Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Moha

#780
Én BitComet-et használok, eddig egyelõre meg vagyok vele elégedve.
Viszont kipróbáltam az uTorrent-et is és elég egyszerûen kezelhetõ, sok információt nyújtó és kevés erõforrást használó kis program.
Szóval én a kettõ közül ajánlom valamelyiket.
Sokat esküsznek az Azureus-ra. Én személy szerint nem ajánlom. Haszáltam egy ideig, de sajna az, hogy java-ban írták, elég sokat lassít rajta, azon kívül több embertõl hallottam, hogy bajlódtak a beállításokkal.
A döntés a tied! :)

Edit: Ja, a BitComet-tel kapcsolatban most pl. volt egy kis bosszúságom, ugyanis úgytûnik, hogy nem érdekli a "max. kapcsolat/feladat" beállítás. :( A szitu a következõ volt: egy torrent, 1.2GB, egyedül én vagyok seed és 70+ leecher van... Ennyit nem gyõzök egyedül, gondoltam beállítom a kapcsolat limitet 7-8 körülire, annyinak felseedelem, aztán majd õk továbbadják a swarm többi részének. Ám hiába állítottam be, a BitComet újraindítás után is jócskán több kapcsolatot épített fel, mint a limit... Így kénytelen voltam a swarm egy részét kitiltani, hogy ne 20+ embernek seedeljem ugyanazt a darabot, hanem csak néhánynak...

Necrid^

Quote from: MohaÉn BitComet-et használok, eddig meg vagyok vele elégedve.
Viszont kipróbáltam az uTorrent-et is és elég egyszerûen kezelhetõ, sok információt nyújtó és kevés erõforrást használó kis program.
Szóval én a kettõ közül ajánlom valamelyiket.
Sokat esküsznek az Azureus-ra. Én személy szerint nem ajánlom. Haszáltam egy ideig, de sajna az, hogy java-ban írták, elég sokat lassít rajta, azon kívül több embertõl hallottam, hogy bajlódtak a beállításokkal.
A döntés a tied! :)
Egyetértek. én is Azureust használtam.. nem mondom hogy rossz volt csak egyszerüen zabálta a memoriát. :) most Bitcomet nincsen semmi bajom vele h jó a torrent akár 481k/s jón. :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Idáig én is bitcometet használtam..de nemtom miért, másnak 200al míg nekem jó ha 10el mennek a letöltések...(talán mondjul  azért mert 15ks a feltöltésem s azt nem szeretik..)

Necrid^

Quote from: AlkyraIdáig én is bitcometet használtam..de nemtom miért, másnak 200al míg nekem jó ha 10el mennek a letöltések...(talán mondjul  azért mert 15ks a feltöltésem s azt nem szeretik..)
hát nemtom. volt olyan régen amikor csak 5k/s küldtem fel akkoris max sebbeségel jött a cucc. de most én ugy vok vele h tudok küldeni tõbbel akkor miért is ne.. most 30k/s szoktam.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Slayer_Ace

Quote from: Alkyratalán mondjul azért mert 15ks a feltöltésem s azt nem szeretik..
Tényleg, ezt már meg akartam kérdezni, függ a letöltési sebességem a max feltöltéstõl, vagy attól, hogy éppen mennyivel töltök fel?

Mattanja

Quote from: Slayer_AceTényleg, ezt már meg akartam kérdezni, függ a letöltési sebességem a max feltöltéstõl, vagy attól, hogy éppen mennyivel töltök fel?
Igen. Nagyon sokat el tud venni a letöltésbõl a feltöltési sebesség.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dreamcleaver

