Main Menu

főzőcske

Started by Moloko, 2004-06-23, 11:13:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: AngelBTW: van valakinek tésztanyomója angyalhaj nyomófejjel??
:lol:  :hopp:  :rotflol:  :lul:  :lul:

Najo a karerecept:

KARE

Hozzavalok: 2 kg sertescomb, 3 db sargarepa, 2 fej hagyma, olaj, currypor, liszt, so, bors, krumpli. (kuktaban)
Hust dionyi darabokra vagni es az ugyancsak aprora vagott es kicsi olajon uvegesre parolt hagymaban megforgatjuk mig kifeheredik. A tuzrol leveve belereszelunk 1-2 krumplit es 1 db sargarepat. Megsozzuk es felengedjuk vizzel, hogy ellepje.
Kb 20 percig fozzuk, majd kinyitjuk. Ekkor szorjuk bele a kb mokkacukor nagysagura vagott 5-6 krumplit es 2 db sargarepat /ezt kisebbre vagva/. Ismet lefedjuk es kb 5 percig fozzuk. Vizet lefedes elott potolni.
Kinyitaskor belemorzsolni a kare (=curry) pasztillat es izles szerint torott fekete borsot beleszorni.
Ha nincs pasztilla, akkor kis olajjal, liszttel jo barna rantast keszitunk (le ne egjen!) es lassu keveres mellett beleteszunk 4 ek. curryport, gyenge langon egyutt piritani 1 kis ideig.
A rantast a hushoz tesszuk es folytonos keveres mellett surure fozzuk.
Fott rizzsel talaljuk.

Nyelvtan es fogajmazasjegy 1. :uzi:  :linsux:  :bruhuhu:  Nem en irtam, nem vallalom.
Kivansagra a karesdoboz kepet felrakom a randomszekcioba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moloko

Quote from: Kvikveg:lol:  :hopp:  :rotflol:  :lul:  :lul:
most miéééééért? :beken: ;) :hopp:
QuoteKivansagra a karesdoboz kepet felrakom a randomszekcioba.
rakd!!!!!

Kvikveg

#32
Quote from: Angelrakd!!!!!
Ime:
Karesdoboz

hosszu edit: Ja, van kinai csirkemell recept is, ami annyira kinai, hogy edig egy kinai se ismerte. De bazi finom! Nyammmm!!!

Kinai csirkemell

A filezett csirkemellet sac 3-4 darabba vagjuk, 1 napra pacoljuk sherry es szoja-szosz keverekevel (kb 1 kis uveg szoja es fel deci sherry) Lecsopogtetni, lisztbe forgatni, suru palacsintatesztaba forgatni, forro olajban kisutni.
Szosz: ananaszkonzerv levet felforralni, behabarni 1/2 dl ketchup, pici borecet es liszt keverekevel. Ezutan osszekeverni az aprora vagott ananasszal, ill mandarinnal.
Korites: currys fott rizs.
Haminyami!

Anyammal majd meg pontosittatok. Imadom az olyan recepteket, ahol olyanokat irnak, mint 'erzessel', 'pici', 'némi', 'hogy jo allagu legyen'... Grrr.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moloko

Quote from: KvikvegIme:
Karesdoboz

hosszu edit: Ja, van kinai csirkemell recept is, ami annyira kinai, hogy edig egy kinai se ismerte. De bazi finom! Nyammmm!!!

Kinai csirkemell

A filezett csirkemellet sac 3-4 darabba vagjuk, 1 napra pacoljuk sherry es szoja-szosz keverekevel (kb 1 kis uveg szoja es fel deci sherry) Lecsopogtetni, lisztbe forgatni, suru palacsintatesztaba forgatni, forro olajban kisutni.
Szosz: ananaszkonzerv levet felforralni, behabarni 1/2 dl ketchup, pici borecet es liszt keverekevel. Ezutan osszekeverni az aprora vagott ananasszal, ill mandarinnal.
Korites: currys fott rizs.
Haminyami!

