Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Én örülök, hogy szóltál, mert én nem vettem észre, megszoktam, hogy maga a program szokott szólni, hogy kijött az új verzió. :D

Gyorsan föl is telepítettem mindenféle szöszölés nélkül a 0.57-es verzióra és szépen megmaradt minden, a torrent-eket is folytatja és talált pár + seed-et  :jee:

Tyrael

Quote from: BlimpÉn örülök, hogy szóltál, mert én nem vettem észre, megszoktam, hogy maga a program szokott szólni, hogy kijött az új verzió. :D

Gyorsan föl is telepítettem mindenféle szöszölés nélkül a 0.57-es verzióra és szépen megmaradt minden, a torrent-eket is folytatja és talált pár + seed-et  :jee:
jah, de ez regebbi frissiteseknel is igy volt :)

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraeljah, de ez regebbi frissiteseknel is igy volt :)

Tyrael
Tudom de ott nem figyeltem és már naaaagyon régóta a 0.57 volt fönt :)
0.58-at is csak letöltöttem, elmentettem, de elfelejtettem föltelepíteni :haha:
És eMule, CS, Firefox, stb rendszeresen szóltak és megszoktam :)

Tyrael

Quote from: BlimpTudom de ott nem figyeltem és már naaaagyon régóta a 0.57 volt fönt :)
0.58-at is csak letöltöttem, elmentettem, de elfelejtettem föltelepíteni :haha:
És eMule, CS, Firefox, stb rendszeresen szóltak és megszoktam :)
bitcomet is szol :)
amugy en 0.57rol tok sokara frissitettem, es ra 1 napra ki is jott az 59es :)

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelbitcomet is szol :)
Érdekes... most ellenõriztem és tényleg van benne ilyen opció és be is volt nálam pipálva... nem értem miért nem szólt :confused: de mindegy, mert megtudtam innen és DHT here i come! :D

Alkyra

Nekem is be van kapcsolva...furi nekem se szólt. *vállat von*
Mind1.
Lenne egy kérdésem a DHT-vel kapcs.
Ha én csinálok egy torrentet-úgy hogy nincs benne tracker-, s azt átküldöm neked, akkor te azt le tudod tölteni rólam??
Vagy kell vlm extra dolog ahhoz, hogy tracker nélül töltsél? :)

Karma XXL

Quote from: AlkyraNekem is be van kapcsolva...furi nekem se szólt. *vállat von*
Mind1.
Lenne egy kérdésem a DHT-vel kapcs.
Ha én csinálok egy torrentet-úgy hogy nincs benne tracker-, s azt átküldöm neked, akkor te azt le tudod tölteni rólam??
Vagy kell vlm extra dolog ahhoz, hogy tracker nélül töltsél? :)

Elméletben nincs rá szükség, ha a két kliens már látja egymást a DHTn keresztül. Elméletben, mert szerintem nem fogja egyesével végigkérdezni a klienseket, szóval nagyon hosszú idõn át ácsorogna mozdulatlanul szerintem.

Nem egyszerûbb a beépített trackert használni? Mondjuk az ilyen BitComet meg mizében nem tudom van-e. Az Azunak van.

Alkyra

#487
Akkor ennek elméletileg mennie kéne...
Kipróbálná valaki légyszíves, hogy mûködik-e? Kíváncsi vagyok. :)

Oblodra

Quote from: AlkyraAkkor ennek elméletileg mennie kéne...
Kipróbálná valaki légyszíves, hogy mûködik-e? Kíváncsi vagyok. :)

Bitcomettel próbáltam kapcsolódni, de 5 perce azt mondja hogy: connecting..
Embernek ember a farkasa...

Alkyra

#489
1. király az avatarod. én nagy fma fan vagyok!!!  :haha:  :jee:  :jee:
2. 0.59 vert használtál?
3. azért nem használok trackert(van hozzá), mert nem tudom, hogy miként kell használni a programot! :D

u.i.: esetleg vlk más is megpróbálná? tényleg nagyon érdekel, mert akkor így egy csomó gondom megoldódna fájlküldéseket illetõen!!(gyakran, nagyon gyarkran küldök át fájlokat embereknek)

HVp213

Quote from: Alkyra1. király az avatarod. én nagy fma fan vagyok!!!  :haha:  :jee:  :jee:
2. 0.59 vert használtál?
3. azért nem használok trackert(van hozzá), mert nem tudom, hogy miként kell használni a programot! :D

u.i.: esetleg vlk más is megpróbálná? tényleg nagyon érdekel, mert akkor így egy csomó gondom megoldódna fájlküldéseket illetõen!!(gyakran, nagyon gyarkran küldök át fájlokat embereknek)
Nekem se müx! (nem értek a torrenthez akár rosszul is csinálhattam vmit... :p) csak nagyon kértél vkit h próbálkozzon én meg most ráérek :D
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tyrael

Quote from: Alkyra1. király az avatarod. én nagy fma fan vagyok!!!  :haha:  :jee:  :jee:
2. 0.59 vert használtál?
3. azért nem használok trackert(van hozzá), mert nem tudom, hogy miként kell használni a programot! :D

u.i.: esetleg vlk más is megpróbálná? tényleg nagyon érdekel, mert akkor így egy csomó gondom megoldódna fájlküldéseket illetõen!!(gyakran, nagyon gyarkran küldök át fájlokat embereknek)
rakj fel egy ftp szervert a gepedre

Tyrael

Alkyra

Quote from: HVp213Nekem se müx! (nem értek a torrenthez akár rosszul is csinálhattam vmit... :p) csak nagyon kértél vkit h próbálkozzon én meg most ráérek :D

Köszi. :jee:

Egyb. ftp progin gondolkoztam én is, de az a baj, hogy dip-em van...

Tyrael

Quote from: AlkyraKöszi. :jee:

Egyb. ftp progin gondolkoztam én is, de az a baj, hogy dip-em van...
dinamic ip?
no-ip.com
lehet regelni ingyen domain-t, van hozza segedprogi, ami minden tarcsazaskor beallitja a domain cimed az aktualis ipdhez
igy pl. az alkyra.no-ip.com mindig a te gepedre fog mutatni

Tyrael

TurboK

a bitcomet tök tuti, csak kár hogy az összes normális oldalon bannelve van.

bittornado plz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tyrael

#495
Quote from: TurboKa bitcomet tök tuti, csak kár hogy az összes normális oldalon bannelve van.

bittornado plz.
ezt most rosszul tudod, vagy direkt allitasz valotlant?
torrentbyteson nincs bannolva, illetve mas nagy siterol is toltottem vele
mikor anno beleraktak a peersharing funkciot, akkor voltak vele problemak, de mar nincs tiltva sehol szerintem

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelezt most rosszul tudod, vagy direkt allitasz valotlant?
torrentbyteson nincs bannolva, illetve mas nagy siterol is toltottem vele
mikor anno beleraktak a peersharing funkciot, akkor voltak vele problemak, de mar nincs tiltva sehol szerintem
Tudja. Én is tudom. Például KAA torrent-eket közzétevõ tracker-re se tudsz fölcsatlakozni BitComet-tel és máshol is volt már ilyen gondom, de általában azért gond nélkül megy, és ezektõl a tracker-ektõl szerencsére úgyse akartam sokmindent. A BitTornado-t viszont én nem javasolnám, mert csak bajom volt vele, mindkét gépemen. Egy idõ után szépen fogja magát és kifagy. Ez akár történhetett az elindítás és lefekvés utáni 5. percben és 8 órán keresztül semmit se csinált... Ki kellett lõni mindig a process-t, majd újraindítani és folytatta. Továbbá a több torrent együtt letöltése esetén is macerás a korlátozás beállítása sztem. Kell az ilyen idegölõsdi a fenének, maradok a talán korlátozottan használható, de frankó BitComet-nél. De tény, hogy a BitTornado-t legalább mindenhol elfogadják.

Tyrael

Quote from: BlimpTudja. Én is tudom. Például KAA torrent-eket közzétevõ tracker-re se tudsz fölcsatlakozni BitComet-tel és máshol is volt már ilyen gondom, de általában azért gond nélkül megy, és ezektõl a tracker-ektõl szerencsére úgyse akartam sokmindent. A BitTornado-t viszont én nem javasolnám, mert csak bajom volt vele, mindkét gépemen. Egy idõ után szépen fogja magát és kifagy. Ez akár történhetett az elindítás és lefekvés utáni 5. percben és 8 órán keresztül semmit se csinált... Ki kellett lõni mindig a process-t, majd újraindítani és folytatta. Továbbá a több torrent együtt letöltése esetén is macerás a korlátozás beállítása sztem. Kell az ilyen idegölõsdi a fenének, maradok a talán korlátozottan használható, de frankó BitComet-nél. De tény, hogy a BitTornado-t legalább mindenhol elfogadják.
hat nemtudom, en eddig mindenhonnan tudtam tolteni vele
de ennyi erovel lehetne szidni az uj azureust is, mert most meg azzal voltak gondok, es jopar siteon ki is tiltottak a 2.3.0.0-t


Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelhat nemtudom, en eddig mindenhonnan tudtam tolteni vele
ja, de azért ugye hajlandó vagy elhinni, hogy mások tudják, hogy vannak olyan tracker-ek, ahonnan ki van tiltva?
Quote from: Tyraelde ennyi erovel lehetne szidni az uj azureust is, mert most meg azzal voltak gondok, es jopar siteon ki is tiltottak a 2.3.0.0-t
Nem. Ugyanis a BitComet tudtommal azért van kitiltva jópár helyrõl, mert valahogy vissza lehet élni vele, például állítólag át lehet verni a tracker feltöltésmérõjét, ezzel úgy téve mintha rendes ember lennél, közben csak egy nyomi leecher vagy... Azureus-nál viszont ha jól sejtem csak a jelenlegit verziót tiltották ki, a korábbiakkal ugyanúgy megengedett a letöltés.

Tyrael

Quote from: Blimpja, de azért ugye hajlandó vagy elhinni, hogy mások tudják, hogy vannak olyan tracker-ek, ahonnan ki van tiltva?

Nem. Ugyanis a BitComet tudtommal azért van kitiltva jópár helyrõl, mert valahogy vissza lehet élni vele, például állítólag át lehet verni a tracker feltöltésmérõjét, ezzel úgy téve mintha rendes ember lennél, közben csak egy nyomi leecher vagy... Azureus-nál viszont ha jól sejtem csak a jelenlegit verziót tiltották ki, a korábbiakkal ugyanúgy megengedett a letöltés.
Bitcometet azert tiltottak ki, mint most azureust.
A tracker varakozasi idejet lehetett megkerulni vele. Szal hiaba volt a trackeren szabalyozva, hogy xy ratio alatti felhasznalok csak 48 ora mulva kezdhetik leszedni, a regi bitcomet(es most az uj azureus) sajat beepitett trackeret hasznalva engedte csatlakozni az ilyen leechereket.
Ezert lett tiltva, de mar le lett veve ban bitcometrol, merthogy atirtak a trackert, es mar nem lehet visszaelni vele. Gondolom lesz ilyesmi azureusra is, addig pedig ki kell kapcsolni a decentralizalt tracker funkciot.
Amugy megsugom neked, hogy most is van, vagy 5-6 fele fake kliens, amivel ugy lehet tolteni, hogy a tracker fele akkora feltoltest kamuzol, amekkorat akarsz.

Tyrael

Fazék

Quote from: TyraelAmugy megsugom neked, hogy most is van, vagy 5-6 fele fake kliens, amivel ugy lehet tolteni, hogy a tracker fele akkora feltoltest kamuzol, amekkorat akarsz.
elhiszem a taplók gondolom használják is, de amúgy nem kell súgni, mondhatod rendesen is, vélhetõen úgy is meghallom.

Tyrael

Quote from: Blimpelhiszem a taplók gondolom használják is
halisten elegge kevesen ismerik (vagy csak en vagyok tul naiv)
lenyeg az, hogy pl. azureus hackelesehez, csak le kell tolteni a hackelt .jar file-t, felulirni vele az eredetit, es mar be is jon egy uj menupont mindenfele nyalanksaggal. :S

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelhalisten elegge kevesen ismerik (vagy csak en vagyok tul naiv)
lenyeg az, hogy pl. azureus hackelesehez, csak le kell tolteni a hackelt .jar file-t, felulirni vele az eredetit, es mar be is jon egy uj menupont mindenfele nyalanksaggal. :S
De azért megnyugtató, hogy általános emberi viselkedés a "kit érdekel a másik, felõlem meg is dögölhet, csak nekem legyen meg a cuccos" hozzáállás, és nem csak Mo-ra jellemzõ... Sajnos ismerek is ilyen embereket, döbbenten hallgattam, amikor büszkén beszámolt róla, hogy dc-n pl direkt csak vmi sz*rt oszt meg, vagy fake-et, illetve, hogy hogyan szakítja meg más letöltéseit...  :ejj:

Tyrael

Quote from: BlimpDe azért megnyugtató, hogy általános emberi viselkedés a "kit érdekel a másik, felõlem meg is dögölhet, csak nekem legyen meg a cuccos" hozzáállás, és nem csak Mo-ra jellemzõ... Sajnos ismerek is ilyen embereket, döbbenten hallgattam, amikor büszkén beszámolt róla, hogy dc-n pl direkt csak vmi sz*rt oszt meg, vagy fake-et, illetve, hogy hogyan szakítja meg más letöltéseit...  :ejj:
jaja, es nem erti hogy miert nezek ugy ra, mint egy gyerekgyilkosra :S

Tyrael

Alkyra

Quote from: Tyraeldinamic ip?
no-ip.com
lehet regelni ingyen domain-t, van hozza segedprogi, ami minden tarcsazaskor beallitja a domain cimed az aktualis ipdhez
igy pl. az alkyra.no-ip.com mindig a te gepedre fog mutatni

Tyrael

Yah dinamic ip. Oké reggeltem oda...s most hogyan tovább? Csináltam host-ot
leszedtem a progit(itt futt a háttérben) s most hogyan osszam meg a fájlaimat?
(mármint csak bizonyos fájlokat..)
Nem találok ilyen menüpontot...

Tyrael

Quote from: AlkyraYah dinamic ip. Oké reggeltem oda...s most hogyan tovább? Csináltam host-ot
leszedtem a progit(itt futt a háttérben) s most hogyan osszam meg a fájlaimat?
(mármint csak bizonyos fájlokat..)
Nem találok ilyen menüpontot...
felraksz egy ftp szervert
de ezt irtam az elso hozzaszolasban

Tyrael

TurboK

Quote from: AlkyraYah dinamic ip. Oké reggeltem oda...s most hogyan tovább? Csináltam host-ot
leszedtem a progit(itt futt a háttérben) s most hogyan osszam meg a fájlaimat?
(mármint csak bizonyos fájlokat..)
Nem találok ilyen menüpontot...
Ha nem használsz állandóan FTP-t, akkor egyszerûbb ha felmész IRCre és átkülditek a cumót DCCn.

QuoteA BitTornado-t viszont én nem javasolnám, mert csak bajom volt vele, mindkét gépemen. Egy idõ után szépen fogja magát és kifagy. Ez akár történhetett az elindítás és lefekvés utáni 5. percben és 8 órán keresztül semmit se csinált... Ki kellett lõni mindig a process-t, majd újraindítani és folytatta. Továbbá a több torrent együtt letöltése esetén is macerás a korlátozás beállítása sztem. Kell az ilyen idegölõsdi a fenének, maradok a talán korlátozottan használható, de frankó BitComet-nél.
Sokkal egyszerûbb ha felteszed a Netlimitert. Az szabályoz, mér, rangsorol, statisztikát szed mindenrõl.

A lefagyás nekem egyszer jött be, és akkor is a hálózattal volt balhé (nem tetszett a gépemnek hogy kb 2000 connection és 31 giga adat volt megnyitva egyszerre). Valami olyasmit variáltam át hogy "max peer connection", no limitrõl 200ra, és utána nem volt baj. De azóta visszatettem no limitre, és nem fagyott ki egyszer sem.
Nem az experimental trutyikat kell használni hanem a stabil verziót, ennyi.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKSokkal egyszerûbb ha felteszed a Netlimitert. Az szabályoz, mér, rangsorol, statisztikát szed mindenrõl.
Jó programnak tûnt, de megvagyok nélküle is.
Quote from: TurboKA lefagyás nekem egyszer jött be, és akkor is a hálózattal volt balhé (nem tetszett a gépemnek hogy kb 2000 connection és 31 giga adat volt megnyitva egyszerre). Valami olyasmit variáltam át hogy "max peer connection", no limitrõl 200ra, és utána nem volt baj. De azóta visszatettem no limitre, és nem fagyott ki egyszer sem.
Nem az experimental trutyikat kell használni hanem a stabil verziót, ennyi.
Csak stabil verziókat használtam belõle, de lehet hogy ez volt a hiba, hogy nekem alapbeállításon volt pl a "max peer connection" lehet hogy ez okozhatta, hogy folyton lefagyott nálam. De mivel BitComet-tel semmi bajom nincs, ezért továbbra is ezt használom, ahová pedig nem fogadják el, oda esetleg fölrakom a BitTornado-t immár rendesen beállítva :)

Alkyra

Egyszerû embereknek küldök fájlokat. :D
A irc még nekem is bonyolult s hosszadalmas volt akkor gondolhatod, hogy õk mennyit szenvednének tõle...
Valaki meg tudna tanítani, hogy hogyan kell Bitcomet(vagy annál egyszerûbb)
trackert használni? :D :D

Tyrael

Quote from: TurboKHa nem használsz állandóan FTP-t, akkor egyszerûbb ha felmész IRCre és átkülditek a cumót DCCn.
dcc-vel lehet folytatni megszakadt letoltest?
mert ftpvel lehet

Tyrael