Main Menu

főzőcske

Started by Moloko, 2004-06-23, 11:13:16

Previous topic - Next topic

Feldin

A Rákóczi téren meg van egy nagy kínai alapanyag, élelmiszer bolt. Az is szupi!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Darkstar

Nem tudom ismeritek-e: Wasabi
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Komplikato

Quote from: DarkstarNem tudom ismeritek-e: Wasabi
Ismerjük hát, még Angel ajánlotta picit odébb. Nagyon jó hely, mármint ott kajálni. A szusi engem annyira nem hatott meg ... mint a többi 60 kaja. :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Miura

#63
sziasztok!

engem a japán édességek receptje érdekelne..tud valaki egy jó receptet,vagy egy jó oldalt mondani(lehet angol,mémet és magyar nyelvû ;) )

A másik:ha valamit kerestek menjetek el a Vásárcsarnokba,ott majdnem mindent árulnak..(hogy japán dologot lehete,azt nem tudom,de kínai fûszereket stb lehet..)
(Közgáz mellett van,Közgáz:   Gellért térrel szemben,a pesti oldalon)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

noriko

de édi :) rámszól a fórum a topic-felélesztésnél:
"Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days. Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic."

but i'm sure.

Quote from: Feldin on 2005-04-25, 11:44:53
A Rákóczi téren meg van egy nagy kínai alapanyag, élelmiszer bolt. Az is szupi!!!
elnézést, az erre való reakcióm kb egy évet késett, de csak most néztem be ide. szóval, hol van ez a bolt pontosabban? :)

És amiért benéztem: életem első saját kezűleg gyártott házi sushija!  :biggrin:

és nem, már nem él, és igenis finom lett!
amúgy nem értem, hogy miért annyira drága a sushi. annyira nem bonyolult. a Mammutban lévő sushi bárban lestem el, hogy hogy kell rendesen feltekerni a gyakorlatban, és ehhez sajna rendelnem is kellett, mert amúgy elég kihalt volt a bár. na, kaptam asszem 6 karika rákhúsos sushit, más töltelék nem is volt benne, és kb 1200 Ft-ba került!! :eek:
Az alapanyagokból mondjuk a nori az ami drágább (én 10db-ot vettem 870Ft-ért), meg az egzotikusabb töltelékek. De ilyen rákhúsimitáció (nekem ízlik egyébként), 99Ft a G-Robyban, és 8 rudacska van benne. Egy tekercs sushiba 2 rúd elég volt.
lehet, hogy a különlegességi elemért kell fizetni az extrákat...
"I wish I could, but I don't want to."

Moloko

Quote from: noriko on 2006-04-07, 18:20:41
szóval, hol van ez a bolt pontosabban? :)
jé, kicsit átalakult a fórum, amióta legutóbb itt jártam.. komoly questet jelentett megtalálni a reply gombot...

a bolt egész konkrétan a rákóczi téri vásárcsarnok bal oldalán felyezkedik el :)
egy egyszerű kínaifeliratos boltocska, és van benne nagyon sokminden...

hogy pontosabb legyek, ha leszállsz a villamosról a rákóczy térnél, és a tér felé fordulsz, akkor éppen a túl oldalon szemben van a csarnok, és ha már látótávolságban megközelítetted a bejáratot akkor már látni fogod hogy a baloldali bolt a kínai...

noriko

#66
Quote from: Angel on 2006-04-07, 18:34:49hogy pontosabb legyek, ha leszállsz a villamosról a rákóczy térnél, és a tér felé fordulsz, akkor éppen a túl oldalon szemben van a csarnok, és ha már látótávolságban megközelítetted a bejáratot akkor már látni fogod hogy a baloldali bolt a kínai...
:merci: Angel!!
már több embertől hallottam róla, és már a villamosról is többször próbáltam megpillantani, de mostmár tudom, hogy ehhoz enyhén élesebb látással kellett volna rendelkeznem! :p
megyek is felmérni az árakat!  :biggrin:

Ééés ma is csináltam sushit! és most dizájnosan elrendeztem :smile: (rákhús imitáció, uborka, tojás)
"I wish I could, but I don't want to."

Moloko

Quote from: noriko on 2006-04-07, 21:54:22
Ééés ma is csináltam sushit! és most dizájnosan elrendeztem :smile: (rákhús imitáció, uborka, tojás)
ha ilyen jól megy, igazán beavathatnál, hogy hogyan kell  :biggrin:

noriko

#68
Quote from: Angel on 2006-04-08, 07:08:30ha ilyen jól megy, igazán beavathatnál, hogy hogyan kell  :D

Sushi by noriko:

Első lépés a sushi-rizs elkészítése.
Én ezen a linken található recept alapján csináltam, és szerintem jó lett.
Bár az 500ml rizs "kissé" sok volt... szóval az arányokon módosítottam másodjára:

  • 250ml SOS klasszikus rizs (a lényeg, hogy rövidszemű legyen, én csak a SOS-t találtam)
  • 350ml víz
  • 30ml rizsecet (kb. fél kávéscsésze)
  • 15ml cukor (kb. 2 teáskanál)
  • kb. 1 kávéskanál só
Átmossuk a rizst, megfőzzük. (nem kell bele só!!)
A rizsecetet, cukrot, sót összeöntjük és gáz/villany/akármilyen- tűzhelyen felmelegítjük, hogy feloldódjon a cukor. Ha ez a lötty kihűlt, óvatosan beleforgatjuk a rizsbe.
Aztán legyezgetni kell elvileg a rizst, de én ezt kihagytam. :p

Következő lépés a tölteléknek valók elkészítése.
Ez a lépés a hámozást, vagdosást, omlett sütést foglalja magába.
A mostani sushimba tettem rákhús imitációt, felcsíkozott omlettet, és lazacot. (mondjuk ezt kissé elrontottam, mert csak vásárlás után kapcsoltam, hogy a lazac füstölve volt, de azért beletettem így is, csak kicsit sós lett tőle a sushi  :redface:)
Kép.

Aztán jön a tekerés!
hozzávalók:

  • sushitekerő (vagy ha nincs, celofán is megteszi csak az macerásabb)
  • nori (az algalap, amit a fényesebb oldalával lefelé teszünk rá a sushitekerőre.)
  • tálkában víz+kevéske rizsecet+só keverék (hogy ne ragadjon a kezünkhöz, szeletelésnél a késhez a rizs), de elég a víz is.
  • a rizs és a töltelék
  • wasabi (opcionális)
a menete: ld. kép  :D
A wasabiból egy vékonyka csíkot lehet kenni a rizsre, még a töltelék lerakása előtt, oda ahova majd a töltelék is megy.(a képen ez a lépés nincs rajta, mert a boltban csak nagy kiszerelésben volt akkor wasabi :p)

Végül a szeletelés jön.
Ehhez egy éles kés kell, és a fent említett ragadáselhárító :)
Először megfelezzük, és utána a részeket is felezgetjük amíg tudjuk. (nekem 8db lett)
Kép. (itt csak azért van 6 mert a két szélsőt megettem :D)

Ittadakimasu!

ui: a rizst,cukrot,töltekéknek valókat a G-Robyban vettem
a norit és a sushitekerőt a Mammut piac felőli részénél lévő 1000fűszer boltban.
a rizsecet kanadai, mert nem tudtam, hogy itthon találok-e majd, de szerintem a kínai boltokban ez is van.

ui2: a nori mégsem drága! 870 a 10 lap, de az eltart egy ideig! A fenti rizsadaghoz 3 lapot használtam fel.
A sushitekerő sem drága, pl. a Culinarisban láttam 240 Ft-ért :)

the end. mostmár tényleg!!


"I wish I could, but I don't want to."

HekkkY

Quote from: Xaga on 2004-06-26, 12:55:09
Quote from: Angelcsak angolul van úgyhogy valaki fordítsa le :D:D

Beadtam a szöveget Intertrannak és ezt dobta ki rá:

-ban egy nagy ivás , összeköt liszt és só. Csinál egy jól közepén és összead a ikra és víz. Összeköt amíg jön együtt -hoz forma egy szép főtt tészta tészta. Enged pihenés 30 jegyzőkönyv , akkor zsemlye átmenő főtt tészta gép -val egy angyal haj attactment. Forgatás -a kívánatos összeg -ban egy fészek. ( tudom a VALÓSÁGOS ramen van négyzet , de a fészek van könnyebb -hoz sors ) -a fészek száraz részére egy pár óra , akkor mély süt részére 3 jegyzőkönyv -ra minden oldala. Enged hűvös. Főz -ban sózott víz amíg felajánl. ( óta ez friss ramen nélkül akármi perservites , készlet -ban hűtő részére valameddig egy hét , vagy fázik részére 3 hónapok )

:lol:
Majd délután lefordítom.


EDIT: a szöveg japánúl ala intertran:
・アト 奕 bowl , コンバイン 粉 又 塩分. 做 アト 偖 ・ザ 本場 又 加算 ザ 卵殻 又 水. コンバイン 今迄 イット さ・偕 形作る アト 綺麗 パスタ ドーナツ. Let 余り 30 議事録 , 扨 ロール 通じて パスタ 機械 共に an 天使 毛髪 attactment. Twirl 御主人 欲しい 量 ・アト 巣. ( 麿 ノウ ザ 本蟹的 ramen is 方形 , 併し ザ 巣 is 優に 付き doLet ) 御主人 巣 索然 対して 一番 時分 , 扨 幽幽たる 幼魚 対して 参 議事録 於いて 銘々 脇. Let 冷やりとした. 膿瘍 ・塩分 水 今迄 優しい. ( 切り 以上 生生しい ramen 無し 任意 perservites , 舗 ・ザ 金曜日 対して 以下 一週 , オペレーションズリサーチ ・対して 参 月 )

;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
LOOOOOOOOOOOOOL
The darkess will holding me tightly, until the sun rises up...!

chilip

Mondjatok már egy helyet, ahol kész-elsőosztályú ramen-t lehet venni....

Kazenokizu

Nem tudja véletlenül vki, hol lehet kapni olyan négyszögletes tojássütő serpenyőt (asszem tamagoyaki a neve), amiben a tojástekercset el lehet készíteni? Csak, mert Debrecenben és Miskolcon nem találtam megfelelőt, gondoltam, talán Pesten vhol kapható....

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Feldin

Quote from: Kazenokizu on 2006-07-17, 19:18:41
Nem tudja véletlenül vki, hol lehet kapni olyan négyszögletes tojássütő serpenyőt (asszem tamagoyaki a neve), amiben a tojástekercset el lehet készíteni? Csak, mert Debrecenben és Miskolcon nem találtam megfelelőt, gondoltam, talán Pesten vhol kapható....
www.szaku.hu
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lazzaret

Tudja valaki hogyan készítik el azokat a rizsgolyókat? Asszem Onigiri a neve. Pl milyen füszert tesznek bel ha egyáltalán megszencségtelenítik a rizs ízét így.


www.arkangyalok.uw.hu

Xaga

Quote from: Lazzaret on 2006-07-30, 23:28:56
Tudja valaki hogyan készítik el azokat a rizsgolyókat? Asszem Onigiri a neve. Pl milyen füszert tesznek bel ha egyáltalán megszencségtelenítik a rizs ízét így.
>>Link<<, hírtelen ezt találtam remélem jó lesz.

Kazenokizu

Quote from: Lazzaret on 2006-07-30, 23:28:56
Tudja valaki hogyan készítik el azokat a rizsgolyókat? Asszem Onigiri a neve. Pl milyen füszert tesznek bel ha egyáltalán megszencségtelenítik a rizs ízét így.
Klikk!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lazzaret

 :merci: Mind a kettőtöknek a linkeket!!!  :D


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: chilip on 2006-07-12, 09:55:22
Mondjatok már egy helyet, ahol kész-elsőosztályú ramen-t lehet venni....
momotaro? asszem az a neve
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lazzaret

Megcsináltam életem első Onigirijét. Kicsit eltértem a receptől és tettem bele egy kis tölteléket a közepébe. Némi sonka és tojás füszerekkel ledarálva. FINCSI VOLT :D


www.arkangyalok.uw.hu

Kazenokizu

Quote from: Lazzaret on 2006-08-02, 22:42:52
Megcsináltam életem első Onigirijét. Kicsit eltértem a receptől és tettem bele egy kis tölteléket a közepébe. Némi sonka és tojás füszerekkel ledarálva. FINCSI VOLT :D
És neked nem esett darabjaira? Gratulálok! :appl:
(Csak, mert mikor én próbálkoztam vele először életemben, nekem sehogyan sem akart egyben maradni... :D Aztán végül kitapasztaltam, hogy hogy kell... :smile: )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lazzaret

Nem eset szét. Úgy szoktam ahogy egy japán embertől hallottam. 9szer megmosod a rizst utána beledobod az edénybe egy picit piritod majd felengeded vízzel úgy hogy a kisujj első perce majdnem teljesen ellepődjön benne. Ha felfort lefeded takarékra veszed a gázt és hagyod lefőni a vizet. Ha megfőtt hagyod hogy kihűljön teljesen és utáa lehet is vele dolgozni :D Amióta ezt tudom sosem eset szét a rizs amit készítettem :)


www.arkangyalok.uw.hu

Pirula

Quote from: Lazzaret on 2006-08-05, 12:13:22
Ha megfőtt hagyod hogy kihűljön teljesen és utáa lehet is vele dolgozni :D
Ja hogy meg kell várni hogy kihűljön!  :oops: Na mindegy így is sikerült. Mármint sikerült egyszer összeégetnem a kezemet, utána pedig összetapasztani a cuccot. Lazacot mondjuk nem vettem, azért annyira nem vet fel a pénz. Töltetnek hagymás-rozmaringos párolt pulykamellet alkalmaztam, sajna nem volt darálóm de így is jól sült el. Meg csináltam meggylekvárosat is, az is nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek! Persze olyan lekvár kell hozzá amiben jókora gyümölcsdarabok vannak és hidegvágóval kell kioperálni a dunsztosüvegből. Még jó hogy anyám tavaly lusta volt ledarálni a meggyet mielőtt eltette és így pont megfelelt.