Anyammal majd meg pontosittatok. Imadom az olyan recepteket, ahol olyanokat irnak, mint 'erzessel', 'pici', 'némi', 'hogy jo allagu legyen'... Grrr.
hű hát ez valami istenien hangzik!!!!! (egyedül a kechup nem tetszett benne. nem lehet mondjuk paradicsompürével pótolni?)

Kvikveg

Quote from: Angelhű hát ez valami istenien hangzik!!!!! (egyedül a kechup nem tetszett benne. nem lehet mondjuk paradicsompürével pótolni?)
Egyaltalan nem erzodik benne, hogy ketchup.
Paradicsompurevel meg nem probaltuk...:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

belldandy

#35
Menchi,  :rotflol: esküszöm ez a neve, nem az Excel Sagával akarok poénkodni...

Khm, lényegre.

Hozzávalók (kb 4 személyre):

- 300 g darált marhahús (japán ínyencek esküsznek a tarja és a hátszín otthoni darálására, lényeg, hogy finomra legyen darálva)
- fél fej vöröshagyma
- 1 zöldpaprika (a TV paprikát asszem a japánok nem ismerik, õk a zöld kaliforniai paprikát használják)
- fejeskáposzta levelek (közepes méretûbõl 2-3 levél)
- 1 tojás
- liszt és zsemlemorzsa a panírozáshoz
- 5-6 evõkanál olaj
- 1 evõkanál szezámolaj
- 1 kávéskanál szójaszósz

Kezdetnek a hagymát, paprikát, káposztaleveleket minimálméretûre összevagdosni. A hagymát aranyszínûre kell pirítani 1 serpenyõben a szezámolajjal, majd 1 tálban összekeverni a paprikával, káposztával és a hagymával a húst. Hozzáadjuk a szójaszószt (ezért nem is kell sózni), majd gombócokat gyúrunk belõlük. A gombócokat bepanírozzuk, mint a rántott husinál, majd az olajban aranybarnára sütjük.

Kvikvegnek: Fontos, hogy a gombócokat "pici" mozdulatokkal, "némi" "érzéssel" gyúrjuk, "hogy jó állagú legyen" ! :hehe:

Fogyasztása: köretként rizsa, valamint 1 tálkában 1 nyers tojás (fehérje-sárgája összekeverve, evés elõtt ebbe tunkoljuk a gombócokat), további tálkákban friss jégsaláta, gari (savanyított gyömbér) és hajszálvékonyra szeletelt sárgarépa.

Ittadakimasu!

Ha valakit ezért bevisznek a belosztályra, nem ismerem az illetõt és Õ sem engem  :) A nyers tojás miatt vegyünk inkább fertõtlenített tojást (szalmonella, miegymás)

//SPOILER//
Sajna a hús a bides életbe nem lesz olyan, mint japánban, õk a marhát gyakran sörrel (is) itatják, és olajjal dörzsölik be a testét, amitõl a zsír beleivódik a kötõszövetekbe és márványos erezetû lesz a husi. Ha jól tudom félelmetesen drága a marhahús japánban.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Hozzávalók:

- 60 dkg tintahal
- 3 fej lilahagyma
- 1 csokor metélõhagyma
- 2 szál angol zeller (ami a Bloody Mary-ben is van) :)
- 1 teáskanál koriander
- 1 csokor kapor
- 3 paradicsom
- 1 citrom
- 3 gerezd fokhagyma
- 2-3 chilipaprika
- 3 teáskanál cukor
- 1-2 salátalevél és cikórialevél,
- só
- fehér bors
- 10-15 rákszirom

A jól megtisztított, megmosott tintahalat karikára vágjuk, és sóval, borssal meghintve összeforgatjuk. Forró olajon állandóan forgatva megsütjük, rátesszük a megtisztított, összetört fokhagymát és chilipaprikát, az õrölt koriandert, a metéltre vágott zellert és hagymákat. Egyszer átkeverjük. Ügyelni kell arra, hogy a zöldségek ne puhuljanak meg túlzottan. Cukorral citromlével, finomra vágott kaporral ízesítjük, és jól összekeverjük. Forró olajban kisütjük a rákszirmot (vagy kínai étteremben beszerezzük készen). Tálaláskor cikórialevelekkel, paradicsom cikkekkel, salátalevelekkel és rákszirommal díszítjük.

