Main Menu

ogm

Started by Kazador, 2003-02-25, 11:16:57

Previous topic - Next topic

Kazador

Hali All!

Nem akarok lamernek látszani, de mivel tudom
az .ogm kiterjesztésû file-okat lejátszani ?

Media playerrel elindul de csak az elsõ frame
látszik, más lejátszóval/video editorral pedig
nem tudtam megpiszkálni...

Valaki segítsen! ...annyira vártam már a
Love Hina folytatását erre nem tudom
megnézni :-((((

Köszi
Kazador

Kazador

Öhh...
bocs, nem akartam új témát kezdeni... :-)

noway

Akármivel, csak legyen felrakva hozzá a DirectShow filter. (Az se árt, ha a legújabb...) tobias.everwicked.net-rõl lehet letölteni, ha jól emlékszem. (vagy .com?) Meg ha feliratot is akarsz, akkor kell DVobSub is.

Gauss_chan

Kazador:

Olvass bele a segítség thread elsõ oldalába.
Ott írtam, hogyan lehet lejátszani az ogm fájlokat. :D

Kazador

Hát ez így szomorú... :-(

Köszike a tippeket, megpróbáltam mindet, de továbbra is
ugyanaz a helyzet : hang megy, váltani is tudom, de kép
nem (ha rögtön inditás után beletekerek, akkor az a frame
látszik folyamatosan ahová tekertem...).
Rákerestem neten ogm-re kipróbáltam egy rakás codec-et,
lejátszót (bsplayer, radlight, ashampoo stb), de semmi...
A vicc az az egészben, hogy töltöttem le már ogm-et, és
le is tudtam játszani gond nélkül, csak ezzel a Love Hinával
szívok ennyit :-(
(nem hinném, hogy letöltéssel lenne baj, mert mindegyik
file-val ezt csinálja.... (wincommandert használok)).
Szóval ha még valami ötletetek, örömmel várom.

Köszi
Kazador

Anime_mániákus

Én is letöltöttem a Love Hina maradék 8 epizódját és ugyan az az eredmény mint Kazador-nál , nekem kiírja h :This encode is....
Szóval hang van de a kép össz-vissz ebbõl a 3 szóbol és sok pontból áll :mad: . Ezzel szembe viszont a Silent Möbius és az Evangelion Death&Rebirth-eket letudja játszani pedig azok is omg-k. Nos én ACE codec pakkot használok és csak ez a nyavajás speciális omg fogott ki rajta idáig:mad: .  Kérlek hogy aki tud az segítsen hogy milyen codec kéne és azt honnan lehetne megszerezni. (Ha jelent valamit Win XP-t hasznlok)

Lendvay
By Lendvay

Gauss_chan

Konkrétan nem tudom, hogy milyen codec kellhet ezekhez a fájlokhoz, de azért adnék egy két tippet.
Wincommanderben nézd meg F3-mal a fájlt. Az elsõ pár sorban valahol benne lesz, hogy milyen codec kell hozzá.
Ha kép egyáltalán nincs, vagy elindul a lejátszás és egy kockás állóképet látsz, akkor valszeg a codecel lesz a probléma. Ha viszont van kép, de elmosodik, meg kockás vagy ugrál, akkor a filterrel lesz a gond. (Nakahara senpai írta) :) Ebben az esetben az ffdshow filtert ajánlanám. Errõl is írtam már a fórumban valahol.

Gauss_chan

Kazador

Gauss-Chan én megnéztem még tegnap F3-mal és az alapján
kerestem codecet, és ffdshow is fennvan, de mint már említettem
hatástalan volt a próbálkozás :(
Neked vagy Zsozsónak - egyáltalán valakinek megy ez a Love
Hina ? :confused:

Kazador

gyroscope

nem hiszem, hogy segitek nektek, de azert ideirom (hatha szintet lepek ;)), mit hasznalok. pl. engem az ACM codec pack megszivat, akkor kezd furcsa lenni ez-az, ha felrakom... nehany codec-tol meg inditaskor elfagy az egesz op.rendszer, sz'al nagy gany ez az egesz, ugy ahogy van. minel kevesebb codec, annal jobb.
ezekbol a cuccokbol biztos van ujabb is, de nem lepodnek meg, ha gondok lennenek :D.
("ha az epiteszek ugy dolgoznanak, mint a programozok, az elso jott-ment harkaly romba dontene az egesz emberi civilizaciot")

http://www.extra.hu/true.noir/bsplayer0.85.exe
http://www.extra.hu/true.noir/OggDS0995.exe
http://www.extra.hu/true.noir/XviD_Install.exe
//www.divx.com
http://www.extra.hu/true.noir/Ac3_DivX_HogyHangIsLegyen.zip
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

enpet

Nem tudom, hogy segítek-e, de én az Ace Megacodec-et tettem fel csak a gépre, úgy, hogy elõtte nem volt rajta semmi más codec, és így tökéletesen lejátszik mindenféle médiaformátumot, amivel eddig találkozta (az ogm-et is).
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

zsozso

Na srácok belenéztem mplayerrel nemment, fordítottam új mplayert és szó nélkül lejátszotta.
Gyk próbálkozzatok, vagy használjatok mplayert ;>
Death is the only redemption

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Kazador
Gauss-Chan én megnéztem még tegnap F3-mal és az alapján
kerestem codecet, és ffdshow is fennvan, de mint már említettem
hatástalan volt a próbálkozás :(
Neked vagy Zsozsónak - egyáltalán valakinek megy ez a Love
Hina ? :confused:

Kazador

Milyen codec-et kerestél hozzá?

Próbáld meg, hogy az ffdshow konfigurálásakor kapcsold ki-be a szûrõcsatolást az adott codec-hez.
Még egy tanács saját tapasztalat alapján, hogy ogm fájlok lejátszásához Windows Media Player 6.4-et használj. ;)

Kazador

Na most otthon én is AceMcp (5.01 proxp)-t használok és mással nem is volt gond, melóhelyen pedig minden fellelhetõ codecet szívbaj nélkül kipróbálok :)

Zsozso mit értettél az alatt, hogy "fordítottam új mplayert" ?

Én is 6.4-es mplayert használok - már amennyiben a program files
/windows media player/ mplayer.exe azt takarja...

Kazador

ui. azért még nem adom fel :)

Gauss_chan

QuoteÉn is 6.4-es mplayert használok - már amennyiben a program files
/windows media player/ mplayer.exe azt takarja...

Ahem....
Ugye azt akartad mondani, hogy mplayer2.exe, ugyanis csak ezzel fog mûködni.

Gauss_chan

Nakahara

ogm
#14
Na, leírom hogy én miket használok(tul.Nakahara's codec pack).
-Divx503bundle(player nélkül)
-Xvid install
-wmfdist(gyak.windows media 9 series codecs,filters)
-oggds0995
-ffdshow2003-01-03
-a 9-es nimóból az ac-dekóder,és a divx audio
-Mplayerc(a 6.4 media playa továbbgondolása)
Én még nem találkoztam olyan dologgal, amiket ezzel a néhány cuccal ne tudtam volna lejátszani.Kevésnek tûnhet, de minden szükséges cucc benne van, +elõnye hogy minden cucc külön külön lesz felrakva megnövelve ezzel a rendszer(és term. a lejátszás)stabilitását.

Anime_mániákus

QuoteOriginally posted by Nakahara
Na, leírom hogy én miket használok(tul.Nakahara's codec pack).
-Divx503bundle(player nélkül)
-Xvid install
-wmfdist(gyak.windows media 9 series codecs,filters)
-oggds0995
-ffdshow2003-01-03
-a 9-es nimóból az ac-dekóder,és a divx audio
-Mplayerc(a 6.4 media playa továbbgondolása)
Én még nem találkoztam olyan dologgal, amiket ezzel a néhány cuccal ne tudtam volna lejátszani.Kevésnek tûnhet, de minden szükséges cucc benne van, +elõnye hogy minden cucc külön külön lesz felrakva megnövelve ezzel a rendszer(és term. a lejátszás)stabilitását.


Öööö izé és ezeket honnan lehet letölteni:confused:

Lendvay
By Lendvay


zsozso

QuoteOriginally posted by Kazador
Na most otthon én is AceMcp (5.01 proxp)-t használok és mással nem is volt gond, melóhelyen pedig minden fellelhetõ codecet szívbaj nélkül kipróbálok :)

Zsozso mit értettél az alatt, hogy "fordítottam új mplayert" ?

Én is 6.4-es mplayert használok - már amennyiben a program files
/windows media player/ mplayer.exe azt takarja...

Kazador

ui. azért még nem adom fel :)

Nenenetévesszük már össze a wmp vel emberek ...

http://www.mplayerhq.hu
Death is the only redemption

Anime_mániákus

QuoteOriginally posted by zsozso
Nenenetévesszük már össze a wmp vel emberek ...

http://www.mplayerhq.hu

Nos 1 kérdés mit kezdjek 1 Linuxos progival ha Win XP-m van :confused: Bár lehet hogy én vagyok a hülye mert van valami progi amivel vigan elmegy windows alatt.
By Lendvay

Nakahara

Ha felraksz az xp-re egy linux emulátort, akkor fog menni windowson is:D ;)

Kazador

Jólvanna! Mplayer2.exe :)
Egyébként rájöttem! Divx5.03 kellett hozzá !!! :D

(egyébként AceMcp5.01 nekem bevállt - igaz
custom installban csak azt teszem fel ami kell...)

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Én - és talán mások is - tanultam az esetbõl. :)

Kazador

gyroscope

QuoteOriginally posted by Nakahara
Nincs szar kodek,filter, csak béna konfigurálás!

jó neked :D
:hail:
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

TurboK

egy kérdés: melyik a leggyorsabb kodek/lejátszó OGM-hez?

per pillanat a BSPlayert használom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Nakahara

ogm
#23
QuoteOriginally posted by TurboK
egy kérdés: melyik a leggyorsabb kodek/lejátszó OGM-hez?

per pillanat a BSPlayert használom.

Az adott médiafolyam;)  lejátszásának erõforráskihasználása kb. 95%-ban a kodeken, és a filteren(ezen belül kb. 25%a kodeken 75% a filteren) múlik, úgyhogy szinte tökmindegy mivel játszol le valamit(ha egyáltalán le tudod játszani vele).:zen:
Azt hiszem jelenleg egyfajta xvid kodek van ehhez 4-5 filter létezhet(egyik szarabb mint a másik:hehe: ).Az ogg-hoz 1 kodekről tudok  és vagy 20000 filterről.Azért írom így mert mind a két(az .ogm formátumot képező médiafolyam)nyílt forráskódú, így egyszerre vagy 210000 ember fejleszti:ejj: !

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Anime_mániákus
Nos 1 kérdés mit kezdjek 1 Linuxos progival ha Win XP-m van :confused: Bár lehet hogy én vagyok a hülye mert van valami progi amivel vigan elmegy windows alatt.

Ha mindenáron linuxos progit akarsz használni, akkor én azt javasolnám telepíts linuxot is a gépedre a windows mellé. :)

Nakahara

ogm
#25
Nem hiszem, hogy egy playa miatt érdemes oprendszert váltani(mondjuk), de az tény, hogy az mplayer-nek van néhány kuriózum szolgáltatása, és rendkívül minõségi cucc(persze azért távol van ezis a tökéletestõl):) !Bár a linuxal érdemes azért ezen kívül is megismerkedni.
(Gauss-chan:Az avatárod király a királynők között:p !)

Gauss_chan

ogm
#26
Quote(Gauss-chan:Az avatárod király a királynők között:p !)

Köszönöm szépen! :)
De ha már az avataroknál tartunk, bennem egy világ omlott össze amikor megláttam az új avatarod. Az elõzõ sokkal jobb volt. ;) Ez a mostani egyébként kit ábrázol? Ismerős de nem bírok rájönni. :)

Nakahara

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Köszönöm szépen! :)
De ha már az avataroknál tartunk, bennem egy világ omlott össze amikor megláttam az új avatarod. Az elõzõ sokkal jobb volt. ;) Ez a mostani egyébként kit ábrázol? Ismerős de nem bírok rájönni. :)
Érdekes, mindenki ezt mondja:confused: !Nem értem mi bajotok van a 32 éves Ikari Gendo-val(1999)???Valszeg azért utáljátok annyira, mert nem értitek meg.Egyébként hamarosan egy újabb váltás következik, hogy melyik nemre nézve, azt csak a Kami-sama tudhassa!:D

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Nakahara
Érdekes, mindenki ezt mondja:confused: !Nem értem mi bajotok van a 32 éves Ikari Gendo-val(1999)???Valszeg azért utáljátok annyira, mert nem értitek meg.Egyébként hamarosan egy újabb váltás következik, hogy melyik nemre nézve, azt csak a Kami-sama tudhassa!:D

Most, hogy mondod tényleg ráismertem. Egyébként mint egyén, semmi bajom nem volt vele. Az igazat megvallva én inkább Shinji-t rüheltem. Nem bírom a fajtáját. Ellenben Asuka igen szimpatikus volt. :)   (Remélem jól emlékszem a nevekre)

enpet

Én nem utálom Ikarit, csak nekem Shinji sokkal emberibb volt, sokkal inkább megkedveltem, vele viszont hogy úgy mondjam nem volt valami rendes és a animében kissé negatív szerepet tölt be (legalábbis szerintem). Bár talán 32 éves korában annyira nem volt még fanatikus, mint késõbb.
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."