Én az ABC-t tudnám ajánlani (Yet Another Bittorrent Client). Nagyon jó a kezelõ felülete, szinte tud mindent. Egyedüli baja, hogy néha sok memóriát lefoglal (nem többet mint mondjuk a BitComet). Most találtam egy új klienst , amit sokan dícsérnek, az uTorrentet. Ezt most rohamosan fejlesztik, szinte hetente van új verzió. Lényege a naygon kicsi memória igény (4-6k), ezért is micro a neve (csak u-val írják). Az Azureust meg szerintem kerüld. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Srácok, mennyire kell beállítani a csatlakokzó peerek számát? mert ugye alapból 40? Emeljem? Milyene beállításokat alkalmaztok?

m46u5

Quote from: AlkyraSrácok, mennyire kell beállítani a csatlakokzó peerek számát? mert ugye alapból 40? Emeljem? Milyene beállításokat alkalmaztok?
µTorrent beállításom.
Igaz, én csak a "Number of Connections" részt állítottam, mert lényegtelen nálam a "Queue Settings", lévén mindent "Force Start"-ként futtatok amit beteszek letöltésre (hadd jöjjön az összes).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: AlkyraSrácok, mennyire kell beállítani a csatlakokzó peerek számát? mert ugye alapból 40? Emeljem? Milyene beállításokat alkalmaztok?
Pont az elõbb írtam, hogy BitComet esetében mindegy. :haha: Én hiába állítottam kicsire a leírt szitu miatt, magas ívbõl le****ta a beállítást... :rolleyes:

Alkyra

Quote from: MohaPont az elõbb írtam, hogy BitComet esetében mindegy. :haha: Én hiába állítottam kicsire a leírt szitu miatt, magas ívbõl le****ta a beállítást... :rolleyes:
:hahaha:

Manitu

Quote from: AlkyraIdáig én is bitcometet használtam..de nemtom miért, másnak 200al míg nekem jó ha 10el mennek a letöltések...(talán mondjul  azért mert 15ks a feltöltésem s azt nem szeretik..)
15K feltöltés? Próbáld meg hogy lekorlátozod a feltöltést 5-10k-ra. DSLnél a feltöltés eléggé be tudja lassítani a letöltést. Ha meg csak seedelsz, akkor leveszed a korlátozást.


Moonshiner

Most sikerült végre installálni a bittorrentet, megnyitottam a torrentfájlt, és erre meg nem tölt. Sürgõs segítségre lenne szükségem, mert már nagyon nagyon meg szeretném nézni azt a mangát. Köszönöm.

Fazék

Quote from: MoonshinerMost sikerült végre installálni a bittorrentet, megnyitottam a torrentfájlt, és erre meg nem tölt. Sürgõs segítségre lenne szükségem, mert már nagyon nagyon meg szeretném nézni azt a mangát. Köszönöm.
egy kicsit jobban írd körül a problémát légyszíves. :)
tûzfalad van pl? vagy router? esetleg egyetemi hálózatot használsz? stb :)

Alkyra

1. Ajánlott Bittorrent progi: bitcomet(//www.bitcomet.com)
2. Gyõzödj meg róla, hogy Tracker megy s nem utasított vissza.(vagy nem is létezik)
3. Gyõzödj meg róla, hogy van Seeder.(azaz feltöltõ akinek teljesen megvan a fájl)
4. Várni kell egy kicsit, míg a géped csatlakozik a többi számítógéphez.(5-6 perc)
5. Be van-e állítva rendsen a program?(max fel s letöltési sebességed s a port)
6. A tûzfalad nem tiltja le?
7. S a Windows tûzfala?

Egyenlõre ennyi. Ha ezek után se megy, akkor csinálj róla képet, mond meg a fájl nevét s megnézem mit tehetek.