Darkstar

Kérdés: azukit (az az apró bab) hol lehet nálunk kapni? Sakunál picit mintha drága lenne (210g 1300Ft) Vagy ki lehet váltani másmilyen babbal? Igazából mochiba kéne tölteléknek. Esetleg valaki készített már ilyen tölteléket a fent nevezett babból, vagy tud valami receptet, ahol leírják? Én eddig konkrétan csak a mochihoz találtam receptet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Komplikato

Nem értek hozzá, de ha sütibe lesz, akkor ez valami édes bab igaz? Meg kéne kérdezni egy kínai szakácsot erről, mert pl. a Duna Plaza-ban készítenek nagyon finom rizspalacsintát vörös édesbabkrémmel ...
Érdemes lehet megkérdezni az Ezer Fűszer boltjában (Mammuth kültéri piacán van), a legjobb ha a vietnami tulajt kapod el, mert ha neki nincs is, akkor is órákig hallgatható kimerítő infókkal tud szolgálni bármilyen kaja-összetevőről.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Quote from: Komplikato on 2006-10-25, 19:05:19
rizspalacsintát vörös édesbabkrémmel
Atyaúristen...

Kvikveg

Quote from: Lazzaret on 2006-08-05, 12:13:22
Nem eset szét. Úgy szoktam ahogy egy japán embertől hallottam. 9szer megmosod a rizst utána beledobod az edénybe egy picit piritod majd felengeded vízzel úgy hogy a kisujj első perce majdnem teljesen ellepődjön benne. Ha felfort lefeded takarékra veszed a gázt és hagyod lefőni a vizet. Ha megfőtt hagyod hogy kihűljön teljesen és utáa lehet is vele dolgozni :D Amióta ezt tudom sosem eset szét a rizs amit készítettem :)
Ez pontosan melyik kaja, mennyi rizsbol, mekkora labosban es rizs felszine+1 ujj?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: Kvikveg on 2006-10-25, 21:54:53
Quote from: Lazzaret on 2006-08-05, 12:13:22
Nem eset szét. Úgy szoktam ahogy egy japán embertől hallottam. 9szer megmosod a rizst utána beledobod az edénybe egy picit piritod majd felengeded vízzel úgy hogy a kisujj első perce majdnem teljesen ellepődjön benne. Ha felfort lefeded takarékra veszed a gázt és hagyod lefőni a vizet. Ha megfőtt hagyod hogy kihűljön teljesen és utáa lehet is vele dolgozni :D Amióta ezt tudom sosem eset szét a rizs amit készítettem :)
Ez pontosan melyik kaja, mennyi rizsbol, mekkora labosban es rizs felszine+1 ujj?
Ez az onigiri, szerintem fél kilónál nem kell több, lábos miatt meg ne aggódj, nincs azért akkora eltérés szerintem.

Feldin

#87
Quote from: Darkstar on 2006-10-25, 00:42:22
Kérdés: azukit (az az apró bab) hol lehet nálunk kapni? Sakunál picit mintha drága lenne (210g 1300Ft) Vagy ki lehet váltani másmilyen babbal? Igazából mochiba kéne tölteléknek. Esetleg valaki készített már ilyen tölteléket a fent nevezett babból, vagy tud valami receptet, ahol leírják? Én eddig konkrétan csak a mochihoz találtam receptet.
rákóczi tér kínai édes bab paszta
nagyon fini :)
hogy csinálsz mochit?

Quote from: .Attila on 2006-10-25, 21:38:00
Quote from: Komplikato on 2006-10-25, 19:05:19
rizspalacsintát vörös édesbabkrémmel
Atyaúristen...
az fini lehet

[spoiler]Egy "fini lehet" miatt ne postoljunk már újat, ember. Köszönöm.
-Yakumo
[/spoiler]
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: Feldin on 2006-10-26, 00:43:08
Quote from: .Attila on 2006-10-25, 21:38:00
Quote from: Komplikato on 2006-10-25, 19:05:19
rizspalacsintát vörös édesbabkrémmel
Atyaúristen...
az fini lehet
Nekem ellenvetéseim vannak a feltételezéssel szemben.

Komplikato

#89
A mocsi készítés engem is érdekelne, mármint gyakorlati leírása. Mivel lehet jól összetörni? Mozsár? Krumplinyomó? Stb.
(A rizspalacsintás dolgot nem értem. Picit talán olajos, meg picit tömény, de nagyon finom.)

Meg az is érdekelne, hogy lehet mocsiba tölteléket tenni, hogy még egybe is maradjon.
Ami pici kis nyuszi/egér (vita tárgya) sütit lehet kapni a Wasabi-ban, és amibe sejtésem szerint szintén babkrém van, az mocsi vagy valami egészen más? Mert azt nagyon szeretem.  :jee:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)