Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: BonciOk, hülyeséget beszéltem.
A default p2p portokat (6881-6889) tiltják, csak elfelejtettem, hogy Azureusban is lehet állítani a portot :lame:
Viszont így elsõre a BitComet jobban tetszik.

Ok, így már világos. Amíg nincs vele gondom, én maradok az Azureusnál. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Tisztára ugy nézki mint a Bitlord..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: BonciA default p2p portokat (6881-6889) tiltják, csak elfelejtettem, hogy Azureusban is lehet állítani a portot :lame:
Én speciel eleve nem szoktam semmit az alap porton használni - pontosan ebbõl kifolyólag. Nomeg akadnak olyan vírusok, amik pont ezeket az alap portokat keresik random IP címeken, és megpróbálnak bejutni. (igaz, ez most egy linuxos router mögött már nem gond. :p)
QuoteViszont így elsõre a BitComet jobban tetszik.
Nekem is valami ilyesmi volt. Azureus-hoz képes kicsivel kevesebb infót látsz, de sokkal rendezettebb és legalább annyit tud. Nem beszélve róla, hogy mivel C++-ban írták, sokkal gyorsabb, mint a Java-s Azureus.
Én egy jó fél éve váltottam és nem bántam meg. Most már vissza nem térnék az Azureus-ra. :)

Damnatus

Nekem Azureus tökéletesen mûködik, az, hogy mennyivel jön, az a seederek és leecherek számától és minõségétõl függ.

sirtomi

Quote from: DamnatusNekem Azureus tökéletesen mûködik, az, hogy mennyivel jön, az a seederek és leecherek számától és minõségétõl függ.
Nekem maga a program volt lassú, gondolom mivel java-ban készült kicsit erõsebb gép kéne hozzá.
A letöltés szerintem jó volt Azureus-sal is.

.Attila

Quote from: MohaMost már vissza nem térnék az Azureus-ra. :)
Na ez röhej:
vissza kellett térnem az Azureushoz, mert a BitComet azon a trackeren úgy ahogy van bannolva volt. Azureusnál portot váltottam, és megy.

Necrid^

Quote from: BonciNa ez röhej:
vissza kellett térnem az Azureushoz, mert a BitComet azon a trackeren úgy ahogy van bannolva volt. Azureusnál portot váltottam, és megy.
:haha: :haha:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: BonciNa ez röhej:
vissza kellett térnem az Azureushoz, mert a BitComet azon a trackeren úgy ahogy van bannolva volt. Azureusnál portot váltottam, és megy.
Tyrael leírta vhol korábban, hogy miért van pár tracker-rõl kitiltva a Bitcomet sajnos... amíg pedig ilyen kihasználható leecher-színtû dolgok vannak egy bittorrent kliensben, addig meg is értem a tracker üzemeltetõit :(

Rev

#608
Quote from: BonciNa ez röhej:
vissza kellett térnem az Azureushoz, mert a BitComet azon a trackeren úgy ahogy van bannolva volt. Azureusnál portot váltottam, és megy.

Ja én most várok egy kb 90%-os Inuyasha 1. movie-ra (már 1 lejött de ez mkv és kíváncsi vagyok jobb-e mint az avi, aztán megnézem a jobbat), és a tracker szerint "Error: Bitcomet sucks"... Betettem két másik trackert is más torrenttõl, de azok nem jók neki, így kénytelen vagyok DHT rendszeren keresztül szedni, ahol jó ha van 1 seed és 3 peer... Per pillanat épp nincs seed... :(

A DC-nél lehet buherálni, hogy minek adja ki magát a kliens, itt nincs ilyen lehetõség?
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

sirtomi

Quote from: BonciNa ez röhej:
vissza kellett térnem az Azureushoz, mert a BitComet azon a trackeren úgy ahogy van bannolva volt. Azureusnál portot váltottam, és megy.
Asszem akkor felrakok többféle klienst is. Egyet választok elsõdlegesnek, a többi tartalék lesz :)

Rev

Nekem azért kellett váltanom Azureusról, mert iszonyatosan beterhelte a gépet egy idõszak után, szinte alig tudtam kilépni belõle, kb. 8 perc alatt... mintha CPU használat 110% lett volna... A Messenger is kishíján majdnem behalt...  :eeek:
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

sirtomi

Quote from: RevNekem azért kellett váltanom Azureusról, mert iszonyatosan beterhelte a gépet egy idõszak után, szinte alig tudtam kilépni belõle, kb. 8 perc alatt... mintha CPU használat 110% lett volna... A Messenger is kishíján majdnem behalt...  :eeek:
Ez volt a gondom az Azureussal nekem is. Mondjuk az én gépem nem is egy erõmû, inkább õskövület :)

