Main Menu

ogm

Started by Kazador, 2003-02-25, 11:16:57

Previous topic - Next topic

Oriya

Én szerintem legyilkolook vkit. :uzi: .. ez nem igaz... van Ace Coder vagy mi a szösz, állítólag az segít.. lópikulát.. nem csinált semmit se... akkor azt mondták, hogy a BS player lejácca az ogm fájlokat.. lejátsza persze, csak kép nélkül. höhö... a Media Player lejátsza! NEM... asse...pfüüü.... kezdek ideges lenni... no de majd mindjárt visszaolvasok, hátha akad itt valami használható segítség  :beken:
---Me llaman Cabron, no quiero escribirle tu maldita canción---

Xaga

Quote from: OriyaÉn szerintem legyilkolook vkit. :uzi: .. ez nem igaz... van Ace Coder vagy mi a szösz, állítólag az segít.. lópikulát.. nem csinált semmit se... akkor azt mondták, hogy a BS player lejácca az ogm fájlokat.. lejátsza persze, csak kép nélkül. höhö... a Media Player lejátsza! NEM... asse...pfüüü.... kezdek ideges lenni... no de majd mindjárt visszaolvasok, hátha akad itt valami használható segítség  :beken:


Uninstalálj minden kodecet. Utána ted föl az ace mega codeks-et majd egyszerüen Media Playerrel indisd el a ogm file okat kifogja írni hogy ismeretlen fileformátum blablabla click ok és kész. Ha mégse megy akkor próbáld Media Player Classical ha azzal sem megy akkor mplayerrel.

Cobra

Xaga ACE codeckkel nem illik szennyezni a gépet, mert semmi nem fog elindulni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

Quote from: CobraXaga ACE codeckkel nem illik szennyezni a gépet, mert semmi nem fog elindulni.

Az enyim régota fertozött vele mégis megy minden rendesen.

.Attila

Quote from: XagaAz enyim régota fertozött vele mégis megy minden rendesen.
Azt te csak hiszed ;)
Spec nálam anno, amikor felraktam a ACE-t, el kezdett akadozni az a video, ami addig tökéletesen ment.
Elég a sima WMP, a már jó párszor felsorolt codec-ekkel (nem codec pack-kel!)

Xaga

Quote from: TriviAzt te csak hiszed ;)
Spec nálam anno, amikor felraktam a ACE-t, el kezdett akadozni az a video, ami addig tökéletesen ment.
Elég a sima WMP, a már jó párszor felsorolt codec-ekkel (nem codec pack-kel!)


Mondom, nincs bajom vele.

Cobra

Gondolom te nem automatában raktad fel az összes codecket vele, hanem kiválogattad, hogy mi kell belőle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Oriya

Nehhem mehhheeegggyy.....  :beken:  :beken:  :beken:  leszedtem minden codecet, csak az Ace van fenn, és így se jácca leeehhheeee... : (((( én ezt nem értem. .hiába engem nem szeretnek az elektronikus berendezések... :(
---Me llaman Cabron, no quiero escribirle tu maldita canción---

StabWest

Az én gépem is tele mindenféle codec-kel... Már volt, hogy a Médialejátszó vitte az ogm-et, de most megint nem megy. Viszont, a VirtualDubMod lejátsza. (Csodákra képes az a progi :) .)

Moha

Quote from: Oriyacsak az Ace van fenn, és így se jácca leeehhheeee... : ((((
Szvsz az Ace-t el kell felejteni úgy, ahogy van. Én sokat küszködtem vele, iszonyatosan össze tudja kavarni a rendszert. Jobb minden codecet külön felrakni.
Lejátszó programból meg én pl. a RadLight-ra esküszöm. Kicsi, gyors és szinte mindent lejátszik (sokkal többet és jobban, mint a Win. MP), meg a feliratokat/hangsávokat is kezeli (tudsz váltani).

zsozso

Quote from: OriyaNehhem mehhheeegggyy.....  :beken:  :beken:  :beken:  leszedtem minden codecet, csak az Ace van fenn, és így se jácca leeehhheeee... : (((( én ezt nem értem. .hiába engem nem szeretnek az elektronikus berendezések... :(
Hasznalj MPlayert...
Death is the only redemption

Pirula

Meg lehet azt oldani hogy én egy .ogm fájlból kiszedjem az angol feliratot, hogy azt aztán szépen kényemre-kedvemre fordítgathassam, és így az idõzítéssel ne kelljen szenvedni?
Lehetõleg olyan formátumban hogy Subtitle Workshoppal lehessen módosítani.
Ha pedig utána még hozzá is tudnám csatolni az eredeti fájlhoz mint választható feliratot, az lenne az mennyeknek földre szállása!

Isi101

Quote from: PirulaMeg lehet azt oldani hogy én egy .ogm fájlból kiszedjem az angol feliratot, hogy azt aztán szépen kényemre-kedvemre fordítgathassam, és így az idõzítéssel ne kelljen szenvedni?
Lehetõleg olyan formátumban hogy Subtitle Workshoppal lehessen módosítani.
Ha pedig utána még hozzá is tudnám csatolni az eredeti fájlhoz mint választható feliratot, az lenne az mennyeknek földre szállása!

Persze hogy lehet! Hiszen ez az ogm lényege, tulajdonképpen csak egy konténerszerûség, ami tárolja neked a videót, akülönféle hangokat, feliratokat, stb.
Hogy ki tudd szedni, szükséged lessz egy Virtualdubmod nevû programra, amit leszedhetsz Innen
Betöltöd a filmet, majd a Streams menüpont alatt válaszd a srteamlist opciót.
Erre bejön egy ablakocska, ami szépen felsorolja neked, mi is van a videódban, itt kiválasztod a neked tetszõ feliratot, hangot, stb. és a demux gombot megnyomva már csak azt kell megadnod, hogy hova mentse.
A felirat hozzáadása is itt lehetséges, az add gombbal.


De feltennék én is egy témába illõ kérdést, hátha tud rá valaki válaszolni :
egy videóra mért adja a vdubmod a következõ hibaüzenetet:
Warning: Nothing to output Bframe decoder lag

Pirula

Pompás! Hálás köszönet a linkért!  :merci:

Inu Yasha

Hy

Nemrég letöltöttem az Inuyasha-Love which transcends time-ot amirõl kiderült, hogy a típusa. Matroska Video Fájl, és sehogy nem tudom lejátszani, tudna valaki segíteni??

Mattanja

Quote from: Inu YashaHy

Nemrég letöltöttem az Inuyasha-Love which transcends time-ot amirõl kiderült, hogy a típusa. Matroska Video Fájl, és sehogy nem tudom lejátszani, tudna valaki segíteni??
Akkor miért az ogm thread-be írtad, ha egyszer mkv?
1. Használj Mplayer-t (zsozso után szabadon ;))
2. Töltsd le pl. ezt .
Ha ezek után sem megy, akkor szedj le máshonnan matroska codec-et, vagy a "segítség" ill. "Offtopic" threadben kérdezz bátran! :)
Jó animézést!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

AngelHunter

nem tudja veletlenul vki h ha az ogm-et ki akarom irni dvd-re hogy az asztali lejarszo is lejatszo akkor hogyan csinaljam???

Moha

Quote from: AngelHunternem tudja veletlenul vki h ha az ogm-et ki akarom irni dvd-re hogy az asztali lejarszo is lejatszo akkor hogyan csinaljam???
Vegyél olyan DVD lejátszót, ami viszi az ogm-et. :p

Szóval: a legegyszerûbb, ha kiteszed avi-ba (mondjuk VirtualDubMod-dal), aztán egy DVD authoring programmal felrakod DVD-re (a legtöbb megeszi az avi-t, és automatikusan konvertálja Mpeg2-be). De ha nem akarsz vele sokat vacakolni, akkor az is elég, ha átkódolod mpeg1 vagy mpeg2 formátumba. A legtöbb DVD lejátsza ezeket, akkor is, ha nem szabvány DVD/VCD/SVCD formátumban írod.

Amaroo

Lenne pár kérdésem Szeretnék pár sorozatot pl South Park, Slayers Next Episode több hangsávúvá tenni. Nem tom hogy ogm-ben van mkv-be érdemes gondolgozni-e, A probléma pl a South Park-nak nem vmi jó a hang minõsége és nem igazán egyforma a hangerõ sem (angol-magyar). Milyen progival (VirtualDubMod?) érdmes kiszerdni a handot és milyen paraméterek érdemes bellítani és lehet-e utólag jobb minõségûvé tenni a hangot?

Moha

Quote from: AmarooMilyen progival (VirtualDubMod?) érdmes kiszerdni a handot és milyen paraméterek érdemes bellítani és lehet-e utólag jobb minõségûvé tenni a hangot?
A hang kiszedésére a VitrualDubMod megfelelõ. A minõségén nem sokat tudsz javítani (bár ha csak sistergõs, akkor egy "remove hiss" segíthet rajta). A hangerõt pedig egy normalizálással érdemes korrigálni.
Az OGM és az MKV formátum között a lényeges különbség az, hogy az MKV több videósávot is támogat, ill. eltérõ feliratformátumokat használnak. Esetedben szerintem mindegy, hogy ogm-et vagy mkv-t használsz. Az alapvetõ minõséget úgyis a codec határozza meg, az meg - lévén az ogm és az mkv "container" formátumok - bármi lehet.

rozo

Nem tudtok ajánlani egy convertert amivel ogm -t tududok mpeg -be kódolni!
Elõre is kösssz!
Ikki-Tosen - Legendary Fighter
Kanu Uncho:It's just an arm! Because I am a fighter.

Saowe

Sziasztok!

Az a problémám lenne, hogy bár az ogm file-okat gyönyörűen játsza a gépem, a hangsávok között is gond nélkül tudok váltogatni, de a feliratot egyszerűen nem hajlandó megjeleníteni. Már mindenféle codec-kel próbálkoztam, de egszerűen a BS player észre se veszi, hogy lenne felirat abban a file-ban.
Próbálkoztam BS playerrel, Windows Media Playerrel. Jah, Divx Player mutatja a feliratot, csak épp hozzá egyszerre a kétféle hangsávot, ami meg borzalmasan idegesítő.
A gépemen van Combined Community Codec Pack, XP Codec Pack, és Gordian Knot Codec Pack.

Létszi segítsen valaki, már egy fél napot szórakoztam vele semmi eredménnyel. Lassan beleőrülök.
"Time gives us hapiness, but it can also take everything away from us."

Próféta

Quote from: Saowe on 2006-04-08, 15:55:42Az a problémám lenne, hogy bár az ogm file-okat gyönyörűen játsza a gépem, a hangsávok között is gond nélkül tudok váltogatni, de a feliratot egyszerűen nem hajlandó megjeleníteni. Már mindenféle codec-kel próbálkoztam, de egszerűen a BS player észre se veszi, hogy lenne felirat abban a file-ban.
Próbáld ki, hogy Media Player Classic c. lejátszóval (figyelem, semmi köze nincs a Windows Media Player-hez!) esel neki, én abban bízom feliratsáv-megjelenítés ügyben. Ha valami folytán még az sem hajlandó feliratot megjeleníteni, akkor az options/outputot rakd át renderless-re, és indítsd újra a progit. Szólj, ha ezek után sem látja a feliratsávokat.
Egyébként meg általános jótanács: Mindenféle codec-et csakúgy pedig ne próbálgass. Ha már codec pakk van a gépeden, akkor ne legyen egyszerre egynél több, mert csak rontanak egymáson :)

Saowe

Quote from: Profeta on 2006-04-08, 16:07:30
Próbáld ki, hogy Media Player Classic c. lejátszóval (figyelem, semmi köze nincs a Windows Media Player-hez!) esel neki, én abban bízom feliratsáv-megjelenítés ügyben. Ha valami folytán még az sem hajlandó feliratot megjeleníteni, akkor az options/outputot rakd át renderless-re, és indítsd újra a progit. Szólj, ha ezek után sem látja a feliratsávokat.
Egyébként meg általános jótanács: Mindenféle codec-et csakúgy pedig ne próbálgass. Ha már codec pakk van a gépeden, akkor ne legyen egyszerre egynél több, mert csak rontanak egymáson :)

Sajnos így sem jó, bár látja, hogy van beágyazott felirat, mégse jeleníti meg, pedig renderless-re raktam. Azért köszi.
Tényleg lehet, hogy már a túl sok codec pack-al van a baj. Ha esetleg törlök mindent, mit éri meg felrakni, amivel lehetőleg minden elmegy?
"Time gives us hapiness, but it can also take everything away from us."

