em.)
Díja: 7000/hó (heti 4 órára)

üdv
r

Itachi

Most kivételesen nekem lenne egy kérdésem a Krav Maga ban jártasokhoz;az egyik ismerősöm szeretne KM t tanulni, csak én szóltam neki,hogy két ehylen is tud és a kettő nem egy egyesület.Az lenne a kérdésem melyik a jobb?
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

azt érdemesebb megnézni, melyiknek van szorosabb külföldi kapcsolata.

Itachi

Én ahogy elnéztem mindegyiknek van.O.o
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Damnatus

Hát, akkor marad az, hogy el kell menni, és meg kell nézni mindkettőt!

Kuroi Tenshi

Ha jól emlékszem, Fazék írt párszor róluk, talán pmezz neki.

Arthur Dent

#427
Ajánlok a figyelmetekbe két stílust is:

Kashima Shinden Jikishin Kage-ryu Kenjutsu:
Jelenleg az oldal innen érhető el:
http://www.freeweb.hu/kenjutsu/
További infók:
http://kenjutsu.lap.hu

Okinawa Kobudo:
http://www.oshukai.hu/
és
http://kobudo.lap.hu
,,NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms - Oh damn!"

Itachi

#428
A kenjutsu t hagyjuk, kamu, de nem vitatkozok róla.A kobudo legalább is az oshukai viszont tényleg színvonalas.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Jenchi

Quote from: Itachi on 2007-04-30, 18:08:01
A kenjutsu t hagyjuk, kamu, de nem vitatkozok róla.A kobudo legalább is az oshukai viszont tényleg színvonalas.

Bocsesz Itachi,de tévedsz... A jikishin Kage-ryu nem kamu...
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Itachi

Nem a ryu t kritizáltam.Inkább Kimiyoshi sensei t.Bizonyos források szerint ő nem igazi kendzsucu mester.Egyszerű karatemester volt aki az ott szerzett danjait asszem 5, átvitte kendzsucuba így lett ő kendzsucu mester.....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Suszi

Ha már mindenki ajánlgat, akkor én is:
http://shibumi.uw.hu/
Bujinkan Shibumi Ninjutsu Dojo Bp-en.

A IX. kerület, Lónyay u. 4-8. alatt található Szent-Györgyi Albert 12 Évfolyamos Iskolában, a Kálvin tértől egy percre,

hétfőn: 18:00-tól 20:30-ig,
pénteken: 17:00-tól 18:30-ig.

Az edzések díja: 6000 Ft/hó. (ez heti 2 edzést takar)

A tréningeket vezeti: Szabados Tamás 4. dan

Még annyit hozzátennék, hogy lvente kb 2-3-szor el szokott jönni Shihan Ian Evans (12 dan) szemináriumot tartani. Tulajdon képpen ő irányítja a dojo-t. A hangulat és a társaság jó (legalább is az én véleményem szerint)

Szóval, ha valakit érdekel a ninjutsu, lesse meg az edzést, és ha tetszik csatlakozzon :)

Baggio

#432
na akkor beajánlom én is azt amit csinálok:

a Wing Tsun Kung Fu-t. Ez egy ősi kínai harcművészet, amit egy apácanő fejlesztett ki, így női kung-fu. Nem erő, hanem technika alapú, mindíg azt veszi alapul, hogy az ellenfél az erősebb. Az alapállás is felezett a a férfi (pl. shaolin) kung-fu-hoz képest, és a technikák is gyorsaságra, és a másik erejének felhasználására épülnek.

Az országban elég sok helyen lehet tanulni, én a debreceni iskolába járok, amit mindenkinek nagyon ajánlok. Jó a hangulat, jók az edzések, és a mesterek is nagyon értik a dolgukat.

Egy hónap 6000 Ft, ebben alapból 2 edzés van. De mivel a haladóknak is van heti 2 edzése, arra is el lehet menni külön fizetés nélkül (legalábbis itt Debrecenben, hogy máshol így van-e azt nem tudom).

Szeminárium gyakran van, egy évben többször is. Pesten, Debrecenben, Kecskeméten, a Balatonon,...

Ja és fontos hogy "nem igényel különösebb testi erőt vagy hajlékonyságot". Ez pl nálam azért volt fontos mert 22 évesen kezdtem el, és akkor azért már nem lehet pl. a karate-hoz kellő hajlékonyságot kifejleszteni.

Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.

http://www.wingtsun.hu/

U.I.: most nézem, hogy egy kicsit OFF a Japán topicban kínai Kung-fu -t hirdetni, dehát harcművészet topic máshol nincs

Itachi

Nem sértés, de Leung Ting egy csaló.Sosem volt Yip Man személyes tanítványa, sőt egyáltalán közvetlen tanítványa sem.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Suszi

A Wing Tsunról én is jókat hallottam. Volt nem is olyan rég a National Geographicon egy "Tudományos harcművészet" c. film. Ott sokféle stílust, ágazatot bemutattak. Köztük volt ez is :) Aki még nem látta, szerintem tölte le, mert egész érdekeseket mutattak.

Itachi

Tudod a Wing Chun nak sok iskolája van és mindegyik abban különbözik,hogy másképp írj a nevét.Pl. Ving Tsun,Ving Chun,Wing Tsun,Wing Tzun, Wing Tsun.A legkamubb iskola ebből a Leung Ting féle WT mivel a fenti iskolák mindegyike Yip Man nagymeser egyik tanítványáé, míg Leung Ting annak eelenére ,hogy azt hazudja, sosem volt Yip tanítványa.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

sirtomi

Quote from: Baggio on 2007-05-08, 00:49:55
Ja és fontos hogy "nem igényel különösebb testi erőt vagy hajlékonyságot". Ez pl nálam azért volt fontos mert 22 évesen kezdtem el, és akkor azért már nem lehet pl. a karate-hoz kellő hajlékonyságot kifejleszteni.
Én 25 évesen kezdtem thaiboxolni és lehet megfelelő hajlékonyságot és lazaságot fejleszteni ebben a korban is, csak kicsit fáj az elején :D

Kvikveg

Lazasagot lehet fejleszteni, ezt alairom, csak nem ezerrel kell kezdeni az elejen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Itachi

Quote from: sirtomi on 2007-05-08, 11:48:02
Quote from: Baggio on 2007-05-08, 00:49:55
Ja és fontos hogy "nem igényel különösebb testi erőt vagy hajlékonyságot". Ez pl nálam azért volt fontos mert 22 évesen kezdtem el, és akkor azért már nem lehet pl. a karate-hoz kellő hajlékonyságot kifejleszteni.
Én 25 évesen kezdtem thaiboxolni és lehet megfelelő hajlékonyságot és lazaságot fejleszteni ebben a korban is, csak kicsit fáj az elején :D
hagyjad, nem ért hozzá...
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kuroi Tenshi

Quote from: Itachi on 2007-05-08, 15:52:05
hagyjad, nem ért hozzá...

Lehet, hogy szerinted a saját iskoládon kívül mindenki béna, csaló, hamisítvány,
stb., és lehet, hogy igazad is van, de szerintem a nem versenyszerű küzdő-
sportokban az fontosabb, hogy a résztvevők jobb fizikai kondícióban tartsák
magukat, mint nélküle, és néhány alap-készséget sajátítsanak el, sőt, akár jól
is érezzék magukat. Erre a célra sok szerintem meg is felel.
:zen:

Itachi

mondtam én bármit is az én iskolámról??? vki itt nagyon paranoiás...én is voltam WT s.sajnos.tudom miől beszélek.csak ennyi.Én arra gondoltam,hogy nem ért hozzá,hogy az mondani,hogy vki huszon x évesen nem tud laza izületeket produkálni elég nagy butaság.Ami mégrosszabb. ha ezt más mondja neki, mondjuk az adott iskola- a WT től kitelik- az meg az iskolát minősítí.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-08, 21:17:58
Quote from: Itachi on 2007-05-08, 15:52:05
hagyjad, nem ért hozzá...

Lehet, hogy szerinted a saját iskoládon kívül mindenki béna, csaló, hamisítvány,
stb., és lehet, hogy igazad is van, de szerintem a nem versenyszerű küzdő-
sportokban az fontosabb, hogy a résztvevők jobb fizikai kondícióban tartsák
magukat, mint nélküle
, és néhány alap-készséget sajátítsanak el, sőt, akár jól
is érezzék magukat
. Erre a célra sok szerintem meg is felel.
:zen:
Mily igaz. Mar akinek. :) Pl nekem.
Viszont alapkeszsegen tul lehet boven menni, ha az ember nem 5 percig csinalja. Ld Hapkido-s ismeroseimet.  :jee:

En ugy ertettem, hogy ha vki huszoniksz evesen, 4 ev kihagyassal bemegy tizenix evesek koze edzeni, es az edzo nem figyel, konnyen kicsinalhatja az izuleteit. Amikor egyetemen 1-2 ev semmi utan elmentem kosarazni, az edzo teljesen korrektul mondta, hogy ne eroltessem magam. Csak nem biztos, hogy erre mindenki figyel, es az ember csak egyszer cs*szi szet a terdet. Pl Taekwondot alapvetoen szeretem, mindket tesom csinalta par evig, de nem fogok elmenni, mert tudom, hogy a terdet jobban terheli, mint mas. Pedig meg szeretek is rugni, a fene ott egye meg az egeszet. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Itachi on 2007-05-08, 22:40:23
vki itt nagyon paranoiás...