Rev

Hát eleinte ment jól (december óta van netem, kb február óta torrentezek...), aztán fogta magát, és már eleve az indulás vagy 5 perc volt, aztán mikor váltottam más programra (Alt-Tab pl.) akkor is vagy 2 perc volt mire kirajzolta a programot a képernyõre... Messengerben meg akkora lag volt, hogy vakon gépeltem a szöveget, Entert nyomtam, aztán fél perc múlva kiírta amit írtam, meg a választ rá... :)

Mondjuk ez egy 2400 MHz Pentium 4-es, de a memória az sajna csak 256 Mb SDRAM, és abból kapásból elmegy legalább a fele köcsög Win XP boot után... :mad: Le van terhelve már a programokkal...
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

TurboK

Az Azureus javát használ, ami alapból megeszi a proci száz százalékát.
Egy egyszerû Java chat képes leszopni a gépem minden erejét, pedig azért annyira nem õskövület (Athlon 3100+, 1gb ddr).
Meg is tanitottam az anyumat mIRCet használni ahelyett hogy azzal a fossal kelljen szórakozni.

sztem egyszerûbb hogyha dobod az Azureus, nincs benne olyan funkció amit más nem tud. Max annyi hogy egyszerre több torrentet is kezel, de az meg felesleges hacsak nem megabites a feltöltésed. 3-4 sima torrent ablak bõven elfér a tálcán.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: TurboKAz Azureus javát használ, ami alapból megeszi a proci száz százalékát.
Egy egyszerû Java chat képes leszopni a gépem minden erejét, pedig azért annyira nem õskövület (Athlon 3100+, 1gb ddr).
Meg is tanitottam az anyumat mIRCet használni ahelyett hogy azzal a fossal kelljen szórakozni.

sztem egyszerûbb hogyha dobod az Azureus, nincs benne olyan funkció amit más nem tud. Max annyi hogy egyszerre több torrentet is kezel, de az meg felesleges hacsak nem megabites a feltöltésed. 3-4 sima torrent ablak bõven elfér a tálcán.
Önnél lenni probléma. Azureus megy nálam most, és a javaw.exe 0-5% között mozog csak. Az össz procihasználat most nem haladja meg a 10-13%-ot.
Ellenben 75 megát foglal a javaw.exe a memóriában, tehát memoigényes, de elfér az 1giga ramban.

Rev

Quote from: BonciÖnnél lenni probléma. Azureus megy nálam most, és a javaw.exe 0-5% között mozog csak. Az össz procihasználat most nem haladja meg a 10-13%-ot.
Ellenben 75 megát foglal a javaw.exe a memóriában, tehát memoigényes, de elfér az 1giga ramban.

Na igen, ez lehet a gond nálam... nem a proci, hanem a memó... nem adnál egy kis memóriát abból az egy gigából? Mondjuk 256 megát? Még akkor is neked lenne több... :D
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

Moha

Az Azureus nekem is lassú volt, egyértelmûen a java miatt. Én annyira nem figyeltem a procihasználatot, de volt, hogy totál lefogta a rendszert.
BitComet sokkal gyorsabban elindul, és gyorsabban is reagál. A letöltés sebessége meg úgysem a kliensprogramtól függ.
Nekem sem erõmû amúgy a gép: 1300-as Celeron, 512 SDRAM...

Rev:
1. Használt SDRAM annyira nem borsos, szvsz vegyél még 256-ot (kb 5e Ft)
2. Rengeteg memóriát felszabadíthatsz, ha kikapcsolod az XP-ben a sok fölösleges szolgáltatást. Egyik ismerõsöm notebook-ján indulás után a 128 MB-ból 110 foglalt volt. "Karbantartás" után csak 65!

(Nekem most levelezõ + firefox + nero + bitcomet - tel val 300MB memóriahasználatom...)

TurboK

nálam megy a Foobar2k (egy valag pluginnel agyonpakolva), Internet explorer, bulletproof ftp server, Directupdate engine (ftphez, dynamic ip miatt), virtual daemon, mirc, netlimiter, norton protected recycle bin, trillian, zonealarm pro, outlook, xnews, seventeenorbust, és összesen 302 mega van elõjegyezve.

Nálam is 120 mega körül van inditáskor az xp, de úgy hogy inditáskor alapból elindul az internet, és betölt a Netlimiter, Zonealarm, trillian, directupdate, bulletproof ftp, mirc, daemon és a seventeen or bust.
Mondjuk nem egy rövid folyamat mire elindul a gép  :haha:

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Azureusnak mindig kel a legújabb JavaVM, mert ha egy régi Java-val akarod használni az új Azureust, akkor szokott megbolondulni. Nekem egyébként fent van BitComet is meg Azureus is, és ahol ki van tiltva a BitComet, ott Azureust használok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

karatedog

Quote from: TurboKMondjuk nem egy rövid folyamat mire elindul a gép  :haha:
Hibernálni kell, legrosszabb esetben heti 1 restart :lul:

Darkstar

Nekem az Azureus indítás után kb. 50-60 Mb-t foglal el a memóriából. Az nem olyan vészes. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: karatedogHibernálni kell, legrosszabb esetben heti 1 restart :lul:
napi 24 órát megy a gép.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Rev

Quote from: karatedogHibernálni kell, legrosszabb esetben heti 1 restart :lul:

Épp tegnap este akartam lehibernálni, de miután kétszer kellett rányomnom a Hibernálás gombra, hogy felfogja mit akarok, aztán még fél óra múlva is csak mutogatta a szép kék XP logós hátteret (vinyó se nagyon erõlködött), fogtam magam, és nyomtam neki egy Resetet, aztán egy Powert.

(Mivel önmagában a Power megnyomásakor megkérdezi hogy leálljon-e /mintha le tudna.../, LOL, hülye ATX szabvány...)
Az anime NEM rajzfilm. Az anime az ANIME. Mégha ezt kicsit nehéz is elhinni elsõre... :teccik:  :)

sirtomi

Quote from: White SeeDA tegnapi nap számomra történelmi pillanat volt.
Hosszú várakozás után végre túlléptem a hihetetlen 100kb/sec es sebességet....
a letöltés 95%-ánál:p

A mai nap meg azért kerül be gépes történelmi eseményeim közé, mert ma megszületett az elsõ totálelb@szott dvd lemezem...

banzai!:D
Nem ide tartozik, de én az elsõ 3 dvd lemezemet elcsesztem, mire sikerült kitalálnom, hogy a 230W-os tápom kevés és csak 2-szeres sebességgel tudok írni :D

TurboK

Quote from: Moha2. Rengeteg memóriát felszabadíthatsz, ha kikapcsolod az XP-ben a sok fölösleges szolgáltatást. Egyik ismerõsöm notebook-ján indulás után a 128 MB-ból 110 foglalt volt. "Karbantartás" után csak 65!
jut eszembe, egész pontosan mit tiltottál le? most tettem fel egy celeron 400 + 192mb ram gépre a winxpt de nemigen tudtam 75 mega alá vinni anélkül hogy olyan dolgokat is letiltsak amirõl erõsen feltételezem hogy szükséges a LAN + adsl mûködéséhez.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKjut eszembe, egész pontosan mit tiltottál le? most tettem fel egy celeron 400 + 192mb ram gépre a winxpt de nemigen tudtam 75 mega alá vinni anélkül hogy olyan dolgokat is letiltsak amirõl erõsen feltételezem hogy szükséges a LAN + adsl mûködéséhez.
igen erre én is nagyon kíváncsi lennék, ha valaki beírná, hogy mi az ami adsl, lan mûködéséhez szükséges, és szinte minden mást ki lehet lõni. mert liutilities és társai segítségével én is kellõen letornáztam a dolgokat, de a 65 mega még nagyon messze van... én ugyan 512-bõl gazdálkodom, de játékoknál már kevés az XP miatt... :rolleyes:

Alkyra

CSak nekem vagy nektek sem mûködik a scarywateres fansubok szervere?(pl nemtom leszedeni bleach 42 a lunarról..)
Javítás van?

death_scythe

Quote from: AlkyraCSak nekem vagy nektek sem mûködik a scarywateres fansubok szervere?(pl nemtom leszedeni bleach 42 a lunarról..)
Javítás van?
Nem tudom nekem simán megnyitotta az oldalt ahol a tracker lista van(azelõtt direkt kipróbáltam mielõtt ezt a post-t kiraktam, de csak a Lunar fansubosok tracker oldalát néztem;mást nem ismerek ezen a szerveren :lame: ), én már múlt hét pénteken beszreztem a 42-ik Bleach-t nagy élvezet volt mert 120k-val jött le BitComet-tel, és a rész is vicces volt, megint szerepel Ishida és Inue-san(remélem jól írtam a neveket) de ez már teljesen off topic bocsi.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Alkyra

Az oldalt nekem is behozza, de letölteni nem tudok.
Nem tud csatlakozni a trackerhez.
Leálltak a szerverek vagy mi?

karatedog

Nem él a tracker, látszik a BT-ben.