Nyaminyami :hehe:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Komplikato

Quote from: belldandy//SPOILER//
Sajna a hús a bides életbe nem lesz olyan, mint japánban, õk a marhát gyakran sörrel (is) itatják, és olajjal dörzsölik be a testét, amitõl a zsír beleivódik a kötõszövetekbe és márványos erezetû lesz a husi. Ha jól tudom félelmetesen drága a marhahús japánban.
Talán ... de csak talán, lehet ilyesmit kapni a japán boltban (Németvölgyi út 91. - 355-0289, még Angel talált rá), de akkor az nem lesz kifejezetten "friss".
Na meg ott az árak is japánok, nem csak áruk.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Állítólag a MaruChan tervezi, hogy tengeriherkentyû ízû udon tésztalevest fog forgalomba hozni az EU-ban is. (tudjátok, mûanyag pohárban tésztaleves) :hehe:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Ja, addig is nyálcsorgatásul: az obento fellegvára:

Miyoshino honlap

Ott akarok élni!!!!!!
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Komplikato

Quote from: belldandyÁllítólag a MaruChan tervezi, hogy tengeriherkentyû ízû udon tésztalevest fog forgalomba hozni az EU-ban is. (tudjátok, mûanyag pohárban tésztaleves) :hehe:
A Németvölgyi úton lévõ üzletben vettem MaruChan tésztalevest, avagy Ramen-t, ami nem zacsis hanem instant (forró vízzel fel kell önteni, és kész) változatban a nyaralásra. Ahhoz képest, hogy fõzés nélküli, elég jó volt.
Abban a boltban kapható összes kaja németországból jön, tehát ott már "megvetteték" a talpukat :)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

belldandy

Quote from: KomplikatoA Németvölgyi úton lévõ üzletben vettem MaruChan tésztalevest, avagy Ramen-t, ami nem zacsis hanem instant (forró vízzel fel kell önteni, és kész) változatban a nyaralásra. Ahhoz képest, hogy fõzés nélküli, elég jó volt.
Abban a boltban kapható összes kaja németországból jön, tehát ott már "megvetteték" a talpukat :)

Remélem, pálcikával etted!! :hehe:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Komplikato

Quote from: belldandyRemélem, pálcikával etted!! :hehe:
Jesszusom!!! :eek:
Mivel lehetne még Ramen levest enni???????
Kanállal? Vagy villával?  :rotflol:
Persze pálcikával, igaz néha kiröhögnek a kínaiak, mert azt mondják úgy fogom mint egy 5 éves gyerek  :lol:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Kvikveg

Quote from: belldandy...
Sajna a hús a bides életbe nem lesz olyan, mint japánban, õk a marhát gyakran sörrel (is) itatják,
...
Ehe. Ezek szerint, ha bajor kocsmadalokat enekelve dulongel, akkor nem kergemarhakoros.  :rotflol:

Ramen leves/a 3 perces verzio, neha kolbasszal es hagymaval 'dusitva'/: en mindig palcikaval eszem kis talbol just for fun.  :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xaga

Nem tom volt e. Frei oldalán találtam a linketket>>Link<<
>>Link<< >>Link<<

Feldin

Quote from: XagaNem tom volt e. Frei oldalán találtam a linketket>>Link<<
>>Link<< >>Link<<