Próféta

Quote from: Saowe on 2006-04-08, 16:39:32Sajnos így sem jó, bár látja, hogy van beágyazott felirat, mégse jeleníti meg, pedig renderless-re raktam. Azért köszi.
Tényleg lehet, hogy már a túl sok codec pack-al van a baj. Ha esetleg törlök mindent, mit éri meg felrakni, amivel lehetőleg minden elmegy?
Gong, következő menet, egyelőre egy pont Saowe javára :)

OK, izoláljuk a hibát!
Vannak olyan lejátszók, akik nem használják a DirectShow filtereket, hanem az összes kodek beléjük van ágyazva. Ilyen pl. az Mplayer, vagy a VideoLan alias VLC Player.
Kezdetnek szedj le egy VLC-t, azt könyebb használni.
Ha azzal se megy, akkor inkább az ogm fájlban lesz a hiba, nem is a kodekpekkjeidben.
Ha VLC-vel megy, akkor irtsad le a kodekpekkeket, és rakj fel csak egyet.
( vagy ha véletlenül jó és megtetszik, használhatod ám a VLC-t vagy mplayer-t a többi video lejátszására is, és nem kell kodekekkel bajlódni...)

Cobra

Szedj le minden codecet (már ha sikerül), utána rakd fel a VSFiltert meg az ffdshow-t. Ezzel a kettővel elvileg szinte mindennek kell mennie.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Saowe

Quote from: Profeta on 2006-04-08, 16:56:06
OK, izoláljuk a hibát!
Vannak olyan lejátszók, akik nem használják a DirectShow filtereket, hanem az összes kodek beléjük van ágyazva. Ilyen pl. az Mplayer, vagy a VideoLan alias VLC Player.
Kezdetnek szedj le egy VLC-t, azt könyebb használni.
Ha azzal se megy, akkor inkább az ogm fájlban lesz a hiba, nem is a kodekpekkjeidben.
Ha VLC-vel megy, akkor irtsad le a kodekpekkeket, és rakj fel csak egyet.

:merci:
Ezzel a progival minden működik! A hangok válthatók és a felirat is megjelenik. Nagyon szépen köszönöm, már egy napja ezzel vesződtem. Örök hálám!  :smile:
"Time gives us hapiness, but it can also take everything away from us."

Kraivan

A helyzet a következő:
Nagynehezen nemsoká leszedtem a Mononoke Hime-t, 2 cd-s dual audio változatban. Ami jó ^^
Leszedtem hozzá a magyar szinkront is, ami még jobb. ^^
Prolámaszinten tudom használni  a virtualdubmod-ot is. :)

Viszont a szinkronnal az a baj akadt, h 19 másodpercet siet, mert a videofile elején ott van az animeXplosion Rammsteinszerű kis bevezetője. A 2-es cd valszeg simán egyezni fog, hacsak nem tettek be oda is reklámot magukról.

Hogyan lehetne orvosolni a problémát?

Kuroi Tenshi

"Egyszerű és nagyszerű"-nek nem nevezhető, inkább logikus de hosszú:
kiszeded a hangsávot
visszarippeled wavba
beilleszted 19 mp szünetet
vissza mp3ba
vissza a fájlba

Az egyszerű pedig:
mplayerben asszem lehet késleltetni a hangot - talán más lejátszóban is

Kraivan

Az első lépés tűnik a jobbnak, mert archiválni szeretném, és lusta vagyok minden indítással állítgatni a dolgokat.

De milyen programok kellenek hozzá?
Hol lehet letölteni őket, ha nem a "húdenagyonalapwindowsprogramok"-ba tartozik?
Esetleg le lehet-e szedni az animeXplosion hagsávját, és akkor már profibb munkának tűnik a végeredmény. (és talán kisebb az esély hogy tizedmásodpercekkel is késsen a hang)

A hangsávot meg innen szedtem:
http://animeaddicts.interhost.hu/downloads.php?cat.86 (aki esetleg nem ismerné)