Én biztosan nem, mert semmilyen küzdősportot vagy harcművészetet nem űzök,
illetve igen, minél távolabbra el magamtól :D
Csak "finoman" utaltam arra, hogy mostanában sorra szólsz le minden iskolát, és
ez is annak tűnt - így kifejtve viszont már érthető, hogy mire gondoltál.

Love, Peace & Death metal.

Itachi

2 iskolát szóltam le.A másodikról könyvet írhatnék mekkora kamu és hogy lopja ki az emberek zsebéből a pénzt a semmiért.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Baggio

Quote from: Itachi on 2007-05-08, 22:40:23
mondtam én bármit is az én iskolámról??? vki itt nagyon paranoiás...én is voltam WT s.sajnos.tudom miől beszélek.csak ennyi.Én arra gondoltam,hogy nem ért hozzá,hogy az mondani,hogy vki huszon x évesen nem tud laza izületeket produkálni elég nagy butaság.Ami mégrosszabb. ha ezt más mondja neki, mondjuk az adott iskola- a WT től kitelik- az meg az iskolát minősítí.
igen lehet fejleszteni a lazaságot, de csak egy bizonyos szintig. a laza izületek nagymértékben függenek az adott embertől, vagyis a genetikától is. Nem lehet mindenki olyan hajlékony mint pl egy balett táncos. Én például alapból nem vagyok nagyon nyúlékony és laza, és nem hiszem hogy nehány év alatt radikális változásokat tudnék elérni, pedig kb naponta nyújtok. Meg attól is függ hogy valaki mit csinált az elmúlt huszon X évben, mert aki semmit sem sportolt, vagy olyan dolgokat, amik ezt nem különösen igényelték, annak igencsak nehéz spárgát csinálni. Meg még sok mindentől. De a lényeg az, hogy az hogy nem igényel a Wing Tsun különösebb hajlékonyságot, vagy testi erőt, ez sok embernek jó. Mert a legtöbb ember nem igazán hajlákony vagy különösen izmos. Az izmosság meg főleg olyan, hogy bizonyos emberek csontozata meg anyagcseréje nem engedi meg a nagy izmok felpakolását. Egyébként nem a mesterek mondták nekem, hogy nem lehet kifejleszteni.

Arról meg valóban van vita, hogy Leung Ting Yip Man tanítványa volt-e. Én elhiszem azt amit a Wing Tsun történetében olvasok, és egyébként fényképes bizonyítékok is vannak. De egyébként nem lehet véletlen, hogy az összes Wing akármi közül a hivatalos Wing Tsun a legeleterjedtebb a világon, és egyértelműen a legnagyobb világszövetsége van (valódi világszövetség, Kínától Amerikáig).

A valódi lényeg meg az, amit Kuroi Tenshi mond, vagyis hogy jól érezze magát az ember, és aktív mozgást végezzen.

Damnatus

Hát, a képességek egyrészt függenek a genetikától, a gyermekkori fejlődés során szerzett képességektől, és a felnőttkori jártasságtól. A genetika meghatározza az elvi maximumot. Sok olyan képesség van, ami csak egy bizonyos életszakaszban mutathat minőségi, léptékbeli fejlődést (pl. egyensúlyérzék, reflexek). A felnőttkori fejlődés a léptéken belül mozog. Egy elvont példa: genetika alapján az emberi teljesítés maximuma képességenként 100. Mondjuk az adott emberünk genetikából (idegek stb.) adódóan 90-et érhet el. A tizes számjegy a gyermekkori fejlődés során határozódik meg, az egyes helyen lévő pedig a felnőttkori során. Ha például ezen személy képesség-értéke 39, akkor gyermekkorában harmadannyit fejlődött a képessége, mint amennyit fejlődhetett volna (3), és a maximumot (9) felnőtt korában.
Valahogy így működik ez, teoretikusan, tudománytalanul.