Szupi! Remélem azért leugattad a mûsort ha már arra jártál.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

gyroscope

beneztem az ezer fuszerbe, de elszomoritottak, hogy csak fozeshez valo szake van, en meg innam inkabb.
nincs tippetek? japan bolt a nemetvolgyin? (mennyit szanjak ra?)
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Komplikato

Quote from: gyroscopebeneztem az ezer fuszerbe, de elszomoritottak, hogy csak fozeshez valo szake van, en meg innam inkabb.
nincs tippetek? japan bolt a nemetvolgyin? (mennyit szanjak ra?)
Nem tudom, mikor én voltam az ezer fûszerben volt Japán innivaló szakéja, de azt mondta bazi drága, és ezért vettem helyette ó'csó kínait, mert a vietnami tulaj szerint fõzésre az is jó. De nem tudom mennyi lehet? A Knyai 8-900Ft, gondolom a japán vagy 4x annyi?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Marfy

A szaké az rizs bor vagy pálinka, mert múltkor pont ezen vitatkoztunk haverral.

Moha

Quote from: NokiA szaké az rizs bor vagy pálinka, mert múltkor pont ezen vitatkoztunk haverral.
Én hallottam így is, úgy is. De végül is nem a név számít. Annyit tudok, hogy nem valami erõs (szóval sokat kell inni, hogy berúgj :))

Moloko

nyílt most egy japán étterem egy régebbi japán étterem helyén a kolozsy térnél a mcdonalds mellett //www.wasabi.hu
itt elvileg lehet kapni olyan hal formájú sütit aki kíváncsi rá, szivesen megyek vele és akkor veszünk 2en :D
aki látta mondjuk a Kanon-t abban biztos vagyok, hogy szeretne egy ilyet tesközelbõl látni, hát még enni :D
na ezt jól megaszontam?

amúgy... 1-én voltunk iaidosokkal szusizni, akarom mondani globális szusialkotás történt, meg maki-t (?) is kreáltunk, én abból a rizs+rákcsíkocska+avokádó wasabi nélküli szójaszószba mártva kombinációra szavazok, ez nekem nagyon bejött :)

Feldin

Quote from: Angelnyílt most egy japán étterem egy régebbi japán étterem helyén a kolozsy térnél a mcdonalds mellett //www.wasabi.hu
itt elvileg lehet kapni olyan hal formájú sütit aki kíváncsi rá, szivesen megyek vele és akkor veszünk 2en :D
aki látta mondjuk a Kanon-t abban biztos vagyok, hogy szeretne egy ilyet tesközelbõl látni, hát még enni :D
na ezt jól megaszontam?

amúgy... 1-én voltunk iaidosokkal szusizni, akarom mondani globális szusialkotás történt, meg maki-t (?) is kreáltunk, én abból a rizs+rákcsíkocska+avokádó wasabi nélküli szójaszószba mártva kombinációra szavazok, ez nekem nagyon bejött :)
A süti az mochi volt.
Megyek veled sütizni szívesen. Majd megdumáljuk holnap.
Ára?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

A Metro áruházakban lehet majd kapni ázsiai ételeket jan 20. és feb 16. között.
Írok adatokat:
Nem étel, csak étkezéshez: ázsiai tál szett (2 db tálka (evõpálcika tartós), 2 db evõpálcika, 2 db megtámasztó (evõpálcikához) 1250 Ft
Wok zöldségkeverék (klasszikus, thai, kínai, vietnámi) 450/db (0.5 kg)
Tintahal karika: 1500/kg
Héjas garnélafarok: 4900/kg
Kagylóhús: 585/0.5kg
Heckfilé: 770/kg
Koktélrák: 1100/0.5kg

Thai hal szósz: 280/190ml
Édes chili szósz: 260/190ml

No, ami már tényleg érdekesebb:
Tengeri alga lapok sushi készítéshez: 450/10db
Sushi gyömbér: 499/145g
Sushi rizs: 344/500g
Rizstészta: 299/250g
Zöld curry szósz: 340/110g
Wasabi torma: 400/45g
Csípõs chili szósz: 300/150ml
Szója szósz: 190/150ml
+instant kaják is vannak, de az vhogy nem az igazi :)

Öntöttvas wok készlet: kb 3250 Ft

katz

Quote from: TriviA Metro áruházakban lehet majd kapni ázsiai ételeket jan 20. és feb 16. között.
Írok adatokat:
Nem étel, csak étkezéshez: ázsiai tál szett (2 db tálka (evõpálcika tartós), 2 db evõpálcika, 2 db megtámasztó (evõpálcikához) 1250 Ft
Wok zöldségkeverék (klasszikus, thai, kínai, vietnámi) 450/db (0.5 kg)
Tintahal karika: 1500/kg
Héjas garnélafarok: 4900/kg
Kagylóhús: 585/0.5kg
Heckfilé: 770/kg
Koktélrák: 1100/0.5kg

Thai hal szósz: 280/190ml
Édes chili szósz: 260/190ml

No, ami már tényleg érdekesebb:
Tengeri alga lapok sushi készítéshez: 450/10db
Sushi gyömbér: 499/145g
Sushi rizs: 344/500g
Rizstészta: 299/250g
Zöld curry szósz: 340/110g
Wasabi torma: 400/45g
Csípõs chili szósz: 300/150ml
Szója szósz: 190/150ml
+instant kaják is vannak, de az vhogy nem az igazi :)

Öntöttvas wok készlet: kb 3250 Ft

Király, és mit fõzöl nekünk köv meetre? :D

Dragon

Quote from: Angelnyílt most egy japán étterem egy régebbi japán étterem helyén a kolozsy térnél a mcdonalds mellett //www.wasabi.hu
itt elvileg lehet kapni olyan hal formájú sütit aki kíváncsi rá, szivesen megyek vele és akkor veszünk 2en :D
aki látta mondjuk a Kanon-t abban biztos vagyok, hogy szeretne egy ilyet tesközelbõl látni, hát még enni :D
na ezt jól megaszontam?

amúgy... 1-én voltunk iaidosokkal szusizni, akarom mondani globális szusialkotás történt, meg maki-t (?) is kreáltunk, én abból a rizs+rákcsíkocska+avokádó wasabi nélküli szójaszószba mártva kombinációra szavazok, ez nekem nagyon bejött :)
Te, 1 villanyosmegállóval lejjebb, asszem a Zsigmond térnél is volt valami japán kajálda.
Sõt, a környék tele van kínai kajáldákkal is.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

purple haze

A Moszkva tértõl induló 56-os villamos vonalán a Budagyöngyében van egy japán élelmiszer bolt (gondolom a közelben lévõ nagykövetségbõl él). Csak japán kaják édességektõl kezdve szakén át a fagyasztott szusiig.

Moha

Quote from: purple hazeA Moszkva tértõl induló 56-os villamos vonalán a Budagyöngyében van egy japán élelmiszer bolt (gondolom a közelben lévõ nagykövetségbõl él). Csak japán kaják édességektõl kezdve szakén át a fagyasztott szusiig.
Pocky-t árulnak?

purple haze

Quote from: MohaPocky-t árulnak?


az sajna nem tudo micsoda

Moha

Quote from: purple hazeaz sajna nem tudo micsoda
Ezek szerint nem láttad az Onegai sorozatokat. :p
A Pocky egy japán édesség: ostyarudacska, csokival vagy gyümölcsízû mázzal bevonva. (Olyasmi, mint a Ropi, csak ez édes)

purple haze

Quote from: MohaEzek szerint nem láttad az Onegai sorozatokat. :p
A Pocky egy japán édesség: ostyarudacska, csokival vagy gyümölcsízû mázzal bevonva. (Olyasmi, mint a Ropi, csak ez édes)


ahha... akkor igen, van :hehe: