Main Menu

ogm

Started by Kazador, 2003-02-25, 11:16:57

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Programok (mind open-source/freeware):
virtualdubmod
vobsubakármi (keress rá a vobsub-ra)
cdex + lame - mp3-kódolás http://sourceforge.net/projects/cdexos és http://sourceforge.net/projects/lame
audacity - egyszerű audioszerkesztő http://sourceforge.net/projects/audacity

Kraivan

#151
Virtualdubmod van a gépen.

Egy körülményes leírást kérhetnék, hogy oldhatom meg h megfelelően késleltetve tegye be a film alá az új hangsávot?
Azt már tudom h megy simán alá, de még bonyinak tűnik nekem az, h csúsztassak is.

Utólag:

Nagynehezen felfedeztem. Már a győzelem kapujában állok. ^^

Kösz a segítséget.

Cobra

Azért mielőtt kiírod, ellenőrizd le biztos jó lesz-e, mert ennél a filmnél már volt róla szó, hogy a TV-s hang nem igazán passzol a DVD riphez, ugyanis más fps-sel megy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

Épp írni akartam is.

Már az elejétől fogva jó úton haladtam. 3 fórum után oda jutottam, hogy azt csináltam már kezdetektől amit javasoltak jó néhányan.

Eredmény:
Elején a démon hangja siet 4 secet.
A toronyból kilőtt nyílvesszőhöz igazítottam 3. nekifutásra, ami igencsak tisztán hallható viszonyítási pont.
A későbbiekben az első kodama "nyakreccsenése" csak 39 másodperccel később hallatszik.  :eek:

Usteam-en legjobb tudomásom szerint nem lehet már letölteni a file-t. 3 címen kerestem (A vadon hercegnője, Mononoke hime, Princess Mononoke) de semmi. Honnan szerezhetném be mégis a megfelelő file-t?

Moha

Kraivan: Nem akarom kedved szegni, de szerintem nem fog menni a dolog.
Hidd el, és baromi sokat vesződtem vele. Anno felvettem a TV-ből a magyar szinkront, gondoltam majd szépen aláteszem a Usteam-es verziónak... gondoltam. :(
A helyzet az, hogy a TV-ben 25 fps-sel adták le a filmet, a neten elérhető verziók viszont 23,976 fps-en mennek (ezért is volt rövidebb a TV-ben leadott verzió). Namost ezt csűrheted csavarhatot, de szinte kizárt, hogy szinkronba hozd.
Én próbáltam elnyújtani a hangot, rendesen kiszámoltam, hány százalékkal kell megnyújtani, de sehogy sem sikerült összehozni. A max, amit el tudtam érni az volt, hogy az első kb. 15 perc szinkronban volt, aztán lehetett hallani, ahogy szépen lassan elmászik a hang és a végére már jó 7-8 mp-et sietett. :(
Nehezítette a dolgot, hogy pont egy olyan jelenethez sikerült tennijük a reklámot a TV-ben, ahol szinte totál csend van, így ergo lehetetlen eltalálni, hol is legyen a vágáspont.

Szóval ha tovább szeretnél próbálkozni, akkor hajrá, de kemény dió lesz!

Sohiru

Grrrr!! A fruits basketet mindenhol csak ogm-ben találtam meg. De nem értek ehhez a hülye ogm-hez! Bsplayer nem jó, Windows Média Player? Naná, hogy nem jó! Nem tom mivel már de megnyitotta egyszer, erre nincs hang. Segítség!

Member

VLC
Windows Media Player Classic
MPlayer

Cobra

Ha nincs hang, akkor nincs olyan audio codeced, ami kellene hozzá. Splitternek használj Haali Media Splittert, codeckek helyett meg ffdshow-t és így minden lejátszó le fogja tudni játszani. Még a VobSub-ot (vagy más néven VSFilter) kell felraknod, hogy a feliratokat is lássad. Ezeket a codeceket megtalálod pl a www.free-codecs.com -on.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

The Core Media Player  :jee:

Mcmac

hali

hogy tudok feliratot választani? kiválasztom és lefagy...
egyébként magyar felirat nincs a Full Metal Panic hoz?

Zsiga

Quote from: Mcmac on 2006-09-26, 23:12:28
hali

hogy tudok feliratot választani? kiválasztom és lefagy...
egyébként magyar felirat nincs a Full Metal Panic hoz?
FMP-hez nincs magyar felirat és jó eséllyel nem is lesz soha.
A másik problémádat meg próbáld meg kicsit pontosabban megfogalmazni, mert bár lehet hogy én vagyok a hülye de nem értem igazán... (Milyen videó, milyen program, stb.)

Selmo

Quote from: Mcmac on 2006-09-26, 23:12:28
hali

hogy tudok feliratot választani? kiválasztom és lefagy...
egyébként magyar felirat nincs a Full Metal Panic hoz?
Csak azt nem mondtad meg, milyen lejátszó, milyen film, és milyen kodekek vannak fönt, tehát a válasz: passz.

A tökéletesség unalmas.

Mcmac

ja bocsi :D
full metal panic, a lejatszó bsplayer, a kodek a combine community codeck pack van fent. windows media player classiccal muxik a felirat csak bsplayer hez nem...

Selmo

Bsplayer elfelejt, MPC-hez társít mindent, élvezi a filmeket. ;)

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Akkor hol itt a probléma? Bsplayer egy rakás ****, CCCP meg az MPC-hez készült. Erről ennyit.

Hopp, Selmo megelőzött :D


Mcmac

oksa köszi mindenkinek :)

Darkstar

Mi a baja mindenkinek a BSplayerrel? Nekem eddig nem volt vele problémám, mindent játszik rendesen. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-09-27, 00:00:01
Mi a baja mindenkinek a BSplayerrel? Nekem eddig nem volt vele problémám, mindent játszik rendesen. :)
Örülj neki és hallgass. :D

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-09-27, 00:00:01
Mi a baja mindenkinek a BSplayerrel?
Igazándiból semmi, leszámítva hogy néhány dolgot nem úgy kezel, ahogy én azt szeretném.
Jelen problémára levetítve pedig, látogass el a CCCP oldalára, és kérdezd meg a fórumban, mért nem megy a lejátszás bsplayerrel. Körberöhögnek, majd egy életre bannolnak :) Kevés lejátszó van, ami nem kompatibilis a CCCP-vel, a BS az egyik :)


Darkstar

Lol, pedig azzal használom.  :D Semmi más codec nincs fent, csak cccp. Nekem nagyon mázlim lehet. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2006-09-27, 02:13:31
Lol, pedig azzal használom.  :D Semmi más codec nincs fent, csak cccp. Nekem nagyon mázlim lehet. :)

Cheatelsz.

Sankeshi

szaggat az ogm és mkv fáljaim, mit lehet tenni?

Selmo

Ezek csak konténerformátumok, mi a videó kódolása benne? h.264?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Ogm-ben nem nagyon van h264, szóval inkább más gond lesz, pl alapból túl gyenge gép vagy valami gépgyilkos codeckpack. De tényleg több info kéne (milyen gép, milyen lejátszó, milyen file).
Hide and fear, Cobra Commander is here !