Szerintem elvárható, hogy a klubok ne vezessék félre a tanítványokat. Ez is olyan szolgáltatás, mint a többi, ezért kell tudatos fogyasztónak is lenni. Ha az embernek kakaót ígérnek, akkor kakaót is kapjon. Ha teát kap, akkor átverték, akkor is, ha az ízlik neki! ;)

Itachi

Quote from: Baggio on 2007-05-08, 23:25:49
Quote from: Itachi on 2007-05-08, 22:40:23
mondtam én bármit is az én iskolámról??? vki itt nagyon paranoiás...én is voltam WT s.sajnos.tudom miől beszélek.csak ennyi.Én arra gondoltam,hogy nem ért hozzá,hogy az mondani,hogy vki huszon x évesen nem tud laza izületeket produkálni elég nagy butaság.Ami mégrosszabb. ha ezt más mondja neki, mondjuk az adott iskola- a WT től kitelik- az meg az iskolát minősítí.
igen lehet fejleszteni a lazaságot, de csak egy bizonyos szintig. a laza izületek nagymértékben függenek az adott embertől, vagyis a genetikától is. Nem lehet mindenki olyan hajlékony mint pl egy balett táncos. Én például alapból nem vagyok nagyon nyúlékony és laza, és nem hiszem hogy nehány év alatt radikális változásokat tudnék elérni, pedig kb naponta nyújtok. Meg attól is függ hogy valaki mit csinált az elmúlt huszon X évben, mert aki semmit sem sportolt, vagy olyan dolgokat, amik ezt nem különösen igényelték, annak igencsak nehéz spárgát csinálni. Meg még sok mindentől. De a lényeg az, hogy az hogy nem igényel a Wing Tsun különösebb hajlékonyságot, vagy testi erőt, ez sok embernek jó. Mert a legtöbb ember nem igazán hajlákony vagy különösen izmos. Az izmosság meg főleg olyan, hogy bizonyos emberek csontozata meg anyagcseréje nem engedi meg a nagy izmok felpakolását. Egyébként nem a mesterek mondták nekem, hogy nem lehet kifejleszteni.

Arról meg valóban van vita, hogy Leung Ting Yip Man tanítványa volt-e. Én elhiszem azt amit a Wing Tsun történetében olvasok, és egyébként fényképes bizonyítékok is vannak. De egyébként nem lehet véletlen, hogy az összes Wing akármi közül a hivatalos Wing Tsun a legeleterjedtebb a világon, és egyértelműen a legnagyobb világszövetsége van (valódi világszövetség, Kínától Amerikáig).

A valódi lényeg meg az, amit Kuroi Tenshi mond, vagyis hogy jól érezze magát az ember, és aktív mozgást végezzen.

Akkor nyilván halottál a fénykép meg a karszalag-botráynról.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Baggio

#447
igen hallotam, és utánna is olvastam, hogy sokak szerint a közös képek csak hamisítványok, és állítólag Leung Ting egyes rokonai is tagadják, hogy ő Yip Man nagymester tanítványa lett volna. Mindezek mellet a legfonotsabb az, hogy Leung Ting egy nagyon jó harcrendszert "dolgozott ki", és eredményesen elterjesztette az egész világon. Azt hiszem ezt senki sem tagadhatja. Az a jónéhány videóból pedig, ami fellelhető az interneten, saját tudása is megmutatkozik.
De mint mondtam, én személy szerint elhiszem hogy a tanítványa volt, és szerintem majdnem mindenki így van ezzel aki Wing Tsun-t tanul.

Suszi

Én kb fél éve kezdtem el harcművészettel foglalkozni. Elötte - és azóta is - táncolok (magyar néptánc), ami nagyon hasznosnak bizonyult, mind a mozgások elsajátításában, mind a technikák pontos, helyes ritmusban történő végrehajtásában. Én sem vagyok - már - túl laza, de úgy gondolom, hogy még tudok fejlődni etéren, noha nemsokára betöltöm a 25. életévemet. Ez szerintem leginkább az akaraton, és az adott ember alkatán múlik. Igaz ez rengeteg szenvedéssel, és verejtékkel jár (hozzá teszem, hogy szerintem a könnyen megszerezhető tudás, nem igazi, meg kell szenvedni érte).

Damnatus

Quote from: Baggio on 2007-05-09, 00:11:10
igen hallotam, és utánna is olvastam, hogy sokak szerint a közös képek csak hamisítványok, és állítólag Leung Ting egyes rokonai is tagadják, hogy ő Yip Man nagymester tanítványa lett volna. Mindezek mellet a legfonotsabb az, hogy Leung Ting egy nagyon jó harcrendszert "dolgozott ki", és eredményesen elterjesztette az egész világon.
De ha mindkét állítás igaz, akkor azt nem értem, hogy előbbire mi szükség? minek képet hamisítani stb. ha jó a harcrendszer? Vagy muszály mindenféleképpen vmi ősi kínai harcművész-családba tartozni?