Main Menu

ogm

Started by Kazador, 2003-02-25, 11:16:57

Previous topic - Next topic

Nakahara

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Az igazat megvallva én inkább Shinji-t rüheltem. Nem bírom a fajtáját.
Azért ez egy kicsit túlzás, nem gondolod!Az apádat rühellheted, de egy animeszereplõn mit rühellsz?

Gauss_chan

ogm
#31
QuoteOriginally posted by Nakahara
Azért ez egy kicsit túlzás, nem gondolod!Az apádat rühellheted, de egy animeszereplõn mit rühellsz?

Van egy pár olyan anime, amelyben a főszereplő valahogy nem tud felnőni a szerepéhez és képtelen felfogni a körülötte történő eseményeket. Állandóan csak sír, meg azt mondja hogy képtelen vagyok erre vagy arra. Ez a hozzáállás az első pár részben elmegy, de utána azért elvárnák egy kis személyiségfejlődést a karaktertől, ugyanis egy idő után ez az anime kárára vállhat. Shinji tipikusan az a karakter aki a sorozat végén ugyanolyan tehetetlen mint a sorozat elején. Persze ez csak magánvélemény, meg lehet hogy rosszul emlékszem, mert már eltelt egy-két év hogy láttam.
Azért a félreértések végett hozzátenném, hogy az EVA a kedvenceim közé tartozik, és elnézést kérek mindenkitől, valóban kicsit erős volt amit az előző hozzászólásomban írtam.

Anime_mániákus

QuoteOriginally posted by Kazador
Jólvanna! Mplayer2.exe :)
Egyébként rájöttem! Divx5.03 kellett hozzá !!! :D

(egyébként AceMcp5.01 nekem bevállt - igaz
custom installban csak azt teszem fel ami kell...)

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Én - és talán mások is - tanultam az esetbõl. :)

Kazador

Megtudnád mondani akkor hogy miket nem kéne feltenni custom modeba hogy mennyen dasán? Mert nekem is összejött valami csak nem volt feliratom:(  Vagy lehet hogy nicsncs is feliratozva:D .
Szóval akkor kéne 1 divix 5.03 meg az  ACE 5.01(custom modeba).
Remélem ilyen sorrendbe kell őket telepíteni:) csak majd írd meg pls hogy miket vegyek ki installnál pls.

Lendvay
By Lendvay

Gauss_chan

QuoteMert nekem is összejött valami csak nem volt feliratom:(  Vagy lehet hogy nicsncs is feliratozva:D .

Nézd meg, mert ha ogm fájlt akartál lejátszani, akkor elõfordulhat, hogy a feliratot menübõl kell bekapcsolni. :)

TurboK

Ha a felirat már alapból ott van, lehetséges kikapcsolni azt?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by TurboK
Ha a felirat már alapból ott van, lehetséges kikapcsolni azt?

Ogm fájlok esetén menübõl ki-be bírod kapcsolni.
Azokban az esetekben is megoldható amikor a felirat külön fájlban van, bár ez elég egyértelmû. Csak akkor nem lehetséges, ha - és most elég furcsa szót fogok használni - bele van égetve a filmbe. :D

NAZSi

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Nézd meg, mert ha ogm fájlt akartál lejátszani, akkor elõfordulhat, hogy a feliratot menübõl kell bekapcsolni. :)
Ha a Love Hina-nál is ez a fennállás akkor azt is megosztanád velünk h hogyan kell bekapcsolni? (mondjuk egy mezei WMPben);)

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Shujin
Ha a Love Hina-nál is ez a fennállás akkor azt is megosztanád velünk h hogyan kell bekapcsolni? (mondjuk egy mezei WMPben);)

Amit most írok, az csak Windows Media Player 6.4-re igaz.
A lejátszó felületén kattints az egér jobb gombjával.
Az ottani menüben lesz egy olyan menüpont hogy nyelv.
Ott tudsz választani a feliratok és a szinkronok között.
:)

NAZSi

Sikerült találnom egy 6.4est (az xpnél a 8.0ás a standard) és a feliratozást is sikerült beállítanom. Kösz szépen a segítséget Gauss:zen:

Nagyon király a nyelvek közötti váltogatás, próbáljátok ki h Naru egy (hosszabb) mondatának az elejét japánul hallgatjátok meg a végét meg angolul - megér egy misét:D

Kazador

Hali All!

Én is 6.4-est használok és ogm-nél az óra mellett a tálcán
megjelenik egy kis ikon, amin ki-be tudom kapcsolgatni a feliratot,
meg váltogatni a nyelveket (érdekes egyébként, ha bekapcsolom a feliratot, akkor kicsit bele kell tekerni a filmbe (elõre v. hátra -mindegy), hogy valóban megjelenjen.).
Lendvay kérdezte én miket használok acempc-bõl : nos, hogy
miket kell installnod nagyrészt attól függ milyen programokat használsz, ill. milyen filmeket nézel. Nagy álltalánosságban elmondható, hogy a divx, xvid codecekre van szükség, + még
érdemes az mpeg2-vel kapcsolatos cuccokat feltenni, és persze
amirõl annyit beszéltünk az ogm-et :)
A külön cégek neveihez sorolt codecekre nem igazán van szükség, csak teleszemetelik a registry-t. Mondjuk én azért a cyberlink és az intervideo codecjeit is felteszem + érdemes az intel és a microsoft codecjeibõl is csemegézni - mert pl a freespace a microsoft adpcm-jét használja :D ).
Még egy fontos dolog a divx 5.03-at az acempc !után! telepitsd, mert aceba belevan építve az 5.02-es és mindig az utoljára telepített az érvényes. (és trickler miatt se kell aggódni, registry-bõl tök egyszerûen ki lehet gyilkolni :) ).

Üdv.
Kazador

ui.: tényleg ari Love Hina angolul - fõleg ahogy a neveket mondják
:D

Anime_mániákus

Lehet hogy feleslegesen irom lr de most, hogy végre megy  Gauss_chan és Kazador segítségeinek hála :zen:
Én simán a Windows Media Player 9 el játszom le és ennél is ugyan úgy lehet angol vagy japán szinkronal meghallgatni vagy éppen a feliratot feltenni. Csak rákell kalikkelni ajobb gombal :)  a kis zöld nyílra ami megjelenik az óra mellett a tálcán és miénk a választás, hogy milyen nyalveln hallgatjuk :).


Ui: Nemolyan rossz az angol szinkron de akkor is japán az igazi :D
By Lendvay

Kazador

Na nem mintha gondom lenne a 6.4-essel, de mi a helyzet a wmplayer 9-cel ? Úgy hallottam erõsen bugzik...:confused:

Üdv.
Kazador

Anime_mániákus

QuoteOriginally posted by Kazador
Na nem mintha gondom lenne a 6.4-essel, de mi a helyzet a wmplayer 9-cel ? Úgy hallottam erõsen bugzik...:confused:

Üdv.
Kazador


Nekem 1 egész hete fent van igaz csak pathelnem kellet a 8.0-ról, de idáig faszán megy ;) Amúgy szerintem mindegy milyen lejátszót használsz ha jó codeced vannak és jól vannak feltéve azok:)
By Lendvay

noway

QuoteOriginally posted by Anime_mániákus
Nekem 1 egész hete fent van igaz csak pathelnem kellet a 8.0-ról, de idáig faszán megy ;) Amúgy szerintem mindegy milyen lejátszót használsz ha jó codeced vannak és jól vannak feltéve azok:)

Azért teljesen nem mindegy, pl. a WMP 8.0 bizonyos filmeknél fele sebességgel játssza a hangot. Más lejátszók ezt nem produkálják.

belldandy

Én nem igazán szoktam innen-onnan mindent összeszedni, inkább lerátnottam az

:jee: ACE MEGA CODECS PACK-ot :jee:

Ebben szinte minden benne van, ami nekem kell. DivX, VobSub, ogm szûrõk + egy csomó más kodek, meg BSPlayer, meg OggSplitter, megcsomóutility, meg...

meg...

egyszómintszáz, letöltöttem.

Nekem azóta nincsenek problémáim (kivéve, ha a szolgáltatóm lelök Zsózsó-sensei szerverérõl)

Itten vóna...
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

ArchElf

QuoteOriginally posted by belldandy
Én nem igazán szoktam innen-onnan mindent összeszedni, inkább lerátnottam az

:jee: ACE MEGA CODECS PACK-ot :jee:

Ebben szinte minden benne van, ami nekem kell. DivX, VobSub, ogm szûrõk + egy csomó más kodek, meg BSPlayer, meg OggSplitter, megcsomóutility, meg...

meg...

egyszómintszáz, letöltöttem.

Nekem azóta nincsenek problémáim (kivéve, ha a szolgáltatóm lelök Zsózsó-sensei szerverérõl)

Itten vóna...

Úgy hallottam, hogy az ACE-ben van valami csúnya trojai, keylogger, vagy passlogger... Hmm? Nincs ilyen jellegű tapaszatalatod? A vírusírtók nem mindegyik csúnya cuccost ismerik fel... Szerintem nézz körül a gépeden ezügyben.
:(
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ArchElf

QuoteOriginally posted by noway
Azért teljesen nem mindegy, pl. a WMP 8.0 bizonyos filmeknél fele sebességgel játssza a hangot. Más lejátszók ezt nem produkálják.

Ezt nálam a 'morgan sreem switcher' produkálta (vagy morgen???, mindegy de valamelyik régebbi verzió).

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Acélpatkány

Én feladtam minden újabb próbálkozást a codecek területén. Ha felrakom az ACE-t, borzasztóan elrontja a fényerõ-beállításokat (színárnyalat-veszteségig és tovább). Tehát amit nem tudok lejátszani a jelenlegi codecekkel (divx, xvid, ac3, playernek meg radlight - s megy a filmek 95%-a), azt az Mplayer vindózos változatával játszom le. Bár az Mplayernek van pár rossz default beállítása a feliratok terén, meg a GUI sincs kész, megéri elmélyedni a beállításokban.

A reklám helye:
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta

belldandy

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
Úgy hallottam, hogy az ACE-ben van valami csúnya trojai, keylogger, vagy passlogger... Hmm? Nincs ilyen jellegű tapaszatalatod? A vírusírtók nem mindegyik csúnya cuccost ismerik fel... Szerintem nézz körül a gépeden ezügyben.
:(
AE

Nem találtam semmit. Amit te modasz, az az, hogy az ACE-ben van 1 "vírusirtó" modul, amiben szvsz senki sem bízik, még aki csinálta, az sem. Amint az ember feltelepíti, ezt a modult tanácsos azonnal legyalulni (registry-bõl is), és akkor már nincs semmi. Ezen felül az Info Tool elnevezésû utility szokott még hálót scannelni kodekfrissítések miatt, azt meg az ember úgysem használja.

Dakara, ippou no anata domo.
(Szóval köszönöm az infódat)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Kazador

Én pl Ace-t mindig csak customba telepitek és
tényleg csak azokat amikre szükségem van.
Igy a registry-t sem szemeteli össze és ha
netalántán kellene valami olyan amit kihagytam,
frankón lehet a feltelepített codecekbõl elvenni/
hozzáadni...

A fenntebb emlitett problémával (trójai cuccos,
fényerõ elállítás) sem találkoztam eleddig.

Üdv.
Kazador

ArchElf

... hát lehet, hogy ez is csak egy amolyan urban-legend volt.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

VASH

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
... hát lehet, hogy ez is csak egy amolyan urban-legend volt.

AE
több mint valószínû...
én KAZAA-LITE CODEC PACKOT használok és mindent visz a matroskán kívül:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Kazador

:hopp: Kaza :hopp:

Üdv.
Kaza-dor

ArchElf

QuoteOriginally posted by VASH
több mint valószínû...
én KAZAA-LITE CODEC PACKOT használok és mindent visz a matroskán kívül:D
Amúgy nekem meg a nimo jön be, de mostanában rászoktam, hogy egyesével telepítgetek codekeket, a szükséges filtereket pedig a nimo-ból.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Zelmor

WinGáz alá VLC player a legjobb, nem kell neki semmi kodek az ég világon, és mindent visz. Persze rm.-et és .mov-ot nem...

ArchElf

QuoteOriginally posted by Zelmor
WinGáz alá VLC player a legjobb, nem kell neki semmi kodek az ég világon, és mindent visz. Persze rm.-et és .mov-ot nem...

(real alternative) media player classic = .rm és .mov is :)
Amúgy nem tudtok valami eszközt, amivel a filtereket egyesével el lehetne távolítani (úgy hogy közben meg tudom nézni, hogy mi a filter neve, meg mit csinál)?

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

VASH

QuoteOriginally posted by Zelmor
WinGáz alá VLC player a legjobb, nem kell neki semmi kodek az ég világon, és mindent visz. Persze rm.-et és .mov-ot nem...

nekem .mov viszi a pack de az .rm nekem sem megy aqztán meg 40$ nem éri meg hogy megvegyen a REAL PLAYERT.:(
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Zelmor

QuoteOriginally posted by ArchElf[HUN]
(real alternative) media player classic = .rm és .mov is :)
Amúgy nem tudtok valami eszközt, amivel a filtereket egyesével el lehetne távolítani (úgy hogy közben meg tudom nézni, hogy mi a filter neve, meg mit csinál)?

AE

Hehe. Ezér jó VLC. Amúgy meg ki néz rmm-et, meg mov-ot? És ha nagyon kell, felteszed azokat is, csak beállítás kérdése, hogy ne zargassák egymást.

Chronos

QuoteOriginally posted by VASH
nekem .mov viszi a pack de az .rm nekem sem megy aqztán meg 40$ nem éri meg hogy megvegyen a REAL PLAYERT.:(
Hú de jót röhögtem most ezen...húúú....:D :D
Bármikor letölthetsz akármilyen Real Playert P2P rendszereken, de ha nem akarsz, akkor itt van a Media Player Classic, teljesen ingyenes és az is lejátssza...(*.mov-ot is, sõt még Flash-t is)

CHRONOS

Chronos

QuoteOriginally posted by Zelmor
Hehe. Ezér jó VLC. Amúgy meg ki néz rmm-et, meg mov-ot? És ha nagyon kell, felteszed azokat is, csak beállítás kérdése, hogy ne zargassák egymást.
Hagyjátok már abba a lámázást légyszíves, mert már az elõbb is a földön fetrengtem a röhögéstõl...;)
Ki néz mov-ot és rm-et?
Minden ember aki Weben streaminges videót akar nézni...:)
Lásd: összes film trailere, stb...

Szal errõl ennyit...

CHRONOS