Necrid^

Quote from: MoonshinerMost sikerült végre installálni a bittorrentet, megnyitottam a torrentfájlt, és erre meg nem tölt. Sürgõs segítségre lenne szükségem, mert már nagyon nagyon meg szeretném nézni azt a mangát. Köszönöm.
Seedelik egyetalán a torrentet. milyen progit használsz.. kicsit részletesebben.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moonshiner

#796
Már várok egy jó órája. A programot BitTorrent-4.0.4.exe néven töltöttem le. És csak annyit csináltam, hogy a file/ open torrent file-ban kikerestem a dolgot. Maximum upload-nál olyan 34kb-n van, alatta pedig: uefuzufz.rar van. done: 0.0% ?remaining.
Az upload és a download is 0kb/sec.
És iskolai hálózaton van. Most könyörögtem ki a rendszergazdától, hogy installálja már.
A porthoz gõzöm sincs, h. mit kell írni de ez van benne: 6881 (0-65535)
a tûzfalakhoz meg sajnos nem értek. :(

izriot

#797
Linkeld be a torrentet, megnézzük nekünk megy-e egyáltalán, a mangás torrentek általában halottak, a manga fõ beszerzési helye irc.

Moonshiner


Alkyra

Nahná hogy nem megy.
Te figyi, Se Seeder se Leecher sincs.(se fel se letöltõ)
Másrészt...itt megtalálod..csak nézzél körül rendesen.(pl Moha aláírásában..)

Moonshiner

#800
Köszönöm a segítséget!:) Megpróbálom kibogozni a szálakat.

Hoppá, most jut eszembe, hogy nem tudom megnyitni az ftp. Sajnos csak tavaszig lehetett. Akkor is csak valami hiba folytán. Na mindegy...
 Találtam egy másikat, ahol van seed is meg leecher. Úgy tûnik összejön! :))

Hifk

Sziasztok!

Egy kezdõnek minden új.

Az Azereusnál a színes fej alatt van egy kéz. Ez mit jelent? Illetve hogy lehet visszacsinálni? Egy kicsit zavar, hogy azt írja, ki hogy nyilvánossá tette a torrentjét.

Másik, a benti gépem elött proxy van, ott hogy tudom a bejövõ portot "kitalálni", hogy micsoda?

Elnézést a láma kérdésért, egy napos vagyok.
Köszi!

Moha

Quote from: HifkAz Azereusnál a színes fej alatt van egy kéz. Ez mit jelent? Illetve hogy lehet visszacsinálni? Egy kicsit zavar, hogy azt írja, ki hogy nyilvánossá tette a torrentjét.
Elég régen használtam Azureus-t, szóval nem tudom biztosra, de szerintem ha nyomsz az adott soron egy jobbklikket, akkor ki tudod kapcsolni. Amúgy meg, ha a fõ tracker mûködik, te meg nem vagy elérhetõ kívülrõl (proxy), akkor a "nyilvánossá tétel" nem sok vizet zavar. :haha:
QuoteMásik, a benti gépem elött proxy van, ott hogy tudom a bejövõ portot "kitalálni", hogy micsoda?
Azt nem "kitalálni" kell, hanem ha hozzáférsz/meg tudsz kérni valakit, aki hozzáfér a routerhez, azon kell beállítani, hogy melyik portot továbbítsa (forwardolja) feléd. A router konfigurálása nélkül nemigen fog menni a dolog.
Ha kívülrõl nem tudnak rádkapcsolódni, attól még a torrent mûködhet, de érezhetõen lassabb lesz a letöltés a kevesebb peer miatt. Két tûzfal mögötti gép ugyanis sehogyan sem tud kapcsolódni egymáshoz, csak ha a routerükön be van állítva a forward. Remélem tudtam segíteni.

Ja, és kapsz egy jó pontot, mert nem nyitottál új threadet, hanem a megfelelõ, már létezõ topicban tetted fel a kérdésed. :)

Dreamcleaver

Valaki tudja mi van a thepiratebay.org-gal? Régebben szépen jött róla minden. Most visszont az összes torrent errõl a trackerrõl állandóan timed out. ABC-vel egyáltalán el sem indulnak. uTorrenttel elindult, de a 20 seedbõl kb 1-2-höz kapcsolódik. Volt itt valami szabályzati változtatás , nincs róla info. Aki mostanság töltögetet innen torrentet, az legyen oly szíve mondja el mit hogyan állított be. Kösz. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

m46u5

Az érdekelne engem, ha valaki egy olyan torrent oldalról tölt le egy torrent fájlt, ahová kötelezõen be kell regisztrálni, abba a torrent fájlba vele van írva, hogy ki töltheti le, vagy bárki (pl. én is) le tudom anonymként tölteni?
Pl Bitumenrõl (BitHumen), ahová ugye még mindig meghívásos alapon megy a dolog, de nekem nincs igazán szükségem, hogy regisztrált tag legyek, de szeretnék egy olyan fájlt leszedni, ami csak ott található, megy-e az a dolog, hogy egy haver odaadja a .torrent fájlt, s én anélkül, hogy rontanám az õ statisztikáját, le tudom e szedni azt a cuccot?
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Xaga

Quote from: m46u5Az érdekelne engem, ha valaki egy olyan torrent oldalról tölt le egy torrent fájlt, ahová kötelezõen be kell regisztrálni, abba a torrent fájlba vele van írva, hogy ki töltheti le, vagy bárki (pl. én is) le tudom anonymként tölteni?
Pl Bitumenrõl (BitHumen), ahová ugye még mindig meghívásos alapon megy a dolog, de nekem nincs igazán szükségem, hogy regisztrált tag legyek, de szeretnék egy olyan fájlt leszedni, ami csak ott található, megy-e az a dolog, hogy egy haver odaadja a .torrent fájlt, s én anélkül, hogy rontanám az õ statisztikáját, le tudom e szedni azt a cuccot?
Eddig 2 fajta ellenõrzéssel találkoztam az egyik változat IP egyeztetésel müködik a másik a passkey-es dolog. A bithumen passkey-el müködik vagyis a torrentba trackernek ugy néz ki a cim hogy http://tacker.valami.bu/passkey/announce ahol a passkey egy jó hosszú kódsorozat és minden usernek egyedi. ergo a bithumenrõl anonimusként semmit sem tudsz letölteni. Vagy modositasz a passkey-n reménykedve hogy a rendszer nincs fölkészítve hogy kezelje e hibás passkey-eket és beenged vagy szerzel egy müködö passkey-t.

m46u5

Quote from: XagaEddig 2 fajta ellenõrzéssel találkoztam az egyik változat IP egyeztetésel müködik a másik a passkey-es dolog. A bithumen passkey-el müködik vagyis a torrentba trackernek ugy néz ki a cim hogy http://tacker.valami.bu/passkey/announce ahol a passkey egy jó hosszú kódsorozat és minden usernek egyedi. ergo a bithumenrõl anonimusként semmit sem tudsz letölteni. Vagy modositasz a passkey-n reménykedve hogy a rendszer nincs fölkészítve hogy kezelje e hibás passkey-eket és beenged vagy szerzel egy müködö passkey-t.
Hmm cumi, azért kössz.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Cobra

Kipróbáltam az UTorrentet, és elég jónak tûnik, idáig ez veszi el a legkevesebb memóriát (nem mintha ez nekem számítana). Vannak benne jó dolgok az Azureusból, amit hiányoltam a BitCometbõl, szóval úgy tûnik ezt fogom használni. Ami kicsit furcsa, hogy egyetlen kis méretû exe file, nem kell instalálni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Cobraidáig ez veszi el a legkevesebb memóriát (nem mintha ez nekem számítana).
azért 160mb és 6mb memoriahasználat között van akkora különbség hogy számitson.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

crus

Van egy nagy problémám. Azureost használok (2.3.0.6), de akárhogy állítom be folyamatosan NAT hibát ír ki. A tûzfalam Zone Alarm Pro, azon átengedtem az azureust, ezenkívül wireless netem van, mi lehet a gond? Ha valaki tud kérem segítsen.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen